2020-02-24   00:52:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Elixia Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamu

Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 9, 100m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
14 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki 170 1:24.64
50m: 39.67
100m: 1:24.64
(44.97)
20 Antony Tran 2009 Stadin Delfiinit 150 1:28.26 +3.62
50m: 44.29
100m: 1:28.26
(43.97)
22 Timur Gerasimenko 2009 Stadin Delfiinit 146 1:28.90 +4.26
50m: 42.22
100m: 1:28.90
(46.68)
23 Kevin Kaznakov 2009 Stadin Delfiinit 145 1:29.26 +4.62
50m: 41.25
100m: 1:29.26
(48.01)
32 Milo Anttila 2009 Riihimäen Uimaseura 113 1:36.77 +12.13
50m: 46.18
100m: 1:36.77
(50.59)
37 Iaroslav Nechepurenko 2009 Riihimäen Uimaseura 97 1:41.91 +17.27
50m: 47.78
100m: 1:41.91
(54.13)
42 Daniel Santala 2009 Stadin Delfiinit 75 1:51.20 +26.56
50m: 51.26
100m: 1:51.20
(59.94)
Event official at: 13.4.2019 13.10.23
Event 9, 100m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap 324 1:08.28
50m: 32.69
100m: 1:08.28
(35.59)
2 Eetu Autio 2007 Uimaseura Aquila 308 1:09.45 +1.17
50m: 33.42
100m: 1:09.45
(36.03)
3 Daniel Kajava 2007 VANDERS 256 1:13.79 +5.51
50m: 35.77
100m: 1:13.79
(38.02)
4 Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit 254 1:14.07 +5.79
50m: 36.13
100m: 1:14.07
(37.94)
5 Jan Voloshin 2008 Uimaseura Helsinki 230 1:16.52 +8.24
50m: 36.43
100m: 1:16.52
(40.09)
6 Topias Toivanen 2007 Cetus Espoo 217 1:18.03 +9.75
50m: 36.25
100m: 1:18.03
(41.78)
7 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja 217 1:18.06 +9.78
50m: 38.07
100m: 1:18.06
(39.99)
8 Artjom Malofejev 2007 VANDERS 209 1:19.04 +10.76
50m: 35.55
100m: 1:19.04
(43.49)
9 Leo Lonkola 2007 VANDERS 200 1:20.14 +11.86
50m: 36.82
100m: 1:20.14
(43.32)
10 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo 198 1:20.37 +12.09
50m: 37.50
100m: 1:20.37
(42.87)
11 Niklas Kujansuu 2007 Helsingfors Simsällskap 196 1:20.69 +12.41
50m: 38.71
100m: 1:20.69
(41.98)
12 Miika Toivonen 2007 Riihimäen Uimaseura 190 1:21.47 +13.19
50m: 39.25
100m: 1:21.47
(42.22)
13 Akseli Savolainen 2007 Cetus Espoo 173 1:24.12 +15.84
50m: 38.48
100m: 1:24.12
(45.64)
15 Aukusti Malinen 2007 Riihimäen Uimaseura 169 1:24.69 +16.41
50m: 40.78
100m: 1:24.69
(43.91)
16 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 168 1:24.99 +16.71
50m: 39.70
100m: 1:24.99
(45.29)
17 Julius Laitinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 162 1:26.02 +17.74
50m: 40.95
100m: 1:26.02
(45.07)
18 Onni Scharin 2007 Lappeenrannan Uimarit 160 1:26.34 +18.06
50m: 40.37
100m: 1:26.34
(45.97)
19 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit 157 1:26.78 +18.50
50m: 40.32
100m: 1:26.78
(46.46)
21 Onni Kohvakka 2007 Riihimäen Uimaseura 147 1:28.70 +20.42
50m: 41.35
100m: 1:28.70
(47.35)
24 Iikka Liitola 2008 Riihimäen Uimaseura 141 1:29.95 +21.67
50m: 40.56
100m: 1:29.95
(49.39)
25 Eero Kähkönen 2007 Lappeenrannan Uimarit 137 1:30.94 +22.66
50m: 42.38
100m: 1:30.94
(48.56)
26 Lauri Rantsi 2008 VANDERS 135 1:31.26 +22.98
50m: 41.92
100m: 1:31.26
(49.34)
27 Elias Nord 2008 VANDERS 134 1:31.53 +23.25
50m: 43.66
100m: 1:31.53
(47.87)
28 Siimon Moisio 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 132 1:32.13 +23.85
50m: 42.41
100m: 1:32.13
(49.72)
29 Väinö Rosendahl 2007 Riihimäen Uimaseura 129 1:32.83 +24.55
50m: 42.58
100m: 1:32.83
(50.25)
30 Esa Währn 2008 VANDERS 128 1:32.93 +24.65
50m: 42.51
100m: 1:32.93
