Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Langbane Cup 2019 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2007 | 414 | 41.85 | 1:26.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.06 | |||||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | 370 | 41.68 | 1:29.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.78 | |||||||||
3 | Lucia Borgmann | 2007 | 277 | 46.12 | 1:38.36 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:41.50 | |||||||||
4 | Liya Arnholtz | 2007 | 271 | 47.20 | 1:39.01 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:36.24 | |||||||||
5 | Laura Christoffersen | 2007 | 212 | 51.81 | 1:47.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:51.59 | |||||||||
6 | Nanna Hessner | 2007 | 209 | 50.69 | 1:47.98 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:48.45 | |||||||||
7 | Sofie K. Eriksen | 2007 | 206 | 51.99 | 1:48.43 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:57.66 | |||||||||
8 | Ida Hinchely | 2008 | 193 | 52.11 | 1:50.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.29 | |||||||||
9 | Freja Lego Berg | 2007 | 129 | 59.83 | 2:06.73 | |||||
Værløse Svømmeklub | 2:13.24 | |||||||||
10 | Sophia Groth | 2010 | 114 | 1:02.51 | 2:12.15 | |||||
Værløse Svømmeklub | 2:22.72 | |||||||||
- | Liva Poulsen | 2007 | DSQ | Esb ved 50 m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:47.79 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 378 | 41.99 | 1:28.63 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:28.41 | |||||||||
2 | Caroline Henning | 2005 | 369 | 42.29 | 1:29.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.83 | |||||||||
3 | Mathilde Rømer | 2006 | 354 | 41.75 | 1:30.60 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:26.83 | |||||||||
4 | Mette Barfoot | 2005 | 339 | 43.93 | 1:31.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.97 | |||||||||
5 | Filippa Walløe | 2005 | 333 | 43.04 | 1:32.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.62 | |||||||||
6 | Amalie Helfelt | 2006 | 323 | 44.15 | 1:33.45 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:29.07 | |||||||||
7 | Viola Søbye | 2006 | 257 | 48.04 | 1:40.75 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:36.17 | |||||||||
8 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 256 | 48.16 | 1:40.89 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:40.17 | |||||||||
9 | Marie Rose | 2006 | 238 | 48.44 | 1:43.39 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:41.40 | |||||||||
10 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 232 | 48.33 | 1:44.26 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:39.17 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | 562 | 35.84 | 1:17.69 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | 560 | 36.10 | 1:17.76 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.93 | |||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 528 | 37.47 | 1:19.33 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.23 | |||||||||
4 | Kristine Hülsen | 2002 | 479 | 38.66 | 1:21.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
5 | Sara Bundgaard | 2003 | 475 | 38.32 | 1:22.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.61 | |||||||||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 458 | 39.09 | 1:23.14 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.45 | |||||||||
7 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 436 | 39.75 | 1:24.57 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.71 | |||||||||
8 | Anja Xin Andersen | 2004 | 430 | 40.28 | 1:24.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.26 | |||||||||
9 | Ida Oest | 2003 | 418 | 40.98 | 1:25.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.82 | |||||||||
10 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 402 | 39.61 | 1:26.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.75 | |||||||||
11 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 399 | 41.01 | 1:27.04 | |||||
Albertslund IF | 1:21.78 | |||||||||
12 | Mathilde Svendsen | 2004 | 390 | 40.29 | 1:27.72 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.97 | |||||||||
13 | Astrid Høffer | 2004 | 368 | 42.20 | 1:29.45 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.95 | |||||||||
14 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 331 | 43.88 | 1:32.68 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |