Results for DeltaSwim Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for øb 1: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 1:36.82 | 3:13.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:16.44 | |||||||||
2 | Clara Bendtsen | 2008 | 1:35.90 | 3:13.90 | ||||||
DeltaSwim | 3:20.52 | |||||||||
3 | Astrid Hartmann | 2008 | 1:33.47 | 3:18.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for øb 1: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophia Jochumsen | 2006 | 1:13.84 | 2:34.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:28.43 | |||||||||
2 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 1:15.82 | 2:36.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.20 | |||||||||
3 | Annemone Rasmussen | 2006 | 1:18.45 | 2:39.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:31.87 | |||||||||
4 | Amalie F. Piiters | 2006 | 1:19.04 | 2:44.53 | ||||||
H2Odense | 3:07.62 | |||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 1:22.51 | 2:45.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:42.54 | |||||||||
6 | Stella Harpøth | 2006 | 1:22.46 | 2:45.93 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:35.53 | |||||||||
7 | Emilia Spangsberg | 2007 | 1:20.95 | 2:46.41 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 1:25.10 | 2:55.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marie Thorup | 2006 | 1:28.80 | 2:56.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.20 | |||||||||
10 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 1:25.51 | 2:56.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:54.39 | |||||||||
11 | Mille A. B. Buch | 2006 | 1:24.36 | 2:56.39 | ||||||
H2Odense | 2:57.10 | |||||||||
12 | Olivia Funder | 2006 | 3:05.95 | 3:05.95 | ||||||
H2Odense | 3:41.43 | |||||||||
13 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 1:30.23 | 3:08.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:10.10 | |||||||||
14 | Signe Magelund Møller | 2006 | 1:31.97 | 3:09.44 | ||||||
Kolding SK | 3:20.68 | |||||||||
15 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 1:31.45 | 3:09.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.23 | |||||||||
16 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | 3:10.38 | 3:10.38 | ||||||
DeltaSwim | 3:16.46 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for øb 1: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:06.31 | 2:15.97 | ||||||
H2Odense | 2:13.96 | |||||||||
2 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 1:08.73 | 2:23.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.21 | |||||||||
3 | Maja Stamholt | 2005 | 1:09.23 | 2:24.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.75 | |||||||||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 1:12.11 | 2:25.62 | OD1 | |||||
H2Odense | 2:24.48 | |||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 1:11.33 | 2:28.25 | ||||||
H2Odense | 2:21.72 | |||||||||
6 | Nanna W Povlsen | 2005 | 1:29.50 | 3:07.64 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for øb 1: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Jensen | 2003 | 1:08.47 | 2:21.72 | ||||||
DeltaSwim | 2:16.07 | |||||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | 1:11.92 | 2:25.62 | OD2 | |||||
H2Odense | 2:29.90 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for øb 1: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Baraviec | 2000 | 1:05.81 | 2:15.36 | ||||||
H2Odense | 2:12.77 | |||||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | 1:08.96 | 2:23.60 | ||||||
H2Odense | 2:15.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsr for løb 2: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 1:18.55 | 2:45.35 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:41.19 | |||||||||
2 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 1:23.93 | 2:57.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:50.01 | |||||||||
3 | Joakim Kristensen | 2008 | 1:31.70 | 3:02.15 | ||||||
DeltaSwim | 3:34.76 | |||||||||
4 | Oliver Søe | 2009 | 1:29.48 | 3:09.36 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
5 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 1:33.26 | 3:18.31 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
6 | Hektor Bjerre | 2008 | 1:40.11 | 3:23.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:24.96 | |||||||||
7 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 1:48.67 | 3:49.64 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsr for løb 2: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 1:11.50 | 2:25.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:27.01 | |||||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 1:10.93 | 2:28.46 | ||||||
H2Odense | 2:26.95 | |||||||||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | 1:12.18 | 2:31.11 | ||||||
Kolding SK | 2:21.43 | |||||||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | 1:13.06 | 2:35.18 | ||||||
DeltaSwim | 2:30.40 | |||||||||
5 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 1:17.59 | 2:43.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:41.47 | |||||||||
6 | Tristan Bjerre | 2007 | 1:26.95 | 2:58.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:55.57 | |||||||||
7 | Magne Andersen | 2007 | 1:28.36 | 3:00.52 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 3:14.96 | |||||||||
8 | Phillip Thomsen | 2007 | 1:29.38 | 3:01.31 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
9 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 3:05.85 | 3:05.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:54.86 | |||||||||
10 | Frederik Klinkby | 2007 | 1:34.43 | 3:18.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:22.63 | |||||||||
11 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 1:43.97 | 3:30.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:38.37 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsr for løb 2: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nejmann | 2004 | 1:07.88 | 2:21.55 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
2 | Valdemar Stahl | 2004 | 1:09.97 | 2:22.88 | ||||||
H2Odense | 2:25.07 | |||||||||
3 | Asger Als Olsen | 2004 | 1:09.48 | 2:22.90 | ||||||
Kolding SK | 2:21.30 | |||||||||
4 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 1:10.19 | 2:24.48 | ||||||
H2Odense | 2:13.04 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 1:12.17 | 2:28.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:28.44 | |||||||||
6 | Magnus Marschall | 2005 | 1:13.81 | 2:29.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.36 | |||||||||
7 | Magnus Tranekjer | 2005 | 1:13.05 | 2:32.07 | ||||||
H2Odense | 2:34.17 | |||||||||
8 | Noah Schou | 2005 | 1:12.31 | 2:32.78 | ||||||
H2Odense | 2:35.22 | |||||||||
9 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 2:40.66 | 2:40.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:38.11 | |||||||||
10 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 1:16.09 | 2:41.35 | ||||||
Kolding SK | 2:44.38 | |||||||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.46 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsr for løb 2: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | 58.98 | 2:01.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:58.34 | |||||||||
2 | August B Bjerregaard | 2003 | 1:04.03 | 2:08.34 | ||||||
H2Odense | 2:07.24 | |||||||||
3 | Rasmus Petersen | 2002 | 1:02.46 | 2:09.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:05.18 | |||||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 1:03.67 | 2:12.93 | ||||||
H2Odense | 2:10.59 | |||||||||
5 | Christian Oxenvad | 2003 | 1:06.06 | 2:16.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:09.02 | |||||||||
6 | Mathias Jørgensen | 2002 | 1:07.23 | 2:19.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:10.86 | |||||||||
- | Christian Lorey | 2003 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:15.37 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsr for løb 2: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 58.31 | 1:58.60 | ||||||
DeltaSwim | 1:57.17 | |||||||||
2 | Jonathan Bos | 1998 | 1:09.12 | 2:24.25 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:16.33 | |||||||||
- | Jacob Holst | 1991 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:51.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 1:42.54 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
2 | Anne Stæhr | 2008 | 1:43.36 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.85 | |||||||||
3 | Alberte Andersen | 2008 | 1:49.76 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.94 | |||||||||
4 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 1:50.27 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.43 | |||||||||
5 | Olivia Holmberg | 2009 | 1:50.39 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.26 | |||||||||
6 | Signe Christensen | 2008 | 1:51.29 | |||||||
Kolding SK | 1:55.34 | |||||||||
7 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 1:52.45 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.13 | |||||||||
8 | Clara Bendtsen | 2008 | 1:58.44 | |||||||
DeltaSwim | 1:53.92 | |||||||||
9 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 2:07.62 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
10 | Emilie Steffensen | 2009 | 2:17.92 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 2:23.82 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:24.66 | |||||||||
12 | Lea H Mammen | 2009 | 2:31.00 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Malou Bjerre | 2010 | DSQ | flyben v start | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Hartmann | 2011 | DSQ | flyben v vend | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:22.87 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.02 | |||||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | 1:26.58 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.82 | |||||||||
3 | Millie Møller | 2007 | 1:26.73 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | 1:28.16 | |||||||
Kolding SK | 1:25.11 | |||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 1:32.92 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
6 | Nanna Højstrøm | 2007 | 1:36.17 | |||||||
Kolding SK | 1:32.82 | |||||||||
7 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 1:37.46 | |||||||
Kolding SK | 1:33.54 | |||||||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 1:38.85 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.39 | |||||||||
9 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 1:38.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.24 | |||||||||
10 | Andrea Højbjerg | 2007 | 1:42.55 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.02 | |||||||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | 1:43.76 | |||||||
H2Odense | 1:47.21 | |||||||||
12 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 1:44.18 | |||||||
H2Odense | 1:44.93 | |||||||||
13 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 1:44.52 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.70 | |||||||||
14 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 1:45.63 | |||||||
DeltaSwim | 1:50.06 | |||||||||
15 | Astrid Kortnum | 2007 | 1:50.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.78 | |||||||||
16 | Carolina Schlander | 2007 | 1:51.51 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.36 | |||||||||
17 | Kira Wolter | 2007 | 1:51.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.54 | |||||||||
18 | Ea Gram Møller | 2006 | 1:52.23 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:58.68 | |||||||||
19 | Astrid Hansen | 2006 | 1:53.31 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:54.16 | |||||||||
20 | Liv Ebel | 2006 | 1:58.25 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emily Knudsen | 2006 | 2:08.19 | |||||||
H2Odense | 2:09.83 | |||||||||
22 | Ida Højergaard | 2007 | 2:35.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.44 | |||||||||
- | Emilie Boulund | 2006 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:45.42 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kathrine Weide | 2004 | 1:21.79 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:22.73 | |||||||
H2Odense | 1:23.76 | |||||||||
3 | Marie Jensen | 2005 | 1:23.77 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.75 | |||||||||
4 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:24.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
5 | Johanne Heilmann | 2005 | 1:28.58 | |||||||
Kolding SK | 1:24.54 | |||||||||
6 | Mette Barfoot | 2005 | 1:28.97 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.72 | |||||||||
7 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:29.20 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.45 | |||||||||
8 | Victoria Underbjerg | 2004 | 1:29.47 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.07 | |||||||||
9 | Emilie Moberg | 2005 | 1:31.66 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.90 | |||||||||
10 | Astrid Gregersen | 2005 | 1:33.80 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.94 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 1:19.15 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.21 | |||||||||
2 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 1:28.62 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.60 | |||||||||
3 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 1:28.92 | |||||||
DeltaSwim | 1:31.37 | |||||||||
4 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 1:31.05 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:24.07 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 1:24.87 | |||||||
H2Odense | 1:16.84 | |||||||||
2 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 1:26.94 | |||||||
DeltaSwim | 1:19.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Bøttiger | 2008 | 1:55.06 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
2 | Simon Christensen | 2009 | 2:07.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:05.45 | |||||||||
- | Gustav Hansen | 2008 | DSQ | flyben v start | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:08.57 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ludvig L. Møller | 2006 | 1:25.73 | |||||||
H2Odense | 1:26.19 | |||||||||
2 | Martin Christensen | 2006 | 1:31.27 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.97 | |||||||||
3 | Bertil Tidemann | 2006 | 1:32.48 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.98 | |||||||||
4 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 1:32.81 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.89 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 1:33.98 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.59 | |||||||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | 1:34.14 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.96 | |||||||||
7 | Christian N. Christensen | 2006 | 1:40.93 | |||||||
Kolding SK | 1:33.99 | |||||||||
8 | Jonas Mathiasen | 2006 | 1:41.67 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.85 | |||||||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | 1:44.07 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.66 | |||||||||
10 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 1:45.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.89 | |||||||||
11 | Mads Møller Rieck | 2006 | 1:47.04 | |||||||
DeltaSwim | 1:48.30 | |||||||||
12 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 1:48.19 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.88 | |||||||||
13 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 1:48.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.18 | |||||||||
14 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 1:56.80 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.19 | |||||||||
15 | Jonas Bergmann | 2006 | 1:57.55 | |||||||
H2Odense | 2:03.06 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:09.99 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
2 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 1:18.81 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.54 | |||||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 1:19.43 | |||||||
H2Odense | 1:11.37 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 1:20.26 | |||||||
Kolding SK | 1:16.51 | |||||||||
5 | Carl Clausen | 2005 | 1:21.03 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.10 | |||||||||
6 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 1:21.98 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
7 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 1:23.42 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.47 | |||||||||
8 | Matti Andersen | 2005 | 1:24.16 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
9 | Karl Heeb | 2005 | 1:25.75 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.08 | |||||||||
10 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 1:27.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.74 | |||||||||
11 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 1:27.77 | |||||||
DeltaSwim | 1:24.34 | |||||||||
12 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 1:27.99 | |||||||
DeltaSwim | 1:22.28 | |||||||||
13 | Alexander Drachmann | 2005 | 1:32.25 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.45 | |||||||||
- | Oliver Londero | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:24.33 | |||||||||
- | Adrian Byrial Ancher | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 1:09.48 | |||||||
H2Odense | 1:06.65 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 1:12.10 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.43 | |||||||||
3 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 1:12.85 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | 1:13.97 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 1:20.80 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.67 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | 1:12.50 | |||||||
H2Odense | 1:10.27 | |||||||||
2 | Martin Broch | 2001 | 1:16.21 | |||||||
DeltaSwim | 1:15.64 | |||||||||
3 | Mathias Teuchler | 2000 | 1:19.60 | |||||||
DeltaSwim | 1:17.95 | |||||||||
4 | Emil Steenhold | 2000 | 1:26.46 | |||||||
DeltaSwim | 1:25.04 | |||||||||
5 | Tobias Hejslet | 2001 | 1:41.61 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 5: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Andersen | 2008 | 44.23 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
2 | Alberte Knudsen | 2009 | 44.44 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 44.82 | |||||||||
3 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 44.51 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.47 | |||||||||
4 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 44.68 | |||||||
H2Odense | 45.26 | |||||||||
5 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 47.16 | |||||||
H2Odense | 46.64 | |||||||||
6 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 47.70 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 53.20 | |||||||||
7 | Rebekka Elholm | 2009 | 48.24 | |||||||
H2Odense | 50.64 | |||||||||
8 | Meiko Nakatani | 2010 | 51.94 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
9 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 53.46 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 56.20 | |||||||||
10 | Olivia Holmberg | 2009 | 53.69 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 55.33 | |||||||||
11 | Sarah Tranekjer | 2008 | 54.70 | |||||||
H2Odense | 58.32 | |||||||||
12 | Marta Mühlemann | 2009 | 55.72 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 56.56 | |||||||||
13 | Svea Arlbjørn | 2009 | 56.18 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 54.98 | |||||||||
14 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | 56.51 | |||||||
H2Odense | 1:05.11 | |||||||||
15 | Sofie Hartmann | 2011 | 1:00.23 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.01 | |||||||||
16 | Camilla H Graversen | 2010 | 1:00.28 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.78 | |||||||||
17 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 1:00.84 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 59.85 | |||||||||
18 | Julie Høirup | 2009 | 1:00.92 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
19 | Malou Bjerre | 2010 | 1:04.86 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Ingrid Vinten Understrup | 2008 | DNS | |||||||
H2Odense | 53.18 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 5: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 38.46 | |||||||
H2Odense | 41.23 | |||||||||
2 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 39.32 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.15 | |||||||||
3 | Emilia Spangsberg | 2007 | 41.76 | |||||||
Kolding SK | 39.40 | |||||||||
4 | Mille A. B. Buch | 2006 | 43.72 | |||||||
H2Odense | 41.87 | |||||||||
5 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 43.86 | |||||||
DeltaSwim | 43.47 | |||||||||
6 | Astrid Kortnum | 2007 | 46.45 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Nielsen | 2006 | 49.00 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 50.72 | |||||||||
8 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | 57.18 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 5: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 33.64 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
2 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 35.11 | |||||||
DeltaSwim | 33.74 | |||||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 35.21 | |||||||
H2Odense | 31.10 | |||||||||
4 | Søs Freund | 2004 | 35.72 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
5 | Karoline Kristensen | 2004 | 35.93 | |||||||
DeltaSwim | 34.29 | |||||||||
6 | Sophie Kronborg | 2005 | 36.40 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Holm Møller | 2004 | 36.86 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.75 | |||||||||
8 | Sarah Hansen | 2005 | 37.17 | |||||||
Kolding SK | 34.73 | |||||||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | 37.47 | |||||||
Kolding SK | 33.78 | |||||||||
10 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 37.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | |||||||||
11 | Maja Rolighed | 2005 | 37.98 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 42.87 | |||||||||
12 | Mille Veiler | 2005 | 38.25 | |||||||
Kolding SK | 35.98 | |||||||||
13 | Louise Ovesen | 2004 | 38.61 | |||||||
DeltaSwim | 38.73 | |||||||||
14 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 42.68 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.58 | |||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 5: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 33.74 | |||||||
DeltaSwim | 32.43 | |||||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | 34.33 | |||||||
H2Odense | 31.67 | |||||||||
3 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 35.30 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.60 | |||||||||
4 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | 35.34 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
5 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 35.42 | |||||||
H2Odense | 34.80 | |||||||||
6 | Mathilde Jensen | 2003 | 42.35 | |||||||
DeltaSwim | 41.35 | |||||||||
- | Lærke Iversen | 2003 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.90 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 5: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 35.69 | |||||||
H2Odense | 33.36 | |||||||||
- | Malea Benediktson | 2001 | DNS | |||||||
H2Odense | 34.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2008 | 42.30 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 39.77 | |||||||||
2 | Hektor Bjerre | 2008 | 45.97 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 45.50 | |||||||||
3 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 46.35 | |||||||
H2Odense | 43.26 | |||||||||
4 | Oliver Søe | 2009 | 47.10 | |||||||
DeltaSwim | 46.78 | |||||||||
5 | Alexander Breinholt | 2008 | 47.11 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.21 | |||||||||
6 | Hjalmer Lunden | 2008 | 47.45 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
7 | Villads Birk | 2009 | 51.64 | |||||||
H2Odense | 52.60 | |||||||||
8 | Emil Almind | 2008 | 51.82 | |||||||
H2Odense | 51.44 | |||||||||
9 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | 52.30 | |||||||
H2Odense | 51.67 | |||||||||
10 | Bille Stokbæk | 2009 | 52.67 | |||||||
H2Odense | 53.09 | |||||||||
11 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 54.26 | |||||||
H2Odense | 52.18 | |||||||||
12 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 54.75 | |||||||
H2Odense | 57.70 | |||||||||
13 | Jens Reintoft | 2008 | 56.34 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | DSQ | afslutn på mave | ||||||
H2Odense | 52.08 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 35.88 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 36.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
3 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 38.93 | |||||||
H2Odense | 37.93 | |||||||||
4 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 39.30 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
5 | Jacob Timmermand | 2006 | 40.03 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
6 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 42.07 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
7 | Malte Neuber | 2007 | 42.22 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.79 | |||||||||
8 | Magne Andersen | 2007 | 43.17 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 42.53 | |||||||||
9 | Tristan Bjerre | 2007 | 43.54 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
10 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 43.75 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 39.94 | |||||||||
11 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 43.83 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 42.88 | |||||||||
12 | Tobias Høirup | 2007 | 47.57 | |||||||
DeltaSwim | 50.63 | |||||||||
13 | Martin Kjeldsen | 2007 | 51.61 | |||||||
H2Odense | 55.04 | |||||||||
14 | Malthe Peter Jensen | 2007 | 53.80 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Albert Vinten Understrup | 2006 | 1:02.07 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Felix Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 33.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
2 | Jonathan Nejmann | 2004 | 34.05 | |||||||
H2Odense | 31.72 | |||||||||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | 34.62 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
4 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 34.78 | |||||||
Kolding SK | 34.67 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 36.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
6 | Andreas Agger Hansen | 2005 | 39.57 | |||||||
Kolding SK | 42.29 | |||||||||
7 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 40.39 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.07 | |||||||||
8 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 43.45 | |||||||
Kolding SK | 42.67 | |||||||||
- | Victor Bjerre | 2004 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 30.84 | |||||||
H2Odense | 29.84 | |||||||||
2 | Mads Stamholt | 2003 | 31.30 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.58 | |||||||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 31.42 | |||||||
H2Odense | 28.78 | |||||||||
4 | Emil Frydenholm | 2002 | 31.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | 33.08 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.70 | |||||||||
6 | Mattias Hansen | 2003 | 33.22 | |||||||
Kolding SK | 30.45 | |||||||||
7 | Christian Oxenvad | 2003 | 34.30 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.71 | |||||||||
8 | Mathias Jørgensen | 2002 | 35.50 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.03 | |||||||||
9 | Anton Pedersen | 2003 | 37.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 29.01 | |||||||
H2Odense | 27.10 | |||||||||
2 | Søren Bisgaard | 1998 | 32.83 | |||||||
DeltaSwim | 30.66 | |||||||||
- | Lucas Grinderslev | 2001 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 7: A.O.Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 1:22.71 | 2:48.04 | ||||||
H2Odense | 2:53.41 | |||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 7: A.O.Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | 1:19.79 | 2:52.44 | ||||||
H2Odense | 2:44.86 | |||||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | 1:24.22 | 2:57.30 | ||||||
H2Odense | 2:53.45 | |||||||||
3 | Karla Kristensen | 2005 | 1:23.52 | 2:57.49 | ||||||
Kolding SK | 2:50.49 | |||||||||
4 | Maja Stamholt | 2005 | 1:23.75 | 2:58.77 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:45.18 | |||||||||
- | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:54.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 8: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 1:30.08 | 3:11.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:19.28 | |||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 8: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Mose | 2004 | 1:15.34 | 2:44.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:14.94 | ||||||
2 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 1:19.51 | ||||||
3 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 1:21.71 | ||||||
4 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:29.10 | ||||||
5 | Rebekka Elholm | 2009 | H2Odense | 1:30.93 | ||||||
6 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:31.42 | ||||||
7 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:31.50 | ||||||
8 | Ayla Elise Ancher | 2008 | DeltaSwim | 2:01.91 | ||||||
9 | Malou Bjerre | 2010 | Vejle Svømmeklub | 2:28.24 | ||||||
- | Ingrid Vinten Understrup | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 1:07.86 | ||||||
2 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 1:09.21 | ||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:10.47 | ||||||
4 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.50 | ||||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.11 | ||||||
6 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 1:13.26 | ||||||
7 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.25 | ||||||
8 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:14.55 | ||||||
9 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:14.97 | ||||||
10 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:15.64 | ||||||
11 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.05 | ||||||
12 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:19.41 | ||||||
13 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 1:20.12 | ||||||
14 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:21.22 | ||||||
15 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.36 | ||||||
16 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.49 | ||||||
17 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:23.72 | ||||||
18 | Josephine Kviesgaard | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.97 | ||||||
19 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 1:24.11 | ||||||
20 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 1:27.82 | ||||||
21 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | DeltaSwim | 1:29.83 | ||||||
22 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:32.51 | ||||||
23 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 1:33.79 | ||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.74 | ||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:04.43 | ||||||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.17 | ||||||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 1:05.27 | ||||||
5 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 1:06.12 | ||||||
6 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.60 | ||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | H2Odense | 1:07.54 | ||||||
8 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.80 | ||||||
9 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DeltaSwim | 1:08.28 | ||||||
