Resultat för Harboe Water Games 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2019 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Svømmebutikken.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.92 | 1:08.85 | |||||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 33.79 | 1:10.81 | |||||
3 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.48 | 1:13.14 | |||||
4 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 34.82 | 1:13.19 | |||||
5 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.54 | 1:14.36 | |||||
6 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.70 | 1:15.57 | |||||
7 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.90 | 1:17.17 | |||||
8 | Camille Konge Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.92 | 1:19.30 | |||||
9 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.58 | 1:19.32 | |||||
10 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 37.66 | 1:22.65 | |||||
11 | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.36 | 1:32.37 | |||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Svømmebutikken.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 33.07 | 1:08.67 | |||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 32.86 | 1:09.96 | |||||
3 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 34.49 | 1:12.74 | |||||
4 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 33.66 | 1:14.51 | |||||
5 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 36.62 | 1:15.92 | |||||
6 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.73 | 1:16.32 | |||||
7 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 34.85 | 1:16.68 | |||||
8 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.42 | 1:18.21 | |||||
9 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.67 | 1:18.76 | |||||
10 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.69 | 1:18.88 | |||||
11 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 37.46 | 1:19.63 | |||||
12 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.86 | 1:19.81 | |||||
13 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.32 | 1:19.83 | |||||
14 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 37.47 | 1:20.41 | |||||
15 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 37.88 | 1:21.25 | |||||
16 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 37.94 | 1:21.46 | |||||
17 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 38.29 | 1:21.62 | |||||
18 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.05 | 1:23.28 | |||||
19 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 39.67 | 1:25.51 | |||||
20 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 41.20 | 1:28.49 | |||||
21 | Joy Blom Magnusseb | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 44.50 | 1:35.28 | |||||
22 | Tine Lose | 2005 | Svømmeklubben Syd | 48.73 | 1:43.82 | |||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Svømmebutikken.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 35.83 | 1:17.97 | |||||
2 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 37.73 | 1:18.39 | |||||
3 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.08 | 1:19.95 | |||||
4 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.91 | 1:21.78 | |||||
5 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 36.89 | 1:21.94 | |||||
6 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 38.06 | 1:22.39 | |||||
7 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 37.37 | 1:22.70 | |||||
8 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.60 | 1:23.53 | |||||
9 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | 37.43 | 1:23.58 | |||||
10 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 40.98 | 1:23.67 | |||||
11 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.54 | 1:23.77 | |||||
12 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 37.50 | 1:23.85 | |||||
13 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.35 | 1:24.17 | |||||
14 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 37.53 | 1:24.46 | |||||
15 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 39.35 | 1:24.89 | |||||
16 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 40.46 | 1:25.28 | |||||
17 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | SVØM Korsør | 39.74 | 1:26.56 | |||||
18 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.07 | 1:26.80 | |||||
19 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 41.09 | 1:28.04 | |||||
20 | Cecilie Amalie Holst Sørensen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.64 | 1:28.48 | |||||
21 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 41.31 | 1:28.51 | |||||
22 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 40.27 | 1:29.32 | |||||
23 | Mathilde Knudsen | 2006 | SVØM Korsør | 41.61 | 1:30.13 | |||||
24 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.92 | 1:30.37 | |||||
25 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 40.85 | 1:30.90 | |||||
26 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 42.20 | 1:31.69 | |||||
27 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.92 | 1:33.73 | |||||
27 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 44.92 | 1:33.73 | |||||
29 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.96 | 1:36.96 | |||||
30 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 46.03 | 1:37.21 | |||||
31 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.84 | 1:40.17 | |||||
32 | Anna Baad | 2007 | Haslev Svømmeklub | 44.36 | 1:40.80 | |||||
33 | Regina Sander-Bjerge | 2006 | Svømmeklubben Syd | 45.66 | 1:44.33 | |||||
34 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.64 | 1:46.60 | |||||
35 | Tascha S. Knudsen | 2007 | SVØM Korsør | 51.87 | 1:50.81 | |||||
36 | Clara Bønnebæk | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 52.14 | 1:54.36 | |||||
- | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave v 25m | |||||
- | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave v 50m | |||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Sponsor: Svømmebutikken.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.06 | 1:23.79 | |||||
2 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.35 | 1:27.21 | |||||
3 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.22 | 1:29.11 | |||||
4 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 43.66 | 1:29.81 | |||||
5 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 43.35 | 1:30.00 | |||||
6 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 41.06 | 1:33.43 | |||||
7 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.42 | 1:34.96 | |||||
8 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 44.96 | 1:36.96 | |||||
9 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 49.64 | 1:42.05 | |||||
10 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 49.69 | 1:44.12 | |||||
11 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 51.87 | 1:50.81 | |||||
12 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | SVØM Korsør | 54.44 | 1:55.71 | |||||
13 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 56.25 | 1:59.23 | |||||
14 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.93 | 2:12.29 | |||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Svømmebutikken.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 41.93 | 1:30.52 | |||||
2 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 44.36 | 1:40.80 | |||||
3 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 48.73 | 1:43.82 | |||||
4 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 49.13 | 1:47.20 | |||||
5 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 52.14 | 1:54.36 | |||||
6 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 54.44 | 1:55.71 | |||||
7 | Frida Koch | 2010 | Køge Svømmeklub | 55.62 | 1:56.79 | |||||
8 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 56.25 | 1:59.23 | |||||
9 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 59.97 | 1:59.85 | |||||
10 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.70 | 2:07.19 | |||||
11 | Laura Steen Petersen | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:01.99 | 2:10.39 | |||||
12 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 57.93 | 2:12.29 | |||||
13 | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:23.01 | 2:40.86 | |||||
14 | Emma Due Olsen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.91 | 2:46.78 | |||||
- | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | asyn b v15m sw8,3 | |||||
- | Caya Kvisgaard | 2010 | Køge Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave bv 25 m | |||||
- | Filippa Karsberg Nygaard | 2011 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | asyn b v 15m sw8,3 | |||||
- | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | DSQ | ej ryg afsl v50 sw6, | |||||
- | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | crawl b v 75m sw7,5 | |||||
- | Nikoline Nielsen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | asyn ben v15m sw8,3 | |||||
- | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |