Resultat för Hørsholm Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 42.78 | 1:34.77 | 2:34.80 | 3:23.04 | |||
2 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 50.14 | 1:44.35 | 2:41.37 | 3:31.10 | |||
3 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.21 | 1:40.30 | 2:39.24 | 3:31.28 | |||
4 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 50.72 | 1:45.13 | 2:46.53 | 3:31.76 | |||
5 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.77 | 1:43.66 | 2:45.89 | 3:36.71 | |||
6 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 48.36 | 1:46.07 | 2:51.43 | 3:37.74 | |||
7 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 51.95 | 1:47.91 | 2:49.56 | 3:39.27 | |||
8 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 53.08 | 1:50.13 | 2:57.17 | 3:43.20 | |||
- | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ryg ej afslut kor. | |||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.05 | 1:20.77 | 2:08.50 | 2:44.61 | |||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.49 | 1:19.88 | 2:06.46 | 2:45.31 | |||
3 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.99 | 1:22.99 | 2:11.89 | 2:50.44 | |||
4 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.21 | 1:21.14 | 2:14.40 | 2:53.56 | |||
5 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 38.65 | 1:24.29 | 2:16.55 | 2:56.98 | |||
6 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.23 | 1:27.19 | 2:21.82 | 3:01.69 | |||
7 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.54 | 1:26.06 | 2:24.04 | 3:06.09 | |||
8 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.77 | 1:26.90 | 2:28.17 | 3:07.16 | |||
9 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.18 | 1:27.76 | 2:27.71 | 3:07.29 | |||
10 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 43.18 | 1:31.21 | 2:29.72 | 3:13.66 | |||
11 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 47.95 | 1:38.22 | 2:31.87 | 3:15.80 | |||
12 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.21 | 1:33.54 | 2:37.22 | 3:16.66 | |||
13 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.28 | 1:33.73 | 2:33.59 | 3:18.19 | |||
14 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 42.17 | 1:35.10 | 2:35.64 | 3:19.82 | |||
15 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 49.34 | 1:41.61 | 2:39.47 | 3:26.09 | |||
16 | Laura Krogsgaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 47.11 | 1:46.85 | 2:44.78 | 3:32.92 | |||
17 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 48.98 | 1:47.12 | 2:50.64 | 3:37.58 | |||
18 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.05 | 1:45.31 | 2:52.10 | 3:40.89 | |||
- | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej afslutn. ryglig. | |||||
- | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.31 | 1:15.64 | 1:59.52 | 2:34.54 | |||
2 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.64 | 1:15.06 | 2:03.08 | 2:39.57 | |||
3 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.36 | 1:20.69 | 2:05.71 | 2:44.66 | |||
4 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.53 | 1:18.25 | 2:08.08 | 2:44.96 | |||
5 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 36.25 | 1:19.54 | 2:07.30 | 2:45.13 | |||
6 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 33.67 | 1:16.57 | 2:08.19 | 2:45.71 | |||
7 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.02 | 1:23.03 | 2:15.05 | 2:52.88 | |||
8 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.68 | 1:19.52 | 2:17.06 | 2:58.80 | |||
9 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.83 | 1:30.33 | 2:23.37 | 3:06.15 | |||
10 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.72 | 1:23.04 | 2:23.75 | 3:09.05 | |||
11 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.06 | 1:35.07 | 2:30.90 | 3:14.35 | |||
12 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 46.74 | 1:37.45 | 2:34.44 | 3:16.77 | |||
- | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej afslut ryglig | |||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.21 | 1:18.11 | 2:06.03 | 2:45.32 | |||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.54 | 1:17.90 | 2:08.21 | 2:46.87 | |||
- | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej ryglig. 100m | |||||
- | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ESB v/50m | |||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.80 | 1:12.31 | 1:58.84 | 2:34.66 | |||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.35 | 1:16.25 | 2:02.02 | 2:37.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.16 | 1:23.94 | 2:18.22 | 2:55.59 | |||
2 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 47.19 | 1:37.39 | 2:36.15 | 3:17.29 | |||
3 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 44.76 | 1:37.70 | 2:38.75 | 3:24.11 | |||
4 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 45.18 | 1:39.83 | 2:40.20 | 3:26.24 | |||
5 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 47.66 | 1:40.08 | 2:42.92 | 3:28.26 | |||
6 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 48.92 | 1:42.20 | 2:45.72 | 3:30.35 | |||
7 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 47.10 | 1:42.35 | 2:45.04 | 3:32.24 | |||
8 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 46.64 | 1:38.97 | 2:49.68 | 3:34.12 | |||
- | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 30.97 | 1:09.70 | 1:56.80 | 2:32.13 | |||
2 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 31.63 | 1:14.16 | 1:59.04 | 2:34.42 | |||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.95 | 1:14.80 | 2:00.73 | 2:37.51 | |||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.46 | 1:15.39 | 2:02.70 | 2:40.26 | |||
5 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.80 | 1:16.38 | 2:04.88 | 2:40.35 | |||
6 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.63 | 1:18.66 | 2:03.09 | 2:41.38 | |||
7 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.16 | 1:14.98 | 2:07.85 | 2:47.22 | |||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.59 | 1:17.60 | 2:09.51 | 2:48.27 | |||
9 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.77 | 1:21.48 | 2:12.05 | 2:49.50 | |||
10 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.80 | 1:19.71 | 2:15.04 | 2:49.51 | |||
11 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.74 | 1:21.81 | 2:12.09 | 2:51.37 | |||
12 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.89 | 1:23.10 | 2:14.75 | 2:51.59 | |||
13 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.90 | 1:20.19 | 2:13.03 | 2:51.74 | |||
14 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.47 | 1:25.58 | 2:21.50 | 2:59.77 | |||
15 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.02 | 1:30.87 | 2:20.44 | 2:59.83 | |||
16 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.54 | 1:23.03 | 2:21.05 | 3:01.51 | |||
17 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.36 | 1:26.78 | 2:20.33 | 3:03.70 | |||
18 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 41.17 | 1:30.99 | 2:26.04 | 3:08.04 | |||
19 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 47.67 | 1:39.49 | 2:37.63 | 3:17.05 | |||
- | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej ryglig v/100m | |||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.01 | 1:07.78 | 1:52.39 | 2:24.37 | |||
2 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.01 | 1:05.56 | 1:52.14 | 2:25.06 | |||
3 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.48 | 1:08.64 | 1:52.74 | 2:25.61 | |||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.15 | 1:10.78 | 1:53.47 | 2:27.02 | |||
5 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.53 | 1:12.80 | 2:01.81 | 2:35.24 | |||
6 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.21 | 1:12.60 | 2:00.83 | 2:36.24 | |||
7 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 33.01 | 1:13.24 | 2:02.29 | 2:39.96 | |||
8 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.84 | 1:10.98 | 2:02.73 | 2:40.89 | |||
9 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.36 | 1:18.59 | 2:02.27 | 2:40.94 | |||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.57 | 1:28.42 | 2:21.99 | 3:01.79 | |||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.46 | 1:07.08 | 1:44.04 | 2:16.79 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.24 | 1:04.52 | 1:46.41 | 2:18.51 | |||
3 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.57 | 1:06.18 | 1:46.40 | 2:19.68 | |||
4 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 28.85 | 1:04.55 | 1:46.68 | 2:19.78 | |||
5 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.79 | 1:07.16 | 1:52.98 | 2:27.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.38 | 1:39.13 | |||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.95 | 1:39.65 | |||||
3 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.51 | 1:39.97 | |||||
4 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.91 | 1:42.04 | |||||
5 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.80 | 1:44.26 | |||||
6 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.21 | 1:46.53 | |||||
7 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.35 | 1:46.75 | |||||
8 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 51.77 | 1:47.32 | |||||
9 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 50.86 | 1:48.62 | |||||
10 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.48 | 1:49.88 | |||||
11 | Karoline Rosenquist | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 51.17 | 1:50.16 | |||||
12 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.14 | 1:50.37 | |||||
13 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.71 | 1:52.09 | |||||
14 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 53.70 | 1:54.78 | |||||
15 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.44 | 1:56.10 | |||||
16 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 56.00 | 1:58.51 | |||||
17 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 57.44 | 2:00.63 | |||||
18 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 57.95 | 2:03.70 | |||||
19 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 58.75 | 2:07.32 | |||||
20 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 3.41 | 2:11.04 | |||||
21 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.98 | 2:22.75 | |||||
22 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.21 | 2:28.76 | |||||
23 | Julia Semklo | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.01 | 2:43.23 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.40 | 1:23.32 | |||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.74 | 1:25.16 | |||||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.95 | 1:28.18 | |||||
4 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.49 | 1:29.82 | |||||
5 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.94 | 1:30.25 | |||||
6 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.05 | 1:30.51 | |||||
7 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.57 | 1:31.13 | |||||
8 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 42.40 | 1:31.40 | |||||
9 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.35 | 1:32.17 | |||||
10 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.48 | 1:33.46 | |||||
11 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.40 | 1:34.93 | |||||
12 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 44.69 | 1:35.12 | |||||
13 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 46.94 | 1:37.48 | |||||
14 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 48.17 | 1:41.32 | |||||
15 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 49.55 | 1:43.77 | |||||
16 | Laura Krogsgaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 51.32 | 1:49.18 | |||||
17 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 51.81 | 1:52.20 | |||||
18 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.69 | 1:54.06 | |||||
19 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 4.85 | 1:54.60 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 38.90 | 1:21.92 | |||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.07 | 1:22.31 | |||||
3 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:23.67 | |||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.82 | 1:24.26 | |||||
5 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.76 | 1:25.14 | |||||
6 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.87 | 1:25.21 | |||||
7 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.31 | 1:25.22 | |||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.96 | 1:25.41 | |||||
9 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 41.21 | 1:26.93 | |||||
10 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 41.55 | 1:27.67 | |||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.84 | 1:28.82 | |||||
12 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 41.16 | 1:29.42 | |||||
13 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.98 | 1:30.48 | |||||
14 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 45.39 | 1:36.28 | |||||
15 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.98 | 1:36.94 | |||||
16 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 48.46 | 1:43.81 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.26 | 1:19.36 | |||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.23 | 1:20.13 | |||||
3 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.82 | 1:23.44 | |||||
4 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.65 | 1:26.45 | |||||
- | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.34 | 1:26.24 | |||||
2 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.15 | 1:32.69 | |||||
3 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.90 | 1:36.23 | |||||
4 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 55.95 | 1:57.63 | |||||
5 | Emil Tvedergaard Blöndal | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 58.01 | 2:02.41 | |||||
6 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 59.92 | 2:07.56 | |||||
7 | Willian Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:01.68 | 2:18.00 | |||||
8 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.75 | 2:23.83 | |||||
9 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.96 | 2:30.19 | |||||
10 | Benjamin Svensson | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.10 | 2:42.51 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.63 | 1:20.04 | |||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.59 | 1:24.56 | |||||
3 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.24 | 1:27.16 | |||||
4 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.66 | 1:27.95 | |||||
5 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.15 | 1:28.64 | |||||
6 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.98 | 1:28.74 | |||||
7 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.28 | 1:30.51 | |||||
8 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.62 | 1:31.54 | |||||
9 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.91 | 1:32.12 | |||||
10 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.76 | 1:32.97 | |||||
11 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.48 | 1:40.45 | |||||
12 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 54.92 | 1:54.54 | |||||
13 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 54.69 | 1:58.37 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.07 | 1:13.40 | |||||
2 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.33 | 1:16.12 | |||||
3 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 37.11 | 1:18.67 | |||||
4 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.20 | 1:20.91 | |||||
5 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.98 | 1:21.32 | |||||
6 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.48 | 1:21.46 | |||||
7 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.09 | 1:25.30 | |||||
8 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 40.14 | 1:26.13 | |||||
9 | Emil Gudum Larsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.42 | 1:26.77 | |||||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.09 | 1:37.36 | |||||
11 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 47.15 | 1:39.93 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.03 | 1:08.06 | |||||
2 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.26 | 1:16.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.02 | ||||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.26 | ||||||
2 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.26 | ||||||
4 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.56 | ||||||
5 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 45.19 | ||||||
6 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.25 | ||||||
7 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.27 | ||||||
8 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.48 | ||||||
9 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.28 | ||||||
10 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 48.22 | ||||||
11 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.37 | ||||||
12 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 48.64 | ||||||
13 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.76 | ||||||
14 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.88 | ||||||
15 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.84 | ||||||
- | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ESB i afslut | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.75 | ||||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 33.96 | ||||||
3 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.04 | ||||||
4 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.41 | ||||||
5 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.60 | ||||||
6 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.61 | ||||||
7 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.23 | ||||||
8 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.26 | ||||||
9 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.72 | ||||||
10 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.82 | ||||||
11 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.65 | ||||||
12 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | ||||||
13 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.61 | ||||||
14 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.63 | ||||||
15 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 38.42 | ||||||
16 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.50 | ||||||
17 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.12 | ||||||
18 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.54 | ||||||
19 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 40.47 | ||||||
20 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.48 | ||||||
21 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.64 | ||||||
22 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.33 | ||||||
23 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.78 | ||||||
24 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.10 | ||||||
25 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.89 | ||||||
26 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.40 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.82 | ||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.88 | ||||||
3 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.90 | ||||||
4 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.91 | ||||||
5 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 31.09 | ||||||
6 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.31 | ||||||
7 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 31.45 | ||||||
8 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 31.86 | ||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.37 | ||||||
10 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.41 | ||||||
11 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.53 | ||||||
12 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.71 | ||||||
13 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.84 | ||||||
14 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.07 | ||||||
15 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.34 | ||||||
16 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.37 | ||||||
17 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.43 | ||||||
18 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.44 | ||||||
19 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.02 | ||||||
20 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.19 | ||||||
21 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.01 | ||||||
22 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.25 | ||||||
23 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.42 | ||||||
24 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 36.64 | ||||||
25 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.89 | ||||||
26 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.92 | ||||||
27 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.51 | ||||||
28 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.46 | ||||||
29 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.49 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.48 | ||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.50 | ||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.24 | ||||||
4 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.52 | ||||||
5 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.85 | ||||||
6 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.41 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.43 | ||||||
2 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 35.94 | ||||||
3 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.27 | ||||||
4 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.51 | ||||||
5 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 40.67 | ||||||
6 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 42.31 | ||||||
7 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.50 | ||||||
8 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 42.72 | ||||||
9 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.79 | ||||||
10 | Emil Arnum Kofoed | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 45.61 | ||||||
11 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 46.24 | ||||||
12 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 48.52 | ||||||
13 | Emil Tvedergaard Blöndal | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.20 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 29.03 | ||||||
2 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 30.28 | ||||||
3 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.95 | ||||||
4 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.33 | ||||||
5 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.63 | ||||||
6 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.68 | ||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.19 | ||||||
8 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.58 | ||||||
8 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.58 | ||||||
10 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.61 | ||||||
11 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.62 | ||||||
12 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.70 | ||||||
13 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.97 | ||||||
14 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.66 | ||||||
15 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.95 | ||||||
16 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.05 | ||||||
17 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.29 | ||||||
18 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.99 | ||||||
19 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.40 | ||||||
20 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.54 | ||||||
21 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.78 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 26.66 | ||||||
2 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 27.64 | ||||||
3 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.98 | ||||||
4 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 28.24 | ||||||
5 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 28.43 | ||||||
6 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 28.61 | ||||||
7 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 28.64 | ||||||
8 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 29.73 | ||||||
9 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.95 | ||||||
10 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.34 | ||||||
11 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.90 | ||||||
12 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.17 | ||||||
13 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.49 | ||||||
14 | Emil Gudum Larsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 33.70 | ||||||
15 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.83 | ||||||
16 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.15 | ||||||
- | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.65 | ||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.59 | ||||||
3 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.13 | ||||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 27.20 | ||||||
5 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 27.44 | ||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.50 | ||||||
7 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 27.63 | ||||||
8 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.66 | ||||||
9 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.15 | ||||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 28.16 | ||||||
11 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.31 | ||||||
12 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 28.81 | ||||||
13 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.89 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 25.34 | ||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 26.76 | ||||||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.07 | ||||||
4 | Bjørn Sabroe Simonsen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.09 | ||||||
- | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.78 | 2:32.05 | 3:49.29 | 5:06.64 | 10:02.26 | ||
6:23.28 | 7:38.51 | 8:52.49 | ||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.16 | 2:27.41 | 3:43.90 | 5:02.16 | 10:15.97 | ||
6:20.15 | 7:37.84 | 8:57.44 | ||||||||
3 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.59 | 2:43.31 | 4:06.38 | 5:27.65 | 10:45.87 | ||
6:48.96 | 8:09.80 | 9:30.15 | ||||||||
4 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.09 | 2:47.15 | 4:16.28 | 5:43.61 | 11:31.60 | ||
7:10.71 | 8:38.73 | 10:06.62 | ||||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.46 | 2:26.71 | 3:41.65 | 4:55.20 | 9:41.03 | ||
6:07.42 | 7:19.01 | 8:30.18 | ||||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.27 | 2:23.77 | 3:39.44 | 4:54.61 | 9:56.11 | ||
6:10.24 | 7:26.59 | 8:42.76 | ||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.72 | 2:27.96 | 3:44.43 | 5:01.64 | 10:02.08 | ||
6:18.24 | 7:33.78 | 8:49.79 | ||||||||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.38 | 2:22.58 | 3:36.99 | 4:53.33 | 10:12.04 | ||
6:11.30 | 7:30.98 | 8:51.43 | ||||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:14.27 | 2:30.69 | 3:48.10 | 5:05.73 | 10:17.81 | ||
6:23.30 | 7:41.85 | 9:00.51 | ||||||||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.74 | 2:29.48 | 3:48.95 | 5:07.90 | 10:20.19 | ||
6:26.15 | 7:44.63 | 9:03.00 | ||||||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.14 | 2:37.31 | 3:57.98 | 5:18.69 | 10:35.46 | ||
6:38.44 | 7:58.49 | 9:17.46 | ||||||||
8 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.10 | 2:37.30 | 3:58.49 | 5:21.80 | 10:51.29 | ||
6:44.66 | 8:08.21 | 9:31.07 | ||||||||
9 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.08 | 2:48.48 | 4:18.44 | 5:49.20 | 11:40.68 | ||
7:19.18 | 8:49.54 | 10:18.60 | ||||||||
10 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.23 | 2:49.53 | 4:18.97 | 5:49.92 | 11:47.26 | ||
7:19.89 | 8:50.88 | 10:21.04 | ||||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.74 | 2:27.56 | 3:43.10 | 4:59.17 | 10:04.66 | ||
6:16.06 | 7:32.81 | 8:49.69 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.96 | 1:21.52 | |||||
2 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 40.10 | 1:22.40 | |||||
3 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.76 | 1:24.59 | |||||
4 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 39.48 | 1:25.60 | |||||
5 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 40.07 | 1:27.03 | |||||
6 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.11 | 1:27.17 | |||||
7 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 42.52 | 1:28.61 | |||||
8 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.49 | 1:29.05 | |||||
9 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 43.54 | 1:30.58 | |||||
10 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.78 | 1:31.15 | |||||
11 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 43.08 | 1:31.94 | |||||
12 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 43.92 | 1:32.30 | |||||
13 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 44.66 | 1:36.65 | |||||
14 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 45.94 | 1:36.74 | |||||
15 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 45.89 | 1:39.04 | |||||
16 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 46.60 | 1:42.36 | |||||
17 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.03 | 1:45.60 | |||||
18 | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 50.75 | 1:47.56 | |||||
19 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 52.62 | 1:53.88 | |||||
20 | Julia Semklo | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | 52.14 | 1:54.05 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.54 | 1:03.25 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.71 | 1:05.02 | |||||
3 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 32.85 | 1:07.52 | |||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.50 | 1:08.55 | |||||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.74 | 1:09.54 | |||||
6 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 32.86 | 1:10.01 | |||||
7 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.32 | 1:10.83 | |||||
8 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.17 | 1:11.51 | |||||
9 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.60 | 1:11.69 | |||||
10 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.18 | 1:11.77 | |||||
11 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.29 | 1:12.11 | |||||
12 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.14 | 1:12.58 | |||||
13 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 35.27 | 1:13.16 | |||||
14 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.56 | 1:13.52 | |||||
15 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.46 | 1:15.76 | |||||
16 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.99 | 1:18.71 | |||||
17 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.48 | 1:18.99 | |||||
18 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.63 | 1:19.33 | |||||
19 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.18 | 1:19.48 | |||||
20 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.04 | 1:20.94 | |||||
21 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.07 | 1:21.68 | |||||
22 | Laura Krogsgaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.99 | 1:22.95 | |||||
23 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.68 | 1:26.40 | |||||
24 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 44.48 | 1:31.79 | |||||
25 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.51 | 1:33.98 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.72 | 1:03.48 | |||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.71 | 1:04.02 | |||||
3 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.16 | 1:04.47 | |||||
4 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.59 | 1:04.78 | |||||
5 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.41 | 1:05.01 | |||||
6 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 32.14 | 1:05.10 | |||||
