2020-06-06   19:10:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Ludvika

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 4/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Ludvika
Arrangör:
Plats: Ludvika Simhall Ludvika Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap 389 2:46.91
50m: 35.81
100m: 1:19.05
(43.24)
150m: 2:10.14
(51.09)
200m: 2:46.91
(36.77)
2 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap 386 2:47.23 +0.32
50m: 38.74
100m: 1:22.27
(43.53)
150m: 2:11.91
(49.64)
200m: 2:47.23
(35.32)
3 Märta Karlsson 2007 Söderhamns Simsällskap 326 2:56.94 +10.03
50m: 39.21
100m: 1:25.71
(46.50)
150m: 2:17.62
(51.91)
200m: 2:56.94
(39.32)
4 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap 319 2:58.23 +11.32
50m: 41.82
100m: 1:24.95
(43.13)
150m: 2:22.56
(57.61)
200m: 2:58.23
(35.67)
5 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap 318 2:58.49 +11.58
50m: 41.72
100m: 1:28.08
(46.36)
150m: 2:17.57
(49.49)
200m: 2:58.49
(40.92)
6 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 311 2:59.69 +12.78
50m: 36.99
100m: 1:26.23
(49.24)
150m: 2:18.47
(52.24)
200m: 2:59.69
(41.22)
7 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap 309 3:00.13 +13.22
50m: 39.33
100m: 1:25.80
(46.47)
150m: 2:19.34
(53.54)
200m: 3:00.13
(40.79)
8 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 302 3:01.59 +14.68
50m: 40.51
100m: 1:27.70
(47.19)
150m: 2:18.92
(51.22)
200m: 3:01.59
(42.67)
9 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap 268 3:08.81 +21.90
50m: 42.41
100m: 1:30.27
(47.86)
150m: 2:25.85
(55.58)
200m: 3:08.81
(42.96)
10 Eleanor  Fredholm 2007 Bollnäs Simsällskap 264 3:09.82 +22.91
50m: 42.85
100m: 1:28.81
(45.96)
150m: 2:23.65
(54.84)
200m: 3:09.82
(46.17)
11 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap 263 3:10.03 +23.12
50m: 45.05
100m: 1:33.99
(48.94)
150m: 2:27.34
(53.35)
200m: 3:10.03
(42.69)
12 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap 247 3:14.05 +27.14
50m: 44.64
100m: 1:33.23
(48.59)
150m: 2:28.52
(55.29)
200m: 3:14.05
(45.53)
13 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap 202 3:27.53 +40.62
50m: 48.63
100m: 1:42.71
(54.08)
150m: 2:39.47
(56.76)
200m: 3:27.53
(48.06)
14 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap 200 3:28.12 +41.21
50m: 49.30
100m: 1:42.49
(53.19)
150m: 2:40.42
(57.93)
200m: 3:28.12
(47.70)
15 Milena Voskanyn 2007 Hedemora Simsällskap 175 3:37.84 +50.93
50m: 45.17
100m: 1:39.68
(54.51)
150m: 2:43.33
(1:03.65)
200m: 3:37.84
(54.51)
16 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap 169 3:40.03 +53.12
50m: 51.20
100m: 1:46.51
(55.31)
150m: 2:48.95
(1:02.44)
200m: 3:40.03
(51.08)
17 Alva Brandt 2007 Söderhamns Simsällskap 164 3:42.44 +55.53
50m: 48.29
100m: 1:46.24
(57.95)
150m: 2:49.62
(1:03.38)
200m: 3:42.44
(52.82)
18 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap 157 3:45.76 +58.85
50m: 56.32
100m: 1:53.62
(57.30)
150m: 2:54.79
(1:01.17)
200m: 3:45.76
(50.97)
- Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-04 10:54:36
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap 393 2:46.29
50m: 36.96
100m: 1:22.85
(45.89)
150m: 2:10.82
(47.97)
200m: 2:46.29
(35.47)
2 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap 356 2:51.88 +5.59
50m: 38.82
100m: 1:22.59
(43.77)
150m: 2:14.38
(51.79)
200m: 2:51.88
(37.50)
3 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap 351 2:52.63 +6.34
50m: 38.74
100m: 1:25.18
(46.44)
150m: 2:14.92
(49.74)
200m: 2:52.63
(37.71)
4 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap 347 2:53.31 +7.02
50m: 35.49
100m: 1:19.14
(43.65)
150m: 2:11.96
(52.82)
200m: 2:53.31
(41.35)
5 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap 346 2:53.44 +7.15
50m: 37.90
100m: 1:24.29
(46.39)
150m: 2:14.47
(50.18)
200m: 2:53.44
(38.97)
6 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 343 2:54.01 +7.72
50m: 36.22
100m: 1:21.34
(45.12)
150m: 2:14.08
(52.74)
200m: 2:54.01
(39.93)
7 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap 329 2:56.50 +10.21
50m: 40.35
100m: 1:26.25
(45.90)
150m: 2:17.95
(51.70)
200m: 2:56.50
(38.55)
8 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap 276 3:07.13 +20.84
50m: 39.30
100m: 1:28.34
(49.04)
150m: 2:25.28
(56.94)
200m: 3:07.13
(41.85)
9 Stella Karlsson 2006 Gimo Simsällskap 263 3:10.18 +23.89
50m: 43.78
100m: 1:30.04
(46.26)
150m: 2:27.91
(57.87)
200m: 3:10.18
(42.27)
10 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap 260 3:10.92 +24.63
50m: 43.62
100m: 1:31.72
(48.10)
150m: 2:29.71
(57.99)
200m: 3:10.92
(41.21)
11 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 246 3:14.30 +28.01
50m: 47.38
100m: 1:37.33
(49.95)
150m: 2:32.03
(54.70)
200m: 3:14.30
(42.27)
12 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 242 3:15.47 +29.18
50m: 43.53
100m: 1:34.33
(50.80)
150m: 2:27.50
(53.17)
200m: 3:15.47
(47.97)
13 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap 229 3:18.92 +32.63
50m: 46.76
100m: 1:34.81
(48.05)
150m: 2:30.92
(56.11)
200m: 3:18.92
(48.00)
14 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 215 3:23.23 +36.94
50m: 42.85
100m: 1:35.41
(52.56)
150m: 2:40.85
(1:05.44)
200m: 3:23.23
(42.38)
15 Rebecca Öhman 2006 Gävle Simsällskap 215 3:23.32 +37.03
50m: 41.03
100m: 1:36.64
(55.61)
150m: 2:35.15
(58.51)
200m: 3:23.32
(48.17)
16 Ida Persson 2006 Sim 77 Hofors 213 3:23.96 +37.67
50m: 48.81
100m: 1:39.66
(50.85)
150m: 2:38.43
(58.77)
200m: 3:23.96
(45.53)
17 Annelies Sachse 2006 Ludvika Simsällskap 211 3:24.56 +38.27
50m: 48.69
100m: 1:44.56
(55.87)
150m: 2:40.20
(55.64)
200m: 3:24.56
(44.36)
18 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap 205 3:26.45 +40.16
50m: 47.39
100m: 1:36.26
(48.87)
150m: 2:40.73
(1:04.47)
200m: 3:26.45
(45.72)
Grenen officiell:  2019-05-04 10:54:36
2019-05-04 14:23:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ludvika Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner