2020-02-23   23:33:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Elixia Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamu

Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 12, 100m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit 428 1:16.92
50m: 37.58
100m: 1:16.92
(39.34)
2 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo 302 1:26.37 +9.45
50m: 42.11
100m: 1:26.37
(44.26)
3 Esther Reunala 2007 Octopus Lohja 294 1:27.17 +10.25
50m: 41.68
100m: 1:27.17
(45.49)
4 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo 289 1:27.64 +10.72
50m: 42.79
100m: 1:27.64
(44.85)
5 Amanda Hirvonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 286 1:27.97 +11.05
50m: 42.24
100m: 1:27.97
(45.73)
6 Serafima Ratner 2008 Uimaseura Helsinki 279 1:28.67 +11.75
50m: 42.86
100m: 1:28.67
(45.81)
7 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 271 1:29.58 +12.66
50m: 43.21
100m: 1:29.58
(46.37)
8 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo 270 1:29.70 +12.78
50m: 43.72
100m: 1:29.70
(45.98)
9 Veera Oila 2007 VANDERS 257 1:31.17 +14.25
50m: 44.88
100m: 1:31.17
(46.29)
10 Anja Miao 2007 Cetus Espoo 241 1:33.12 +16.20
50m: 44.70
100m: 1:33.12
(48.42)
11 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 241 1:33.17 +16.25
50m: 45.09
100m: 1:33.17
(48.08)
12 Krette Mullamaa 2007 Lappeenrannan Uimarit 240 1:33.24 +16.32
50m: 45.40
100m: 1:33.24
(47.84)
13 Elina Malinen 2009 Riihimäen Uimaseura 233 1:34.15 +17.23
50m: 47.27
100m: 1:34.15
(46.88)
14 Kätlin Ploompuu 2007 Riihimäen Uimaseura 232 1:34.37 +17.45
50m: 46.34
100m: 1:34.37
(48.03)
15 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki 228 1:34.90 +17.98
50m: 46.44
100m: 1:34.90
(48.46)
16 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 227 1:35.06 +18.14
50m: 47.10
100m: 1:35.06
(47.96)
17 Fiia Immonen 2008 VANDERS 215 1:36.70 +19.78
50m: 47.70
100m: 1:36.70
(49.00)
18 Friida Prittinen 2008 VANDERS 210 1:37.44 +20.52
50m: 48.25
100m: 1:37.44
(49.19)
19 Saana Harjuoja 2007 Cetus Espoo 209 1:37.68 +20.76
50m: 49.13
100m: 1:37.68
(48.55)
20 Ilona Kallio 2009 VANDERS 200 1:39.09 +22.17
50m: 47.96
100m: 1:39.09
(51.13)
21 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 193 1:40.28 +23.36
50m: 47.52
100m: 1:40.28
(52.76)
22 Emma Pellikka 2007 Riihimäen Uimaseura 192 1:40.53 +23.61
50m: 1:40.53
23 Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti 185 1:41.64 +24.72
50m: 48.58
100m: 1:41.64
(53.06)
24 Aino Leipijärvi 2007 Riihimäen Uimaseura 180 1:42.71 +25.79
50m: 50.37
100m: 1:42.71
(52.34)
25 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit 176 1:43.41 +26.49
50m: 51.57
100m: 1:43.41
(51.84)
26 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap 173 1:43.91 +26.99
50m: 50.57
100m: 1:43.91
(53.34)
27 Vieno Niemi 2007 Riihimäen Uimaseura 172 1:44.11 +27.19
50m: 51.51
100m: 1:44.11
(52.60)
28 Rosa Perikangas 2007 Riihimäen Uimaseura 163 1:46.12 +29.20
50m: 52.52
100m: 1:46.12
(53.60)
29 Saga Ronkainen 2007 Cetus Espoo 160 1:46.77 +29.85
50m: 51.33
100m: 1:46.77
(55.44)
30 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Uimarit 156 1:47.57 +30.65
50m: 52.07
100m: 1:47.57
(55.50)
31 Kaisla Paalanen 2008 Riihimäen Uimaseura 134 1:53.19 +36.27
50m: 52.48
100m: 1:53.19
(1:00.71)
32 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti 133 1:53.37 +36.45
50m: 55.19
100m: 1:53.37
(58.18)
33 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap 130 1:54.42 +37.50
50m: 55.84
100m: 1:54.42
(58.58)
34 Meriliis Noks 2009 Riihimäen Uimaseura 99 2:05.21 +48.29
50m: 1:03.25
100m: 2:05.21
(1:01.96)
35 Katariina Karvonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 93 2:07.87 +50.95
50m: 1:01.97
100m: 2:07.87
(1:05.90)
- Annabella Sovasto 2007 Helsingfors Simsällskap DSQ sw 6.2
- Nea Risku 2007 VANDERS DNS
- Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit DNS
- Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda DNS
- Maija Sinisalo 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
Event official at: 13.4.2019 14.17.09
Event 12, 100m Selkäuinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Essi Ahvenainen 2005 VANDERS 521 1:12.05
50m: 34.59
100m: 1:12.05
(37.46)
2 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit 458 1:15.24 +3.19
50m: 36.72
100m: 1:15.24
(38.52)
3 Ella Kalliokari 2006 Cetus Espoo 387 1:19.54 +7.49