7 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.46 | 1:05.16 | |||||
8 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.05 | 1:05.65 | |||||
9 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 31.56 | 1:05.71 | |||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.55 | 1:05.92 | |||||
11 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.50 | 1:06.18 | |||||
12 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.41 | 1:06.44 | |||||
13 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.25 | 1:06.88 | |||||
14 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 31.93 | 1:06.92 | |||||
15 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.92 | 1:07.98 | |||||
16 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.24 | 1:08.36 | |||||
17 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.88 | 1:08.40 | |||||
18 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.86 | 1:09.11 | |||||
19 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.79 | 1:09.12 | |||||
20 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.91 | 1:09.13 | |||||
21 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.07 | 1:09.16 | |||||
22 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.98 | 1:09.18 | |||||
23 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.38 | 1:09.52 | |||||
24 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.64 | 1:10.67 | |||||
25 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.19 | 1:10.79 | |||||
26 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.72 | 1:12.77 | |||||
27 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.44 | 1:13.42 | |||||
28 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.44 | 1:13.93 | |||||
29 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.41 | 1:14.49 | |||||
30 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.40 | 1:15.09 | |||||
31 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.59 | 1:17.14 | |||||
32 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.83 | 1:19.96 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.08 | 1:02.38 | |||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.78 | 1:02.66 | |||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.29 | 1:04.90 | |||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.52 | 1:05.24 | |||||
5 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.26 | 1:06.20 | |||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.48 | 1:07.75 | |||||
7 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.76 | 1:08.46 | |||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 32.97 | 1:09.23 | |||||
9 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.64 | 1:09.88 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 28.82 | 59.91 | |||||
2 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.82 | 1:06.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.22 | 1:11.02 | |||||
2 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.13 | 1:11.79 | |||||
3 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.97 | 1:12.25 | |||||
4 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.98 | 1:15.81 | |||||
5 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 37.24 | 1:18.92 | |||||
6 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.91 | 1:21.43 | |||||
7 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 37.54 | 1:21.56 | |||||
8 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.40 | 1:22.55 | |||||
9 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 39.94 | 1:23.82 | |||||
10 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.46 | 1:26.72 | |||||
11 | Willian Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.68 | 1:33.42 | |||||
12 | Emil Tvedergaard Blöndal | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.20 | 1:36.70 | |||||
13 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 47.53 | 1:40.20 | |||||
14 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.65 | 1:40.94 | |||||
15 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 48.21 | 1:43.07 | |||||
16 | Benjamin Svensson | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 51.44 | 1:47.14 | |||||
17 | Frederik Milling Poulsen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 52.55 | 1:51.91 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 29.57 | 1:00.74 | |||||
2 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 29.69 | 1:01.88 | |||||
3 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 30.34 | 1:04.15 | |||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 30.84 | 1:04.88 | |||||
5 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.17 | 1:05.81 | |||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.06 | 1:05.94 | |||||
7 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 31.40 | 1:06.12 | |||||
8 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.12 | 1:06.43 | |||||
9 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.07 | 1:07.27 | |||||
10 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.52 | 1:08.06 | |||||
11 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.29 | 1:09.04 | |||||
12 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.61 | 1:10.35 | |||||
13 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.15 | 1:10.95 | |||||
14 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.68 | 1:12.84 | |||||
15 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.73 | 1:12.94 | |||||
16 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.65 | 1:15.18 | |||||
17 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.95 | 1:15.64 | |||||
18 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.47 | 1:18.67 | |||||
19 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 39.21 | 1:21.93 | |||||
20 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.20 | 1:28.86 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 26.75 | 55.10 | |||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.52 | 55.49 | |||||
3 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 27.95 | 58.15 | |||||
4 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 27.81 | 58.93 | |||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 29.05 | 58.97 | |||||
6 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.76 | 59.96 | |||||
7 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 29.18 | 1:00.14 | |||||
8 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.26 | 1:00.54 | |||||
9 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.49 | 1:00.59 | |||||
10 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 29.49 | 1:00.97 | |||||
11 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.31 | 1:01.31 | |||||
12 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 27.97 | 1:01.39 | |||||
13 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.38 | 1:01.43 | |||||
14 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.53 | 1:02.04 | |||||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.95 | 1:02.20 | |||||
16 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.41 | 1:02.90 | |||||
17 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.34 | 1:03.98 | |||||
18 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.44 | 1:04.27 | |||||
19 | Emil Gudum Larsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.08 | 1:06.80 | |||||
20 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 31.56 | 1:06.96 | |||||
21 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.39 | 1:07.95 | |||||
22 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.50 | 1:12.72 | |||||
23 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.04 | 1:12.98 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.49 | 52.96 | |||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.69 | 54.61 | |||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.84 | 56.99 | |||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 27.64 | 57.38 | |||||
5 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 27.35 | 58.52 | |||||
6 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 28.75 | 58.73 | |||||
7 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 28.31 | 58.75 | |||||
8 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.73 | 58.84 | |||||
9 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.23 | 59.66 | |||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 30.24 | 1:01.27 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 26.24 | 52.74 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 26.18 | 53.88 | |||||
3 | Bjørn Sabroe Simonsen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.72 | 1:02.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.69 | ||||||
2 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.02 | ||||||
3 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.58 | ||||||
4 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.05 | ||||||
5 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.44 | ||||||
6 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.56 | ||||||
7 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:36.17 | ||||||
8 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:36.72 | ||||||
9 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.97 | ||||||
10 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:38.56 | ||||||
11 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:40.18 | ||||||
12 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:43.68 | ||||||
13 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:44.61 | ||||||
14 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:46.79 | ||||||
15 | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:59.75 | ||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.36 | ||||||
2 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.51 | ||||||
3 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.01 | ||||||
4 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.56 | ||||||
5 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.13 | ||||||
6 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.17 | ||||||
7 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.28 | ||||||
8 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:23.26 | ||||||
9 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.36 | ||||||
10 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:23.62 | ||||||
11 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.85 | ||||||
12 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.25 | ||||||
13 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.40 | ||||||
14 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.09 | ||||||
15 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.24 | ||||||
16 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:27.08 | ||||||
17 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.35 | ||||||
18 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.50 | ||||||
19 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.87 | ||||||
20 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.01 | ||||||
21 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.66 | ||||||
22 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:37.00 | ||||||
23 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.98 | ||||||
24 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:40.30 | ||||||
25 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:41.29 | ||||||
26 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.25 | ||||||
27 | Laura Krogsgaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:46.98 | ||||||
28 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.65 | ||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.91 | ||||||
2 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.34 | ||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.04 | ||||||
4 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.39 | ||||||
5 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.44 | ||||||
6 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.55 | ||||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.27 | ||||||
8 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.58 | ||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.95 | ||||||
10 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.53 | ||||||
11 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:18.89 | ||||||
12 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.62 | ||||||
13 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.64 | ||||||
14 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.60 | ||||||
15 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.32 | ||||||
16 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:28.47 | ||||||
17 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:31.90 | ||||||
18 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:33.63 | ||||||
19 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:34.16 | ||||||
- | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ej forts bev v. 50m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.54 | ||||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.65 | ||||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.56 | ||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.79 | ||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.32 | ||||||
2 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.47 | ||||||
3 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.31 | ||||||
4 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.29 | ||||||
5 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:34.37 | ||||||
6 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:36.54 | ||||||
7 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 1:37.52 | ||||||
8 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 1:37.85 | ||||||
9 | Emil Arnum Kofoed | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:40.45 | ||||||
10 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:41.00 | ||||||
11 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.50 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.56 | ||||||
2 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.93 | ||||||
3 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.02 | ||||||
4 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.75 | ||||||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.69 | ||||||
6 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.31 | ||||||
7 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.12 | ||||||
8 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.82 | ||||||
9 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:16.85 | ||||||
10 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.01 | ||||||
11 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.89 | ||||||
12 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.37 | ||||||
13 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.45 | ||||||
14 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:21.63 | ||||||
15 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.95 | ||||||
16 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.67 | ||||||
17 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.65 | ||||||
18 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.63 | ||||||
19 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.87 | ||||||
20 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:36.86 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.81 | ||||||
2 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.48 | ||||||
3 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.68 | ||||||
4 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.62 | ||||||
5 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.66 | ||||||
6 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.31 | ||||||
7 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.30 | ||||||
8 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.95 | ||||||
9 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:25.07 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.43 | ||||||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.10 | ||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 1:09.18 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:05.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.82 | ||||||
2 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.59 | ||||||
3 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 3:12.25 | ||||||
4 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:18.75 | ||||||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 2:40.65 | ||||||
2 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 2:50.40 | ||||||
3 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.80 | ||||||
4 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.57 | ||||||
5 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 2:58.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:07.69 | ||||||
2 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 3:21.48 | ||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 2:21.37 | ||||||
2 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:22.14 | ||||||
3 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:30.13 | ||||||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:34.53 | ||||||
5 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:41.15 | ||||||
6 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:49.02 | ||||||
7 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:52.48 | ||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:12.55 | ||||||
2 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:14.16 | ||||||
3 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:24.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 14, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.75 | 2:34.47 | 3:53.90 | 5:10.41 | |||
2 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.97 | 2:35.82 | 3:55.33 | 5:10.70 | |||
3 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.50 | 2:38.25 | 4:00.93 | 5:22.45 | |||
4 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.37 | 2:44.46 | 4:11.91 | 5:35.48 | |||
5 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.29 | 2:46.73 | 4:14.33 | 5:38.25 | |||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.78 | 2:49.91 | 4:19.30 | 5:44.90 | |||
7 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.75 | 2:57.86 | 4:31.30 | 6:00.42 | |||
8 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.77 | 3:11.48 | 4:52.64 | 6:24.79 | |||
9 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.57 | 3:18.52 | 5:02.64 | 6:40.37 | |||
Løb 14, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.48 | 2:22.49 | 3:32.47 | 4:40.18 | |||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.67 | 2:22.11 | 3:34.85 | 4:47.08 | |||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.51 | 2:25.57 | 3:40.42 | 4:54.13 | |||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.75 | 2:26.30 | 3:42.38 | 4:57.90 | |||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.36 | 2:27.15 | 3:44.22 | 5:00.09 | |||
6 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.46 | 2:31.99 | 3:49.72 | 5:05.88 | |||
7 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.76 | 2:33.53 | 3:52.64 | 5:08.52 | |||
8 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.96 | 2:33.98 | 3:52.86 | 5:09.03 | |||
9 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.52 | 2:33.37 | 3:52.18 | 5:09.50 | |||
10 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.27 | 2:32.95 | 3:53.40 | 5:13.39 | |||
11 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.36 | 2:36.05 | 3:56.58 | 5:15.32 | |||
12 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.52 | 2:39.10 | 4:03.95 | 5:25.92 | |||
13 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.10 | 2:49.29 | 4:19.12 | 5:45.47 | |||
14 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.00 | 2:53.12 | 4:23.28 | 5:51.42 | |||
Løb 14, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.70 | 2:19.65 | 3:31.00 | 4:41.39 | |||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.16 | 2:25.44 | 3:42.19 | 4:57.36 | |||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.21 | 2:35.54 | 3:55.75 | 5:19.11 | |||
- | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:07.43 | 2:20.28 | 3:34.03 | 4:46.43 | |||
2 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.95 | 2:28.64 | 3:45.39 | 4:58.78 | |||
3 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.52 | 2:31.05 | 3:49.54 | 5:05.52 | |||
4 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.84 | 2:37.21 | 3:58.33 | 5:18.19 | |||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.64 | 2:37.35 | 3:59.20 | 5:18.58 | |||
6 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.30 | 2:37.69 | 3:19.49 | 5:18.65 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.48 | 2:18.98 | 3:30.18 | 4:38.86 | |||
2 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:07.45 | 2:18.99 | 3:30.08 | 4:38.92 | |||
3 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.67 | 2:22.28 | 3:34.91 | 4:46.20 | |||
4 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.14 | 2:25.18 | 3:40.23 | 4:47.85 | |||
5 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.52 | 2:29.72 | 3:46.36 | 5:00.92 | |||
6 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.86 | 2:28.29 | 3:45.70 | 5:02.46 | |||
7 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:12.28 | 2:30.84 | 3:50.81 | 5:09.60 | |||
8 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.03 | 2:30.83 | 3:51.27 | 5:12.41 | |||
9 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.65 | 2:39.69 | 4:06.51 | 5:32.23 | |||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:19.87 | 2:59.38 | 4:17.60 | 5:43.04 | |||
- | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.53 | 2:05.67 | 3:11.84 | 4:17.54 | |||
2 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.47 | 2:15.13 | 3:28.86 | 4:40.10 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:03.90 | 2:16.12 | 3:29.34 | 4:41.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 16, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Red Stags 1 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:47.92 | ||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 36.63 | 1:15.18 | 1:15.18 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 36.56 | 1:20.32 | 2:35.50 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 31.28 | 1:10.19 | 3:45.69 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 29.41 | 1:02.23 | 4:47.92 | ||||||
2 | Junior 1 | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 4:52.46 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 35.64 | 1:12.50 | 1:12.50 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 38.92 | 1:22.68 | 2:35.18 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 32.98 | 1:10.99 | 3:46.17 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 31.44 | 1:06.29 | 4:52.46 | ||||||
3 | Gs1 Piger | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:10.62 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 37.34 | 1:18.50 | 1:18.50 | ||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 41.43 | 1:29.13 | 2:47.63 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 31.80 | 1:13.57 | 4:01.20 | ||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 33.57 | 1:09.42 | 5:10.62 | ||||||
4 | Søllerød Girls A | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 5:16.16 | ||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 36.45 | 1:15.12 | 1:15.12 | ||||||
Frederikke Larsen | 2005 | 41.90 | 1:29.80 | 2:44.92 | ||||||
Signe Munk Hvid | 2006 | 38.72 | 1:24.09 | 4:09.01 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 31.91 | 1:07.15 | 5:16.16 | ||||||
5 | Ringsted Piger 1 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 5:18.15 | ||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 36.05 | 1:15.62 | 1:15.62 | ||||||
Emma Skjold Sørensen | 2004 | 47.28 | 1:41.30 | 2:56.92 | ||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 33.57 | 1:13.06 | 4:09.98 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 32.21 | 1:08.17 | 5:18.15 | ||||||
6 | Red Stags 2 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 5:21.81 | ||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 41.14 | 1:26.15 | 1:26.15 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 42.42 | 1:33.91 | 3:00.06 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 33.50 | 1:14.13 | 4:14.19 | ||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 32.45 | 1:07.62 | 5:21.81 | ||||||
7 | Red Stags 3 | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 5:49.29 | ||||||
Clara Katharina Sederholm | 2006 | 48.17 | 1:40.11 | 1:40.11 | ||||||
Emilie Dommer | 2007 | 44.27 | 1:34.21 | 3:14.32 | ||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 38.56 | 1:23.60 | 4:37.92 | ||||||
Isabella El-Nagdy | 2005 | 33.51 | 1:11.37 | 5:49.29 | ||||||
8 | Søllerød Sharks 1 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 6:13.08 | ||||||
Annabella Nathansen | 2007 | 46.46 | 1:37.13 | 1:37.13 | ||||||
Helene Heegaard | 2007 | 46.40 | 1:38.85 | 3:15.98 | ||||||
Molly Borchorst | 2007 | 41.85 | 1:33.58 | 4:49.56 | ||||||
Mia Halskov | 2009 | 37.94 | 1:23.52 | 6:13.08 | ||||||
9 | Søllerød Sharks 2 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 6:58.39 | ||||||
Laura Krogsgaard | 2007 | 53.30 | 1:51.52 | 1:51.52 | ||||||
Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 49.86 | 1:48.58 | 3:40.10 | ||||||
Emma Brøndum | 2007 | 48.09 | 1:51.43 | 5:31.53 | ||||||
Emma Nørskov | 2009 | 40.48 | 1:26.86 | 6:58.39 | ||||||
10 | Søllerød Sharks 3 | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 7:13.98 | ||||||
Pauline Munk-Hansen | 2008 | 48.76 | 1:39.42 | 1:39.42 | ||||||
Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 59.77 | 2:07.39 | 3:46.81 | ||||||
Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | 51.85 | 1:54.02 | 5:40.83 | ||||||
Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | 44.88 | 1:33.15 | 7:13.98 | ||||||
- | Helsingør Piger 1 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 40.05 | 1:22.96 | 1:22.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 17, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Red Stags | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:09.33 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 32.35 | 1:07.88 | 1:07.88 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 30.81 | 1:06.81 | 2:14.69 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 28.83 | 1:01.71 | 3:16.40 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 24.94 | 52.93 | 4:09.33 | ||||||
2 | Red Stags 2 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:09.34 | ||||||
Illia Bulba | 2005 | 32.96 | 1:10.64 | 1:10.64 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 30.93 | 1:07.30 | 2:17.94 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 27.61 | 1:00.50 | 3:18.44 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 24.58 | 50.90 | 4:09.34 | ||||||
3 | Ringsted Drenge 1 | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 4:11.79 | ||||||
Emil Carstensen | 2002 | 31.42 | 1:05.22 | 1:05.22 | ||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 35.08 | 1:14.62 | 2:19.84 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 26.14 | 56.21 | 3:16.05 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 26.22 | 55.74 | 4:11.79 | ||||||
4 | Helsingør Drenge | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 4:34.20 | ||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 31.58 | 1:06.68 | 1:06.68 | ||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 34.82 | 1:15.34 | 2:22.02 | ||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 31.37 | 1:11.52 | 3:33.54 | ||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 28.32 | 1:00.66 | 4:34.20 | ||||||
5 | Ringsted Drenge 2 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 4:45.28 | ||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 34.62 | 1:12.10 | 1:12.10 | ||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 38.20 | 1:22.78 | 2:34.88 | ||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 30.64 | 1:06.37 | 3:41.25 | ||||||
Zacharias Houman | 2006 | 30.28 | 1:04.03 | 4:45.28 | ||||||
6 | Red Stags 3 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 4:53.52 | ||||||
Oscar Svensson | 2005 | 36.22 | 1:16.66 | 1:16.66 | ||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | 40.29 | 1:27.10 | 2:43.76 | ||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 31.78 | 1:09.13 | 3:52.89 | ||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 28.70 | 1:00.63 | 4:53.52 | ||||||
7 | Søllerød Boys B | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 4:55.86 | ||||||
Frederik Sandbjerg | 2004 | 33.46 | 1:08.44 | 1:08.44 | ||||||
Emil Gudum Larsen | 2004 | 40.41 | 1:26.58 | 2:35.02 | ||||||
Kasper Milton Smith | 2003 | 32.53 | 1:13.37 | 3:48.39 | ||||||
Sebastian Alexander West | 2004 | 32.19 | 1:07.47 | 4:55.86 | ||||||
8 | Gs1 Drenge | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 4:57.49 | ||||||
William Hoffmann Hyldig | 2004 | 35.01 | 1:11.21 | 1:11.21 | ||||||
Alexander Griffin | 2004 | 36.00 | 1:17.95 | 2:29.16 | ||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 33.92 | 1:16.89 | 3:46.05 | ||||||
Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 33.60 | 1:11.44 | 4:57.49 | ||||||
9 | Red Stags 4 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:18.65 | ||||||
Alexander Nørby | 2006 | 41.41 | 1:24.50 | 1:24.50 | ||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 38.57 | 1:24.01 | 2:48.51 | ||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | 33.78 | 1:14.78 | 4:03.29 | ||||||
Noah El-Nagdy | 2007 | 34.80 | 1:15.36 | 5:18.65 | ||||||
10 | Søllerød Sharknados 1 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 5:57.05 | ||||||
Johan Paaske | 2007 | 45.78 | 1:33.81 | 1:33.81 | ||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | 47.68 | 1:41.94 | 3:15.75 | ||||||
Thor Andersen | 2007 | 37.43 | 1:23.66 | 4:39.41 | ||||||
Mads Bruhn Aaby | 2008 | 36.51 | 1:17.64 | 5:57.05 | ||||||
11 | Søllerød Sharknados 2 | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 6:33.01 | ||||||
Emil Weien Ege | 2006 | 47.71 | 1:37.01 | 1:37.01 | ||||||
August Drucker | 2009 | 55.43 | 1:55.58 | 3:32.59 | ||||||
Carl August Scheel | 2009 | 47.32 | 1:39.92 | 5:12.51 | ||||||
Nicolai Hertz | 2007 | 37.65 | 1:20.50 | 6:33.01 | ||||||
- | Søllerød Boys A | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Julian Birch | 2004 | |||||||||
Alexander Halken | 2005 | |||||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | |||||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | DNS | ||||||||
- | Red Stags 5 | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | forkert 4. svømmer | |||||
Anton Magnussen | 2006 | 49.40 | 1:44.50 | 1:44.50 | ||||||
Emil Arnum Kofoed | 2008 | 59.78 | 2:12.87 | 3:57.37 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.62 | 1:03.72 | 5:01.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 09:57 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 18, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.47 | 3:45.36 | 5:43.88 | 7:24.53 | |||
Løb 18, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.39 | 2:35.04 | 4:09.41 | 5:20.39 | |||
2 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.36 | 2:50.50 | 4:27.71 | 5:41.46 | |||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.03 | 2:42.68 | 4:29.08 | 5:45.20 | |||
4 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.92 | 2:56.93 | 4:37.81 | 5:56.68 | |||
5 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.70 | 2:54.80 | 4:42.45 | 6:04.91 | |||
6 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.37 | 3:04.68 | 4:46.64 | 6:13.69 | |||
7 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:25.80 | 3:07.07 | 5:01.08 | 6:22.93 | |||
8 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.61 | 3:22.99 | 5:21.02 | 6:55.08 | |||
9 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:49.12 | 3:43.57 | 5:51.16 | 7:33.08 | |||
- | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej ryglig. v200m | |||||
Løb 18, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.73 | 2:43.21 | 4:22.10 | 5:40.82 | |||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 1:16.63 | 2:47.22 | 4:20.12 | 5:42.25 | |||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.78 | 2:46.56 | 4:23.32 | 5:43.35 | |||
4 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.12 | 2:54.80 | 4:31.73 | 5:48.68 | |||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.26 | 2:43.40 | 4:33.72 | 5:48.88 | |||
6 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:19.59 | 2:55.42 | 4:42.51 | 5:59.42 | |||
7 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.14 | 3:04.31 | 4:49.43 | 6:11.65 | |||
8 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:36.60 | 3:04.87 | 5:02.21 | 6:22.70 | |||
9 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:32.42 | 3:15.67 | 5:06.06 | 6:33.75 | |||
10 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:48.68 | 3:25.26 | 5:20.31 | 6:49.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 09:57 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 19, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.48 | 2:33.92 | 4:01.91 | 5:15.25 | |||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.64 | 2:33.09 | 4:07.22 | 5:20.61 | |||
3 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.14 | 2:31.42 | 4:09.27 | 5:24.50 | |||
4 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.98 | 3:08.30 | 4:48.89 | 6:06.41 | |||
5 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.75 | 2:58.39 | 4:51.99 | 6:15.77 | |||
6 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.69 | 3:02.11 | 4:53.59 | 6:21.81 | |||
Løb 19, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.52 | 2:30.01 | 3:58.89 | 5:06.16 | |||
2 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.26 | 2:25.81 | 3:59.77 | 5:07.61 | |||
3 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:06.14 | 2:25.92 | 4:01.25 | 5:10.59 | |||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.56 | 2:36.25 | 4:03.66 | 5:15.05 | |||
5 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.43 | 2:42.21 | 4:09.57 | 5:22.14 | |||
6 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:07.81 | 2:32.64 | 4:11.14 | 5:24.03 | |||
7 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.67 | 2:40.12 | 4:20.95 | 5:32.45 | |||
8 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.72 | 2:44.14 | 4:25.47 | 5:40.42 | |||
9 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.93 | 2:48.29 | 4:25.29 | 5:46.00 | |||
10 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.06 | 2:50.51 | 4:36.01 | 5:55.02 | |||
Løb 19, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:04.04 | 2:20.85 | 3:47.00 | 4:53.87 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.86 | 2:21.79 | 3:50.65 | 4:53.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.98 | ||||||
2 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.42 | ||||||
3 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 42.97 | ||||||
4 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.05 | ||||||
5 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.21 | ||||||
6 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 43.52 | ||||||
7 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.57 | ||||||
8 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.89 | ||||||
8 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 43.89 | ||||||
10 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 44.04 | ||||||
11 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 44.67 | ||||||
12 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 45.42 | ||||||
13 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.67 | ||||||
14 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.61 | ||||||
15 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.64 | ||||||
16 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.04 | ||||||
17 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 50.92 | ||||||
18 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 53.22 | ||||||
19 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.62 | ||||||
20 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.06 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.46 | ||||||
2 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.77 | ||||||
3 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.93 | ||||||
4 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.22 | ||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.00 | ||||||
6 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.66 | ||||||
7 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 37.78 | ||||||
8 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.31 | ||||||
9 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.55 | ||||||
10 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.06 | ||||||
11 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.13 | ||||||
12 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.19 | ||||||
13 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.23 | ||||||
14 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 39.39 | ||||||
14 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.39 | ||||||
16 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.83 | ||||||
17 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 39.85 | ||||||
18 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.82 | ||||||
19 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 41.06 | ||||||
20 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 41.55 | ||||||
21 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.05 | ||||||
22 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.36 | ||||||
23 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.32 | ||||||
24 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.64 | ||||||
25 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.78 | ||||||
26 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.94 | ||||||
27 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.97 | ||||||
28 | Laura Krogsgaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 47.86 | ||||||
29 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 50.06 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.57 | ||||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.12 | ||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.27 | ||||||
4 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.16 | ||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.22 | ||||||
6 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.43 | ||||||
7 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.89 | ||||||
8 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.92 | ||||||
9 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.21 | ||||||
10 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.34 | ||||||
11 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.54 | ||||||
12 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.65 | ||||||
13 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.24 | ||||||
14 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.54 | ||||||
15 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.24 | ||||||
16 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 40.25 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.34 | ||||||
2 | Camille Konge Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.35 | ||||||
3 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.78 | ||||||
4 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 36.98 | ||||||
- | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.67 | ||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 33.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 35.79 | ||||||
2 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.38 | ||||||
3 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.92 | ||||||
4 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 40.14 | ||||||
5 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.81 | ||||||
6 | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.08 | ||||||
7 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 43.55 | ||||||
8 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 43.70 | ||||||
9 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 44.23 | ||||||
10 | Emil Arnum Kofoed | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.50 | ||||||
11 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 44.97 | ||||||
12 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 45.63 | ||||||
13 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 45.81 | ||||||
14 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 52.57 | ||||||
15 | Willian Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 54.83 | ||||||
16 | Frederik Milling Poulsen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.92 | ||||||
17 | Elmer Fevejle Andersen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.66 | ||||||
- | Sebastian Birk Bundgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.69 | ||||||
2 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.73 | ||||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.99 | ||||||
4 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 34.35 | ||||||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | ||||||
6 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.71 | ||||||
7 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.16 | ||||||
8 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.62 | ||||||
9 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.64 | ||||||
10 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.00 | ||||||
11 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.18 | ||||||
12 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.76 | ||||||
13 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.26 | ||||||
14 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.12 | ||||||
15 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 42.53 | ||||||
16 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.84 | ||||||
17 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 45.26 | ||||||
18 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 47.10 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 29.81 | ||||||
2 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 30.23 | ||||||
3 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 30.96 | ||||||
4 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.60 | ||||||
5 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.15 | ||||||
6 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.27 | ||||||
7 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.99 | ||||||
8 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.83 | ||||||
9 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.74 | ||||||
10 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.98 | ||||||
- | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.48 | ||||||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 29.79 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.85 | ||||||
2 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 35.38 | ||||||
3 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 35.39 | ||||||
4 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 36.27 | ||||||
5 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.61 | ||||||
6 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.18 | ||||||
7 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.33 | ||||||
8 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 38.67 | ||||||
9 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.20 | ||||||
10 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 41.21 | ||||||
11 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.39 | ||||||
12 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 45.00 | ||||||
13 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 45.69 | ||||||
14 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.32 | ||||||
15 | Julia Semklo | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | 47.09 | ||||||
16 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 48.97 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 30.04 | ||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.12 | ||||||
3 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 31.07 | ||||||
4 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 31.19 | ||||||
5 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 32.39 | ||||||
6 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 32.45 | ||||||
7 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 32.46 | ||||||
8 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 32.57 | ||||||
9 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.08 | ||||||
10 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 33.09 | ||||||
11 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.44 | ||||||
12 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.00 | ||||||
13 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.73 | ||||||
14 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 34.98 | ||||||
15 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 35.20 | ||||||
16 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 35.23 | ||||||
17 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 35.30 | ||||||
18 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.82 | ||||||
19 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 36.37 | ||||||
20 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.43 | ||||||
21 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.50 | ||||||
22 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 37.78 | ||||||
23 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.26 | ||||||
24 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.22 | ||||||
- | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 28.77 | ||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.16 | ||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.18 | ||||||
4 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 29.51 | ||||||
5 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 29.57 | ||||||
6 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.67 | ||||||
7 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.71 | ||||||
8 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.04 | ||||||
9 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 30.37 | ||||||
9 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 30.37 | ||||||
9 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.37 | ||||||
12 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.48 | ||||||
13 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.59 | ||||||
14 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 30.92 | ||||||
15 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 31.06 | ||||||
16 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 31.16 | ||||||
17 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.21 | ||||||
18 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.23 | ||||||
19 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.50 | ||||||
20 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.55 | ||||||
21 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 31.70 | ||||||
22 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 31.83 | ||||||
23 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.97 | ||||||
24 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.24 | ||||||
25 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.51 | ||||||
26 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 32.96 | ||||||
27 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.89 | ||||||
28 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.33 | ||||||
29 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.85 | ||||||
30 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.20 | ||||||
31 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.40 | ||||||
- | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej brudt v.15m | |||||
- | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 28.52 | ||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 29.06 | ||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.11 | ||||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.20 | ||||||
5 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.42 | ||||||
6 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 30.59 | ||||||
7 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.40 | ||||||
8 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.49 | ||||||
9 | Camille Konge Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.01 | ||||||
- | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 27.70 | ||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.07 | ||||||
3 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 31.32 | ||||||
4 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 23, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 33.14 | ||||||
2 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 34.74 | ||||||
3 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 34.78 | ||||||
4 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 35.27 | ||||||
5 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 35.73 | ||||||
6 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 36.74 | ||||||
7 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 36.89 | ||||||
8 | Marcus Westmark Holm | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 37.20 | ||||||
9 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 37.44 | ||||||
10 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 37.61 | ||||||
11 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 40.06 | ||||||
12 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 44.56 | ||||||
13 | Silas Grevelund | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 48.27 | ||||||
14 | Frederik Milling Poulsen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.73 | ||||||
15 | Elmer Fevejle Andersen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 58.82 | ||||||
- | Benjamin Svensson | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 26.27 | ||||||
2 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 27.83 | ||||||
3 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 28.13 | ||||||
4 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 28.19 | ||||||
5 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 28.23 | ||||||
6 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 28.92 | ||||||
7 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.00 | ||||||
8 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 29.33 | ||||||
9 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 29.42 | ||||||
10 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 29.65 | ||||||
11 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 29.74 | ||||||
12 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 29.83 | ||||||
13 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.07 | ||||||
14 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.13 | ||||||
15 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.24 | ||||||
16 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 30.26 | ||||||
17 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.38 | ||||||
18 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 30.56 | ||||||
19 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 30.84 | ||||||
20 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 31.03 | ||||||
21 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 31.54 | ||||||
22 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.75 | ||||||
23 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.14 | ||||||
24 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.20 | ||||||
25 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.57 | ||||||
26 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.65 | ||||||
27 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.08 | ||||||
28 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.26 | ||||||
29 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.99 | ||||||
30 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 36.66 | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 26.35 | ||||||
2 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 26.84 | ||||||
3 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 27.17 | ||||||
4 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 27.24 | ||||||
5 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 27.33 | ||||||
6 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 27.67 | ||||||
7 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 27.90 | ||||||
8 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.13 | ||||||
9 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 28.31 | ||||||
10 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 28.39 | ||||||
11 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.55 | ||||||
12 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.23 | ||||||
13 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 29.30 | ||||||
14 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 29.42 | ||||||
14 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.42 | ||||||
16 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 29.68 | ||||||
17 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 29.69 | ||||||
18 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 30.29 | ||||||
19 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.11 | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.71 | ||||||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 25.73 | ||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 26.18 | ||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 26.89 | ||||||
5 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 27.12 | ||||||
6 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 27.16 | ||||||
7 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.17 | ||||||
8 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.33 | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 27.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.42 | 1:44.47 | 2:38.39 | 3:31.63 | |||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.59 | 1:48.85 | 2:48.29 | 3:43.02 | |||
3 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 52.26 | 1:51.11 | 2:51.07 | 3:48.90 | |||
4 | Karoline Rosenquist | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 52.75 | 1:51.95 | 2:52.93 | 3:52.40 | |||
5 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 55.75 | 1:58.78 | 2:59.51 | 4:01.80 | |||
6 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 56.91 | 2:00.32 | 3:04.76 | 4:09.72 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.90 | 1:30.32 | 2:16.34 | 3:01.25 | |||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.98 | 1:31.61 | 2:19.62 | 3:06.96 | |||
3 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.16 | 1:33.07 | 2:21.80 | 3:09.31 | |||
4 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.07 | 1:32.78 | 2:23.14 | 3:11.35 | |||
5 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.65 | 1:33.64 | 2:22.81 | 3:11.67 | |||
6 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.10 | 1:32.11 | 2:22.23 | 3:12.22 | |||
7 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.58 | 1:34.31 | 2:25.09 | 3:12.73 | |||
8 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 43.22 | 1:33.04 | 2:23.77 | 3:15.33 | |||
9 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.19 | 1:34.01 | 2:25.07 | 3:16.35 | |||
10 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.45 | 1:37.39 | 2:29.44 | 3:21.38 | |||
11 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 46.10 | 1:38.84 | 2:30.59 | 3:22.03 | |||
12 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.74 | 1:36.57 | 2:29.49 | 3:22.51 | |||
13 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 48.52 | 1:42.15 | 2:36.49 | 3:30.73 | |||
14 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 48.83 | 1:44.05 | 2:39.39 | 3:31.18 | |||
15 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 49.23 | 1:44.68 | 2:39.95 | 3:34.71 | |||
16 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 49.36 | 1:45.69 | 2:43.46 | 3:39.61 | |||
17 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 51.33 | 1:50.09 | 2:48.99 | 3:44.41 | |||
18 | Laura Krogsgaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 50.16 | 1:47.42 | 2:46.94 | 3:44.63 | |||
19 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 52.56 | 1:50.97 | 2:50.07 | 3:48.35 | |||
20 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.68 | 1:51.39 | 2:52.58 | 3:52.89 | |||
21 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.77 | 1:50.70 | 2:52.36 | 3:53.17 | |||
22 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.10 | 1:59.51 | 3:04.72 | 4:06.37 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.10 | 1:21.82 | 2:05.94 | 2:50.36 | |||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.34 | 1:24.05 | 2:08.72 | 2:53.16 | |||
3 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.54 | 1:24.49 | 2:10.17 | 2:54.73 | |||
4 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 40.83 | 1:26.12 | 2:11.79 | 2:55.38 | |||
5 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.73 | 1:26.14 | 2:12.40 | 2:56.88 | |||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.99 | 1:24.66 | 2:11.32 | 2:57.48 | |||
7 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.88 | 1:25.72 | 2:11.74 | 2:58.35 | |||
8 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.60 | 1:27.39 | 2:14.08 | 2:59.77 | |||
9 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.24 | 1:29.28 | 2:15.49 | 3:00.83 | |||
10 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 40.40 | 1:26.47 | 2:13.61 | 3:01.96 | |||
11 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.53 | 1:28.08 | 2:15.89 | 3:02.31 | |||
12 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 41.31 | 1:28.35 | 2:16.46 | 3:03.84 | |||
13 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 41.97 | 1:29.01 | 2:17.35 | 3:03.91 | |||
14 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.94 | 1:29.53 | 2:17.19 | 3:04.04 | |||
15 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.32 | 1:29.97 | 2:17.87 | 3:05.89 | |||
16 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.91 | 1:31.19 | 2:20.18 | 3:09.24 | |||
17 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 48.22 | 1:40.53 | 2:33.37 | 3:24.12 | |||
18 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.51 | 1:41.29 | 2:34.08 | 3:25.68 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.03 | 1:25.42 | 2:11.00 | 2:56.40 | |||
2 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.39 | 1:25.28 | 2:11.35 | 2:58.16 | |||
3 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.82 | 1:29.59 | 2:17.79 | 3:06.40 | |||
4 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.74 | 1:32.80 | 2:22.12 | 3:10.42 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.09 | 1:20.24 | 2:01.87 | 2:44.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 48.14 | 1:43.45 | 2:37.88 | 3:30.49 | |||
2 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 52.05 | 1:51.03 | 2:52.24 | 3:51.35 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.17 | 1:22.91 | 2:06.17 | 2:50.24 | |||
2 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.09 | 1:24.74 | 2:11.11 | 2:57.98 | |||
3 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.63 | 1:30.13 | 2:18.63 | 3:05.75 | |||
4 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.18 | 1:31.81 | 2:20.97 | 3:08.30 | |||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.53 | 1:35.64 | 2:25.75 | 3:14.28 | |||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.11 | 1:34.71 | 2:24.89 | 3:14.51 | |||
7 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.12 | 1:37.09 | 2:29.05 | 3:18.95 | |||
8 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.37 | 1:35.56 | 2:27.32 | 3:19.18 | |||
9 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.41 | 1:36.49 | 2:29.89 | 3:19.86 | |||
10 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 49.16 | 1:43.87 | 2:36.63 | 3:29.79 | |||
11 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.55 | 1:44.48 | 2:40.45 | 3:36.45 | |||
12 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 50.15 | 1:46.42 | 2:44.77 | 3:41.65 | |||
- | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.29 | 1:18.50 | 1:59.44 | 2:41.11 | |||
2 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.18 | 1:20.40 | 2:03.14 | 2:45.49 | |||
3 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.33 | 1:20.89 | 2:05.34 | 2:48.39 | |||
4 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 41.38 | 1:27.81 | 2:13.24 | 2:57.78 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 36.79 | 1:19.63 | 2:03.60 | 2:48.80 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.54 | 1:12.45 | 1:53.72 | 2:34.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 26, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.14 | 2:25.36 | 3:41.68 | 4:58.16 | 19:08.06 | ||
6:16.03 | 7:32.88 | 8:50.53 | 10:09.08 | |||||||
11:27.74 | 12:46.03 | 14:04.79 | 15:22.75 | |||||||
16:40.65 | 17:54.73 | |||||||||
2 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.87 | 2:41.62 | 4:05.48 | 5:28.94 | 20:46.26 | ||
6:52.63 | 8:18.55 | 9:42.67 | 11:06.50 | |||||||
12:30.09 | 13:54.50 | 15:19.04 | 16:41.98 | |||||||
18:05.77 | 19:28.37 | |||||||||
3 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.04 | 2:40.95 | 4:04.65 | 5:28.11 | 20:46.29 | ||
6:52.15 | 8:16.92 | 9:41.10 | 11:05.23 | |||||||
12:28.96 | 13:53.21 | 15:16.85 | 16:40.68 | |||||||
18:04.87 | 19:26.55 | |||||||||
Løb 26, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.13 | 2:19.12 | 3:31.50 | 4:43.54 | 18:01.86 | ||
5:56.22 | 7:08.60 | 8:21.02 | 9:33.58 | |||||||
10:46.68 | 11:59.28 | 13:11.82 | 14:25.07 | |||||||
15:38.23 | 16:51.37 | |||||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.20 | 2:21.21 | 3:34.04 | 4:47.40 | 18:20.12 | ||
6:01.36 | 7:15.17 | 8:29.13 | 9:43.04 | |||||||
10:57.07 | 12:11.15 | 13:25.70 | 14:39.51 | |||||||
15:53.55 | 17:07.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.15 | ||||||
2 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.34 | ||||||
3 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 48.40 | ||||||
4 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.77 | ||||||
5 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.32 | ||||||
6 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.60 | ||||||
7 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.67 | ||||||
8 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 54.30 | ||||||
9 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 58.46 | ||||||
10 | Julia Semklo | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.39 | ||||||
11 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.20 | ||||||
12 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.97 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.09 | ||||||
2 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 41.24 | ||||||
3 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 42.65 | ||||||
4 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.67 | ||||||
5 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 44.94 | ||||||
6 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.12 | ||||||
7 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.88 | ||||||
8 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 50.88 | ||||||
9 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.00 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.59 | ||||||
2 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 37.13 | ||||||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.21 | ||||||
4 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 38.22 | ||||||
5 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.34 | ||||||
6 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.82 | ||||||
7 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.12 | ||||||
8 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 39.20 | ||||||
9 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.99 | ||||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.17 | ||||||
11 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 41.40 | ||||||
12 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.99 | ||||||
13 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 44.92 | ||||||
14 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 45.35 | ||||||
15 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 45.54 | ||||||
16 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 46.29 | ||||||
17 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 52.04 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.57 | ||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.35 | ||||||
3 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.58 | ||||||
4 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.96 | ||||||
5 | Camille Konge Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 44.82 | ||||||
6 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 45.18 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.26 | ||||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.10 | ||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.91 | ||||||
4 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 41.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 49.78 | ||||||
2 | Marcus Westmark Holm | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 55.53 | ||||||
3 | Willian Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:01.66 | ||||||
4 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.13 | ||||||
5 | Frederik Milling Poulsen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.49 | ||||||
- | Silas Grevelund | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Flere flyben i start | |||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 34.96 | ||||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.80 | ||||||
3 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.26 | ||||||
4 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.82 | ||||||
5 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.95 | ||||||
6 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.53 | ||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.77 | ||||||
8 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.67 | ||||||
9 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.30 | ||||||
10 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.58 | ||||||
11 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.60 | ||||||
12 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 54.13 | ||||||
- | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.43 | ||||||
2 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.14 | ||||||
3 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.91 | ||||||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.93 | ||||||
5 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.23 | ||||||
6 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.00 | ||||||
7 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.77 | ||||||
8 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.96 | ||||||
9 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 44.21 | ||||||
- | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 30.91 | ||||||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 33.75 | ||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.64 | ||||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.93 | 1:49.41 | |||||
2 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.09 | 1:53.47 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.73 | 1:10.32 | |||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.71 | 1:10.44 | |||||
3 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.28 | 1:14.35 | |||||
4 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.60 | 1:15.06 | |||||
5 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.88 | 1:19.30 | |||||
6 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 36.25 | 1:19.73 | |||||
7 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.29 | 1:20.70 | |||||
8 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.47 | 1:21.20 | |||||
9 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 38.59 | 1:22.93 | |||||
10 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.22 | 1:23.14 | |||||
11 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.31 | 1:24.70 | |||||
12 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.37 | 1:25.90 | |||||
13 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.62 | 1:27.60 | |||||
14 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.62 | 1:27.69 | |||||
15 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.44 | 1:31.10 | |||||
16 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 42.14 | 1:31.49 | |||||
17 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 42.14 | 1:37.51 | |||||
18 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 47.83 | 1:46.13 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.98 | 1:09.10 | |||||
2 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.61 | 1:11.04 | |||||
3 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 33.36 | 1:11.83 | |||||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | 1:12.02 | |||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.93 | 1:12.80 | |||||
6 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.99 | 1:13.43 | |||||
7 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.85 | 1:13.61 | |||||
8 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.05 | 1:13.86 | |||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.52 | 1:14.21 | |||||
10 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.15 | 1:14.47 | |||||
11 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.14 | 1:14.91 | |||||
12 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.71 | 1:14.92 | |||||
13 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.55 | 1:14.93 | |||||
14 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.26 | 1:15.29 | |||||
15 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.87 | 1:16.96 | |||||
16 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.26 | 1:17.12 | |||||
17 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 37.21 | 1:20.23 | |||||
18 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.65 | 1:21.85 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.92 | 1:10.55 | |||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.00 | 1:13.13 | |||||
3 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.56 | 1:14.48 | |||||
4 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.67 | 1:24.07 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 34.21 | 1:13.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 28.26 | 1:01.25 | |||||
2 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 30.77 | 1:06.13 | |||||
3 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 31.19 | 1:11.50 | |||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.58 | 1:11.71 | |||||
5 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.38 | 1:12.24 | |||||
6 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.32 | 1:13.83 | |||||
7 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.61 | 1:14.09 | |||||
8 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.96 | 1:14.95 | |||||
9 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.24 | 1:18.67 | |||||
10 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.41 | 1:19.24 | |||||
11 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.41 | 1:19.65 | |||||
12 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.97 | 1:21.90 | |||||
13 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.13 | 1:22.35 | |||||
14 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.80 | 1:23.90 | |||||
15 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.79 | 1:25.91 | |||||
16 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.91 | 1:27.88 | |||||
17 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.69 | 1:28.27 | |||||
18 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.05 | 1:28.54 | |||||
19 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 41.12 | 1:32.59 | |||||
20 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.16 | 1:35.52 | |||||
- | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.39 | 1:01.84 | |||||
2 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 29.72 | 1:03.21 | |||||
3 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.64 | 1:04.64 | |||||
4 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 30.31 | 1:05.53 | |||||
5 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 31.24 | 1:07.48 | |||||
6 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.54 | 1:08.34 | |||||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.93 | 1:09.26 | |||||
8 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.22 | 1:10.12 | |||||
9 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.88 | 1:10.21 | |||||
10 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 32.59 | 1:12.55 | |||||
11 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.46 | 1:15.84 | |||||
12 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.65 | 1:26.73 | |||||
- | Ettore Pesci | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej brudt v/15m | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 27.82 | 59.57 | |||||
2 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.53 | 1:00.60 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:21 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.63 | 1:29.08 | 2:16.72 | 3:03.01 | |||
2 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.26 | 1:32.33 | 2:22.32 | 3:04.96 | |||
3 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.44 | 1:33.22 | 2:23.33 | 3:10.94 | |||
4 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.82 | 1:33.88 | 2:24.80 | 3:14.83 | |||
5 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.40 | 1:37.11 | 2:27.83 | 3:15.20 | |||
6 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.02 | 1:38.03 | 2:28.65 | 3:16.23 | |||
7 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.20 | 1:35.52 | 2:28.41 | 3:16.98 | |||
8 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 45.68 | 1:36.92 | 2:30.48 | 3:22.48 | |||
9 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 50.75 | 1:51.97 | 2:54.25 | 3:55.42 | |||
10 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.00 | 2:00.55 | 3:04.47 | 4:06.35 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.38 | 1:08.23 | 1:44.29 | 2:19.64 | |||
2 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 34.44 | 1:13.27 | 1:52.44 | 2:30.78 | |||
3 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.37 | 1:15.56 | 1:56.48 | 2:32.43 | |||
4 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.42 | 1:12.93 | 1:53.24 | 2:32.73 | |||
5 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 34.45 | 1:13.14 | 1:53.55 | 2:32.89 | |||
6 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.98 | 1:14.57 | 1:55.31 | 2:34.38 | |||
7 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.38 | 1:16.70 | 1:57.07 | 2:34.92 | |||
8 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.48 | 1:17.00 | 1:57.65 | 2:34.96 | |||
9 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.74 | 1:14.65 | 1:56.55 | 2:37.16 | |||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.22 | 1:16.63 | 1:58.73 | 2:38.91 | |||
11 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 36.93 | 1:18.41 | 1:59.48 | 2:39.26 | |||
12 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.50 | 1:19.74 | 2:04.39 | 2:43.52 | |||
13 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 36.97 | 1:19.68 | 2:02.15 | 2:43.66 | |||
14 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 37.54 | 1:20.41 | 2:03.27 | 2:44.91 | |||
15 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 38.72 | 1:22.11 | 2:06.72 | 2:49.01 | |||
16 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.73 | 1:22.40 | 2:09.57 | 2:50.34 | |||
17 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.95 | 1:27.50 | 2:13.28 | 2:55.96 | |||
18 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.84 | 1:26.94 | 2:13.43 | 2:57.31 | |||
19 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.71 | 1:26.72 | 2:15.49 | 3:04.28 | |||
20 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.22 | 1:31.51 | 2:20.62 | 3:05.58 | |||
21 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 50.00 | 1:44.67 | 2:39.45 | 3:30.49 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.83 | 1:09.09 | 1:44.37 | 2:19.55 | |||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.92 | 1:09.16 | 1:45.35 | 2:21.04 | |||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.54 | 1:08.44 | 1:45.94 | 2:23.00 | |||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.24 | 1:10.52 | 1:47.74 | 2:24.09 | |||
5 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.95 | 1:11.48 | 1:49.63 | 2:25.63 | |||
6 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.68 | 1:10.34 | 1:48.39 | 2:25.80 | |||
7 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.31 | 1:10.81 | 1:48.31 | 2:25.87 | |||
8 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.30 | 1:14.68 | 1:54.61 | 2:33.01 | |||
9 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 34.96 | 1:15.37 | 1:56.75 | 2:35.75 | |||
10 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 35.33 | 1:14.92 | 1:55.78 | 2:35.77 | |||
11 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.34 | 1:13.41 | 1:54.59 | 2:35.85 | |||
12 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.40 | 1:17.43 | 1:58.91 | 2:38.91 | |||
13 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.51 | 1:18.67 | 1:59.43 | 2:40.24 | |||
14 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.65 | 1:18.24 | 2:00.95 | 2:42.30 | |||
15 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.97 | 1:18.24 | 2:01.84 | 2:43.88 | |||
16 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.37 | 1:20.45 | 2:03.68 | 2:46.30 | |||
17 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.69 | 1:21.12 | 2:05.57 | 2:48.57 | |||
- | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.34 | 1:04.97 | 1:38.95 | 2:13.01 | |||
2 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.51 | 1:09.78 | 1:47.28 | 2:23.47 | |||
3 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.63 | 1:08.83 | 1:46.63 | 2:24.61 | |||
4 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.16 | 1:12.23 | 1:49.73 | 2:26.66 | |||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.99 | 1:11.95 | 1:51.11 | 2:30.26 | |||
- | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.09 | 1:05.08 | 1:40.17 | 2:14.68 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 37.10 | 1:20.27 | 2:05.72 | 2:46.51 | |||
2 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 39.08 | 1:23.83 | 2:09.61 | 2:55.19 | |||
3 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 39.54 | 1:27.08 | 2:13.06 | 2:58.55 | |||
4 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 41.28 | 1:32.79 | 2:26.55 | 3:17.92 | |||
5 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 48.17 | 1:45.02 | 2:44.93 | 3:39.45 | |||
6 | Benjamin Svensson | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 51.24 | 1:51.94 | 2:52.90 | 3:47.34 | |||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 29.16 | 1:02.84 | 1:37.95 | 2:13.46 | |||
2 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 30.52 | 1:04.27 | 1:39.36 | 2:13.96 | |||
3 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 32.53 | 1:09.92 | 1:47.91 | 2:23.28 | |||
4 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.68 | 1:10.19 | 1:47.92 | 2:24.33 | |||
5 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.66 | 1:09.79 | 1:47.60 | 2:25.15 | |||
6 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.85 | 1:12.08 | 1:52.51 | 2:28.48 | |||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.35 | 1:11.45 | 1:50.95 | 2:28.54 | |||
8 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.19 | 1:13.09 | 1:52.51 | 2:29.32 | |||
9 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.28 | 1:14.28 | 1:52.74 | 2:29.33 | |||
10 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.82 | 1:13.37 | 1:51.95 | 2:29.76 | |||
11 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.04 | 1:12.64 | 1:52.83 | 2:30.75 | |||
12 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 33.84 | 1:14.24 | 1:54.62 | 2:33.19 | |||
13 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.01 | 1:16.03 | 1:56.37 | 2:34.56 | |||
14 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.90 | 1:13.63 | 1:54.90 | 2:35.19 | |||
15 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.76 | 1:17.43 | 1:58.23 | 2:36.72 | |||
16 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.14 | 1:17.68 | 1:59.89 | 2:38.85 | |||
17 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.93 | 1:23.84 | 2:09.02 | 2:53.17 | |||
- | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.29 | 1:02.27 | 1:34.96 | 2:07.91 | |||
2 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.03 | 1:03.14 | 1:36.10 | 2:09.22 | |||
3 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.89 | 1:06.43 | 1:38.87 | 2:10.35 | |||
4 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 27.86 | 1:01.50 | 1:36.22 | 2:10.45 | |||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 31.15 | 1:05.93 | 1:39.31 | 2:13.16 | |||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.30 | 1:05.97 | 1:40.47 | 2:13.22 | |||
7 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 30.32 | 1:04.50 | 1:39.97 | 2:13.93 | |||
8 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.79 | 1:05.54 | 1:40.54 | 2:14.04 | |||
9 | Ettore Pesci | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.39 | 1:05.49 | 1:40.29 | 2:14.20 | |||
10 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.82 | 1:07.82 | 1:43.50 | 2:16.10 | |||
11 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.28 | 1:06.27 | 1:41.61 | 2:16.26 | |||
12 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.88 | 1:04.75 | 1:41.33 | 2:18.40 | |||
13 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.52 | 1:08.56 | 1:44.58 | 2:19.20 | |||
14 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 31.92 | 1:07.57 | 1:43.67 | 2:19.37 | |||
15 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.06 | 1:10.92 | 1:47.44 | 2:21.20 | |||
16 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.13 | 1:10.07 | 1:47.64 | 2:22.34 | |||
17 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 34.21 | 1:12.80 | 1:51.99 | 2:28.93 | |||
18 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.97 | 1:15.37 | 1:55.14 | 2:34.13 | |||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.46 | 1:01.90 | 1:34.55 | 2:05.51 | |||
2 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.06 | 1:01.30 | 1:33.67 | 2:06.01 | |||
3 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.90 | 1:02.06 | 1:35.26 | 2:08.20 | |||
4 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 29.67 | 1:03.36 | 1:38.42 | 2:13.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.28 | 1:32.70 | 2:22.02 | 3:07.99 | |||
2 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.13 | 1:36.45 | 2:26.66 | 3:15.13 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.36 | 1:15.33 | 1:54.42 | 2:32.25 | |||
2 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.67 | 1:20.08 | 2:02.93 | 2:44.41 | |||
3 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.59 | 1:25.02 | 2:07.83 | 2:47.65 | |||
4 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 39.98 | 1:23.91 | 2:06.42 | 2:47.97 | |||
5 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.11 | 1:24.11 | 2:07.14 | 2:48.10 | |||
6 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | 1:25.48 | 2:08.72 | 2:50.39 | |||
7 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.02 | 1:24.25 | 2:08.51 | 2:51.59 | |||
8 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.53 | 1:26.64 | 2:12.90 | 2:58.05 | |||
9 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 43.90 | 1:29.99 | 2:15.83 | 3:00.73 | |||
10 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 45.12 | 1:30.99 | 2:17.61 | 3:01.74 | |||
11 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.64 | 1:29.46 | 2:15.81 | 3:01.80 | |||
12 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.64 | 1:30.80 | 2:18.15 | 3:03.43 | |||
13 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 42.79 | 1:29.90 | 2:18.49 | 3:04.34 | |||
14 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.78 | 1:31.16 | 2:19.89 | 3:06.16 | |||
15 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 44.86 | 1:33.26 | 2:22.45 | 3:06.18 | |||
16 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 44.71 | 1:33.03 | 2:21.09 | 3:07.14 | |||
17 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.85 | 1:32.58 | 2:22.42 | 3:09.04 | |||
18 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.90 | 1:34.21 | 2:25.20 | 3:12.38 | |||
19 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.41 | 1:43.32 | 2:37.89 | 3:29.98 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.20 | 1:18.26 | 1:58.87 | 2:38.59 | |||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.56 | 1:19.97 | 2:01.37 | 2:42.31 | |||
3 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.88 | 1:21.42 | 2:03.25 | 2:43.83 | |||
4 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.39 | 1:20.64 | 2:04.11 | 2:45.56 | |||
5 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 39.78 | 1:21.64 | 2:04.63 | 2:45.76 | |||
6 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 41.76 | 1:24.22 | 2:06.27 | 2:45.89 | |||
7 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.07 | 1:23.40 | 2:07.17 | 2:49.61 | |||
8 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.88 | 1:26.14 | 2:10.36 | 2:53.62 | |||
9 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 42.41 | 1:28.48 | 2:15.42 | 3:00.42 | |||
10 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.49 | 1:31.67 | 2:18.68 | 3:04.55 | |||
11 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.58 | 1:36.25 | 2:26.51 | 3:15.54 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.42 | 1:16.54 | 1:58.25 | 2:39.44 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 38.50 | 1:20.78 | 2:04.35 | 2:45.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 47.87 | 1:39.39 | 2:33.05 | 3:25.08 | |||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.34 | 1:11.78 | 1:48.91 | 2:27.40 | |||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.10 | 1:15.03 | 1:54.17 | 2:32.87 | |||
3 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.17 | 1:15.62 | 1:55.60 | 2:33.60 | |||
4 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.41 | 1:17.79 | 1:57.88 | 2:36.64 | |||
5 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.94 | 1:16.89 | 1:57.79 | 2:36.99 | |||
6 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.94 | 1:21.19 | 2:03.67 | 2:44.11 | |||
7 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.69 | 1:21.94 | 2:05.03 | 2:45.34 | |||
8 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.92 | 1:28.59 | 2:13.01 | 2:54.89 | |||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.27 | 1:12.25 | 1:49.34 | 2:26.60 | |||
2 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 33.96 | 1:11.48 | 1:51.31 | 2:28.89 | |||
3 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 36.46 | 1:16.29 | 1:56.55 | 2:36.52 | |||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.41 | 1:18.42 | 1:59.07 | 2:39.52 | |||
5 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.19 | 1:21.67 | 2:05.37 | 2:48.68 | |||
6 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.15 | 1:28.64 | 2:13.37 | 2:55.50 | |||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.22 | 1:08.39 | 1:43.46 | 2:18.91 | |||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.39 | 1:08.06 | 1:45.50 | 2:22.87 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Red Stags 1 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:12.40 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 28.58 | 1:00.43 | 1:00.43 | ||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 30.67 | 1:05.50 | 2:05.93 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 29.34 | 1:02.68 | 3:08.61 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 29.86 | 1:03.79 | 4:12.40 | ||||||
2 | Junior 1 | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 4:21.63 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 31.13 | 1:05.12 | 1:05.12 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 30.71 | 1:04.52 | 2:09.64 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 31.49 | 1:06.74 | 3:16.38 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 31.17 | 1:05.25 | 4:21.63 | ||||||
3 | Helsingør Piger 1 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 4:25.85 | ||||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 32.44 | 1:09.07 | 1:09.07 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 29.30 | 1:01.53 | 2:10.60 | ||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 31.38 | 1:05.68 | 3:16.28 | ||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 31.80 | 1:09.57 | 4:25.85 | ||||||
4 | Gs1 Piger | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:26.30 | ||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 31.40 | 1:06.18 | 1:06.18 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.38 | 1:07.68 | 2:13.86 | ||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 30.93 | 1:06.27 | 3:20.13 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.37 | 1:06.17 | 4:26.30 | ||||||
5 | Ringsted Piger 1 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 4:27.91 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 32.12 | 1:07.07 | 1:07.07 | ||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 31.02 | 1:05.23 | 2:12.30 | ||||||
Wilma Anker | 2004 | 31.68 | 1:06.69 | 3:18.99 | ||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 33.13 | 1:08.92 | 4:27.91 | ||||||
6 | 4 Hele Tunfisk Vsk | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 4:30.48 | ||||||
Freja Petersen | 2000 | 30.58 | 1:05.46 | 1:05.46 | ||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 34.27 | 1:12.45 | 2:17.91 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 31.47 | 1:06.93 | 3:24.84 | ||||||
Maya Nykjær | 2001 | 31.34 | 1:05.64 | 4:30.48 | ||||||
7 | Red Stags 2 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:34.61 | ||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 34.06 | 1:11.19 | 1:11.19 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 31.24 | 1:06.98 | 2:18.17 | ||||||
Isabella El-Nagdy | 2005 | 32.69 | 1:08.81 | 3:26.98 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 31.99 | 1:07.63 | 4:34.61 | ||||||
8 | Ringsted Piger 2 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 5:05.88 | ||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 34.44 | 1:12.74 | 1:12.74 | ||||||
Mathilde Grønnehøj | 2006 | 35.95 | 1:19.49 | 2:32.23 | ||||||
Emma Skjold Sørensen | 2004 | 36.20 | 1:15.97 | 3:48.20 | ||||||
Sara Juul-Andersen | 2004 | 36.64 | 1:17.68 | 5:05.88 | ||||||
9 | Vsk Powerhouse 2 Vsk | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 5:07.48 | ||||||
Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 39.75 | 1:24.39 | 1:24.39 | ||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 36.71 | 1:17.87 | 2:42.26 | ||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 34.10 | 1:13.07 | 3:55.33 | ||||||
Silja Sol Jørgensen | 2005 | 33.27 | 1:12.15 | 5:07.48 | ||||||
10 | Vsk Powerhouse 1 Vsk | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 5:10.13 | ||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | 38.18 | 1:21.04 | 1:21.04 | ||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 37.35 | 1:20.32 | 2:41.36 | ||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 37.05 | 1:17.54 | 3:58.90 | ||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 33.75 | 1:11.23 | 5:10.13 | ||||||
11 | Red Stags 3 | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 5:23.71 | ||||||
Emilie Dommer | 2007 | 37.90 | 1:57.50 | 1:57.50 | ||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 41.43 | 1:20.08 | 3:17.58 | ||||||
Victoria Pedersen | 2008 | 41.82 | 1:19.99 | 4:37.57 | ||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 46.14 | 46.14 | 5:23.71 | ||||||
12 | Red Stags 4 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 6:28.03 | ||||||
Therese Dommer | 2009 | 44.32 | 1:35.05 | 1:35.05 | ||||||
Ida Fiala Kohl | 2008 | 44.06 | 1:36.19 | 3:11.24 | ||||||
Rosamarie Grevelund | 2007 | 46.98 | 1:36.31 | 4:47.55 | ||||||
Camilla Schnabl | 2008 | 47.85 | 1:40.48 | 6:28.03 | ||||||
13 | Red Stags 5 | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 6:36.52 | ||||||
Freja Unold | 2009 | 46.44 | 1:41.23 | 1:41.23 | ||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 35.19 | 1:13.99 | 2:55.22 | ||||||
Julia Semklo | 2011 | 49.39 | 1:48.22 | 4:43.44 | ||||||
Anna Hjuler Britze | 2010 | 52.99 | 1:53.08 | 6:36.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Red Stags | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:43.80 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.17 | 54.92 | 54.92 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 26.70 | 56.35 | 1:51.27 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 27.62 | 56.17 | 2:47.44 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 26.31 | 56.36 | 3:43.80 | ||||||
2 | Ringsted Drenge 1 | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 3:46.83 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 26.53 | 55.31 | 55.31 | ||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 28.28 | 59.64 | 1:54.95 | ||||||
Emil Carstensen | 2002 | 27.60 | 58.46 | 2:53.41 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 25.04 | 53.42 | 3:46.83 | ||||||
3 | Red Stags 2 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:06.71 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 28.81 | 58.77 | 58.77 | ||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 30.10 | 1:03.65 | 2:02.42 | ||||||
Illia Bulba | 2005 | 29.56 | 1:02.41 | 3:04.83 | ||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 29.17 | 1:01.88 | 4:06.71 | ||||||
4 | Vsk Red Panties Vsk | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 4:14.93 | ||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 27.33 | 57.79 | 57.79 | ||||||
Rasmus Capion | 2005 | 29.51 | 1:03.34 | 2:01.13 | ||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 30.49 | 1:05.46 | 3:06.59 | ||||||
William Larsen | 2006 | 32.40 | 1:08.34 | 4:14.93 | ||||||
5 | Gs1 Drenge | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 4:18.89 | ||||||
Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 30.10 | 1:03.71 | 1:03.71 | ||||||
Alexander Griffin | 2004 | 30.17 | 1:04.83 | 2:08.54 | ||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 31.35 | 1:06.02 | 3:14.56 | ||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 29.90 | 1:04.33 | 4:18.89 | ||||||
6 | Ringsted Drenge 2 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 4:19.42 | ||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 29.95 | 1:02.59 | 1:02.59 | ||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 29.69 | 1:03.73 | 2:06.32 | ||||||
Zacharias Houman | 2006 | 30.55 | 1:03.78 | 3:10.10 | ||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 32.07 | 1:09.32 | 4:19.42 | ||||||
7 | Red Stags 3 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 4:33.75 | ||||||
Oscar Svensson | 2005 | 31.69 | 1:07.74 | 1:07.74 | ||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 32.13 | 1:08.26 | 2:16.00 | ||||||
Alexander Nørby | 2006 | 33.01 | 1:11.34 | 3:27.34 | ||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | 31.16 | 1:06.41 | 4:33.75 | ||||||
8 | Red Stags 4 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:23.18 | ||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | 35.60 | 1:15.36 | 1:15.36 | ||||||
Noah El-Nagdy | 2007 | 39.18 | 1:22.61 | 2:37.97 | ||||||
Christian Ødum | 2007 | 39.21 | 1:25.01 | 4:02.98 | ||||||
Anton Magnussen | 2006 | 37.78 | 1:20.20 | 5:23.18 | ||||||
9 | Red Stags 5 | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 6:10.92 | ||||||
Jeppe Bruun-Møller | 2009 | 41.79 | 1:30.92 | 1:30.92 | ||||||
Damian Dembinski-Eker | 2006 | 41.04 | 1:27.73 | 2:58.65 | ||||||
Willian Brigsted Vissing | 2008 | 42.97 | 1:34.22 | 4:32.87 | ||||||
Hugo Krage Lykke | 2010 | 44.65 | 1:38.05 | 6:10.92 | ||||||
- | Helsingør Drenge | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:31 |