10 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.07 | ||||||
11 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.48 | ||||||
12 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.38 | ||||||
13 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.73 | ||||||
14 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:15.98 | ||||||
15 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.77 | ||||||
16 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.37 | ||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 59.78 | ||||||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:03.53 | ||||||
3 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:07.88 | ||||||
4 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:09.93 | ||||||
5 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:11.57 | ||||||
- | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 1:04.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 10: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.08 | ||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:20.94 | ||||||
3 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:21.76 | ||||||
4 | Gustav Bøttiger | 2008 | H2Odense | 1:23.70 | ||||||
5 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:29.88 | ||||||
6 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 1:30.41 | ||||||
7 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:32.60 | ||||||
8 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | 1:42.32 | ||||||
9 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | 1:42.38 | ||||||
10 | Villads Birk | 2009 | H2Odense | 1:42.96 | ||||||
11 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | H2Odense | 1:45.12 | ||||||
12 | Bille Stokbæk | 2009 | H2Odense | 1:45.22 | ||||||
13 | Emil Almind | 2008 | H2Odense | 1:48.92 | ||||||
- | Asger Juel | 2009 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Hjalmer Lunden | 2008 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 10: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 1:04.67 | ||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 1:05.15 | ||||||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:08.99 | ||||||
4 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.08 | ||||||
5 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.55 | ||||||
6 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.36 | ||||||
7 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:14.47 | ||||||
8 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.86 | ||||||
9 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.94 | ||||||
10 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.86 | ||||||
11 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.42 | ||||||
12 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 1:19.75 | ||||||
13 | Gustav Sundstrøm | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:23.24 | ||||||
14 | Jonas Bergmann | 2006 | H2Odense | 1:24.46 | ||||||
15 | Frederik Klinkby | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:30.45 | ||||||
16 | Martin Kjeldsen | 2007 | H2Odense | 1:34.64 | ||||||
17 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 1:35.70 | ||||||
18 | Albert Vinten Understrup | 2006 | H2Odense | 1:48.70 | ||||||
- | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Felix Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 10: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 1:00.46 | ||||||
2 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 1:01.86 | ||||||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.76 | ||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 1:03.07 | ||||||
5 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:03.96 | ||||||
6 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 1:05.16 | ||||||
7 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 1:05.43 | ||||||
8 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.50 | ||||||
9 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:09.64 | ||||||
10 | Noah Schou | 2005 | H2Odense | 1:09.68 | ||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 10: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 56.37 | ||||||
2 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 56.76 | ||||||
3 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 57.57 | ||||||
4 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 58.24 | ||||||
5 | Malte Lyck Falk | 2003 | DeltaSwim | 58.31 | ||||||
6 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:00.36 | ||||||
7 | Mattias Hansen | 2003 | Kolding SK | 1:01.74 | ||||||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:02.28 | ||||||
9 | Jakob Skorstengaard | 2003 | DeltaSwim | 1:08.97 | ||||||
- | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 10: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 54.62 | ||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 54.65 | ||||||
3 | Emil Steenhold | 2000 | DeltaSwim | 1:02.19 | ||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 1:02.19 | ||||||
5 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.49 | ||||||
6 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 1:06.23 | ||||||
7 | Tobias Hejslet | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:06.91 | ||||||
8 | Lasse Hansen | 2000 | DeltaSwim | 1:11.99 | ||||||
- | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.65 | ||||||
2 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.22 | ||||||
3 | Ines Novosel Madsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.98 | ||||||
4 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.78 | ||||||
5 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.95 | ||||||
6 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | 56.22 | ||||||
7 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 59.63 | ||||||
8 | Emilie Steffensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:03.65 | ||||||
9 | Julie Høirup | 2009 | DeltaSwim | 1:08.95 | ||||||
10 | Sofie Emily Clavsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:09.25 | ||||||
11 | Lea H Mammen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:13.54 | ||||||
- | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Clara Darville | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | asynkron ben | |||||
- | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | asymkron ben | |||||
- | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | DSQ | flyben v start | |||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | DSQ | crawlben v start | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.01 | ||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.87 | ||||||
3 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 39.90 | ||||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.96 | ||||||
5 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 42.60 | ||||||
6 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 44.19 | ||||||
7 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 44.36 | ||||||
8 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.57 | ||||||
9 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 48.90 | ||||||
10 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 51.77 | ||||||
11 | Astrid Kortnum | 2007 | Vejle Svømmeklub | 51.91 | ||||||
12 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.53 | ||||||
13 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 56.76 | ||||||
14 | Emily Knudsen | 2006 | H2Odense | 1:00.96 | ||||||
15 | Tilde Hilkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:01.33 | ||||||
16 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.16 | ||||||
17 | Ida Højergaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:14.87 | ||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sofie Søgaard Sørensen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.44 | ||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 41.95 | ||||||
3 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.84 | ||||||
4 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.53 | ||||||
5 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.92 | ||||||
6 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 57.32 | ||||||
- | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 35.75 | ||||||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.63 | ||||||
3 | Louise Jensen | 2003 | DeltaSwim | 39.42 | ||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.96 | ||||||
5 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.96 | ||||||
- | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 37.14 | ||||||
2 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 39.36 | ||||||
3 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 43.11 | ||||||
- | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb12: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 52.86 | ||||||
2 | Hjalmer Lunden | 2008 | H2Odense | 1:01.62 | ||||||
3 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | 1:03.86 | ||||||
- | Asger Juel | 2009 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | flyben | |||||
- | Emil Almind | 2008 | H2Odense | DSQ | 1 hånd v indslag | |||||
- | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | DSQ | armtag bag hofte | |||||
- | Jens Reintoft | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Asynkrom ben | |||||
- | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | DSQ | armtag til hofte | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb12: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.88 | ||||||
2 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 42.18 | ||||||
3 | Gustav Sundstrøm | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.96 | ||||||
4 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 44.02 | ||||||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.64 | ||||||
6 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 51.24 | ||||||
7 | Sebastian N Pedersen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.73 | ||||||
8 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.21 | ||||||
9 | Erik Kamp Maigaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 58.97 | ||||||
10 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 1:02.59 | ||||||
- | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | afslut m kun 1 hånd | |||||
- | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Malthe Peter Jensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej berør m begge arm | |||||
- | Sebastian Bjerby Elsborg | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Asymkrom ben | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb12: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 35.79 | ||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 36.21 | ||||||
