Results for Tapiola Omavara Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:42 | |||
Järjestäjä | Cetus |
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 1:09.16 | 1:09.16 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Sini Kuutamo | 1995 | 34.30 | 1:09.35 | ||||||
Marjaniemen Uimarit | ||||||||||
3 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 1:10.50 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Aleksandra Tuktarova | 1995 | 34.37 | 1:11.20 | ||||||
Raduga | ||||||||||
5 | Marina Medzakovskaya | 1995 | 1:13.44 | |||||||
Raduga | ||||||||||
6 | Essi Marola | 1995 | 35.78 | 1:14.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Lyubov Egorova | 1995 | 1:14.44 | |||||||
Raduga | ||||||||||
8 | Jessica Hölttä | 1996 | 36.18 | 1:14.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Saara-Maria Muurinen | 1996 | 37.35 | 1:16.57 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Amanda Suihkonen | 1995 | 37.11 | 1:16.69 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Jenni Ranki | 1996 | 37.52 | 1:16.73 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Ilona Hyvärinen | 1995 | 37.07 | 1:16.88 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Salla-Maija Rehula | 1995 | 37.81 | 1:16.94 | ||||||
Marjaniemen Uimarit | ||||||||||
14 | Noora Tammi | 1996 | 37.04 | 1:17.75 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Sanni Väyrynen | 1996 | 1:18.30 | |||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Oona Soukkio | 1995 | 38.49 | 1:19.34 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
17 | Oona Eronen | 1996 | 1:20.58 | |||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Suvi Hurskainen | 1995 | 38.39 | 1:20.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Nea Virta | 1996 | 39.28 | 1:20.99 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
20 | Rea Callegari | 1995 | 40.83 | 1:21.59 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
21 | Nelli Vihervuori | 1996 | 40.63 | 1:21.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Sanna Salonen | 1995 | 1:21.90 | 1:21.90 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Jenni Raussi | 1996 | 1:22.01 | |||||||
Cetus | ||||||||||
24 | Lotta Tirri | 1997 | 1:22.61 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
25 | Johanna Vuorinen | 1996 | 1:22.97 | 1:22.97 | ||||||
Cetus | ||||||||||
26 | Suvi Lautala | 1995 | 40.84 | 1:23.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Jenna Ranki | 1997 | 1:23.40 | 1:23.40 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Heta Korpela | 1995 | 40.95 | 1:23.49 | ||||||
Cetus | ||||||||||
29 | Saara Kivioja | 1997 | 41.46 | 1:24.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Sonja Hailla | 1996 | 41.45 | 1:24.24 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Veera Elimäki | 1996 | 40.43 | 1:24.48 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
32 | Nina Lehtinen | 1995 | 42.40 | 1:24.71 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
33 | Nora Iso-Kungas | 1996 | 42.16 | 1:25.69 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
34 | Tanita Ullakonoja | 1996 | 1:26.13 | 1:26.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
35 | Laura Pöntinen | 1995 | 40.87 | 1:26.28 | ||||||
Cetus | ||||||||||
36 | Saana Luokkanen | 1999 | 1:28.08 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
37 | Marika Majalahti | 1995 | 42.82 | 1:28.37 | ||||||
Cetus | ||||||||||
38 | Mina Taipale | 1996 | 43.44 | 1:28.43 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
39 | Wilma Kiviaho | 1998 | 42.84 | 1:29.22 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
40 | Anniina Hirvonen | 1996 | 43.94 | 1:29.64 | ||||||
Marjaniemen Uimarit | ||||||||||
41 | Janita Lappi | 1997 | 44.09 | 1:30.78 | ||||||
Cetus | ||||||||||
42 | Pernilla Poole | 1996 | 44.70 | 1:31.44 | ||||||
Cetus | ||||||||||
43 | Maria Pitkänen | 1996 | 43.13 | 1:31.49 | ||||||
Cetus | ||||||||||
44 | Juulia Ilmonen | 1996 | 43.76 | 1:31.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
45 | Tiia Turunen | 1998 | 1:32.41 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
46 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 45.11 | 1:32.71 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
47 | Aada Alastalo | 1998 | 46.68 | 1:32.75 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon U | ||||||||||
48 | Anna Ahdekivi | 1996 | 45.88 | 1:33.21 | ||||||
Cetus | ||||||||||
49 | Mari Lehmuskanta | 1996 | 45.60 | 1:34.12 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
50 | Joanna Kyrölä | 1996 | 45.72 | 1:35.78 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
51 | Tessa Eronen | 1996 | 47.32 | 1:36.24 | ||||||
Cetus | ||||||||||
52 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 47.50 | 1:36.29 | ||||||
Cetus | ||||||||||
53 | Ida Metsämäki | 1998 | 48.48 | 1:38.56 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
54 | Aino Kaarto | 1997 | 47.05 | 1:38.91 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
55 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 48.45 | 1:40.81 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
56 | Iiris Mattila | 1998 | 51.32 | 1:45.41 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
57 | Jenni Aer | 1996 | 53.33 | 1:47.00 | ||||||
Cetus | ||||||||||
58 | Emilia Pohjola | 1998 | 55.85 | 1:53.11 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
59 | Linda Wallenius | 1999 | 56.72 | 1:55.81 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Anna-Maria Kolomainen | 1997 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anni Alitalo | 1991 | 31.21 | 1:04.60 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Lotta Nevalainen | 1994 | 32.40 | 1:06.17 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
3 | Mimosa Jallow | 1994 | 33.59 | 1:09.89 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Mira Turunen | 1994 | 1:10.07 | 1:10.07 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Päivikki Anttila | 1993 | 34.14 | 1:10.22 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Anniina Ala-Seppälä | 1993 | 34.55 | 1:11.21 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Iida Huiskonen | 1994 | 36.20 | 1:11.70 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Marissa Rämänen | 1994 | 1:13.59 | 1:13.59 | ||||||
Marjaniemen Uimarit | ||||||||||
9 | Mona Halonen | 1994 | 35.86 | 1:13.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Roosa Nokelainen | 1994 | 36.62 | 1:15.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Mirella Osmanovic | 1994 | 36.80 | 1:15.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Camilla Ojala | 1994 | 37.05 | 1:16.10 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Evelina Skarp | 1994 | 38.22 | 1:17.93 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Elina Väljä | 1991 | 1:18.02 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 39.78 | 1:20.51 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Rosa Vehanen | 1994 | 40.09 | 1:22.33 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Harriet Lindfors | 1993 | 39.68 | 1:23.03 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
18 | Mira Marttila | 1993 | 41.83 | 1:25.02 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Tiia Toivola | 1991 | 41.93 | 1:26.58 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Valerie Wårvik | 1994 | 42.53 | 1:27.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
21 | Ida Saarinen | 1994 | 42.11 | 1:30.13 | ||||||
Cetus | ||||||||||
22 | Isa Pietilä | 1978 | 49.06 | 1:40.84 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Oliivia Boucht | 1994 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2010 |
Lisenssi: CETUS | Tulostusaika | 13:42 |