50m: 38.01
100m: 1:19.54
(41.53)
4 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap 387 1:19.58 +7.53
50m: 37.87
100m: 1:19.58
(41.71)
5 Jeanette Ingberg 2006 Octopus Lohja 375 1:20.40 +8.35
50m: 39.32
100m: 1:20.40
(41.08)
6 Heta Kosunen 2006 Cetus Espoo 370 1:20.79 +8.74
50m: 39.05
100m: 1:20.79
(41.74)
7 Siiri Ruponen 2005 Riihimäen Uimaseura 354 1:21.98 +9.93
50m: 39.79
100m: 1:21.98
(42.19)
8 Emmi Halonen 2006 VANDERS 331 1:23.84 +11.79
50m: 40.81
100m: 1:23.84
(43.03)
9 Rebekka Ritmala 2006 VANDERS 308 1:25.83 +13.78
50m: 42.44
100m: 1:25.83
(43.39)
10 Leenu Karolina Kinnunen 2005 Cetus Espoo 286 1:27.97 +15.92
50m: 42.78
100m: 1:27.97
(45.19)
11 Iina Pirilä 2006 VANDERS 275 1:29.11 +17.06
50m: 43.58
100m: 1:29.11
(45.53)
12 Jemina Saraniemi 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 273 1:29.40 +17.35
50m: 44.27
100m: 1:29.40
(45.13)
13 Kukka-sofia Lievonen 2006 Riihimäen Uimaseura 272 1:29.42 +17.37
50m: 43.09
100m: 1:29.42
(46.33)
14 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo 268 1:29.87 +17.82
50m: 42.82
100m: 1:29.87
(47.05)
15 Vieno Virtanen 2006 Helsingfors Simsällskap 268 1:29.90 +17.85
50m: 43.58
100m: 1:29.90
(46.32)
16 Pihla Junnila 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 266 1:30.10 +18.05
50m: 43.51
100m: 1:30.10
(46.59)
17 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo 260 1:30.77 +18.72
50m: 44.23
100m: 1:30.77
(46.54)
18 Vivian Vesa 2006 Cetus Espoo 258 1:31.07 +19.02
50m: 45.55
100m: 1:31.07
(45.52)
19 Iida Keskinarkaus 2005 HTU Stadi 251 1:31.84 +19.79
50m: 45.60
100m: 1:31.84
(46.24)
20 Iris Rautiainen 2005 Helsingfors Simsällskap 242 1:33.05 +21.00
50m: 44.53
100m: 1:33.05
(48.52)
20 Unna Korja 2006 Helsingfors Simsällskap 242 1:33.05 +21.00
50m: 44.92
100m: 1:33.05
(48.13)
22 Tua Iivanainen 2006 Helsingfors Simsällskap 241 1:33.11 +21.06
50m: 47.69
100m: 1:33.11
(45.42)
23 Nina Sundberg 2006 Octopus Lohja 239 1:33.42 +21.37
50m: 45.49
100m: 1:33.42
(47.93)
24 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi 232 1:34.32 +22.27
50m: 44.96
100m: 1:34.32
(49.36)
25 Helmi Koikkalainen 2006 HTU Stadi 226 1:35.18 +23.13
50m: 47.22
100m: 1:35.18
(47.96)
26 Karoliina Jukarainen 2006 Riihimäen Uimaseura 215 1:36.71 +24.66
50m: 48.00
100m: 1:36.71
(48.71)
27 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap 207 1:38.03 +25.98
50m: 47.38
100m: 1:38.03
(50.65)
28 Tanisha Rajani 2006 Cetus Espoo 201 1:38.97 +26.92
50m: 46.30
100m: 1:38.97
(52.67)
29 Milana Fedotova 2005 Riihimäen Uimaseura 186 1:41.56 +29.51
50m: 51.35
100m: 1:41.56
(50.21)
30 Emma Sund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 179 1:42.81 +30.76
50m: 49.11
100m: 1:42.81
(53.70)
31 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda 168 1:44.97 +32.92
50m: 52.03
100m: 1:44.97
(52.94)
32 Olesia Leshchuk 2006 Cetus Espoo 165 1:45.54 +33.49
50m: 51.78
100m: 1:45.54
(53.76)
33 Ida Ekman 2006 Cetus Espoo 132 1:53.82 +41.77
50m: 53.33
100m: 1:53.82
(1:00.49)
- Peppiina Piminäinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
Event official at: 13.4.2019 14.17.09
Event 12, 100m Selkäuinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit 443 1:16.07
50m: 36.93
100m: 1:16.07
(39.14)
2 Oona Kupari 2004 Octopus Lohja 378 1:20.16 +4.09
50m: 38.27
100m: 1:20.16
(41.89)
3 Julie Nikkilä 2003 VANDERS 362 1:21.36 +5.29
50m: 39.61
100m: 1:21.36
(41.75)
4 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 361 1:21.39 +5.32
50m: 38.79
100m: 1:21.39
(42.60)
5 Silja Kinnunen 2003 Lappeenrannan Uimarit 326 1:24.23 +8.16
50m: 41.47
100m: 1:24.23
(42.76)
6 Vilma Saarinen 2004 Octopus Lohja 289 1:27.64 +11.57
50m: 41.47
100m: 1:27.64
(46.17)
Event official at: 13.4.2019 14.17.09
Event 12, 100m Selkäuinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Haltia 1999 VANDERS 518 1:12.19
50m: 35.05
100m: 1:12.19
(37.14)
2 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja 514 1:12.36 +0.17
50m: 35.29
100m: 1:12.36
(37.07)
3 Venla Suihkonen 2002 Octopus Lohja 497 1:13.20 +1.01
50m: 34.10
100m: 1:13.20
(39.10)
4 Laura Pitkänen 2002 Järvenpään Uintiklubi 351 1:22.22 +10.03
50m: 38.20
100m: 1:22.22
(44.02)
5 Siiri Haanpää 2001 Porin Uimaseura 267 1:30.06 +17.87
50m: 43.51
100m: 1:30.06
(46.55)
Event official at: 13.4.2019 14.17.09
2019-04-13 14.22.38 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner