2020-02-24   00:25:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Elixia Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamu

Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elina Malinen 2009 Riihimäen Uimaseura 201 41.68
2 Ilona Kallio 2009 VANDERS 150 45.95 +4.27
3 Jelizaveta Jekimova 2009 Uimaseura Helsinki 137 47.32 +5.64
4 Kertu Ploompuu 2010 Riihimäen Uimaseura 114 50.36 +8.68
5 Erica Kovanen 2009 VANDERS 79 56.70 +15.02
6 Aleksandra Lopatina 2009 VANDERS 68 59.68 +18.00
7 Venni Niemi 2009 Riihimäen Uimaseura 52 1:05.29 +23.61
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 299 36.52
2 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 242 39.15 +2.63
3 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 204 41.49 +4.97
4 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki 194 42.18 +5.66
5 Miina-anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit 190 42.44 +5.92
6 Valeriia Timonina 2007 Cetus Espoo 166 44.42 +7.90
7 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda 155 45.47 +8.95
8 Lotta Turunen 2008 Cetus Espoo 149 45.98 +9.46
9 Fiia Immonen 2008 VANDERS 149 46.00 +9.48
10 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit 141 46.88 +10.36
11 Viivi Vainoniemi 2008 VANDERS 135 47.56 +11.04
12 Moona Anttila 2008 Riihimäen Uimaseura 131 48.03 +11.51
13 Melissa Paukkunen 2008 VANDERS 112 50.58 +14.06
14 Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti 111 50.78 +14.26
15 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Uimarit 108 51.25 +14.73
16 Aino Nokikuru 2007 Riihimäen Uimaseura 106 51.47 +14.95
17 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti 106 51.50 +14.98
18 Nora Ilieva 2008 VANDERS 102 52.20 +15.68
19 Iida Pakarinen 2007 Cetus Espoo 91 54.17 +17.65
- Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit DSQ sw 8.4
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Essi Ahvenainen 2005 VANDERS 475 31.30
2 Aino Tamminen 2005 Lappeenrannan Uimarit 443 32.04 +0.74
3 Emma-lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi 394 33.31 +2.01
4 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit 339 35.02 +3.72
5 Alicja Milczarek 2006 Cetus Espoo 338 35.06 +3.76
6 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit 334 35.18 +3.88
7 Milla Strandberg 2005 VANDERS 310 36.07 +4.77
8 Rebekka Ritmala 2006 VANDERS 310 36.08 +4.78
9 Ella Kalliokari 2006 Cetus Espoo 296 36.63 +5.33
10 Hilda Kupila 2006 VANDERS 286 37.07 +5.77
11 Iida Keskinarkaus 2005 HTU Stadi 261 38.19 +6.89
12 Annu Pasma 2006 Riihimäen Uimaseura 254 38.57 +7.27
13 Heta Kosunen 2006 Cetus Espoo 242 39.16 +7.86
14 Minni Kinnunen 2006 VANDERS 224 40.22 +8.92
15 Ria Rahkonen 2005 HTU Stadi 203 41.52 +10.22
16 Emma Autio 2005 Cetus Espoo 198 41.85 +10.55
17 Emmalina Piitulainen 2006 Simmis Wanda 189 42.50 +11.20
18 Karoliina Jukarainen 2006 Riihimäen Uimaseura 184 42.91 +11.61
19 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi 172 43.87 +12.57
20 Tanisha Rajani 2006 Cetus Espoo 168 44.22 +12.92
21 Ilona Marttila 2005 Simmis Wanda 143 46.66 +15.36
22 Helmi Koikkalainen 2006 HTU Stadi 125 48.80 +17.50
23 Ida Ekman 2006 Cetus Espoo 75 57.85 +26.55
- Jemina Saraniemi 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ sw 4.4
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Grundström 2003 VANDERS 541 29.98
2 Aino Paju 2003 VANDERS 445 31.98 +2.00
3 Liinu Louhikoski 2004 VANDERS 442 32.07 +2.09
4 Ida Mäki-Hokkonen 2004 Lappeenrannan Uimarit 434 32.26 +2.28
5 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit 396 33.25 +3.27
6 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit 310 36.07 +6.09
7 Silja Kinnunen 2003 Lappeenrannan Uimarit 290 36.88 +6.90
8 Jennifer Sallinen 2003 HTU Stadi 281 37.29 +7.31
9 Oona Kupari 2004 Octopus Lohja 267 37.92 +7.94
- Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ sw 4.4
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Haltia 1999 VANDERS 566 29.53
2 Mariel Mylly 2001 Järvenpään Uintiklubi 477 31.26 +1.73
3 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi 475 31.29 +1.76
4 Wilma Walther 2001 HTU Stadi 377 33.80 +4.27
5 Liia Louhikoski 2001 VANDERS 374 33.89 +4.36
6 Annika Tietz 2001 HTU Stadi 347 34.74 +5.21
7 Jasmin Vacker 1999 VANDERS 338 35.06 +5.53
8 Jasmin Kumpulainen 1998 Octopus Lohja 269 37.81 +8.28
9 Tuisku Grundström 2002 VANDERS 260 38.25 +8.72
10 Amanda Ahlgren 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 186 42.76 +13.23
- Ronja Loman 2002 Octopus Lohja DSQ sw 8.3
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
2019-04-13 11.13.25 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner