Resultater for Dansk Open Masters
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 280-319 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:28 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 80-96 |
|
Løb 2, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 2, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 2, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
107 |
44.68 |
1:36.35 |
2:32.42 |
|
3:28.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Finn Hyllested |
1944 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
219 |
36.78 |
1:17.87 |
2:44.85 |
|
2:44.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per F. Møller |
1960 |
|
298 |
34.23 |
1:11.23 |
1:49.99 |
|
2:28.75 |
|
|
Næstved IF |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jørn Dahl Rasmussen |
1964 |
|
260 |
34.99 |
1:13.49 |
1:54.75 |
|
2:35.60 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
260 |
34.78 |
1:13.61 |
1:54.77 |
|
2:35.68 |
|
|
DeltaSwim |
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
375 |
33.46 |
1:08.18 |
1:43.44 |
|
2:17.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Drachmann |
1968 |
|
373 |
32.23 |
1:06.38 |
1:42.29 |
|
2:17.97 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Torben Børsting |
1968 |
|
331 |
32.83 |
1:08.74 |
1:45.93 |
|
2:23.60 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Mikkelsen |
1968 |
|
320 |
32.01 |
1:08.46 |
1:47.05 |
|
2:25.25 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Per Nørgaard Nielsen |
1968 |
|
318 |
33.40 |
1:10.06 |
1:47.97 |
|
2:25.45 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
534 |
28.39 |
58.34 |
1:29.90 |
|
2:02.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Stokholm |
1974 |
|
441 |
30.67 |
1:03.77 |
1:37.42 |
|
2:10.51 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Madsen |
1973 |
|
375 |
31.85 |
1:06.17 |
1:41.84 |
|
2:17.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tommy Nielsen |
1973 |
|
340 |
33.80 |
1:09.77 |
1:46.78 |
|
2:22.24 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
310 |
32.99 |
1:09.78 |
1:47.99 |
|
2:26.78 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
634 |
27.47 |
56.59 |
1:26.12 |
|
1:55.67 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Garm Nissen |
1978 |
|
391 |
31.56 |
1:06.05 |
1:41.20 |
|
2:15.80 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Hansen |
1975 |
|
331 |
32.42 |
1:08.51 |
1:45.83 |
|
2:23.63 |
|
|
H2Odense |
2:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carsten Pihl |
1978 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
|
434 |
30.19 |
1:03.28 |
1:37.70 |
|
2:11.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Jørgensen |
1989 |
|
480 |
28.64 |
1:00.30 |
1:33.40 |
|
2:06.83 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Adelskov |
1987 |
|
443 |
28.82 |
1:01.07 |
1:34.55 |
|
2:10.34 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Vestergaard |
1989 |
|
419 |
31.64 |
1:04.85 |
1:38.63 |
|
2:12.75 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
410 |
30.86 |
1:04.35 |
1:39.03 |
|
2:13.74 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
505 |
27.43 |
58.03 |
1:30.95 |
|
2:04.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauge Bruun |
1992 |
|
425 |
30.72 |
1:04.93 |
1:39.28 |
|
2:12.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
197 |
41.94 |
1:29.93 |
2:19.87 |
|
3:09.58 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
286 |
39.00 |
1:21.41 |
2:04.42 |
|
2:47.43 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
534 |
32.31 |
1:06.53 |
1:41.21 |
|
2:16.06 |
DR |
|
H2Odense |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margit Sørensen |
1972 |
|
395 |
34.88 |
1:13.38 |
1:52.19 |
|
2:30.44 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
|
372 |
36.06 |
1:14.65 |
1:54.16 |
|
2:33.41 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
|
464 |
33.58 |
1:09.41 |
1:45.55 |
|
2:22.57 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Michelle Borgstrøm |
1989 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 Tyvstart |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
448 |
33.39 |
1:09.89 |
1:47.00 |
|
2:24.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicole Møller |
1993 |
|
422 |
33.00 |
1:09.09 |
1:47.73 |
|
2:27.20 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ane Andersen |
1990 |
|
419 |
34.33 |
1:11.21 |
1:49.36 |
|
2:27.53 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
|
564 |
30.70 |
1:03.97 |
1:38.77 |
|
2:13.59 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Kjærum |
1957 |
|
175 |
39.52 |
|
|
|
1:25.91 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lange |
1967 |
|
266 |
34.86 |
|
|
|
1:14.74 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bjørn Andersen |
1972 |
|
337 |
31.89 |
|
|
|
1:09.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Hagbarth |
1974 |
|
320 |
32.38 |
|
|
|
1:10.29 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
271 |
34.26 |
|
|
|
1:14.26 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
574 |
27.21 |
|
|
|
57.85 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Waterval |
1975 |
|
411 |
29.64 |
|
|
|
1:04.62 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Morten Nørregaard |
1977 |
|
411 |
30.35 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
DeltaSwim |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peter Schmidt |
1979 |
|
213 |
34.29 |
|
|
|
1:20.48 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Bo Pedersen |
1981 |
|
435 |
28.97 |
|
|
|
1:03.45 |
|
|
H2Odense |
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Graversen |
1981 |
|
325 |
32.04 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sigurd Christiansen |
1989 |
|
441 |
29.12 |
|
|
|
1:03.14 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tim Olsen |
1986 |
|
365 |
30.35 |
|
|
|
1:07.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse K. Hansen |
1989 |
|
319 |
33.08 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Terp Olesen |
1994 |
|
517 |
27.94 |
|
|
|
59.89 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kris Wesselink |
1990 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 tyvstart |
|
Esbjerg Svømmeklub |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
|
499 |
28.28 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:57 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
250 |
40.47 |
|
|
|
1:26.64 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kate Sørensen |
1961 |
|
238 |
40.18 |
|
|
|
1:28.06 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lene Dreistrup Baunkjær |
1967 |
|
245 |
41.53 |
|
|
|
1:27.23 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
270 |
39.68 |
|
|
|
1:24.48 |
|
|
H2Odense |
1:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Betina Borg |
1982 |
|
178 |
42.68 |
|
|
|
1:37.08 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carola Pedersen |
1989 |
|
339 |
36.33 |
|
|
|
1:18.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kirsten Detlef |
1986 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Sw 4.4 tyvstart |
|
DeltaSwim |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicole Jensen |
1996 |
|
401 |
33.10 |
|
|
|
1:14.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:06 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
|
293 |
|
|
|
|
34.51 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tine Carstensen |
1962 |
|
375 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
Næstved IF |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pia Thulstrup |
1961 |
|
358 |
|
|
|
|
32.28 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
478 |
|
|
|
|
29.32 |
|
|
H2Odense |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nahid Gaebler |
1967 |
|
267 |
|
|
|
|
35.59 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heidi Gryholt |
1965 |
|
185 |
|
|
|
|
40.23 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helen Haas |
1968 |
|
98 |
|
|
|
|
49.70 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Nikolajsen |
1977 |
|
340 |
|
|
|
|
32.85 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:18 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
|
185 |
45.57 |
|
|
|
1:37.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Preben Sørensen |
1957 |
|
248 |
40.77 |
|
|
|
1:28.50 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
1:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Bo Larsen |
1964 |
|
339 |
37.39 |
|
|
|
1:19.70 |
|
|
Køge Svømmeklub |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
319 |
38.51 |
|
|
|
1:21.32 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bjørn Starcke |
1963 |
|
293 |
38.32 |
|
|
|
1:23.72 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Morten Pedersen |
1964 |
|
258 |
41.76 |
|
|
|
1:27.25 |
|
|
H2Odense |
1:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Schramm Rasmussen |
1967 |
|
363 |
36.66 |
|
|
|
1:17.90 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Mikkelsen |
1968 |
|
278 |
40.66 |
|
|
|
1:25.15 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Morten Harning |
1966 |
|
217 |
42.99 |
|
|
|
1:32.41 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
1:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommy Nielsen |
1973 |
|
326 |
38.90 |
|
|
|
1:20.74 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Madsen |
1973 |
|
319 |
38.03 |
|
|
|
1:21.32 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob Olsen |
1972 |
|
315 |
37.98 |
|
|
|
1:21.67 |
|
|
Køge Svømmeklub |
1:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
564 |
32.01 |
|
|
|
1:07.30 |
DR |
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Eriksen |
1979 |
|
491 |
33.40 |
|
|
|
1:10.45 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Graversen |
1978 |
|
452 |
34.46 |
|
|
|
1:12.45 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thomas Hansen |
1975 |
|
307 |
38.59 |
|
|
|
1:22.41 |
|
|
H2Odense |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carsten Pihl |
1978 |
|
125 |
50.44 |
|
|
|
1:50.99 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
497 |
32.50 |
|
|
|
1:10.19 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
375 |
36.12 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Berit Marx Pedersen |
1950 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
|
159 |
53.46 |
|
|
|
1:54.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nahid Gaebler |
1967 |
|
222 |
47.87 |
|
|
|
1:42.88 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
1:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sinne Lundgaard |
1966 |
|
147 |
56.93 |
|
|
|
1:57.91 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helen Haas |
1968 |
|
97 |
1:04.37 |
|
|
|
2:15.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Rønn Shakoor |
1974 |
|
451 |
39.58 |
|
|
|
1:21.30 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
1:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Kristensen |
1979 |
|
390 |
40.37 |
|
|
|
1:25.29 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Rødgaard |
1982 |
|
304 |
44.65 |
|
|
|
1:32.67 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Ambjørn |
1992 |
|
444 |
38.38 |
|
|
|
1:21.71 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rikke Grønlund Lauridsen |
1990 |
|
392 |
41.14 |
|
|
|
1:25.15 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 |
|
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sigma D |
201 |
|
|
|
|
|
|
4:51.38 |
NR |
|
Sigma Swim |
4:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Maunsbach |
1964 |
|
|
40.07 |
1:25.66 |
|
|
1:25.66 |
|
|
Henrik Pedersen |
1965 |
|
|
34.90 |
1:15.74 |
|
|
2:41.40 |
|
|
Mads Gjerløv |
1972 |
|
|
29.41 |
1:02.64 |
|
|
3:44.04 |
|
|
Tilde Juul |
1974 |
|
|
32.05 |
1:07.34 |
|
|
4:51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:15 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:21 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
|
19 |
1:25.07 |
3:04.43 |
4:51.38 |
|
6:35.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebbe Rasmussen |
1949 |
|
178 |
43.74 |
1:31.18 |
2:19.86 |
|
3:07.45 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
3:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.4 efb100m |
|
DeltaSwim |
3:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
371 |
34.81 |
1:11.18 |
1:48.80 |
|
2:26.92 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jess Brink |
1966 |
|
178 |
42.57 |
1:28.49 |
2:16.36 |
|
3:07.56 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Vogel |
1970 |
|
421 |
33.48 |
1:09.39 |
1:44.30 |
|
2:20.83 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Echardt |
1974 |
|
325 |
36.34 |
1:15.73 |
1:54.76 |
|
2:33.57 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaj Hansen |
1974 |
|
231 |
40.28 |
1:23.01 |
2:07.55 |
|
2:52.01 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
548 |
32.15 |
1:05.04 |
1:37.47 |
|
2:09.02 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Waterval |
1975 |
|
417 |
33.83 |
1:09.55 |
1:45.52 |
|
2:21.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Garm Nissen |
1978 |
|
287 |
38.07 |
1:17.66 |
1:58.68 |
|
2:40.07 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peter Schmidt |
1979 |
|
244 |
37.88 |
1:19.26 |
2:03.76 |
|
2:48.92 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Bo Pedersen |
1981 |
|
326 |
34.61 |
1:12.65 |
1:52.68 |
|
2:33.40 |
|
|
H2Odense |
2:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Vestergaard |
1989 |
|
362 |
35.09 |
1:12.20 |
1:50.31 |
|
2:28.16 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
|
414 |
32.60 |
1:08.04 |
1:44.95 |
|
2:21.71 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
463 |
32.47 |
1:06.52 |
1:41.43 |
|
2:16.49 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:21 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
191 |
49.09 |
1:41.13 |
2:35.17 |
|
3:26.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vibeke Larsen |
1961 |
|
267 |
44.03 |
1:31.16 |
2:18.99 |
|
3:05.03 |
DR |
|
Næstved IF |
3:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nahid Gaebler |
1967 |
|
203 |
46.16 |
1:36.66 |
2:29.92 |
|
3:22.77 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margit Sørensen |
1972 |
|
354 |
39.42 |
1:21.22 |
2:04.58 |
|
2:48.49 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirsten Jensen |
1971 |
|
348 |
38.76 |
1:21.48 |
2:06.25 |
|
2:49.43 |
|
|
H2Odense |
2:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Kristensen |
1979 |
|
294 |
42.37 |
1:27.16 |
2:12.83 |
|
2:59.19 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
345 |
39.15 |
1:22.23 |
2:06.50 |
|
2:49.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise G. Degner |
1981 |
|
333 |
39.42 |
1:22.52 |
2:06.97 |
|
2:51.88 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tina Flaskager Adelskov |
1986 |
|
429 |
36.94 |
1:16.62 |
1:57.61 |
|
2:38.01 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carola Pedersen |
1989 |
|
250 |
44.67 |
1:33.04 |
2:21.35 |
|
3:09.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Smidt Hansen |
1992 |
|
479 |
35.73 |
1:14.14 |
1:53.36 |
|
2:32.33 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
428 |
36.08 |
1:15.73 |
1:57.62 |
|
2:38.20 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esv Masters Vejle B |
159 |
|
421 |
|
|
|
|
9:05.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
8:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Andersen |
1972 |
|
|
1:04.52 |
2:11.30 |
|
|
2:11.30 |
|
|
Kasper Graversen |
1981 |
|
|
1:08.55 |
2:24.61 |
|
|
4:35.91 |
|
|
Tim Olsen |
1986 |
|
|
1:04.02 |
2:14.46 |
|
|
6:50.37 |
|
|
Christian Graversen |
1978 |
|
|
1:05.12 |
2:15.38 |
|
|
9:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ssk Herrer C Silkeborg |
199 |
|
403 |
|
|
|
|
9:13.57 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
9:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Adelskov |
1987 |
|
|
1:04.40 |
2:13.56 |
|
|
2:13.56 |
|
|
Morten Stokholm |
1974 |
|
|
1:04.23 |
2:12.74 |
|
|
4:26.30 |
|
|
Tommy Nielsen |
1973 |
|
|
1:08.26 |
2:22.02 |
|
|
6:48.32 |
|
|
Jens Mikkelsen |
1968 |
|
|
1:09.08 |
2:25.25 |
|
|
9:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 15, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hermes Old Ladies D |
200 |
|
216 |
|
|
|
|
12:34.66 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
12:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Roslyng |
1983 |
|
|
1:14.04 |
2:35.08 |
|
|
2:35.08 |
|
|
Hanne Møller |
1958 |
|
|
1:51.62 |
3:59.44 |
|
|
6:34.52 |
|
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
|
1:34.32 |
3:15.75 |
|
|
9:50.27 |
|
|
Carola Pedersen |
1989 |
|
|
1:18.62 |
2:44.39 |
|
|
12:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 |
|
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 |
|
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 280-319 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:30 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
188 |
47.27 |
|
|
|
1:35.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Majken Johansen |
1958 |
|
97 |
57.20 |
|
|
|
1:59.58 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vibeke Larsen |
1961 |
|
282 |
40.43 |
|
|
|
1:23.86 |
DR |
|
Næstved IF |
1:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
410 |
35.79 |
|
|
|
1:14.05 |
|
|
H2Odense |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Jensen |
1971 |
|
372 |
37.33 |
|
|
|
1:16.46 |
|
|
H2Odense |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Margit Sørensen |
1972 |
|
361 |
37.80 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Køge Svømmeklub |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tilde Juul |
1974 |
|
270 |
42.60 |
|
|
|
1:25.13 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tanja Kongerslev Thorning |
1982 |
|
378 |
36.67 |
|
|
|
1:16.06 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
1:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
347 |
37.94 |
|
|
|
1:18.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise G. Degner |
1981 |
|
340 |
38.35 |
|
|
|
1:18.82 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
|
362 |
38.49 |
|
|
|
1:17.20 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Smidt Hansen |
1992 |
|
473 |
34.45 |
|
|
|
1:10.58 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
460 |
34.59 |
|
|
|
1:11.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ane Andersen |
1990 |
|
321 |
39.48 |
|
|
|
1:20.34 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirstine Theilgaard |
1997 |
|
321 |
38.64 |
|
|
|
1:20.33 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
|
16 |
1:30.56 |
|
|
|
3:11.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebbe Rasmussen |
1949 |
|
188 |
41.15 |
|
|
|
1:25.25 |
DR |
|
KU Svømning og Vandpolo |
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Preben Sørensen |
1957 |
|
197 |
39.94 |
|
|
|
1:24.04 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
357 |
33.63 |
|
|
|
1:08.91 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Torben Børsting |
1968 |
|
269 |
36.04 |
|
|
|
1:15.69 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Vogel |
1970 |
|
442 |
30.90 |
|
|
|
1:04.16 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
362 |
33.62 |
|
|
|
1:08.60 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Echardt |
1974 |
|
358 |
33.34 |
|
|
|
1:08.84 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Backs |
1972 |
|
251 |
37.79 |
|
|
|
1:17.52 |
|
|
Køge Svømmeklub |
1:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
|
409 |
32.49 |
|
|
|
1:05.84 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Nørregaard |
1977 |
|
312 |
34.37 |
|
|
|
1:12.08 |
|
|
DeltaSwim |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Garm Nissen |
1978 |
|
283 |
35.54 |
|
|
|
1:14.41 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peter Schmidt |
1979 |
|
268 |
36.61 |
|
|
|
1:15.81 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
1:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse K. Hansen |
1989 |
|
345 |
33.63 |
|
|
|
1:09.67 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Terp Olesen |
1994 |
|
493 |
29.58 |
|
|
|
1:01.87 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
|
447 |
30.63 |
|
|
|
1:03.94 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Sehested |
1996 |
|
432 |
30.76 |
|
|
|
1:04.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:17 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
|
199 |
|
|
|
|
49.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Thulstrup |
1961 |
|
440 |
|
|
|
|
37.63 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heidi Gryholt |
1965 |
|
192 |
|
|
|
|
49.57 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sinne Lundgaard |
1966 |
|
142 |
|
|
|
|
54.77 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Line Rønn Shakoor |
1974 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 tyvstart |
|
Hillerød Svømmeklub |
37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Kristensen |
1979 |
|
390 |
|
|
|
|
39.18 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotte Nikolajsen |
1977 |
|
321 |
|
|
|
|
41.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Rødgaard |
1982 |
|
299 |
|
|
|
|
42.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:40 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Søren Toft |
1956 |
|
267 |
|
|
|
|
39.20 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Kjærum |
1957 |
|
199 |
|
|
|
|
43.22 |
|
|
Roskilde Svømning |
43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Bo Larsen |
1964 |
|
376 |
|
|
|
|
34.98 |
|
|
Køge Svømmeklub |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dan Ole Johansen |
1960 |
|
311 |
|
|
|
|
37.25 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Bjørn Starcke |
1963 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Sw 4.4 tyvstart |
|
Hillerød Svømmeklub |
35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Olsen |
1972 |
|
330 |
|
|
|
|
36.52 |
|
|
Køge Svømmeklub |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Madsen |
1973 |
|
301 |
|
|
|
|
37.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
476 |
|
|
|
|
32.32 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tim Olsen |
1986 |
|
402 |
|
|
|
|
34.20 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
393 |
|
|
|
|
34.45 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
500 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
|
475 |
|
|
|
|
32.36 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Grøn |
1999 |
|
207 |
|
|
|
|
42.68 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:40 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:56 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Berit Marx Pedersen |
1950 |
|
152 |
51.33 |
1:51.45 |
2:54.02 |
|
3:47.93 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
|
170 |
48.62 |
1:43.40 |
2:50.69 |
|
3:39.72 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Else Møller |
1958 |
|
104 |
1:04.14 |
2:11.90 |
3:22.03 |
|
4:18.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kate Sørensen |
1961 |
|
292 |
40.44 |
1:29.84 |
2:21.59 |
|
3:03.56 |
DR |
|
Glostrup Svømmeklub |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ulla Olin |
1963 |
|
261 |
40.36 |
1:31.73 |
2:27.80 |
|
3:10.48 |
DR |
|
Sigma Swim Birkerød |
3:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lene Dreistrup Baunkjær |
1967 |
|
274 |
39.16 |
1:28.80 |
2:23.54 |
|
3:07.52 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
301 |
39.85 |
1:29.50 |
2:20.73 |
|
3:01.68 |
|
|
H2Odense |
2:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
|
364 |
37.08 |
1:21.42 |
2:11.79 |
|
2:50.66 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Kristensen |
1979 |
|
363 |
37.06 |
1:21.29 |
2:07.99 |
|
2:50.82 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Borgstrøm |
1989 |
|
350 |
35.92 |
1:21.14 |
2:12.91 |
|
2:52.90 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
|
289 |
44.77 |
1:34.61 |
2:23.15 |
|
3:04.17 |
|
|
H2Odense |
2:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tina Flaskager Adelskov |
1986 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.6 ESB v150m |
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
|
634 |
29.73 |
1:07.18 |
1:47.96 |
|
2:21.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
|
499 |
32.04 |
1:11.69 |
1:59.61 |
|
2:33.56 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Smidt Hansen |
1992 |
|
423 |
35.98 |
1:16.18 |
2:04.55 |
|
2:42.32 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
|
285 |
38.54 |
1:26.26 |
2:23.06 |
|
3:05.09 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
|
579 |
31.59 |
1:09.04 |
1:50.60 |
|
2:26.13 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
2:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicole Jensen |
1996 |
|
371 |
33.44 |
1:16.15 |
2:10.48 |
|
2:49.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:56 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jan Johansen |
1940 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW9.4afsl på mave |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
195 |
40.01 |
1:28.46 |
2:26.62 |
|
3:08.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
|
151 |
44.48 |
1:40.69 |
2:38.99 |
|
3:25.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
322 |
33.04 |
1:14.26 |
2:02.48 |
|
2:39.81 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Pedersen |
1964 |
|
230 |
38.17 |
1:25.34 |
2:18.18 |
|
2:58.71 |
|
|
H2Odense |
3:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jørn Dahl Rasmussen |
1964 |
|
207 |
38.41 |
1:29.13 |
2:23.24 |
|
3:05.11 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
|
408 |
31.90 |
1:10.21 |
1:54.33 |
|
2:27.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Per Nørgaard Nielsen |
1968 |
|
292 |
34.99 |
1:18.76 |
2:07.20 |
|
2:45.20 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lange |
1967 |
|
246 |
37.48 |
1:25.53 |
2:15.55 |
|
2:54.73 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jess Brink |
1966 |
|
207 |
39.66 |
1:28.45 |
2:23.75 |
|
3:05.19 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Echardt |
1974 |
|
375 |
32.50 |
1:12.34 |
1:56.94 |
|
2:32.02 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bjørn Andersen |
1972 |
|
365 |
32.21 |
1:12.82 |
1:58.06 |
|
2:33.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Petersen |
1971 |
|
358 |
32.83 |
1:12.63 |
1:59.30 |
|
2:34.28 |
|
|
Næstved IF |
2:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Hagbarth |
1974 |
|
308 |
34.57 |
1:16.48 |
2:05.21 |
|
2:42.25 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
305 |
34.01 |
1:16.93 |
2:05.84 |
|
2:42.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
296 |
34.53 |
1:17.86 |
2:08.23 |
|
2:44.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
593 |
28.25 |
1:01.94 |
1:40.51 |
|
2:10.45 |
NR |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Waterval |
1975 |
|
425 |
30.45 |
1:06.50 |
1:49.62 |
|
2:25.71 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
|
446 |
31.25 |
1:09.17 |
1:49.40 |
|
2:23.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Bo Pedersen |
1981 |
|
359 |
30.94 |
1:09.52 |
1:54.89 |
|
2:34.14 |
|
|
H2Odense |
2:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
406 |
32.02 |
1:10.68 |
1:51.30 |
|
2:28.05 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tommy Odgaard |
1986 |
|
326 |
33.99 |
1:14.79 |
2:01.19 |
|
2:39.17 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrea Bondi |
1989 |
|
302 |
32.56 |
1:12.61 |
2:02.83 |
|
2:43.36 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Møller |
1991 |
|
497 |
29.72 |
1:04.24 |
1:45.10 |
|
2:18.32 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
481 |
28.72 |
1:08.52 |
1:48.08 |
|
2:19.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauge Bruun |
1992 |
|
362 |
31.69 |
1:12.45 |
1:58.78 |
|
2:33.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
|
546 |
29.38 |
1:03.71 |
1:43.17 |
|
2:14.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
530 |
30.26 |
1:06.51 |
1:44.05 |
|
2:15.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Grøn |
1999 |
|
168 |
41.54 |
1:33.95 |
2:30.09 |
|
3:18.44 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kenneth Aaberg |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.6ej esb e 150m |
|
DeltaSwim |
2:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 80-96 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 240-279 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 280-319 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
188 |
1:37.73 |
3:24.24 |
5:10.73 |
6:57.20 |
13:56.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
13:41.49 |
|
|
8:42.85 |
10:28.51 |
12:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Nissen |
1971 |
|
182 |
1:38.06 |
3:26.30 |
5:14.04 |
7:00.69 |
14:05.72 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
13:35.00 |
|
|
8:48.35 |
10:35.36 |
12:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Kielsholm |
1979 |
|
228 |
1:27.30 |
3:05.05 |
4:44.95 |
6:24.98 |
13:04.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
13:00.00 |
|
|
8:04.97 |
9:46.47 |
11:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
341 |
1:18.28 |
2:44.65 |
4:12.53 |
5:40.31 |
11:26.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
12:00.00 |
|
|
7:08.76 |
8:36.25 |
10:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carola Pedersen |
1989 |
|
338 |
1:21.29 |
2:48.61 |
4:16.55 |
5:44.16 |
11:28.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
12:00.00 |
|
|
7:11.41 |
8:37.74 |
10:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nanna M. Christiansen |
1993 |
|
468 |
1:09.58 |
2:26.04 |
3:44.72 |
5:03.36 |
10:17.06 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
11:00.00 |
|
|
6:21.39 |
7:40.62 |
8:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
457 |
1:10.31 |
2:28.89 |
3:47.98 |
5:06.57 |
10:22.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
10:26.73 |
|
|
6:25.72 |
7:45.81 |
9:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicole Jensen |
1996 |
|
413 |
1:13.16 |
2:31.14 |
3:49.82 |
5:09.73 |
10:43.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
10:30.33 |
|
|
6:32.63 |
7:56.92 |
9:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
316 |
1:14.57 |
2:36.50 |
3:58.79 |
5:21.82 |
10:50.85 |
|
|
DeltaSwim |
10:31.07 |
|
|
6:45.03 |
8:08.29 |
9:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Per F. Møller |
1960 |
|
302 |
1:17.39 |
2:41.17 |
4:05.32 |
5:27.96 |
11:00.46 |
|
|
Næstved IF |
10:15.15 |
|
|
6:51.85 |
8:15.44 |
9:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Drachmann |
1968 |
|
354 |
1:11.64 |
2:30.38 |
3:49.10 |
5:08.53 |
10:26.54 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
10:09.90 |
|
|
6:29.06 |
7:48.32 |
9:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
336 |
1:12.23 |
2:30.26 |
3:48.48 |
5:07.64 |
10:37.80 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
10:30.00 |
|
|
6:28.51 |
7:50.38 |
9:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Stokholm |
1974 |
|
450 |
1:07.78 |
2:19.69 |
3:33.04 |
4:46.72 |
9:38.59 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
9:52.51 |
|
|
6:00.82 |
7:14.58 |
8:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Petersen |
1971 |
|
420 |
1:11.13 |
2:25.84 |
3:39.92 |
4:54.38 |
9:51.90 |
|
|
Næstved IF |
9:51.52 |
|
|
6:08.54 |
7:23.76 |
8:38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bjørn Andersen |
1972 |
|
416 |
1:10.65 |
2:26.41 |
3:42.18 |
4:57.26 |
9:53.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
9:55.00 |
|
|
6:12.59 |
7:28.06 |
8:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
668 |
1:00.54 |
2:04.43 |
3:09.03 |
4:12.81 |
8:27.25 |
NR |
|
Esbjerg Svømmeklub |
8:53.09 |
|
|
5:16.48 |
6:20.28 |
7:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
446 |
1:07.18 |
2:20.19 |
3:34.06 |
4:47.36 |
9:40.04 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
9:45.00 |
|
|
6:00.71 |
7:14.84 |
8:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sigurd Christiansen |
1989 |
|
408 |
1:06.48 |
2:17.89 |
3:32.63 |
4:48.63 |
9:57.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
9:30.00 |
|
|
6:05.20 |
7:24.02 |
8:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asbjørn Laksafoss Sparre |
1998 |
|
437 |
1:04.70 |
2:16.26 |
3:30.11 |
4:45.23 |
9:44.18 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
10:00.00 |
|
|
5:59.98 |
7:14.64 |
8:30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-96 |
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
138 |
|
|
|
|
42.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
|
194 |
|
|
|
|
37.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Kjærum |
1957 |
|
252 |
|
|
|
|
34.51 |
|
|
Roskilde Svømning |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
419 |
|
|
|
|
29.13 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob Olsen |
1972 |
|
326 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
Køge Svømmeklub |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Backs |
1972 |
|
316 |
|
|
|
|
32.00 |
|
|
Køge Svømmeklub |
33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Seistrup |
1984 |
|
520 |
|
|
|
|
27.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Graversen |
1981 |
|
373 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Olsen |
1986 |
|
431 |
|
|
|
|
28.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
390 |
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nichlas Fonnesbech |
1996 |
|
335 |
|
|
|
|
31.37 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:54 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Berit Marx Pedersen |
1950 |
|
104 |
|
|
|
|
51.75 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
|
210 |
|
|
|
|
41.00 |
DR |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Majken Johansen |
1958 |
|
115 |
|
|
|
|
50.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Thulstrup |
1961 |
|
355 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kate Sørensen |
1961 |
|
304 |
|
|
|
|
36.24 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulla Olin |
1963 |
|
301 |
|
|
|
|
36.34 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lene Dreistrup Baunkjær |
1967 |
|
280 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
Roskilde Svømning |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Betina Borg |
1982 |
|
235 |
|
|
|
|
39.47 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carola Pedersen |
1989 |
|
369 |
|
|
|
|
33.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirsten Detlef |
1986 |
|
368 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
DeltaSwim |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Hyllested |
1944 |
|
119 |
43.02 |
|
|
|
1:31.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
221 |
35.09 |
|
|
|
1:14.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per Olsen |
1954 |
|
54 |
54.51 |
|
|
|
1:58.85 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Ole Johansen |
1960 |
|
430 |
29.33 |
|
|
|
59.50 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Erik Eriksen |
1964 |
|
373 |
29.15 |
|
|
|
1:02.39 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paul Wolf |
1973 |
|
442 |
27.81 |
|
|
|
58.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Stokholm |
1974 |
|
442 |
28.92 |
|
|
|
58.99 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Hagbarth |
1974 |
|
383 |
30.21 |
|
|
|
1:01.84 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
382 |
29.93 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
334 |
30.73 |
|
|
|
1:04.75 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Nielsen |
1979 |
|
453 |
28.05 |
|
|
|
58.51 |
|
|
Næstved IF |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Madsen |
1975 |
|
385 |
29.42 |
|
|
|
1:01.75 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob From |
1975 |
|
369 |
29.54 |
|
|
|
1:02.63 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Præst Olesen |
1979 |
|
308 |
30.16 |
|
|
|
1:06.50 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carsten Pihl |
1978 |
|
140 |
41.68 |
|
|
|
1:26.51 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Jørgensen |
1989 |
|
509 |
27.05 |
|
|
|
56.25 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sigurd Christiansen |
1989 |
|
472 |
28.07 |
|
|
|
57.69 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
428 |
28.49 |
|
|
|
59.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Bondi |
1989 |
|
380 |
29.19 |
|
|
|
1:02.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
527 |
27.39 |
|
|
|
55.62 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauge Bruun |
1992 |
|
432 |
29.18 |
|
|
|
59.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sigurd Kehlet |
1993 |
|
395 |
29.49 |
|
|
|
1:01.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jordan Armstrong |
1994 |
|
271 |
32.13 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:28 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
190 |
41.59 |
|
|
|
1:27.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
|
251 |
38.37 |
|
|
|
1:19.58 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
516 |
30.08 |
|
|
|
1:02.61 |
DR |
|
H2Odense |
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nahid Gaebler |
1967 |
|
282 |
35.99 |
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilde Juul |
1974 |
|
391 |
33.38 |
|
|
|
1:08.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirsten Jensen |
1971 |
|
374 |
32.73 |
|
|
|
1:09.72 |
|
|
H2Odense |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie-Louise R. Jørgensen |
1972 |
|
246 |
38.78 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Green Engberg |
1978 |
|
327 |
35.68 |
|
|
|
1:12.91 |
|
|
Køge Svømmeklub |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Susanne Kielsholm |
1979 |
|
244 |
38.40 |
|
|
|
1:20.31 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
374 |
33.23 |
|
|
|
1:09.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
|
453 |
31.83 |
|
|
|
1:05.39 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
|
317 |
35.63 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
H2Odense |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
|
568 |
29.90 |
|
|
|
1:00.67 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
|
19 |
|
|
|
|
1:22.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
118 |
|
|
|
|
45.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebbe Rasmussen |
1949 |
|
188 |
|
|
|
|
38.72 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Preben Sørensen |
1957 |
|
208 |
|
|
|
|
37.49 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jes Gydesen |
1961 |
|
250 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Flemming Bertram |
1964 |
|
194 |
|
|
|
|
38.37 |
|
|
H2Odense |
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
344 |
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Drachmann |
1968 |
|
338 |
|
|
|
|
31.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jess Brink |
1966 |
|
181 |
|
|
|
|
39.21 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Echardt |
1974 |
|
349 |
|
|
|
|
31.53 |
|
|
Roskilde Svømning |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Backs |
1972 |
|
241 |
|
|
|
|
35.67 |
|
|
Køge Svømmeklub |
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse K. Hansen |
1989 |
|
359 |
|
|
|
|
31.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Terp Olesen |
1994 |
|
496 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
|
429 |
|
|
|
|
29.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Sehested |
1996 |
|
427 |
|
|
|
|
29.49 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Majken Johansen |
1958 |
|
108 |
|
|
|
|
53.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilia Maunsbach |
1964 |
|
290 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pia Thulstrup |
1961 |
|
282 |
|
|
|
|
39.13 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
422 |
|
|
|
|
34.22 |
|
|
H2Odense |
34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nahid Gaebler |
1967 |
|
210 |
|
|
|
|
43.18 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margit Sørensen |
1972 |
|
363 |
|
|
|
|
35.97 |
|
|
Køge Svømmeklub |
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Kristensen |
1979 |
|
333 |
|
|
|
|
37.02 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
|
374 |
|
|
|
|
35.61 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
565 |
|
|
|
|
31.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirstine Theilgaard |
1997 |
|
344 |
|
|
|
|
36.62 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:00 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Søren Toft |
1956 |
|
196 |
42.00 |
1:32.54 |
2:29.27 |
|
3:27.28 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
307 |
40.99 |
1:27.43 |
2:12.96 |
|
2:58.42 |
DR |
|
Sigma Swim Birkerød |
3:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Bo Larsen |
1964 |
|
263 |
41.79 |
1:28.59 |
2:16.34 |
|
3:07.85 |
|
|
Køge Svømmeklub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Morten Pedersen |
1964 |
|
232 |
44.61 |
1:34.84 |
2:26.56 |
|
3:15.93 |
|
|
H2Odense |
3:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Mikkelsen |
1968 |
|
255 |
42.83 |
1:30.20 |
2:19.52 |
|
3:09.70 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Morten Harning |
1966 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
3:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommy Nielsen |
1973 |
|
341 |
39.30 |
1:23.43 |
2:08.29 |
|
2:52.24 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
598 |
32.78 |
1:08.67 |
1:45.76 |
|
2:22.93 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Graversen |
1978 |
|
422 |
36.12 |
1:16.94 |
1:58.42 |
|
2:40.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
|
457 |
34.83 |
1:14.10 |
1:54.60 |
|
2:36.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
386 |
35.07 |
1:18.11 |
2:02.66 |
|
2:45.36 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kenneth Aaberg |
1995 |
|
343 |
37.73 |
1:21.91 |
2:07.15 |
|
2:51.94 |
|
|
DeltaSwim |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:54 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Berit Marx Pedersen |
1950 |
|
178 |
54.86 |
1:55.68 |
2:58.58 |
|
3:58.86 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
|
146 |
56.63 |
2:03.41 |
3:11.33 |
|
4:15.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sinne Lundgaard |
1966 |
|
131 |
59.78 |
2:06.03 |
3:14.63 |
|
4:24.80 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Line Rønn Shakoor |
1974 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lærke Smidt Gasbjerg |
1988 |
|
371 |
42.92 |
1:30.63 |
2:18.60 |
|
3:07.14 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
|
316 |
45.21 |
1:35.72 |
2:27.13 |
|
3:17.40 |
|
|
H2Odense |
3:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
119 |
44.86 |
|
|
|
1:42.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
231 |
38.37 |
|
|
|
1:21.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
|
175 |
42.96 |
|
|
|
1:29.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Preben Sørensen |
1957 |
|
245 |
37.40 |
|
|
|
1:20.29 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Pedersen |
1964 |
|
245 |
38.47 |
|
|
|
1:20.32 |
|
|
H2Odense |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jørn Dahl Rasmussen |
1964 |
|
228 |
39.49 |
|
|
|
1:22.23 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
|
414 |
31.99 |
|
|
|
1:07.47 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Schramm Rasmussen |
1967 |
|
358 |
34.28 |
|
|
|
1:10.80 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bjørn Andersen |
1972 |
|
424 |
31.43 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
313 |
34.59 |
|
|
|
1:14.04 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob Olsen |
1972 |
|
308 |
35.31 |
|
|
|
1:14.47 |
|
|
Køge Svømmeklub |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
272 |
36.80 |
|
|
|
1:17.56 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
|
462 |
29.97 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Seistrup |
1984 |
|
483 |
30.20 |
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
|
448 |
30.95 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Olsen |
1986 |
|
412 |
31.06 |
|
|
|
1:07.57 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Møller |
1991 |
|
542 |
28.61 |
|
|
|
1:01.69 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Rasmussen |
1993 |
|
514 |
28.92 |
|
|
|
1:02.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauge Bruun |
1992 |
|
371 |
32.14 |
|
|
|
1:09.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jeppe Jensen |
1992 |
|
366 |
33.29 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:27 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kate Sørensen |
1961 |
|
336 |
38.90 |
|
|
|
1:21.21 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
452 |
33.90 |
|
|
|
1:13.59 |
|
|
H2Odense |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helen Haas |
1968 |
|
90 |
1:00.22 |
|
|
|
2:06.04 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lene Dreistrup Baunkjær |
1967 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 Tyvstart |
|
Roskilde Svømning |
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Jensen |
1971 |
|
303 |
37.39 |
|
|
|
1:24.13 |
|
|
H2Odense |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Kristensen |
1979 |
|
391 |
36.06 |
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Green Engberg |
1978 |
|
300 |
41.03 |
|
|
|
1:24.35 |
|
|
Køge Svømmeklub |
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tanja Kongerslev Thorning |
1982 |
|
366 |
35.71 |
|
|
|
1:18.97 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Rødgaard |
1982 |
|
286 |
40.32 |
|
|
|
1:25.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
|
394 |
35.59 |
|
|
|
1:17.02 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirsten Detlef |
1986 |
|
368 |
37.49 |
|
|
|
1:18.81 |
|
|
DeltaSwim |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
|
547 |
32.77 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
477 |
34.63 |
|
|
|
1:12.30 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna C. Lange |
1998 |
|
443 |
35.82 |
|
|
|
1:14.11 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:35 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
162 |
42.23 |
1:32.72 |
2:26.22 |
|
3:19.00 |
|
|
DeltaSwim |
3:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lange |
1967 |
|
224 |
40.56 |
1:28.06 |
2:15.92 |
|
2:58.69 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
357 |
34.24 |
1:12.44 |
1:50.72 |
|
2:32.91 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Petersen |
1971 |
|
346 |
35.77 |
1:15.04 |
1:54.99 |
|
2:34.56 |
|
|
Næstved IF |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Garm Nissen |
1978 |
|
326 |
34.85 |
1:14.66 |
1:55.41 |
|
2:37.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Graversen |
1981 |
|
249 |
35.60 |
1:17.14 |
2:02.60 |
|
2:52.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse K. Hansen |
1989 |
|
241 |
35.68 |
1:15.41 |
2:01.67 |
|
2:54.23 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kris Wesselink |
1990 |
|
355 |
31.27 |
1:07.74 |
1:47.03 |
|
2:33.21 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kenneth Aaberg |
1995 |
|
202 |
36.94 |
1:21.81 |
2:10.11 |
|
3:04.87 |
|
|
DeltaSwim |
2:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Else Møller |
1958 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
233 |
43.80 |
1:33.87 |
2:24.11 |
|
3:14.13 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carola Pedersen |
1989 |
|
284 |
39.87 |
1:26.34 |
2:14.09 |
|
3:01.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nanna M. Christiansen |
1993 |
|
430 |
33.93 |
1:12.83 |
1:55.87 |
|
2:38.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
|
501 |
31.93 |
1:08.65 |
1:48.52 |
|
2:30.51 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Hyllested |
1944 |
|
128 |
1:38.99 |
3:27.00 |
5:14.84 |
|
7:00.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per F. Møller |
1960 |
|
314 |
1:15.02 |
2:34.90 |
3:54.28 |
|
5:12.00 |
|
|
Næstved IF |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
299 |
1:15.54 |
2:36.51 |
3:57.50 |
|
5:17.35 |
|
|
DeltaSwim |
5:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Flemming Bertram |
1964 |
|
279 |
1:14.42 |
2:36.41 |
4:00.33 |
|
5:24.80 |
|
|
H2Odense |
5:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per Nørgaard Nielsen |
1968 |
|
317 |
1:13.15 |
2:32.40 |
3:52.75 |
|
5:11.03 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
446 |
1:06.63 |
2:17.16 |
3:28.67 |
|
4:37.68 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Stokholm |
1974 |
|
433 |
1:06.05 |
2:16.58 |
3:28.68 |
|
4:40.48 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Petersen |
1971 |
|
391 |
1:08.47 |
2:21.48 |
3:35.71 |
|
4:50.13 |
|
|
Næstved IF |
4:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bjørn Andersen |
1972 |
|
369 |
1:10.81 |
2:27.37 |
3:39.45 |
|
4:55.67 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Madsen |
1973 |
|
364 |
1:12.85 |
2:28.99 |
3:42.93 |
|
4:57.25 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tommy Nielsen |
1973 |
|
339 |
1:12.68 |
2:30.31 |
3:47.88 |
|
5:04.24 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon Hagbarth |
1974 |
|
331 |
1:14.34 |
2:34.11 |
3:52.32 |
|
5:06.65 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
608 |
59.86 |
2:03.18 |
3:06.97 |
|
4:10.47 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carsten Pihl |
1978 |
|
108 |
1:37.74 |
3:27.68 |
5:27.43 |
|
7:25.11 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
7:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
414 |
1:02.84 |
2:16.91 |
3:31.57 |
|
4:44.66 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:17 |
|
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
190 |
1:36.30 |
3:21.97 |
5:07.48 |
|
6:47.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
316 |
1:24.33 |
2:52.11 |
4:19.21 |
|
5:44.04 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Nissen |
1971 |
|
171 |
1:39.19 |
3:28.12 |
5:16.62 |
|
7:02.39 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
6:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Borgstrøm |
1989 |
|
384 |
1:14.09 |
2:36.26 |
4:00.05 |
|
5:22.53 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
451 |
1:10.57 |
2:29.01 |
3:47.42 |
|
5:05.61 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ane Andersen |
1990 |
|
406 |
1:14.79 |
2:36.58 |
3:56.99 |
|
5:16.53 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
|
522 |
1:07.47 |
2:21.28 |
3:36.52 |
|
4:51.16 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:05 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 42, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 42, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 42, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:05 |
|
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 80-96 |
|
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hermes Old Ladies D |
200 |
|
476 |
|
|
|
|
4:24.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Roslyng |
1983 |
|
|
32.82 |
1:09.64 |
|
|
1:09.64 |
|
|
Else Møller |
1958 |
|
|
49.26 |
1:45.68 |
|
|
2:55.32 |
|
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
|
42.40 |
1:29.12 |
|
|
4:24.44 |
|
|
Carola Pedersen |
1989 |
|
|
|
|
|
|
4:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:09 |
|