Results for Dansk Open Masters
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jan Johansen |
1940 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW9.4afsl på mave |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
195 |
40.01 |
1:28.46 |
2:26.62 |
|
3:08.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
|
151 |
44.48 |
1:40.69 |
2:38.99 |
|
3:25.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
322 |
33.04 |
1:14.26 |
2:02.48 |
|
2:39.81 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Pedersen |
1964 |
|
230 |
38.17 |
1:25.34 |
2:18.18 |
|
2:58.71 |
|
|
H2Odense |
3:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jørn Dahl Rasmussen |
1964 |
|
207 |
38.41 |
1:29.13 |
2:23.24 |
|
3:05.11 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
|
408 |
31.90 |
1:10.21 |
1:54.33 |
|
2:27.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Per Nørgaard Nielsen |
1968 |
|
292 |
34.99 |
1:18.76 |
2:07.20 |
|
2:45.20 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lange |
1967 |
|
246 |
37.48 |
1:25.53 |
2:15.55 |
|
2:54.73 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jess Brink |
1966 |
|
207 |
39.66 |
1:28.45 |
2:23.75 |
|
3:05.19 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Echardt |
1974 |
|
375 |
32.50 |
1:12.34 |
1:56.94 |
|
2:32.02 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bjørn Andersen |
1972 |
|
365 |
32.21 |
1:12.82 |
1:58.06 |
|
2:33.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Petersen |
1971 |
|
358 |
32.83 |
1:12.63 |
1:59.30 |
|
2:34.28 |
|
|
Næstved IF |
2:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Hagbarth |
1974 |
|
308 |
34.57 |
1:16.48 |
2:05.21 |
|
2:42.25 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
305 |
34.01 |
1:16.93 |
2:05.84 |
|
2:42.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
296 |
34.53 |
1:17.86 |
2:08.23 |
|
2:44.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
593 |
28.25 |
1:01.94 |
1:40.51 |
|
2:10.45 |
NR |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Waterval |
1975 |
|
425 |
30.45 |
1:06.50 |
1:49.62 |
|
2:25.71 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
|
446 |
31.25 |
1:09.17 |
1:49.40 |
|
2:23.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Bo Pedersen |
1981 |
|
359 |
30.94 |
1:09.52 |
1:54.89 |
|
2:34.14 |
|
|
H2Odense |
2:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
406 |
32.02 |
1:10.68 |
1:51.30 |
|
2:28.05 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tommy Odgaard |
1986 |
|
326 |
33.99 |
1:14.79 |
2:01.19 |
|
2:39.17 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrea Bondi |
1989 |
|
302 |
32.56 |
1:12.61 |
2:02.83 |
|
2:43.36 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Møller |
1991 |
|
497 |
29.72 |
1:04.24 |
1:45.10 |
|
2:18.32 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
481 |
28.72 |
1:08.52 |
1:48.08 |
|
2:19.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauge Bruun |
1992 |
|
362 |
31.69 |
1:12.45 |
1:58.78 |
|
2:33.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
|
546 |
29.38 |
1:03.71 |
1:43.17 |
|
2:14.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
530 |
30.26 |
1:06.51 |
1:44.05 |
|
2:15.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Grøn |
1999 |
|
168 |
41.54 |
1:33.95 |
2:30.09 |
|
3:18.44 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kenneth Aaberg |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.6ej esb e 150m |
|
DeltaSwim |
2:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|