Results for Hillerød Langbane Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Langbane Cup 2019 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 448 | 28.95 | 1:01.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.45 | |||||||||
2 | Tobias Frederiksen | 2006 | 402 | 30.59 | 1:03.53 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.99 | |||||||||
3 | Alexander Kühnell | 2006 | 364 | 31.32 | 1:05.67 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.30 | |||||||||
4 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 363 | 31.62 | 1:05.75 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
5 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 357 | 31.44 | 1:06.11 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
6 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 346 | 31.82 | 1:06.82 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:07.48 | |||||||||
7 | Elias Jensen | 2006 | 340 | 31.58 | 1:07.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.33 | |||||||||
8 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 340 | 32.26 | 1:07.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
9 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 336 | 32.11 | 1:07.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
10 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 335 | 32.14 | 1:07.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.63 | |||||||||
11 | Oscar Høck Just | 2006 | 317 | 33.38 | 1:08.76 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
12 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 315 | 33.03 | 1:08.90 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:13.29 | |||||||||
13 | William Larsen | 2006 | 306 | 33.28 | 1:09.57 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.49 | |||||||||
14 | Johan Klitten | 2006 | 298 | 33.90 | 1:10.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.57 | |||||||||
15 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | 292 | 33.19 | 1:10.70 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
16 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 283 | 33.71 | 1:11.37 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
17 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 280 | 34.44 | 1:11.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.31 | |||||||||
18 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 266 | 34.27 | 1:12.92 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
19 | William Foged | 2008 | 253 | 35.30 | 1:14.08 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.91 | |||||||||
20 | Noah Lester | 2006 | 248 | 35.32 | 1:14.60 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
21 | Storm Købke | 2007 | 212 | 35.87 | 1:18.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:37.80 | |||||||||
22 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | 209 | 36.40 | 1:18.98 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:20.88 | |||||||||
23 | Emil Madsen | 2007 | 193 | 39.04 | 1:21.16 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.17 | |||||||||
24 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 167 | 39.63 | 1:25.17 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:25.49 | |||||||||
25 | Julius Holst Krabbe | 2007 | 165 | 39.93 | 1:25.43 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:27.35 | |||||||||
26 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 158 | 42.40 | 1:26.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:29.76 | |||||||||
27 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | 157 | 40.00 | 1:26.88 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:30.73 | |||||||||
28 | Alexander Groth | 2008 | 142 | 42.41 | 1:29.91 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.85 | |||||||||
29 | Loui Arnholtz | 2010 | 128 | 44.48 | 1:32.86 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:41.59 | |||||||||
30 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | 121 | 42.72 | 1:34.64 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:36.27 | |||||||||
31 | Mads Nissen | 2007 | 118 | 43.61 | 1:35.54 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.35 | |||||||||
32 | Christian Dam-Andersen | 2009 | 91 | 48.16 | 1:44.23 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:42.25 | |||||||||
- | Alfred Katz-Kolberg | 2007 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:46.36 | |||||||||
- | Oscar Anton Nielsen | 2009 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:36.92 | |||||||||
- | Lasse S. Frederiksen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Skov Grell | 2004 | 402 | 30.46 | 1:03.54 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.50 | |||||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | 400 | 30.47 | 1:03.66 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.34 | |||||||||
3 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 373 | 31.10 | 1:05.12 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.99 | |||||||||
4 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 363 | 31.76 | 1:05.70 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 359 | 31.98 | 1:05.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.91 | |||||||||
6 | Scott Foged | 2005 | 352 | 31.70 | 1:06.39 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.85 | |||||||||
7 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 336 | 32.20 | 1:07.44 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
7 | Victor Christiansen | 2004 | 336 | 32.43 | 1:07.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.46 | |||||||||
9 | Sofus Funder | 2005 | 320 | 33.00 | 1:08.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
10 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 315 | 32.76 | 1:08.92 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
11 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 283 | 32.54 | 1:11.43 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.36 | |||||||||
- | Viktor Reinholdt Petersen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Lund | 2001 | 659 | 25.50 | 53.88 | |||||
Herlev Svømning | 52.68 | |||||||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | 659 | 26.13 | 53.88 | |||||
Herlev Svømning | 53.16 | |||||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | 578 | 26.88 | 56.31 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 55.27 | |||||||||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | 577 | 27.02 | 56.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.92 | |||||||||
5 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 561 | 27.66 | 56.87 | |||||
Vest-Brøndby | 56.44 | |||||||||
6 | Frederik Jørgensen | 2003 | 542 | 27.28 | 57.51 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
7 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 522 | 28.03 | 58.24 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 57.66 | |||||||||
8 | Asger Johansen | 2003 | 521 | 27.96 | 58.27 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
9 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 518 | 27.78 | 58.41 | |||||
Herlev Svømning | 56.36 | |||||||||
10 | Marcus Christiansen | 2001 | 516 | 28.38 | 58.45 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 58.96 | |||||||||
11 | Peter Holm | 2003 | 492 | 28.93 | 59.41 | |||||
Herlev Svømning | 58.76 | |||||||||
12 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 481 | 29.35 | 59.87 | |||||
Odder Svømmeklub | 59.00 | |||||||||
13 | Oskar Skov Grell | 2002 | 477 | 29.22 | 1:00.01 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:00.02 | |||||||||
14 | Sune Schaarup | 2003 | 473 | 28.97 | 1:00.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.86 | |||||||||
15 | Simon Sandal | 2003 | 440 | 29.70 | 1:01.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.30 | |||||||||
16 | Christian Ong Hansen | 2001 | 398 | 29.70 | 1:03.75 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.44 | |||||||||
17 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 225 | 26.33 | 1:17.12 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | 587 | 26.88 | 56.00 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 53.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |