Results for Vårsimiaden 2019, Bålsta
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Söndag den 5/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bålsta Simhall |
Bålsta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 maj 2019 till den 5 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed 12-13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
13 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
4:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
|
|
|
|
35.35 |
1:14.24 |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Larsén |
2006 |
BB2406 |
-.-- |
|
|
|
32.63 |
1:09.74 |
2:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanliang Xie |
2006 |
AS5706 |
-.-- |
|
|
|
33.55 |
1:14.10 |
3:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Åhlén |
2006 |
AA1506 |
-.-- |
|
|
|
32.93 |
1:09.58 |
4:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
13 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:07.86 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Astrid Eriksson |
2006 |
BP0806 |
|
|
|
|
39.03 |
1:23.45 |
1:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Holmberg |
2007 |
AE9207 |
-.-- |
|
|
|
36.42 |
1:19.16 |
2:42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Halvarsson |
2006 |
AH7106 |
-.-- |
|
|
|
33.90 |
1:11.74 |
3:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
AC4107 |
-.-- |
|
|
|
35.89 |
1:13.51 |
5:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskilstuna Simklubb lag 2 |
13 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
5:13.89 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
Viktor Pettersson |
2006 |
AR3106 |
|
|
|
|
36.29 |
1:16.76 |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Costa |
2006 |
BK4606 |
-.-- |
|
|
|
35.33 |
1:15.28 |
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacky Thai |
2007 |
AF8707 |
-.-- |
|
|
|
36.53 |
1:19.10 |
3:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Malmström |
2007 |
AE1407 |
-.-- |
|
|
|
37.09 |
1:22.75 |
5:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Strängnäs Simklubb |
13 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
5:47.88 |
+1:00.2 |
|
|
|
|
|
Philip Lowe |
2007 |
AR0907 |
|
|
|
|
39.81 |
1:27.24 |
1:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Henriksson |
2007 |
AF2907 |
-.-- |
|
|
|
41.68 |
1:32.38 |
2:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paula Edebrink |
2006 |
AP4806 |
-.-- |
|
|
|
42.02 |
1:29.48 |
4:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonore Stellansdotter |
2007 |
AH8407 |
-.-- |
|
|
|
37.11 |
1:18.78 |
5:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Västerås Simsällskap lag 2 |
13 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:54.19 |
+1:06.5 |
|
|
|
|
|
Wilma Larsson |
2007 |
AV2407 |
|
|
|
|
40.74 |
1:24.98 |
1:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Eriksson |
2007 |
BI7207 |
-.-- |
|
|
|
43.37 |
1:36.58 |
3:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nilsson |
2006 |
AI6706 |
-.-- |
|
|
|
43.08 |
1:30.25 |
4:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Rådman |
2006 |
AO5506 |
-.-- |
|
|
|
39.03 |
1:22.38 |
5:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-06 07:54:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|