3 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 39.37 | ||||||
4 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 39.75 | ||||||
5 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.32 | ||||||
6 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 44.24 | ||||||
7 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 45.21 | ||||||
8 | Adrian Byrial Ancher | 2005 | DeltaSwim | 46.62 | ||||||
- | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb12: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.10 | ||||||
2 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.91 | ||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 34.30 | ||||||
4 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.06 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb12: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 32.39 | ||||||
2 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 35.81 | ||||||
3 | Lasse Hansen | 2000 | DeltaSwim | 46.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 13: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:43.94 | 3:27.52 | |||||
2 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 3:28.82 | ||||||
3 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 2:10.65 | 4:28.23 | |||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 13: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 1:25.33 | 2:50.31 | |||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:23.17 | 2:50.90 | |||||
3 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:29.15 | 3:00.27 | |||||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 1:29.84 | 3:01.27 | |||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:29.87 | 3:02.26 | |||||
6 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:35.00 | 3:12.44 | |||||
7 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:41.82 | 3:26.74 | |||||
8 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:43.05 | 3:26.87 | |||||
9 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:44.65 | 3:32.27 | |||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 13: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.30 | 2:34.28 | |||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | H2Odense | 1:21.41 | 2:43.33 | |||||
3 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:43.63 | 2:43.63 | |||||
4 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 1:21.77 | 2:44.29 | |||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 1:23.35 | 2:48.45 | |||||
6 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:23.50 | 2:50.92 | |||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 13: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:30.01 | 3:04.22 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:48.91 | 3:38.19 | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:21.12 | 2:43.16 | |||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:19.92 | 2:44.97 | |||||
3 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 1:29.56 | 3:03.60 | |||||
4 | Tristan Bjerre | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:37.42 | 3:11.71 | |||||
5 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 1:35.00 | 3:12.07 | |||||
- | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.59 | 2:24.21 | |||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 1:14.96 | 2:30.10 | |||||
3 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:19.88 | 2:40.56 | |||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 1:19.89 | 2:42.93 | |||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 1:20.52 | 2:44.32 | |||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.69 | 2:54.21 | |||||
7 | Noah Schou | 2005 | H2Odense | 1:32.87 | 3:07.27 | |||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | DSQ | ej fortsat bevæ 100m | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 1:08.71 | 2:18.56 | |||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 1:09.38 | 2:20.19 | |||||
3 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.21 | 2:50.17 | |||||
- | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 1:16.71 | 2:39.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 15: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 1:34.49 | ||||||
2 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 1:40.68 | ||||||
3 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 2:01.91 | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 15: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 1:18.64 | ||||||
2 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.18 | ||||||
3 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 1:23.18 | ||||||
4 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.29 | ||||||
5 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 1:33.53 | ||||||
6 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 1:38.21 | ||||||
- | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | brystben efter vend. | |||||
- | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | br ben v 65m og 80m | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 15: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.83 | ||||||
2 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.98 | ||||||
3 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.53 | ||||||
4 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.89 | ||||||
5 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:16.02 | ||||||
6 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 1:17.80 | ||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | H2Odense | 1:18.90 | ||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:19.46 | ||||||
9 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:21.50 | ||||||
10 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.54 | ||||||
- | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 15: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 1:06.07 | ||||||
2 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 1:14.33 | ||||||
3 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.73 | ||||||
4 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:16.36 | ||||||
5 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:17.29 | ||||||
6 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DeltaSwim | 1:20.00 | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 15: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 1:10.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 16: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:29.91 | ||||||
2 | Oliver Søe | 2009 | DeltaSwim | 2:29.47 | ||||||
- | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 16: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.38 | ||||||
2 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:22.56 | ||||||
3 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.66 | ||||||
4 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:24.10 | ||||||
5 | Jonas Bergmann | 2006 | H2Odense | 2:10.43 | ||||||
- | Frederik Klinkby | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | br ben v 55 og 80 m | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 16: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.13 | ||||||
2 | Jonathan Nejmann | 2004 | H2Odense | 1:10.77 | ||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 1:12.07 | ||||||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 1:13.66 | ||||||
5 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 1:15.14 | ||||||
6 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.79 | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 16: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:03.01 | ||||||
2 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:04.38 | ||||||
3 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.33 | ||||||
4 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 1:07.44 | ||||||
5 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.72 | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 16: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 1:00.41 | ||||||
2 | Martin Broch | 2001 | DeltaSwim | 1:04.78 | ||||||
3 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:11.80 | ||||||
- | Jacob Holst | 1991 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 17: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 37.65 | ||||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 38.26 | ||||||
3 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 38.40 | ||||||
4 | Rebekka Elholm | 2009 | H2Odense | 39.22 | ||||||
5 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | 39.73 | ||||||
6 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.05 | ||||||
7 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 40.09 | ||||||
8 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 42.06 | ||||||
9 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.09 | ||||||
10 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 45.48 | ||||||
11 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | H2Odense | 50.87 | ||||||
12 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.03 | ||||||
13 | Svea Arlbjørn | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.79 | ||||||
14 | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | 52.59 | ||||||
15 | Marta Mühlemann | 2009 | Vejle Svømmeklub | 52.60 | ||||||
15 | Sofie Emily Clavsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 52.60 | ||||||
17 | Camilla H Graversen | 2010 | Vejle Svømmeklub | 55.95 | ||||||
18 | Lea H Mammen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 55.98 | ||||||
19 | Clara Darville | 2008 | Vejle Svømmeklub | 58.15 | ||||||
20 | Malou Bjerre | 2010 | Vejle Svømmeklub | 1:05.27 | ||||||
21 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:07.72 | ||||||
- | Ingrid Vinten Understrup | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 17: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 30.14 | ||||||
2 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.16 | ||||||
3 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.47 | ||||||
4 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.63 | ||||||
5 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 35.00 | ||||||
6 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.77 | ||||||
7 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.09 | ||||||
8 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.30 | ||||||
9 | Liv Ebel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.91 | ||||||
10 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 37.23 | ||||||
11 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 37.40 | ||||||
12 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.17 | ||||||
13 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 39.33 | ||||||
14 | Sofie Søgaard Sørensen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.84 | ||||||
15 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | DeltaSwim | 40.64 | ||||||
16 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.98 | ||||||
17 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.45 | ||||||
18 | Emily Knudsen | 2006 | H2Odense | 46.23 | ||||||
19 | Tilde Hilkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.88 | ||||||
- | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Emilie Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 17: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 29.29 | ||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 29.41 | ||||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 29.77 | ||||||
4 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 29.85 | ||||||
5 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DeltaSwim | 30.09 | ||||||
6 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 30.40 | ||||||
7 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 30.53 | ||||||
8 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 30.72 | ||||||
9 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.88 | ||||||
10 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 31.04 | ||||||
11 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.07 | ||||||
12 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 31.14 | ||||||
13 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 31.17 | ||||||
14 | Victoria Richards | 2005 | DeltaSwim | 31.18 | ||||||
15 | Louise Ovesen | 2004 | DeltaSwim | 31.48 | ||||||
16 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 31.54 | ||||||
17 | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | 31.56 | ||||||
18 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 32.05 | ||||||
19 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 32.84 | ||||||
20 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.27 | ||||||
21 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.32 | ||||||
22 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 33.72 | ||||||
23 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.93 | ||||||
24 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.06 | ||||||
25 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.05 | ||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 17: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.04 | ||||||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.07 | ||||||
3 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 29.80 | ||||||
4 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.22 | ||||||
5 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 31.48 | ||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 31.52 | ||||||
7 | Mathilde Jensen | 2003 | DeltaSwim | 35.57 | ||||||
- | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 17: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 29.44 | ||||||
2 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 30.37 | ||||||
3 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 33.63 | ||||||
- | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 18: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Bøttiger | 2008 | H2Odense | 35.80 | ||||||
2 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 37.76 | ||||||
3 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 38.18 | ||||||
4 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.55 | ||||||
5 | Hjalmer Lunden | 2008 | H2Odense | 41.14 | ||||||
6 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 42.38 | ||||||
7 | Villads Birk | 2009 | H2Odense | 42.99 | ||||||
8 | Bille Stokbæk | 2009 | H2Odense | 46.37 | ||||||
9 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | 49.06 | ||||||
10 | Jens Reintoft | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.30 | ||||||
- | Asger Juel | 2009 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 18: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 29.32 | ||||||
2 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 30.44 | ||||||
3 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 30.58 | ||||||
4 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 32.48 | ||||||
5 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.90 | ||||||
6 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.43 | ||||||
7 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 33.76 | ||||||
8 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.98 | ||||||
9 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.52 | ||||||
10 | Tristan Bjerre | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.52 | ||||||
11 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.77 | ||||||
12 | Gustav Sundstrøm | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.23 | ||||||
13 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.52 | ||||||
14 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.61 | ||||||
15 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.50 | ||||||
16 | Martin Kjeldsen | 2007 | H2Odense | 40.57 | ||||||
17 | Sebastian N Pedersen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.96 | ||||||
18 | Erik Kamp Maigaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.36 | ||||||
19 | Albert Vinten Understrup | 2006 | H2Odense | 46.22 | ||||||
20 | Sebastian Bjerby Elsborg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.60 | ||||||
21 | Malthe Peter Jensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.72 | ||||||
- | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 18: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 27.34 | ||||||
2 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 27.47 | ||||||
3 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 28.19 | ||||||
4 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 28.52 | ||||||
5 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 28.56 | ||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 28.86 | ||||||
7 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 29.02 | ||||||
8 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.19 | ||||||
9 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 29.60 | ||||||
10 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 29.92 | ||||||
11 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 30.13 | ||||||
12 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 30.27 | ||||||
13 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 30.65 | ||||||
14 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 31.03 | ||||||
15 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.07 | ||||||
16 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 32.60 | ||||||
17 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | Kolding SK | 32.92 | ||||||
18 | Victor Bjerre | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.22 | ||||||
- | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 18: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 25.55 | ||||||
2 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 26.77 | ||||||
3 | Malte Lyck Falk | 2003 | DeltaSwim | 27.17 | ||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 27.21 | ||||||
5 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 27.26 | ||||||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 27.49 | ||||||
7 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 27.53 | ||||||
8 | Mattias Hansen | 2003 | Kolding SK | 28.20 | ||||||
9 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.26 | ||||||
10 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.66 | ||||||
11 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.21 | ||||||
12 | Jakob Skorstengaard | 2003 | DeltaSwim | 31.27 | ||||||
- | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 18: Musiker Robin H. Sørensen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 24.31 | ||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 24.42 | ||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 26.55 | ||||||
4 | Emil Steenhold | 2000 | DeltaSwim | 28.03 | ||||||
5 | Tobias Hejslet | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.40 | ||||||
6 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.28 | ||||||
7 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 31.30 | ||||||
8 | Lasse Hansen | 2000 | DeltaSwim | 31.72 | ||||||
- | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 19: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:49.43 | 3:41.68 | |||||
2 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:50.72 | 3:46.57 | |||||
3 | Ines Novosel Madsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:54.35 | 3:51.95 | |||||
4 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 4:03.08 | 4:03.08 | |||||
5 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:58.03 | 4:03.61 | |||||
6 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 2:00.81 | 4:11.26 | |||||
7 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 2:04.82 | 4:13.38 | |||||
8 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 2:05.59 | 4:14.89 | |||||
9 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 2:27.40 | 5:01.42 | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 19: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:29.62 | 3:00.76 | |||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.61 | 3:05.58 | |||||
3 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:31.27 | 3:08.26 | |||||
4 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 1:33.18 | 3:12.75 | |||||
5 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:34.74 | 3:13.44 | |||||
6 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 1:34.84 | 3:16.28 | |||||
7 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 1:39.08 | 3:24.71 | |||||
8 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 3:26.03 | ||||||
9 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 1:47.64 | 3:38.45 | |||||
10 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:48.66 | 3:41.47 | |||||
11 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 3:43.24 | 3:43.24 | |||||
12 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:53.06 | 3:53.95 | |||||
13 | Emilie Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:58.57 | 3:58.57 | |||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 19: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:37.72 | 3:22.45 | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 19: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:34.07 | 3:17.70 | |||||
2 | Ditte Hansen | 2003 | DeltaSwim | 1:46.96 | 3:40.70 | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 19: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 1:27.98 | 3:01.18 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 20: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 2:11.36 | 4:36.75 | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 20: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:35.67 | 3:16.35 | |||||
2 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 1:38.32 | 3:23.09 | |||||
3 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:37.41 | 3:23.21 | |||||
4 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 2:12.41 | 4:32.00 | |||||
- | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | DSQ | ej samtidig berør100 | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 20: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 1:21.69 | 2:51.34 | |||||
2 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 1:25.69 | 2:54.63 | |||||
3 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:25.91 | 2:56.37 | |||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 1:26.48 | 2:58.75 | |||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 1:31.17 | 3:09.78 | |||||
6 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 1:39.21 | 3:25.55 | |||||
- | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 20: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 1:15.60 | 2:37.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 21: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:34.43 | ||||||
2 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:35.80 | ||||||
3 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:37.08 | ||||||
4 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:43.11 | ||||||
5 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | 1:44.75 | ||||||
6 | Rebekka Elholm | 2009 | H2Odense | 1:51.36 | ||||||
7 | Svea Arlbjørn | 2009 | Vejle Svømmeklub | 2:08.54 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 21: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:20.09 | ||||||
2 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:26.21 | ||||||
3 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:32.09 | ||||||
4 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 1:33.35 | ||||||
5 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:35.77 | ||||||
6 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:35.91 | ||||||
7 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 1:36.80 | ||||||
8 | Astrid Kortnum | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:37.27 | ||||||
9 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:37.65 | ||||||
10 | Josephine Kviesgaard | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:38.19 | ||||||
11 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:38.63 | ||||||
12 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:39.00 | ||||||
- | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sofie Søgaard Sørensen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNF | ||||||
- | Emily Knudsen | 2006 | H2Odense | DSQ | på mave efter vend | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 21: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.62 | ||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.80 | ||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:16.13 | ||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | H2Odense | 1:16.57 | ||||||
5 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:18.63 | ||||||
6 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 1:19.10 | ||||||
7 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.65 | ||||||
8 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:19.90 | ||||||
9 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:19.91 | ||||||
10 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.64 | ||||||
11 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.64 | ||||||
12 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:25.73 | ||||||
13 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:31.26 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 21: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 1:13.70 | ||||||
2 | Ditte Hansen | 2003 | DeltaSwim | 1:35.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 22: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:30.76 | ||||||
2 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 1:37.96 | ||||||
3 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:39.56 | ||||||
4 | Gustav Bøttiger | 2008 | H2Odense | 1:40.42 | ||||||
5 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:42.74 | ||||||
6 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | H2Odense | 1:54.38 | ||||||
7 | Emil Almind | 2008 | H2Odense | 1:56.55 | ||||||
8 | Bille Stokbæk | 2009 | H2Odense | 1:58.06 | ||||||
9 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | 2:00.92 | ||||||
10 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | 2:02.55 | ||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 22: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:16.39 | ||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:20.12 | ||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.98 | ||||||
4 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:28.38 | ||||||
5 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 1:29.10 | ||||||
6 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:29.61 | ||||||
7 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:30.66 | ||||||
8 | Gustav Sundstrøm | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:30.95 | ||||||
9 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:30.98 | ||||||
10 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:32.92 | ||||||
11 | Jonas Bergmann | 2006 | H2Odense | 1:35.90 | ||||||
12 | Tristan Bjerre | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:36.21 | ||||||
13 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 1:39.49 | ||||||
14 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:50.70 | ||||||
15 | Martin Kjeldsen | 2007 | H2Odense | 1:54.39 | ||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | DSQ | maveliggende v 48m | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 22: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:12.60 | ||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 1:16.18 | ||||||
3 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 1:17.77 | ||||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 1:17.92 | ||||||
5 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 1:19.25 | ||||||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:23.96 | ||||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 22: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.69 | ||||||
2 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:15.53 | ||||||
- | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 22: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 1:10.98 | ||||||
2 | Martin Broch | 2001 | DeltaSwim | 1:11.73 | ||||||
- | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 23: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 39.02 | ||||||
2 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 40.43 | ||||||
3 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 44.91 | ||||||
4 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 45.11 | ||||||
5 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 1:00.56 | ||||||
6 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:08.47 | ||||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | DSQ | arme ej o. vand v45m | |||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 23: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.81 | ||||||
2 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.71 | ||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.74 | ||||||
4 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 35.79 | ||||||
5 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 37.41 | ||||||
6 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.45 | ||||||
7 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 39.67 | ||||||
8 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 40.82 | ||||||
9 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.12 | ||||||
10 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 43.00 | ||||||
11 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 43.01 | ||||||
12 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 46.75 | ||||||
13 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 48.85 | ||||||
14 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 50.85 | ||||||
15 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 52.47 | ||||||
- | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 23: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 30.87 | ||||||
2 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.18 | ||||||
3 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 32.97 | ||||||
4 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.27 | ||||||
5 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 33.95 | ||||||
5 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.95 | ||||||
7 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.10 | ||||||
8 | Louise Ovesen | 2004 | DeltaSwim | 34.37 | ||||||
9 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.42 | ||||||
10 | Mathilde Stilund | 2005 | H2Odense | 35.07 | ||||||
11 | Victoria Richards | 2005 | DeltaSwim | 35.40 | ||||||
12 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.58 | ||||||
13 | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | 39.68 | ||||||
14 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.73 | ||||||
- | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 23: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DeltaSwim | 34.45 | ||||||
2 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 36.40 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 23: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 30.52 | ||||||
2 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 30.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 24: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 53.17 | ||||||
- | Asger Juel | 2009 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | DSQ | ej samt ber v afslut | |||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 24: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 33.39 | ||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 34.07 | ||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.37 | ||||||
4 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.66 | ||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 42.00 | ||||||
6 | Gustav Sundstrøm | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.73 | ||||||
7 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.17 | ||||||
8 | Frederik Klinkby | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.07 | ||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malthe Peter Jensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 24: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 28.51 | ||||||
2 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 30.53 | ||||||
3 | Jonathan Nejmann | 2004 | H2Odense | 30.57 | ||||||
4 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 30.81 | ||||||
5 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 30.83 | ||||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 31.75 | ||||||
7 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 31.78 | ||||||
8 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 32.24 | ||||||
9 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 32.40 | ||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 32.98 | ||||||
11 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.07 | ||||||
12 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.17 | ||||||
13 | Noah Schou | 2005 | H2Odense | 34.19 | ||||||
14 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.32 | ||||||
15 | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | 34.68 | ||||||
16 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 36.27 | ||||||
- | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 24: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.13 | ||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 28.13 | ||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 28.23 | ||||||
4 | Malte Lyck Falk | 2003 | DeltaSwim | 29.77 | ||||||
5 | Mattias Hansen | 2003 | Kolding SK | 29.83 | ||||||
6 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.50 | ||||||
7 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.96 | ||||||
8 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.00 | ||||||
9 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 34.47 | ||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 24: Trekantens Algeservice |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 25.85 | ||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 26.74 | ||||||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 27.45 | ||||||
4 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 30.76 | ||||||
5 | Tobias Hejslet | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.82 | ||||||
6 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 36.72 | ||||||
- | Jacob Holst | 1991 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 25: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:38.73 | 3:20.52 | |||||
2 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:59.82 | 3:54.32 | |||||
- | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | arme ej fri i fly | |||||
- | Ayla Elise Ancher | 2008 | DeltaSwim | DSQ | arme ej fri i fly | |||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 25: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:20.03 | 2:44.34 | |||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:26.92 | 2:58.19 | |||||
3 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:31.10 | 3:00.97 | |||||
4 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 1:24.43 | 3:01.07 | |||||
5 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:35.59 | 3:13.11 | |||||
6 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 1:38.57 | 3:16.05 | |||||
7 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:43.42 | 3:28.38 | |||||
8 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:46.65 | 3:34.65 | |||||
9 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 1:50.12 | 3:42.41 | |||||
- | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | DSQ | 1 hånd i vend bryst | |||||
- | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej rør bryst t cr | |||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 25: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:16.55 | 2:36.45 | |||||
2 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.88 | 2:43.25 | |||||
3 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.07 | 2:45.31 | |||||
4 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 1:20.33 | 2:48.54 | |||||
5 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.72 | 2:48.87 | |||||
6 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.18 | 2:48.90 | |||||
7 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 1:19.81 | 2:51.75 | |||||
8 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | H2Odense | 1:23.01 | 2:55.94 | |||||
9 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 3:01.17 | 3:01.17 | |||||
- | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | mave v afslut ryg | |||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 25: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.05 | 2:32.80 | |||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 1:11.57 | 2:35.73 | |||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 1:22.19 | 2:40.22 | |||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 2:43.10 | 2:43.10 | |||||
5 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:24.64 | 2:54.00 | |||||
6 | Ditte Hansen | 2003 | DeltaSwim | 1:30.17 | 3:11.05 | |||||
- | Frederikke Møller Pederse | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | mavelig v afsl ryg | |||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 25: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
- | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:32.86 | 3:16.04 | |||||
2 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 1:37.65 | 3:30.89 | |||||
- | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:24.40 | 2:51.29 | |||||
2 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 1:25.48 | 2:52.97 | |||||
3 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:23.72 | 2:53.29 | |||||
4 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:29.79 | 3:01.27 | |||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.94 | 3:02.58 | |||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:29.45 | 3:06.87 | |||||
7 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:29.31 | 3:11.74 | |||||
8 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:32.32 | 3:13.64 | |||||
9 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 1:37.52 | 3:21.44 | |||||
10 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 1:35.83 | 3:30.07 | |||||
11 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 3:40.62 | 3:40.62 | |||||
- | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.21 | 2:20.60 | |||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 1:15.56 | 2:34.94 | |||||
3 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.22 | 2:37.10 | |||||
4 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.91 | 2:41.30 | |||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.79 | 2:42.13 | |||||
6 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 1:21.68 | 2:46.59 | |||||
7 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.86 | 2:52.27 | |||||
8 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:25.65 | 2:56.02 | |||||
- | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Rasmus Warming Hansen | 2005 | Kolding SK | DSQ | mave v afslut af ryg | |||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.78 | 2:25.85 | |||||
2 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | H2Odense | 1:08.15 | 2:27.92 | |||||
3 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.60 | 2:31.59 | |||||
4 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.94 | 2:46.48 | |||||
5 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.29 | 2:56.17 | |||||
- | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 2:48.64 | 2:48.64 | |||||
- | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | DSQ | mave v vend 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 27: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 1:15.68 | 2:34.93 | 3:51.53 | 5:05.19 | |||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 1:15.86 | 2:35.25 | 3:51.89 | 5:06.59 | |||
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 27: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 1:09.90 | 2:27.47 | 3:44.89 | 4:59.09 | |||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 1:13.92 | 2:32.48 | 3:50.58 | 5:04.76 | |||
3 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 1:10.07 | 2:28.10 | 3:48.50 | 5:06.15 | |||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 1:15.57 | 2:35.71 | 3:55.72 | 5:13.96 | |||
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 27: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 1:12.23 | 2:28.63 | 3:43.74 | 4:56.50 | |||
2 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:11.32 | 2:27.55 | 3:44.72 | 5:03.31 | |||
3 | Louise Jensen | 2003 | DeltaSwim | 1:10.28 | 2:27.89 | 3:46.94 | 5:03.41 | |||
4 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 1:13.70 | 2:32.76 | 3:50.17 | 5:06.59 | |||
5 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DeltaSwim | 1:13.36 | 2:33.15 | 3:54.61 | 5:13.68 | |||
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 27: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 1:08.67 | 2:22.68 | 3:36.13 | 4:48.92 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 28: BRANDT revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:26.99 | 6:14.58 | 6:14.58 | ||||
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 28: BRANDT revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:16.43 | 2:34.25 | 3:53.60 | 5:04.66 | |||
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 28: BRANDT revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 1:09.81 | 2:25.48 | 3:42.40 | 4:56.12 | |||
2 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 1:10.57 | 2:28.00 | 3:45.35 | 5:00.88 | |||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.36 | 2:28.26 | 3:47.65 | 5:05.14 | |||
4 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 1:12.63 | 2:31.94 | 3:52.07 | 5:05.72 | |||
5 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.73 | 2:52.82 | 5:45.33 | 5:45.33 | |||
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 28: BRANDT revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 1:04.95 | 2:12.79 | 3:20.83 | 4:27.94 | |||
2 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 2:14.75 | 3:23.10 | 4:30.98 | 4:30.98 | |||
3 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 1:05.59 | 2:16.32 | 3:27.91 | 4:36.08 | |||
4 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:11.20 | 2:27.65 | 3:45.73 | 5:01.79 | |||
5 | Jakob Skorstengaard | 2003 | DeltaSwim | 2:47.56 | 5:48.05 | 5:48.05 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 18:00 |