Results for Hillerød Langbane Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stvne navn |
Hillerd Langbane Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
|
|
Stvne by |
Hillerd |
|
Udskriftstidspunkt |
12:46 |
|
|
Arrangr |
Hillerd Svmmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Lb 31, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martine Damborg |
2007 |
|
498 |
32.38 |
1:10.25 |
1:47.30 |
|
2:22.49 |
|
|
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
|
327 |
38.47 |
1:21.06 |
2:03.67 |
|
2:43.89 |
|
|
Vordingborg Svmme Klub |
2:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Yasmin Thomsen |
2007 |
|
303 |
39.14 |
1:22.43 |
2:07.76 |
|
2:48.11 |
|
|
Helsinge Svmmeklub |
2:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Gregers Jrgensen |
2007 |
|
297 |
38.80 |
1:22.59 |
2:07.42 |
|
2:49.27 |
|
|
Hillerd Svmmeklub |
2:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emily Amalie Jensen |
2007 |
|
264 |
39.84 |
1:25.29 |
2:11.55 |
|
2:56.04 |
|
|
Helsinge Svmmeklub |
2:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Sjberg Madsen |
2008 |
|
203 |
42.19 |
1:32.66 |
2:23.42 |
|
3:12.03 |
|
|
Helsinge Svmmeklub |
3:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nanna Hessner |
2007 |
|
159 |
46.58 |
1:39.97 |
2:36.65 |
|
3:28.14 |
|
|
Vrlse Svmmeklub |
3:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 31, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
|
452 |
34.24 |
1:11.58 |
1:49.96 |
|
2:27.21 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Hj Andersen |
2005 |
|
429 |
34.99 |
1:13.36 |
1:52.49 |
|
2:29.76 |
|
|
Ishj Svmme Klub |
2:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie Skole Srensen |
2006 |
|
400 |
35.58 |
1:14.86 |
1:55.04 |
|
2:33.31 |
|
|
Tune I.F. Svmmeafdeling |
2:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
395 |
35.81 |
1:14.01 |
1:54.68 |
|
2:33.90 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lrke Marie Clausen |
2005 |
|
394 |
35.50 |
1:15.09 |
1:55.41 |
|
2:34.04 |
|
|
Greve Svmmeklub |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Mlholm |
2005 |
|
392 |
36.20 |
1:15.77 |
1:55.32 |
|
2:34.27 |
|
|
Hillerd Svmmeklub |
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Bdker Thomsen |
2005 |
|
387 |
35.46 |
1:14.70 |
1:55.59 |
|
2:34.99 |
|
|
Vrlse Svmmeklub |
2:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aurora Troldahl Jakobsen |
2005 |
|
384 |
35.69 |
1:15.50 |
1:56.37 |
|
2:35.41 |
|
|
Helsinge Svmmeklub |
2:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fiona Jensen |
2006 |
|
383 |
36.12 |
1:15.87 |
1:55.91 |
|
2:35.44 |
|
|
Vrlse Svmmeklub |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Segato |
2005 |
|
383 |
36.31 |
1:15.58 |
1:56.65 |
|
2:35.50 |
|
|
Tune I.F. Svmmeafdeling |
2:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
381 |
35.47 |
1:15.20 |
1:55.58 |
|
2:35.78 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Thor Mller |
2005 |
|
369 |
34.55 |
1:14.73 |
1:56.59 |
|
2:37.48 |
|
|
Farum Svmmeklub |
2:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Helene Orben |
2005 |
|
360 |
35.32 |
1:15.22 |
1:58.33 |
|
2:38.68 |
|
|
Farum Svmmeklub |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sophie Amalie Rasmussen |
2006 |
|
346 |
36.46 |
1:16.56 |
1:58.94 |
|
2:40.90 |
|
|
Greve Svmmeklub |
2:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 31, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristine Hlsen |
2002 |
|
531 |
32.74 |
1:08.21 |
1:44.70 |
|
2:19.51 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
529 |
32.51 |
1:08.38 |
1:44.33 |
|
2:19.61 |
|
|
Vallensbk IF Af 1939 |
2:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
|
494 |
32.90 |
1:08.96 |
1:46.34 |
|
2:22.83 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
|
440 |
34.65 |
1:12.74 |
1:51.46 |
|
2:28.48 |
|
|
Vest-Brndby |
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Sndergaard |
2004 |
|
440 |
33.71 |
1:10.98 |
1:49.86 |
|
2:28.54 |
|
|
Vordingborg Svmme Klub |
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silja Nhr Mortensen |
2003 |
|
415 |
35.20 |
1:13.04 |
1:52.92 |
|
2:31.38 |
|
|
Albertslund IF |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Lund |
2004 |
|
414 |
35.17 |
1:13.79 |
1:52.96 |
|
2:31.56 |
|
|
Helsinge Svmmeklub |
2:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lise Elton Jokumsen |
2004 |
|
392 |
35.08 |
1:15.32 |
1:56.14 |
|
2:34.27 |
|
|
Hillerd Svmmeklub |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Thomadsen |
2004 |
|
391 |
34.95 |
1:13.93 |
1:53.65 |
|
2:34.49 |
|
|
Albertslund IF |
2:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Astrid Hffer |
2004 |
|
379 |
36.16 |
1:16.20 |
1:56.37 |
|
2:36.10 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svmmeklub |
2:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mia Krger |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Farum Svmmeklub |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
Licens til Hillerd Svmmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:46 |
|