(50.42)
31 Jesse Jantunen 2007 Helsingfors Simsällskap 118 1:35.60 +27.32
50m: 42.78
100m: 1:35.60
(52.82)
33 Onni Tuohino 2008 VANDERS 113 1:36.95 +28.67
50m: 45.04
100m: 1:36.95
(51.91)
34 Onni Kataja 2007 Riihimäen Uimaseura 111 1:37.51 +29.23
50m: 48.20
100m: 1:37.51
(49.31)
35 Maxim Sazonov 2008 Riihimäen Uimaseura 105 1:39.22 +30.94
50m: 44.91
100m: 1:39.22
(54.31)
36 Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda 101 1:40.43 +32.15
50m: 43.10
100m: 1:40.43
(57.33)
38 Noa Byskov 2008 Nurmijärven Uinti 89 1:44.75 +36.47
50m: 48.40
100m: 1:44.75
(56.35)
39 Konstantin Terekhov 2008 VANDERS 85 1:46.44 +38.16
50m: 47.83
100m: 1:46.44
(58.61)
40 Matias Mikkola 2007 Helsingfors Simsällskap 79 1:49.30 +41.02
50m: 48.28
100m: 1:49.30
(1:01.02)
41 Henri Varsamäki 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 77 1:50.23 +41.95
50m: 48.80
100m: 1:50.23
(1:01.43)
- Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo DSQ sw 4.4
- Joel Wahlman 2008 VANDERS DNS
Event official at: 13.4.2019 13.10.23
Event 9, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo 420 1:02.59
50m: 30.59
100m: 1:02.59
(32.00)
2 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap 361 1:05.86 +3.27
50m: 31.81
100m: 1:05.86
(34.05)
3 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura 317 1:08.77 +6.18
50m: 33.20
100m: 1:08.77
(35.57)
4 Samuli Seger 2005 Octopus Lohja 313 1:09.05 +6.46
50m: 32.90
100m: 1:09.05
(36.15)
5 Aleksandr Logvin 2006 VANDERS 309 1:09.34 +6.75
50m: 33.02
100m: 1:09.34
(36.32)
6 Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura 293 1:10.55 +7.96
50m: 33.74
100m: 1:10.55
(36.81)
7 Juho Hoikkala 2005 Haminan Uimaseura 272 1:12.36 +9.77
50m: 35.31
100m: 1:12.36
(37.05)
8 Sampo Nord 2005 VANDERS 259 1:13.56 +10.97
50m: 35.02
100m: 1:13.56
(38.54)
9 Benjamin Gullans 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 258 1:13.64 +11.05
50m: 34.14
100m: 1:13.64
(39.50)
10 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo 251 1:14.35 +11.76
50m: 35.54
100m: 1:14.35
(38.81)
11 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja 247 1:14.73 +12.14
50m: 36.73
100m: 1:14.73
(38.00)
12 Daniel Guzhov 2006 VANDERS 239 1:15.58 +12.99
50m: 36.89
100m: 1:15.58
(38.69)
13 Pauli Rantatupa 2005 Cetus Espoo 237 1:15.71 +13.12
50m: 36.32
100m: 1:15.71
(39.39)
14 Hugo Aslak Samuli Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 235 1:15.96 +13.37
50m: 35.51
100m: 1:15.96
(40.45)
15 Anton Visulainen 2005 HTU Stadi 229 1:16.64 +14.05
50m: 36.04
100m: 1:16.64
(40.60)
16 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo 228 1:16.74 +14.15
50m: 35.44
100m: 1:16.74
(41.30)
17 Adam Kisiel 2005 HTU Stadi 226 1:17.00 +14.41
50m: 35.03
100m: 1:17.00
(41.97)
18 Okko Varpasuo 2006 Helsingfors Simsällskap 225 1:17.04 +14.45
50m: 36.18
100m: 1:17.04
(40.86)
19 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap 224 1:17.20 +14.61
50m: 36.15
100m: 1:17.20
(41.05)
20 Markus Malmivaara 2006 VANDERS 223 1:17.31 +14.72
50m: 36.26
100m: 1:17.31
(41.05)
21 Alex Karlsson 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 215 1:18.24 +15.65
50m: 35.96
100m: 1:18.24
(42.28)
22 Joonatan Lipiäinen 2005 VANDERS 209 1:18.97 +16.38
50m: 36.98
100m: 1:18.97
(41.99)
23 Lassi Leppänen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 198 1:20.41 +17.82
50m: 39.46
100m: 1:20.41
(40.95)
24 Leo Lana 2006 Lappeenrannan Uimarit 196 1:20.64 +18.05
50m: 37.40
100m: 1:20.64
(43.24)
25 Emil Tirkkonen 2006 Cetus Espoo 195 1:20.80 +18.21
50m: 37.92
100m: 1:20.80
(42.88)
26 Jonne Mustalahti 2005 Riihimäen Uimaseura 193 1:21.11 +18.52
50m: 40.79
100m: 1:21.11
(40.32)
27 Totte Teittinen 2005 Cetus Espoo 190 1:21.46 +18.87
50m: 37.79
100m: 1:21.46
(43.67)
28 Joni Lähdemäki 2006 HTU Stadi 187 1:21.96 +19.37
50m: 38.14
100m: 1:21.96
(43.82)
29 Elias Tuukkanen 2006 Riihimäen Uimaseura 187 1:22.03 +19.44
50m: 39.13
100m: 1:22.03
(42.90)
30 Alexander Kaznakov 2006 Stadin Delfiinit 186 1:22.14 +19.55
50m: 38.48
100m: 1:22.14
(43.66)
31 Mihail Pavljuk 2005 Helsingfors Simsällskap 172 1:24.20 +21.61
50m: 39.12
100m: 1:24.20
(45.08)
32 Otto Tuominen 2005 Helsingfors Simsällskap 172 1:24.30 +21.71
50m: 40.17
100m: 1:24.30
(44.13)
33 Joonatan Paalanen 2006 Riihimäen Uimaseura 169 1:24.79 +22.20
50m: 39.31
100m: 1:24.79
(45.48)
34 Ilmari Silventoinen 2005 Simmis Wanda 160 1:26.35 +23.76
50m: 39.89
100m: 1:26.35
(46.46)
35 Niilo Era 2006 VANDERS 155 1:27.17 +24.58
50m: 41.68
100m: 1:27.17
(45.49)
36 Emil Gaft 2006 Lappeenrannan Uimarit 145 1:29.21 +26.62
50m: 41.07
100m: 1:29.21
(48.14)
37 Niilo Mölsä 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 144 1:29.46 +26.87
50m: 43.36
100m: 1:29.46
(46.10)
38 Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti 143 1:29.50 +26.91
50m: 42.36
100m: 1:29.50
(47.14)
39 Niilo Harja 2006 Cetus Espoo 137 1:30.84 +28.25
50m: 44.38
100m: 1:30.84
(46.46)
- Lauri Turunen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ  4.4
- Dominic Konstantinov 2006 VANDERS DSQ sw 4.4
- Jermu Jääskö 2006 Cetus Espoo DNS
Event official at: 13.4.2019 13.10.23
Event 9, 100m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Danil Seksenov 2004 VANDERS 606 55.41
50m: 26.79
100m: 55.41
(28.62)
2 Tino Kaukonen 2004 HTU Stadi 510 58.69 +3.28
50m: 27.97
100m: 58.69
(30.72)
3 Tatu Saareks 2003 Lappeenrannan Uimarit 508 58.76 +3.35
50m: 28.27
100m: 58.76
(30.49)
4 Pauli Rantamäki 2003 Octopus Lohja 495 59.30 +3.89
50m: 28.26
100m: 59.30
(31.04)
5 Ukko-pekka Luomala 2004 Järvenpään Uintiklubi 460 1:00.76 +5.35
50m: 28.98
100m: 1:00.76
(31.78)
6 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit 457 1:00.86 +5.45
50m: 28.86
100m: 1:00.86
(32.00)
7 Max Walther 2003 HTU Stadi 419 1:02.64 +7.23
50m: 28.89
100m: 1:02.64
(33.75)
8 Miska Törmi 2004 Octopus Lohja 394 1:03.94 +8.53
50m: 30.88
100m: 1:03.94
(33.06)
9 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo 296 1:10.31 +14.90
50m: 33.16
100m: 1:10.31
(37.15)
10 Aapo Ahlroos 2004 VANDERS 208 1:19.11 +23.70
50m: 36.66
100m: 1:19.11
(42.45)
Event official at: 13.4.2019 13.10.23
Event 9, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Hjelm 2002 VANDERS 634 54.59
50m: 26.09
100m: 54.59
(28.50)
2 Kasper Envalds 2001 VANDERS 582 56.16 +1.57
50m: 27.46
100m: 56.16
(28.70)
3 Onni-kalle Luomala 2002 Järvenpään Uintiklubi 539 57.64 +3.05
50m: 27.67
100m: 57.64
(29.97)
4 Onni Järvinen 2002 HTU Stadi 489 59.53 +4.94
50m: 28.35
100m: 59.53
(31.18)
5 Aarne Myllynen 2002 Järvenpään Uintiklubi 420 1:02.62 +8.03
50m: 29.18
100m: 1:02.62
(33.44)
6 Roni Lönnqvist 2000 Uinti Imatra 381 1:04.67 +10.08
50m: 30.73
100m: 1:04.67
(33.94)
7 Matti Alpola 1953 Simmis Wanda 160 1:26.33 +31.74
50m: 40.49
100m: 1:26.33
(45.84)
- Mathias Lindfors 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
- Lasse Saarinen 2002 Octopus Lohja DNS
Event official at: 13.4.2019 13.10.23
2019-04-13 14.16.29 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner