Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Impivaaran uimahalli |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
maalis 16, 2019 to maalis 16, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Sekauinti M, P16, P13 P13 - Final |
|
|
Sponsor: |
Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Aurajoen Uinti |
+0.73 |
316 |
2:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomas Laine |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.64 |
265 |
2:57.36 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.60 |
262 |
2:58.14 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti |
+0.80 |
260 |
2:58.40 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Mukkulainen |
2006 |
Aurajoen Uinti |
+0.65 |
243 |
3:02.64 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.72 |
225 |
3:07.37 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Korin |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.74 |
185 |
3:19.93 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caspar Åberg |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
154 |
3:32.66 |
+45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.3, 30m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.2, 30m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 16.3.2019 11.51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Sekauinti M, P16, P13 P16 - Final |
|
|
Sponsor: |
Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Mäenpää |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
523 |
2:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti |
|
483 |
2:25.20 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
375 |
2:38.04 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Arponen |
2005 |
Rauman Uimaseura |
|
369 |
2:38.85 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Laaksonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
362 |
2:39.83 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
347 |
2:42.20 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasper Oikarainen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.74 |
336 |
2:43.87 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maksim Amosov |
2005 |
Aurajoen Uinti |
+0.75 |
324 |
2:45.97 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nardi Gabriel Orenshtein |
2005 |
Aurajoen Uinti |
+0.74 |
319 |
2:46.75 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
319 |
2:46.77 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mio Heinola |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
+0.66 |
260 |
2:58.44 |
+37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Einari Palmu |
2004 |
Aurajoen Uinti |
+0.72 |
239 |
3:03.61 |
+42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roni Koskinen |
2003 |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 16.3.2019 11.51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Sekauinti M, P16, P13 MIehet - Final |
|
|
Sponsor: |
Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Envalds |
2001 |
VANDERS |
|
569 |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarne Myllynen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
+0.65 |
377 |
2:37.80 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Nissilä |
2001 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
336 |
2:43.89 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 16.3.2019 11.51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-16 11.51.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|