2020-03-31   21:54:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 22, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1920-2019 
Sponsor: Jydske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Stv Mix 1  2000  Slagelse Svømmeklub            4:09.71   
  Gustav Jørgensen  2000      28.50  58.03      58.03   
  Regitze Gotthard  2002      35.20  1:16.17      2:14.20   
  Matthias Hansen  2001      25.63  56.03      3:10.23   
  Sofie Nielsen  2001      28.09  59.48      4:09.71   
                     
Næstved Mix  2000  Næstved IF            4:22.90   
  Lauge Bastian Maar  2001      30.86  1:03.69      1:03.69   
  Mads Ingeman Hansen  1997      29.18  1:04.24      2:07.93   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      32.77  1:12.74      3:20.67   
  Katrine Duus  2003      29.39  1:02.23      4:22.90   
                     
Køge 1  2000  Køge Svømmeklub            4:35.63   
  Pernille Pedersen  2001      35.01  1:12.01      1:12.01   
  Mert Kaya  2001      33.09  1:10.98      2:22.99   
  Josefine Krumbak  2004      32.81  1:13.21      3:36.20   
  Oliver Gadegaard  2003      28.48  59.43      4:35.63   
                     
Stv Mix 2  2000  Slagelse Svømmeklub            4:36.77   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      32.60  1:08.59      1:08.59   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      42.71  1:35.34      2:43.93   
  Jonas Hansen  2001      26.49  58.38      3:42.31   
  Tobias Daniel Larsen  2001      25.82  54.46      4:36.77   
                     
Svøm Korsør Mix 1  2003  SVØM Korsør            4:56.37   
  Viktoria Annabel Graulund  2007      39.69  1:21.75      1:21.75   
  Gustav Hartig-Larsen  2003      34.22  1:13.25      2:35.00   
  Johannes Forsbæk  2004      29.27  1:05.72      3:40.72   
  Caroline Søe Jepsen  2007      36.50  1:15.65      4:56.37   
                     
Stv Mix 3  2000  Slagelse Svømmeklub            4:58.40   
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007      41.61  1:26.24      1:26.24   
  Elias Rought  2003      32.62  1:10.44      2:36.68   
  Daniel Mir  2003      30.34  1:08.43      3:45.11   
  Frida Lauridsen  2005      33.15  1:13.29      4:58.40   
                     
Hsc Mix 1  2003  Holstebro Svømme Club            5:10.20   
  Joachim Norup Frøjk  2003      34.20  1:09.03      1:09.03   
  Laura Løh  2005      41.54  1:28.67      2:37.70   
  Katrine Nørfjand  2004      38.19  1:25.41      4:03.11   
  Rasmus Remme Svendsen  2003      30.79  1:07.09      5:10.20   
                     
Svøm Korsør Mix 2  2002  SVØM Korsør            5:12.09   
  Rasmus Bønsøe  2006      33.75  1:09.65      1:09.65   
  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      44.79  1:36.36      2:46.01   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      32.24  1:10.02      3:56.03   
  Mathilde Knudsen  2006      35.24  1:16.06      5:12.09   
                     
Rsk Mix  1998  Ringe Svømme Klub            5:27.02   
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      38.78  1:22.79      1:22.79   
  Mathilde Hvidberg  2007      42.69  1:31.81      2:54.60   
  Tobias Damsgaard  2006      36.90  1:22.75      4:17.35   
  Peter Borg Kristensen  2007      33.08  1:09.67      5:27.02   
                     
10  Køge 3  2003  Køge Svømmeklub            5:31.52   
  Amalie Mønster Birk  2007      43.62  1:27.40      1:27.40   
  Laurits Poulsen  2006      38.85  1:24.21      2:51.61   
  Calvin Christian Axen  2006      38.75  1:23.77      4:15.38   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      35.69  1:16.14      5:31.52   
                     
11  Hg Super Kids  2006  Herlufsholm Svømmeklub            5:34.40   
  Sebastian Aunt  2007      39.60  1:19.34      1:19.34   
  Kamille Bentsen  2006      41.73  1:31.04      2:50.38   
  Emil Lejbølle  2007      42.85  1:37.02      4:27.40   
  Mie Visler  2006      31.00  1:07.00      5:34.40   
                     
12  Svøm Korsør Mix 3  2002  SVØM Korsør            5:40.95   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      34.74  1:13.03      1:13.03   
  Naja-Amalie Hallengreen  2008      46.71  1:39.56      2:52.59   
  Frederik Schmidt Johansen  2002      33.56  1:15.31      4:07.90   
  Tascha S. Knudsen  2007      44.33  1:33.05      5:40.95   
                     
13  Køge 4  2005  Køge Svømmeklub            5:52.22   
  Storm Melgaard  2007      38.21  1:18.09      1:18.09   
  Anna Høyer  2007      48.59  1:43.85      3:01.94   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      40.58  1:31.50      4:33.44   
  Augusta Bollmann  2009      36.21  1:18.78      5:52.22   
                     
14  Hg Super Kids 2  2006  Herlufsholm Svømmeklub            5:59.49   
  Sebastian Svenningsen  2006      46.32  1:34.35      1:34.35   
  Cecilie Jakobsen  2008      44.65  1:36.19      3:10.54   
  Victoria Petersen  2008      43.73  1:32.15      4:42.69   
  Christian Bruus  2006      36.25  1:16.80      5:59.49   
                     
15  Køge 5  2005  Køge Svømmeklub            6:41.65   
  Charlie Bastillini-Noval  2007      45.15  1:31.50      1:31.50   
  Vica Lucie Axen  2008      56.90  2:01.73      3:33.23   
  Carl Gustav Christensen  2007      45.10  1:37.44      5:10.67   
  Amalie Haack  2007      43.46  1:30.98      6:41.65   
                     
Køge 2  2000  Køge Svømmeklub            DNS   
  Philip H. Christensen  2004                 
  Mejse Jakobsen  2007                 
  Sophia Christensen  2003                 
  Joachim Poulsen  2006              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark