2019-07-21   05:28:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Cetus Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:46   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Karla Tiainen  2005  Simmis Wanda    30.83  1:13.10  1:59.60    2:35.48   
Lumi Rossi  2005  Cetus Espoo    32.35  1:14.05  2:01.37    2:37.40   
Aada Rissanen  2004  Cetus Espoo    33.08  1:12.99  2:01.73    2:37.69   
Felicia Talamanov  2004  Kalevi Ujumiskool    33.23  1:14.37  2:00.03    2:38.20   
Dina Sadojevic Jelacik  2004  Cetus Espoo    32.42  1:16.10  2:05.90    2:39.23   
Ellen Kettunen  2005  Cetus Espoo    37.83  1:21.72  2:06.36    2:42.75   
Saara Raulos  2005  Cetus Espoo    36.84  1:23.55  2:12.29    2:54.68   
Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo    41.37  1:27.66  2:19.92    3:01.30   
Maisa Brusila  2004  Cetus Espoo    39.47  1:28.83  2:23.65    3:04.34   
10  Ronja Ristevirta  2005  Cetus Espoo    41.31  1:29.75  2:26.90    3:07.43   
11  Sini Taskinen  2005  Octopus Lohja    38.26  1:26.57  2:22.71    3:08.42   
12  Silvia Lindqvist  2005  Cetus Espoo    42.52  1:31.34  2:32.44    3:15.27   
13  Katarina Kobycheva  2004  Cetus Espoo    41.70  1:36.16  2:28.27    3:19.10   
Emma Autio  2005  Cetus Espoo            DNS   
Leenu Karolina Kinnunen  2005  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo            DSQ  Su 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Raakel Bärlund  2001  Lahden Uimaseura    31.16  1:08.69  1:53.97    2:29.07   
Siiri Einiö  2003  Gladius Kirkkonummi    31.60  1:12.05  1:53.71    2:29.90   
Lyydia Kalenius  2000  Cetus Espoo    31.64  1:12.11  1:56.35    2:30.23   
Vera Vartiainen  2002  Järvenpään Uintiklubi    32.32  1:14.05  2:00.36    2:37.92   
Milla-lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo    36.19  1:20.21  2:03.42    2:39.62   
Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    33.77  1:19.38  2:04.92    2:44.85   
Oona Lehtola  2003  Helsingfors Simsällskap    34.00  1:18.29  2:07.04    2:46.60   
Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo    39.46  1:26.59  2:21.15    2:58.30   
Mariel Mylly  2001  Järvenpään Uintiklubi    32.65  1:22.83  2:16.02    2:58.49   
10  Julia Romo  2003  Lahden Uimaseura    35.09  1:22.86  2:19.54    2:58.82   
11  Jenny Kareinen  2002  Helsingfors Simsällskap    39.40  1:32.51  2:28.42    3:14.20   
Ida Slöör  2001  Cetus Espoo            DSQ  Su 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:46 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:15   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Palvanen  2003      27.80        58.39   
  Lahden Uimaseura  58.59                 
                     
Roni Severinkangas  2003      28.21        58.77   
  Cetus Espoo  58.75                 
                     
Matias Rasinmäki  2003      27.64        59.09   
  Cetus Espoo  58.43                 
                     
Sami Uusikumpu  2003      28.05        59.14   
  Simmis Wanda  59.93                 
                     
Waldemar Palombi  2004      28.52        59.80   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.55                 
                     
Henry Nyman  2003      28.33        1:00.15   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.43                 
                     
Jesse Hyppönen  2004      28.39        1:00.15   
  Lahden Uimaseura  1:01.24                 
                     
Pauli Rantamäki  2003      28.21        1:00.19   
  Octopus Lohja  59.48                 
                     
Elis Fokin  2003      28.55        1:00.31   
  Helsingfors Simsällskap  59.20                 
                     
10  Otso Mäkivuokko  2003      29.60        1:01.46   
  Gladius Kirkkonummi  1:03.43                 
                     
11  Alexander Huhtala  2003      29.41        1:01.48   
  Cetus Espoo  1:01.61                 
                     
12  Juuso Pulkkinen  2004      30.32        1:02.67   
  Cetus Espoo  1:05.11                 
                     
13  Aleks Hokkanen  2004      30.56        1:02.88   
  Kalevi Ujumiskool  1:02.88                 
                     
14  Samuel Saari  2004      30.66        1:02.90   
  Cetus Espoo  1:03.37                 
                     
15  Oskari Repo  2003      30.93        1:05.76   
  Cetus Espoo  1:05.25                 
                     
16  Karri Suuronen  2003      31.86        1:07.16   
  Cetus Espoo  1:06.10                 
                     
17  Santtu Kosunen  2003      32.29        1:09.98   
  Cetus Espoo  1:08.94                 
                     
18  Leo Hautaniemi  2004      33.18        1:11.38   
  Cetus Espoo  1:11.18                 
                     
19  Mattias Janhunen  2003      34.89        1:15.97   
  Cetus Espoo  1:13.21                 
                     
20  Niko Silander  2003      40.49        1:29.12   
  Cetus Espoo  1:27.01                 
                     
Nuutti Laitinen  2004              DNS   
  Cetus Espoo  1:04.73                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari-pekka Liukkonen  1989      24.58        51.22   
  Cetus Espoo  49.64                 
                     
Janne Markus Markkanen  1994      25.68        53.79   
  Swimming Jyväskylä  53.59                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002      27.18        55.31   
  Lahden Uimaseura  56.21                 
                     
Tuomas Kiviluoma  1993      26.58        55.54   
  Cetus Espoo  52.85                 
                     
Jari Schwarte  1990      27.31        56.17   
  Cetus Espoo  1:00.12                 
                     
Daniel Rinne  2002      27.10        56.61   
  Cetus Espoo  56.21                 
                     
Werner Heräjärvi  1999      26.81        56.66   
  Kampuksen Plaani  53.34                 
                     
Rasmus Sarre  2001      27.51        57.67   
  ORCA Helsinki  58.37                 
                     
Ruslan Samrin  2001      26.93        58.18   
  Simmis Wanda  59.26                 
                     
10  Verneri Viisanen  2002      28.50        59.45   
  Cetus Espoo  58.00                 
                     
11  Daniel Ruotsi  2002      29.92        1:02.31   
  Gladius Kirkkonummi  1:05.16                 
                     
12  Ville Lauslahti  2001      30.30        1:02.93   
  Cetus Espoo  1:01.51                 
                     
13  Joel Syrjä  2002      29.77        1:03.72   
  Cetus Espoo  1:01.43                 
                     
14  Sasha Cormier Simola  2002      31.81        1:07.33   
  Cetus Espoo  1:06.00                 
                     
15  Samuli Hartikainen  2001      31.91        1:08.05   
  Cetus Espoo  1:03.56                 
                     
16  Eero Jääskeläinen  2001      33.15        1:10.47   
  Cetus Espoo  1:04.96                 
                     
17  Henrik Purokoski  2002      33.86        1:12.52   
  Cetus Espoo  1:11.99                 
                     
18  William Söderling  1999      48.11        1:45.00   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.47                 
                     
Joona Salminen  2000              DNS   
  Cetus Espoo  59.40                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:15 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:05   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kira Lindroos  2005  Cetus Espoo            32.58   
Saga Kovanen  2004  Cetus Espoo            33.51   
Karla Tiainen  2005  Simmis Wanda            34.46   
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo            34.47   
Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo            34.62   
Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo            35.32   
Helmi Haverinen  2004  Cetus Espoo            35.94   
Jasmin Savonen  2005  Cetus Espoo            36.28   
Iida Vesa  2005  ORCA Helsinki            36.40   
10  Säde Ryynänen  2005  Cetus Espoo            36.53   
11  Janita Severinkangas  2004  Cetus Espoo            37.16   
12  Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura            37.35   
13  Pille-Riin Klaassen  2004  Kalevi Ujumiskool            37.76   
14  Sofi Andström  2005  ORCA Helsinki            38.30   
15  Peppi Eskola  2005  Gladius Kirkkonummi            39.22   
16  Hilla Wiemers  2005  ORCA Helsinki            39.62   
17  Margareta Jagomägi  2004  Kalevi Ujumiskool            39.99   
18  Anjenike Kriek  2005  Cetus Espoo            45.22   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Susanne Hirvonen  1997  Kampuksen Plaani            29.21   
Nea-amanda Heinola  2000  Nummelan Kisaajat            29.90   
Laura Kellberg  2003  Cetus Espoo            31.23   
Saana Liikonen  2001  Lahden Uimaseura            31.69   
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo            32.22   
Mette Konttila  2001  Octopus Lohja            32.66   
Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda            33.08   
Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo            33.33   
Nelli Ohvo  2001  Cetus Espoo            33.69   
10  Senni Ovaskainen  2001  Lahden Uimaseura            33.90   
11  Emma Issakainen  2002  Uinti Imatra            34.79   
12  Jonna Vasara  2002  Cetus Espoo            34.84   
13  Mirka Mettinen  2002  Cetus Espoo            34.92   
14  Sara Lehtolainen  1996  Gladius Kirkkonummi            35.22   
15  Diana Seiger  2003  Cetus Espoo            35.62   
16  Alisa Hänninen  2003  Järvenpään Uintiklubi            35.76   
17  Anni Savolainen  2002  Cetus Espoo            36.23   
18  Vilja Laaksonen  2002  Järvenpään Uintiklubi            36.61   
19  Laura Pitkänen  2002  Järvenpään Uintiklubi            36.89   
20  Venla Pylvänäinen  2003  Lahden Kaleva            37.03   
21  Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo            37.24   
22  Milla-lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo            38.28   
23  Essi Salokorpi  2003  Cetus Espoo            38.86   
24  Henrietta Löfgren  2003  Simmis Wanda            39.09   
25  Jenna Rajahalme  2002  Nokian Pyry            39.30   
26  Piia Kaivola  1999  Cetus Espoo            40.03   
27  Vivian Ljungqvist  2003  ORCA Helsinki            41.87   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:05 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hatakka  2003              35.17   
  Cetus Espoo  35.21                 
Miska Törmi  2004              35.68   
  Octopus Lohja  34.84                 
Leo Hautaniemi  2004              41.61   
  Cetus Espoo                   
Santtu Kosunen  2003              43.63   
  Cetus Espoo  41.91                 
Mattias Janhunen  2003              47.21   
  Cetus Espoo  45.32                 
Karri Suuronen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  39.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Ohtonen  1992              29.67   
  Cetus Espoo  28.35                 
Joel Knaapi  2001              31.37   
  Cetus Espoo  32.45                 
Atte Pennanen  2001              31.40   
  Lahden Uimaseura  31.00                 
Eetu Närhi  1998              31.64   
  Octopus Lohja  32.97                 
Eerikki Laitala  2001              31.73   
  Cetus Espoo  30.24                 
Anton Nuottajärvi  2000              31.84   
  Cetus Espoo  31.75                 
Eetu Malvela  2000              31.92   
  Kampuksen Plaani  31.25                 
Sergey Kuznetsov  2000              32.22   
  Cetus Espoo  32.26                 
Jonni Aho  1999              32.33   
  Cetus Espoo  31.66                 
10  Isak Gramén  2001              32.70   
  Cetus Espoo  32.46                 
11  Oscar Skjäl  2002              32.78   
  Cetus Espoo  32.27                 
12  Ville Lindfors  1976              33.58   
  Vanders  33.58                 
13  Perttu Somero  2001              34.20   
  Lahden Kaleva                   
14  Eemil Kylmä  2001              34.43   
  Cetus Espoo                   
15  Leo Mikkonen  2002              34.52   
  Cetus Espoo  35.08                 
16  Roni Kallström  2001              36.69   
  Cetus Espoo  33.66                 
17  Teemu Annala  2001              37.81   
  Cetus Espoo  35.56                 
18  Kirill Karppi  2002              40.17   
  ORCA Helsinki  40.17                 
19  William Söderling  1999              57.88   
  Helsingfors Simsällskap  55.85                 
Perttu Salmenhaara  1977              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.13                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:16 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:26   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Vahtola  2005      38.37        1:20.78   
  Cetus Espoo  1:20.15                 
                     
Sanni Räty  2005      40.75        1:25.73   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.55                 
                     
Lotta Nevalainen  2005      40.58        1:25.75   
  Cetus Espoo  1:25.60                 
                     
Kerttu Pollisinski  2005      40.33        1:27.22   
  Kalevi Ujumiskool  1:27.35                 
                     
Emma Lönnberg  2005      41.47        1:28.03   
  Cetus Espoo  1:28.76                 
                     
Pinja Nieminen  2004      41.31        1:28.25   
  Cetus Espoo  1:24.05                 
                     
Maria Mustonen  2005      42.80        1:30.05   
  ORCA Helsinki  1:32.79                 
                     
Laura Kousa  2005      43.03        1:31.25   
  Cetus Espoo  1:28.77                 
                     
Beata Koroknay-Pál  2004      42.88        1:31.38   
  Cetus Espoo  1:29.63                 
                     
10  Linda Ilonen  2004      43.31        1:31.63   
  Cetus Espoo  1:28.86                 
                     
11  Siiri Päivärinta  2005      43.31        1:32.60   
  Cetus Espoo  1:30.70                 
                     
12  Juulia Lindfors  2005      43.93        1:34.53   
  Cetus Espoo  1:32.02                 
                     
13  Katarina Kobycheva  2004      44.52        1:35.87   
  Cetus Espoo  1:36.26                 
                     
14  Janna Flinkman  2005      47.45        1:41.14   
  Octopus Lohja  1:48.15                 
                     
15  Taru Lax  2005      49.98        1:45.14   
  Cetus Espoo  1:41.88                 
                     
16  Silvia Lindqvist  2005      50.72        1:46.37   
  Cetus Espoo  1:46.55                 
                     
17  Viivi Olkkonen  2005      54.62        1:59.26   
  Cetus Espoo  2:00.37                 
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Eloranta  1997      35.20        1:15.46   
  Cetus Espoo  1:14.57                 
                     
Siri Auvinen  2002      39.35        1:22.85   
  Cetus Espoo  1:21.87                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002      39.33        1:25.57   
  ORCA Helsinki  1:27.96                 
                     
Verna Rostedt  2002      40.20        1:25.88   
  Cetus Espoo  1:24.31                 
                     
Julia Peltola  2003      41.58        1:29.12   
  Cetus Espoo  1:25.82                 
                     
Aino Lehtinen  2001      42.60        1:30.25   
  Cetus Espoo  1:27.67                 
                     
Siiri Kokko  2003      41.86        1:30.43   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.16                 
                     
Jenna Rajahalme  2002      42.55        1:30.48   
  Nokian Pyry  1:34.11                 
                     
Martina Uusitalo  2003      42.77        1:30.61   
  Cetus Espoo  1:30.87                 
                     
Veera Laakkonen  2003      42.63        1:30.61   
  Kampuksen Plaani  1:26.92                 
                     
11  Sofia Långström  2003      42.97        1:30.73   
  Cetus Espoo  1:26.01                 
                     
12  Milli Kosunen  2002      43.66        1:33.68   
  Cetus Espoo  1:31.24                 
                     
13  Delia Helena Aho  2003      44.42        1:33.94   
  Cetus Espoo  1:35.08                 
                     
14  Piia Kaivola  1999      44.83        1:33.95   
  Cetus Espoo  1:31.50                 
                     
15  Jenny Kareinen  2002      43.83        1:36.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.75                 
                     
16  Jessika Markkanen  1999      48.10        1:40.22   
  Helsingfors Simsällskap  1:40.83                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:26 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:31   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taavi Backman  2004      1:08.30  2:27.76  4:00.22    5:11.68   
  Lahden Uimaseura  5:00.29                 
                     
Oskari Repo  2003      1:16.89  2:44.52  4:11.80    5:31.72   
  Cetus Espoo  5:25.26                 
                     
Viktor Asklöf  2004      1:17.80  2:44.33  4:29.24    5:45.00   
  Cetus Espoo  5:58.74                 
                     
 
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rasmus Virta  1998      1:09.08  2:36.73  4:06.19    5:14.23   
  Cetus Espoo  5:12.27                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:31 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:47   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Varvara Kochkina  2005      31.98  1:06.73  1:41.58    2:15.11   
  Dolphin Masters Svømmeklubb  2:15.00                 
                     
Juulia Sakomaa  2005      32.93  1:09.58  1:46.05    2:20.62   
  Lahden Uimaseura  2:22.00                 
                     
Venla Lindström  2004      32.42  1:08.18  1:45.45    2:21.58   
  Lahden Uimaseura  2:23.58                 
                     
Ciara Wacklin  2004      32.44  1:08.72  1:46.59    2:22.15   
  Cetus Espoo  2:23.99                 
                     
Felicia Talamanov  2004      32.57  1:08.54  1:46.06    2:23.54   
  Kalevi Ujumiskool  2:20.55                 
                     
Ellen Kettunen  2005      34.00  1:10.98  1:49.06    2:25.82   
  Cetus Espoo  2:23.14                 
                     
Anna Hakkarainen  2005      33.12  1:10.48  1:49.14    2:25.89   
  Cetus Espoo  2:22.87                 
                     
Hanna Martola  2005      34.56  1:11.98  1:50.28    2:28.30   
  Cetus Espoo  2:26.34                 
                     
Iida Siltala  2005      34.50  1:12.08  1:51.36    2:31.63   
  Cetus Espoo  2:29.88                 
                     
10  Peppi Eskola  2005      34.77  1:14.22  1:54.71    2:33.85   
  Gladius Kirkkonummi  2:31.08                 
                     
11  Kreetta Somero  2004      34.17  1:14.67  1:57.99    2:39.65   
  Lahden Kaleva  2:37.76                 
                     
12  Maria Mustonen  2005      36.70  1:17.57  1:59.95    2:39.74   
  ORCA Helsinki  2:41.13                 
                     
13  Diana Valero De La Iglesia  2004      35.27  1:16.34  2:00.10    2:41.22   
  Cetus Espoo  2:38.71                 
                     
14  Margareta Jagomägi  2004      37.58  1:19.53  2:03.05    2:45.96   
  Kalevi Ujumiskool  2:55.42                 
                     
15  Maisa Brusila  2004      37.40  1:20.16  2:03.47    2:46.02   
  Cetus Espoo  2:41.15                 
                     
16  Juulia Lindfors  2005      36.96  1:18.99  2:03.27    2:46.42   
  Cetus Espoo  2:43.69                 
                     
17  Nea Hollström  2005      39.27  1:21.88  2:05.14    2:46.61   
  Cetus Espoo  2:45.69                 
                     
17  Siiri Päivärinta  2005      39.17  1:22.25  2:05.33    2:46.61   
  Cetus Espoo  2:42.38                 
                     
Emma Autio  2005              DNS   
  Cetus Espoo  3:01.04                 
                     
Hilla Wiemers  2005              DNF   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003      30.68  1:04.12  1:38.26    2:11.74   
  Gladius Kirkkonummi  2:10.84                 
                     
Saana Liikonen  2001      31.48  1:05.92  1:41.12    2:14.57   
  Lahden Uimaseura  2:11.81                 
                     
Raakel Bärlund  2001      31.61  1:05.40  1:40.67    2:14.94   
  Lahden Uimaseura  2:11.64                 
                     
Iina Von Schrowe  2003      31.88  1:06.39  1:42.52    2:18.08   
  Cetus Espoo  2:21.79                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002      33.25  1:10.14  1:47.24    2:24.57   
  Cetus Espoo  2:21.72                 
                     
Annika Alanen  2003      32.84  1:10.58  1:49.19    2:26.26   
  Helsingfors Simsällskap  2:26.10                 
                     
Emilia Sjölund  2002      32.69  1:09.82  1:48.97    2:27.42   
  Simmis Wanda  2:23.28                 
                     
Stella Freystätter  2003      33.84  1:11.48  1:50.15    2:28.76   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.32                 
                     
Sofia Harju  2002      34.68  1:13.49  1:54.33    2:32.46   
  Järvenpään Uintiklubi  2:30.45                 
                     
10  Oona Lehtola  2003      34.76  1:13.41  1:53.50    2:32.66   
  Helsingfors Simsällskap  2:30.81                 
                     
11  Elisabeth Marie Salm  2002      34.84  1:14.69  1:56.70    2:39.72   
  ORCA Helsinki  2:31.56                 
                     
12  Venla Pylvänäinen  2003      35.96  1:17.23  2:01.20    2:42.24   
  Lahden Kaleva                   
                     
13  Sanni Luostarinen  2002      34.96  1:15.59  2:00.30    2:44.01   
  Järvenpään Uintiklubi  2:42.29                 
                     
14  Jenny Kareinen  2002      40.49  1:25.33  2:11.65    2:56.69   
  Helsingfors Simsällskap  2:38.89                 
                     
15  Vivian Ljungqvist  2003      40.72  1:27.51  2:16.46    3:02.77   
  ORCA Helsinki  3:02.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:47 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:55   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hatakka  2003      31.02        1:04.22   
  Cetus Espoo  1:01.61                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004      32.70        1:07.20   
  Lahden Uimaseura  1:10.18                 
                     
Sami Uusikumpu  2003      33.49        1:09.95   
  Simmis Wanda  1:07.30                 
                     
Alexander Huhtala  2003      34.85        1:11.24   
  Cetus Espoo  1:08.85                 
                     
Roni Severinkangas  2003      34.88        1:12.32   
  Cetus Espoo  1:10.72                 
                     
Samuel Saari  2004      35.79        1:12.56   
  Cetus Espoo  1:19.38                 
                     
Matteus Einiö  2004      35.81        1:14.21   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.32                 
                     
Otso Mäkivuokko  2003      36.44        1:14.49   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.87                 
                     
Pauli Rantamäki  2003      35.02        1:14.56   
  Octopus Lohja  1:11.36                 
                     
10  Matias Rasinmäki  2003      36.70        1:15.52   
  Cetus Espoo  1:13.22                 
                     
11  Viktor Asklöf  2004      36.76        1:16.63   
  Cetus Espoo  1:19.66                 
                     
12  Karri Suuronen  2003      39.78        1:23.47   
  Cetus Espoo  1:17.32                 
                     
13  Santtu Kosunen  2003      39.96        1:24.94   
  Cetus Espoo  1:22.73                 
                     
14  Mattias Janhunen  2003      44.00        1:32.22   
  Cetus Espoo  1:29.50                 
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000      28.80        59.09   
  Cetus Espoo  56.46                 
                     
Jari Schwarte  1990      29.69        1:01.00   
  Cetus Espoo  59.66                 
                     
Perttu Somero  2001      30.88        1:03.45   
  Lahden Kaleva  1:04.43                 
                     
Tuomas Jokinen  2001      32.14        1:05.46   
  Cetus Espoo  1:05.02                 
                     
Oscar Skjäl  2002      31.97        1:05.89   
  Cetus Espoo  1:04.03                 
                     
Miika Pentti  1997      31.52        1:06.90   
  Cetus Espoo  1:07.08                 
                     
Joel Knaapi  2001      32.51        1:07.30   
  Cetus Espoo  1:07.55                 
                     
Eerikki Laitala  2001      34.65        1:10.87   
  Cetus Espoo  1:08.63                 
                     
Verneri Viisanen  2002      35.85        1:14.61   
  Cetus Espoo  1:07.70                 
                     
10  Ville Lauslahti  2001      36.96        1:15.98   
  Cetus Espoo  1:13.97                 
                     
11  Henrik Purokoski  2002      39.69        1:26.25   
  Cetus Espoo  1:24.58                 
                     
12  Eero Jääskeläinen  2001      44.63        1:33.57   
  Cetus Espoo  1:28.80                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:55 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Rissanen  2004      33.68        1:11.94   
  Cetus Espoo  1:09.66                 
                     
Liilia Tõnisson  2004      34.46        1:12.20   
  Kalevi Ujumiskool  1:14.09                 
                     
Saana Perkkiö  2005      33.86        1:12.81   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.82                 
                     
Sofia Rinne  2005      34.97        1:16.87   
  Cetus Espoo  1:17.17                 
                     
Saara Raulos  2005      38.24        1:25.64   
  Cetus Espoo  1:27.35                 
                     
Pinja Nieminen  2004      37.63        1:27.51   
  Cetus Espoo  1:27.50                 
                     
Sini Taskinen  2005      36.32        1:29.04   
  Octopus Lohja  1:37.48                 
                     
Ada-maj Saarinen  2004      37.95        1:31.29   
  ORCA Helsinki  1:20.92                 
                     
Taru Lax  2005      40.73        1:34.51   
  Cetus Espoo  1:30.26                 
                     
10  Ronja Ristevirta  2005      44.97        1:39.98   
  Cetus Espoo  1:34.53                 
                     
11  Leenu Karolina Kinnunen  2005      45.94        1:41.03   
  Cetus Espoo  1:50.07                 
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea-amanda Heinola  2000      29.14        1:02.64   
  Nummelan Kisaajat  1:02.25                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995      30.21        1:04.38   
  Cetus Espoo  1:02.18                 
                     
Sohvi Nenonen  1999      30.90        1:06.55   
  Cetus Espoo  1:03.27                 
                     
Emilia Eloranta  1997      31.14        1:06.69   
  Cetus Espoo                   
                     
Sini Koivu  1999      30.27        1:07.29   
  Cetus Espoo  1:05.22                 
                     
Peppi Siirtola  2002      30.61        1:07.35   
  Cetus Espoo  1:12.99                 
                     
Lyydia Kalenius  2000      31.96        1:08.87   
  Cetus Espoo  1:05.15                 
                     
Iina Von Schrowe  2003      32.47        1:10.96   
  Cetus Espoo  1:12.19                 
                     
Mirka Mettinen  2002      33.07        1:11.72   
  Cetus Espoo  1:09.45                 
                     
10  Cindy Palm  2003      34.57        1:16.71   
  Cetus Espoo  1:15.39                 
                     
11  Jessika Markkanen  1999      36.14        1:17.49   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.21                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:01 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:07   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Palvanen  2003      32.23  1:11.35  1:55.40    2:40.05   
  Lahden Uimaseura  2:27.62                 
                     
Leo Hautaniemi  2004      40.59  1:28.12  2:17.85    3:08.00   
  Cetus Espoo  2:58.42                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  2:54.30                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Mikkonen  2002      31.68  1:09.96  1:51.07    2:32.69   
  Cetus Espoo  2:22.60                 
                     
Daniel Rinne  2002      31.75  1:10.60  1:52.62    2:35.36   
  Cetus Espoo  2:30.71                 
                     
Daniel Ruotsi  2002      34.19  1:14.80  1:58.38    2:42.64   
  Gladius Kirkkonummi  2:43.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:07 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:21   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Vahtola  2005      38.24  1:18.49  1:59.33    2:38.63   
  Cetus Espoo  2:36.69                 
                     
Jasmin Savonen  2005      38.11  1:18.46  1:59.75    2:39.73   
  Cetus Espoo  2:43.21                 
                     
Liilia Tõnisson  2004      37.39  1:17.40  1:59.24    2:40.02   
  Kalevi Ujumiskool  2:37.90                 
                     
Lumi Rossi  2005      38.15  1:18.55  1:59.93    2:40.38   
  Cetus Espoo  2:49.92                 
                     
Säde Ryynänen  2005      38.83  1:20.21  2:02.00    2:42.71   
  Cetus Espoo  2:45.15                 
                     
Emilia Niemi  2005      38.98  1:20.98  2:04.08    2:45.60   
  Octopus Lohja  2:44.78                 
                     
Emma Lönnberg  2005      40.71  1:25.65  2:10.95    2:55.13   
  Cetus Espoo  2:52.69                 
                     
Pille-Riin Klaassen  2004      41.81  1:28.07  2:15.69    2:58.77   
  Kalevi Ujumiskool  2:54.70                 
                     
Janna Flinkman  2005      44.18  1:31.45  2:19.45    3:04.91   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Iida Vesa  2005      41.64  1:29.03  2:18.82    3:06.71   
  ORCA Helsinki  2:45.23                 
                     
Rina Rantanen  2005              DNS   
  Cetus Espoo  2:53.88                 
                     
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hörkkö  2001      36.02  1:14.87  1:54.82    2:33.05   
  Simmis Wanda  2:32.38                 
                     
Siiri Einiö  2003      38.24  1:20.39  2:02.04    2:42.83   
  Gladius Kirkkonummi  2:44.24                 
                     
Martina Uusitalo  2003      37.86  1:19.44  2:02.21    2:44.09   
  Cetus Espoo  2:41.87                 
                     
Alisa Hänninen  2003      39.60  1:21.87  2:05.31    2:45.34   
  Järvenpään Uintiklubi  2:47.73                 
                     
Annika Alanen  2003      39.24  1:22.01  2:05.72    2:48.22   
  Helsingfors Simsällskap  2:45.61                 
                     
Jenni Alanen  2002      38.30  1:20.81  2:04.32    2:48.49   
  Cetus Espoo  2:42.45                 
                     
Henrietta Löfgren  2003      41.01  1:25.86  2:11.76    2:56.37   
  Simmis Wanda  2:44.69                 
                     
Siiri Kokko  2003      42.06  1:27.01  2:13.28    2:57.33   
  Helsingfors Simsällskap  2:50.27                 
                     
Veera Laakkonen  2003      42.79  1:30.61  2:19.53    3:04.22   
  Kampuksen Plaani  2:59.75                 
                     
Jenny Kareinen  2002              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  3:15.13                 
  SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:21 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:22   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004      34.76  1:15.13  1:56.80    2:36.16   
  Lahden Uimaseura  2:32.49                 
                     
Miska Törmi  2004      39.40  1:23.08  2:08.35    2:53.21   
  Octopus Lohja  2:56.69                 
                     
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Pennanen  2001      34.59  1:15.17  1:56.90    2:37.45   
  Lahden Uimaseura  2:31.04                 
                     
Eetu Närhi  1998      35.42  1:17.01  1:59.06    2:40.23   
  Octopus Lohja  2:40.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:22 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:30   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Dina Sadojevic Jelacik  2004              27.29   
  Cetus Espoo  27.24                 
Juulia Sakomaa  2005              29.27   
  Lahden Uimaseura  29.87                 
Saga Kovanen  2004              29.62   
  Cetus Espoo  29.37                 
Aada Rissanen  2004              29.75   
  Cetus Espoo  30.28                 
Janita Severinkangas  2004              29.92   
  Cetus Espoo  31.16                 
Sofia Rinne  2005              30.05   
  Cetus Espoo  29.98                 
Laura Kousa  2005              30.28   
  Cetus Espoo  30.16                 
Anna Hakkarainen  2005              30.41   
  Cetus Espoo  30.79                 
Iisa Karpela  2004              31.05   
  Cetus Espoo  31.05                 
10  Helmi Haverinen  2004              31.43   
  Cetus Espoo  31.65                 
11  Kerttu Pollisinski  2005              32.59   
  Kalevi Ujumiskool  37.43                 
12  Kreetta Somero  2004              32.88   
  Lahden Kaleva  32.73                 
13  Iida Siltala  2005              32.97   
  Cetus Espoo  32.66                 
14  Hanna Martola  2005              32.98   
  Cetus Espoo  33.32                 
15  Ronja Ristevirta  2005              33.41   
  Cetus Espoo  33.12                 
16  Ada-maj Saarinen  2004              33.68   
  ORCA Helsinki  33.26                 
17  Hilla Wiemers  2005              34.49   
  ORCA Helsinki  32.96                 
18  Leenu Karolina Kinnunen  2005              34.51   
  Cetus Espoo  34.39                 
19  Silvia Lindqvist  2005              34.63   
  Cetus Espoo                   
20  Siiri Päivärinta  2005              34.89   
  Cetus Espoo  33.75                 
21  Nea Hollström  2005              35.91   
  Cetus Espoo  37.07                 
22  Anjenike Kriek  2005              39.72   
  Cetus Espoo  39.77                 
Emma Autio  2005              DNS   
  Cetus Espoo  36.19                 
Diana Valero De La Iglesia  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  33.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Suvi Pulkkinen  1988              26.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.97                 
Jenni Moisio  2002              27.36   
  Kampuksen Plaani  26.97                 
Saana Liikonen  2001              27.43   
  Lahden Uimaseura  27.31                 
Sohvi Nenonen  1999              27.88   
  Cetus Espoo  27.46                 
Laura Kellberg  2003              28.06   
  Cetus Espoo  27.53                 
Ida Slöör  2001              28.14   
  Cetus Espoo                   
Sofia Lehtinen  2000              28.53   
  Cetus Espoo  28.24                 
Jonna Vasara  2002              28.60   
  Cetus Espoo  28.93                 
Charlotte Ingberg  2002              28.64   
  Cetus Espoo  28.46                 
10  Siri Auvinen  2002              28.79   
  Cetus Espoo  28.43                 
11  Cia Wacklin  2001              29.34   
  Cetus Espoo  29.26                 
12  Iina Von Schrowe  2003              29.37   
  Cetus Espoo  29.54                 
13  Emilia Lyyra  2003              29.62   
  Simmis Wanda  29.69                 
14  Jenni Alanen  2002              30.15   
  Cetus Espoo  29.47                 
15  Vilja Laaksonen  2002              30.34   
  Järvenpään Uintiklubi  30.06                 
16  Anni Savolainen  2002              30.48   
  Cetus Espoo  30.52                 
17  Emma Issakainen  2002              30.53   
  Uinti Imatra  30.09                 
18  Venla Pylvänäinen  2003              30.66   
  Lahden Kaleva  30.98                 
19  Aino Lehtinen  2001              30.82   
  Cetus Espoo  30.70                 
20  Senni Ovaskainen  2001              30.84   
  Lahden Uimaseura  30.25                 
21  Julia Peltola  2003              30.95   
  Cetus Espoo  30.88                 
22  Jenna Rajahalme  2002              30.96   
  Nokian Pyry  30.40                 
23  Sara Lehtolainen  1996              31.19   
  Gladius Kirkkonummi  30.47                 
24  Marleen Mikk  2002              31.20   
  Cetus Espoo  29.93                 
25  Julia Romo  2003              31.26   
  Lahden Uimaseura  30.72                 
26  Sofia Långström  2003              31.30   
  Cetus Espoo  30.00                 
27  Sofia Harju  2002              32.20   
  Järvenpään Uintiklubi  31.14                 
28  Elisabeth Marie Salm  2002              32.31   
  ORCA Helsinki  31.56                 
29  Sanni Luostarinen  2002              32.97   
  Järvenpään Uintiklubi  32.34                 
30  Laura Pitkänen  2002              33.56   
  Järvenpään Uintiklubi  32.89                 
31  Vivian Ljungqvist  2003              36.00   
  ORCA Helsinki  38.54                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:30 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hatakka  2003              29.12   
  Cetus Espoo  30.89                 
Roni Severinkangas  2003              29.13   
  Cetus Espoo  29.05                 
Sami Uusikumpu  2003              29.19   
  Simmis Wanda  29.34                 
Taavi Backman  2004              29.28   
  Lahden Uimaseura  29.45                 
Jesse Hyppönen  2004              29.49   
  Lahden Uimaseura  30.26                 
Alexander Huhtala  2003              30.19   
  Cetus Espoo  33.08                 
Antti Oinonen  2003              30.65   
  Uinti Imatra  30.58                 
Matias Rasinmäki  2003              31.69   
  Cetus Espoo  30.07                 
Aleks Hokkanen  2004              32.20   
  Kalevi Ujumiskool  33.85                 
10  Leo Hautaniemi  2004              37.96   
  Cetus Espoo  38.92                 
Nuutti Laitinen  2004              DNS   
  Cetus Espoo  37.81                 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993              24.17   
  Helsingfors Simsällskap  23.62                 
Ari-pekka Liukkonen  1989              24.59   
  Cetus Espoo  24.02                 
Janne Markus Markkanen  1994              25.86   
  Swimming Jyväskylä  24.88                 
Roope Kastarinen  1994              26.45   
  TaTu Tampere  26.21                 
Roni Kallström  2001              26.59   
  Cetus Espoo  25.98                 
Werner Heräjärvi  1999              26.75   
  Kampuksen Plaani  26.58                 
Eemil Kylmä  2001              27.28   
  Cetus Espoo  26.97                 
Isak Gramén  2001              27.32   
  Cetus Espoo  26.90                 
Oscar Skjäl  2002              27.32   
  Cetus Espoo  26.84                 
10  Jasu Ovaskainen  2002              27.36   
  Lahden Uimaseura  27.90                 
11  Henri Koski  2000              27.40   
  Gladius Kirkkonummi  27.03                 
12  Otto Sormunen  2002              27.43   
  Cetus Espoo  28.12                 
13  Jere Ruuhonen  2001              27.57   
  Lahden Uimaseura  27.43                 
14  Daniel Rinne  2002              27.79   
  Cetus Espoo  27.74                 
15  Joona Ruuskanen  2000              27.91   
  Cetus Espoo  27.48                 
16  Eetu Malvela  2000              28.04   
  Kampuksen Plaani  28.02                 
17  Ville Lindfors  1976              28.18   
  Vanders  27.96                 
18  Joel Knaapi  2001              28.36   
  Cetus Espoo  28.15                 
19  Tuomas Jokinen  2001              28.62   
  Cetus Espoo  27.71                 
20  Perttu Somero  2001              28.96   
  Lahden Kaleva  29.31                 
21  Miika Pentti  1997              29.01   
  Cetus Espoo  27.34                 
22  Rasmus Sarre  2001              29.81   
  ORCA Helsinki  31.11                 
23  Joel Syrjä  2002              30.10   
  Cetus Espoo  30.14                 
24  Samuli Hartikainen  2001              30.55   
  Cetus Espoo  30.86                 
25  Kirill Karppi  2002              31.91   
  ORCA Helsinki  33.21                 
26  Sasha Cormier Simola  2002              33.35   
  Cetus Espoo  33.81                 
Joona Salminen  2000              DNS   
  Cetus Espoo  31.30                 
Kasper Nyman  2001              DNS   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.24                 
Ruslan Samrin  2001              DSQ   
  Simmis Wanda  29.60                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:35 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kira Lindroos  2005      1:10.58  2:27.16  3:43.96  5:01.06  19:01.21   
  Cetus Espoo        6:18.15  7:34.75  8:51.68  10:08.13     
          11:24.68  12:41.08  13:57.42  15:14.40     
          16:30.89  17:47.21         
                     
Saana Perkkiö  2005      1:19.33  2:43.62  4:07.97  5:32.94  21:03.03   
  Riihimäen Uimaseura        6:58.48  8:24.33  9:50.92  11:16.97     
          12:42.47  14:08.29  15:35.03  16:59.78     
          18:25.04  19:49.16         
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pilvi Pietikäinen  2002      1:11.41  2:28.01  3:45.56  5:02.90  19:05.92   
  Cetus Espoo        6:20.47  7:37.51  8:54.57  10:11.27     
          11:28.36  12:45.31  14:02.29  15:20.24     
          16:37.30  17:53.02         
                     
Emma Johansson  2003      1:13.80  2:31.42  3:49.27  5:06.79  19:11.54   
  Cetus Espoo  18:44.04      6:23.75  7:39.10  8:54.73  10:10.89     
          11:27.47  12:44.47  14:01.58  15:19.22     
          16:36.62  17:53.75         
                     
Noora Kanerva  2000      1:13.60  2:32.76  3:51.38  5:09.29  19:38.26   
  Simmis Wanda  19:56.14      6:27.42  7:45.49  9:03.67  10:22.01     
          11:41.65  13:01.36  14:21.39  15:41.25     
          17:01.31  18:21.30         
                     
Essi Salokorpi  2003      1:13.28  2:32.11  3:52.50  5:13.43  20:08.87   
  Cetus Espoo  19:24.91      6:35.34  7:57.58  9:20.21  10:43.09     
          12:05.21  13:26.62  14:47.81  16:09.20     
          17:31.44  18:52.15         
                     
Emilia Sjölund  2002      1:13.53  2:31.89  3:50.72  5:09.05  20:09.97   
  Simmis Wanda  19:24.26      6:28.90  7:48.74  9:09.32  10:31.43     
          11:53.90  13:17.11  14:39.60  16:02.59     
          17:25.67  18:48.68         
                     
Stella Freystätter  2003      1:18.48  2:42.94  4:08.25  5:33.90  21:03.09   
  Helsingfors Simsällskap        7:00.68  8:25.89  9:51.84  11:16.81     
          12:41.45  14:05.49  15:29.00  16:52.59     
          18:17.02  19:41.38         
                     
Tuuli Janhunen  2001      1:23.13  2:52.59  4:22.72  5:53.13  22:21.61   
  Kampuksen Plaani        7:24.41  8:55.72  10:25.34  11:55.26     
          13:25.59  14:56.47  16:26.01  17:55.58     
          19:25.22  20:54.98         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:54 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:51   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Niklas Hatakka  2003      1:05.78  2:15.26  3:24.73  4:34.18  17:10.17   
  Cetus Espoo  16:57.50      5:43.35  6:52.56  8:01.74  9:10.58     
          10:19.53  11:28.26  12:37.78  13:46.56     
          14:55.70  16:03.49         
                     
 
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oscar Skjäl  2002      1:05.83  2:15.50  3:25.52  4:35.91  17:52.24   
  Cetus Espoo  17:19.42      5:46.62  6:57.53  8:08.97  9:21.22     
          10:33.59  11:46.36  12:59.34  14:13.00     
          15:27.02  16:40.75         
                     
Perttu Somero  2001      1:07.08  2:20.42  3:36.29  4:53.58  19:13.71   
  Lahden Kaleva        6:12.15  7:30.35  8:47.88  10:05.82     
          11:24.78  12:42.54  14:01.19  15:20.73     
          16:39.37  17:58.12         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:51 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:05   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Lindström  2004      30.45        1:02.68   
  Lahden Uimaseura  1:04.09                 
                     
Juulia Sakomaa  2005      30.62        1:03.17   
  Lahden Uimaseura  1:04.72                 
                     
Inka Vahtola  2005      30.94        1:03.36   
  Cetus Espoo  1:03.24                 
                     
Emilia Niemi  2005      30.77        1:04.16   
  Octopus Lohja  1:03.49                 
                     
Felicia Talamanov  2004      30.65        1:04.21   
  Kalevi Ujumiskool  1:04.92                 
                     
Laura Kousa  2005      31.15        1:04.54   
  Cetus Espoo  1:06.07                 
                     
Janita Severinkangas  2004      30.13        1:05.03   
  Cetus Espoo  1:04.75                 
                     
Ciara Wacklin  2004      31.61        1:05.91   
  Cetus Espoo  1:07.87                 
                     
Emma-lotta Ahola  2005      31.40        1:06.12   
  Järvenpään Uintiklubi  1:06.34                 
                     
10  Ella-maija Syväniemi  2004      31.49        1:06.78   
  Gladius Kirkkonummi  1:06.54                 
                     
11  Iisa Karpela  2004      32.72        1:07.03   
  Cetus Espoo  1:07.97                 
                     
12  Ellen Kettunen  2005      32.83        1:07.23   
  Cetus Espoo  1:06.63                 
                     
13  Sofia Rinne  2005      31.93        1:07.43   
  Cetus Espoo  1:07.53                 
                     
14  Anna Hakkarainen  2005      32.09        1:08.34   
  Cetus Espoo  1:05.40                 
                     
15  Säde Ryynänen  2005      33.25        1:09.25   
  Cetus Espoo  1:08.70                 
                     
16  Peppi Eskola  2005      34.03        1:10.13   
  Gladius Kirkkonummi  1:09.38                 
                     
17  Beata Koroknay-Pál  2004      34.51        1:10.85   
  Cetus Espoo  1:12.05                 
                     
18  Iida Siltala  2005      33.72        1:11.02   
  Cetus Espoo  1:10.22                 
                     
19  Ronja Ristevirta  2005      35.21        1:11.20   
  Cetus Espoo  1:10.83                 
                     
20  Maria Mustonen  2005      35.00        1:12.02   
  ORCA Helsinki  1:14.51                 
                     
21  Saara Raulos  2005      34.61        1:12.20   
  Cetus Espoo  1:10.77                 
                     
22  Dina Sadojevic Jelacik  2004      27.25        1:12.21   
  Cetus Espoo  1:00.32                 
                     
23  Veera Mäkelä  2004      34.84        1:13.24   
  Gladius Kirkkonummi  1:10.54                 
                     
24  Diana Valero De La Iglesia  2004      35.73        1:14.06   
  Cetus Espoo  1:12.56                 
                     
25  Maisa Brusila  2004      35.51        1:14.19   
  Cetus Espoo  1:12.94                 
                     
26  Juulia Lindfors  2005      35.87        1:15.28   
  Cetus Espoo  1:13.57                 
                     
27  Leenu Karolina Kinnunen  2005      37.48        1:17.06   
  Cetus Espoo  1:16.25                 
                     
28  Katarina Kobycheva  2004      35.80        1:17.28   
  Cetus Espoo  1:17.91                 
                     
29  Taru Lax  2005      37.23        1:18.19   
  Cetus Espoo  1:14.76                 
                     
30  Nea Hollström  2005      38.12        1:19.01   
  Cetus Espoo  1:17.94                 
                     
31  Ada-maj Saarinen  2004      36.87        1:19.73   
  ORCA Helsinki  1:13.95                 
                     
32  Anjenike Kriek  2005      41.05        1:29.15   
  Cetus Espoo  1:31.33                 
                     
33  Viivi Olkkonen  2005      43.92        1:34.91   
  Cetus Espoo  1:37.73                 
                     
Emma Autio  2005              DNS   
  Cetus Espoo  1:17.09                 
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea-amanda Heinola  2000      27.23        57.15   
  Nummelan Kisaajat  56.50                 
                     
Aino Otava  1999      29.16        1:00.00   
  Cetus Espoo  58.73                 
                     
Jenni Moisio  2002      28.72        1:00.23   
  Kampuksen Plaani  59.23                 
                     
Ida Slöör  2001      29.36        1:00.58   
  Cetus Espoo  1:00.97                 
                     
Mette Konttila  2001      29.01        1:01.50   
  Octopus Lohja  1:02.00                 
                     
Cia Wacklin  2001      29.82        1:03.12   
  Cetus Espoo  1:02.57                 
                     
Nelli Ohvo  2001      30.96        1:03.31   
  Cetus Espoo  1:03.81                 
                     
Iina Von Schrowe  2003      30.65        1:03.66   
  Cetus Espoo  1:05.11                 
                     
Jenni Alanen  2002      31.14        1:04.61   
  Cetus Espoo  1:03.78                 
                     
10  Emma Issakainen  2002      31.29        1:04.91   
  Uinti Imatra  1:05.43                 
                     
11  Emilia Lyyra  2003      31.15        1:05.60   
  Simmis Wanda  1:05.62                 
                     
12  Martina Uusitalo  2003      31.41        1:05.69   
  Cetus Espoo  1:06.28                 
                     
13  Julia Peltola  2003      31.77        1:06.21   
  Cetus Espoo  1:07.00                 
                     
14  Diana Seiger  2003      31.22        1:06.29   
  Cetus Espoo  1:04.89                 
                     
15  Mirka Mettinen  2002      31.77        1:06.51   
  Cetus Espoo  1:05.35                 
                     
16  Marleen Mikk  2002      32.28        1:07.62   
  Cetus Espoo  1:06.04                 
                     
17  Alisa Hänninen  2003      32.68        1:07.68   
  Järvenpään Uintiklubi  1:08.31                 
                     
18  Delia Helena Aho  2003      33.19        1:07.81   
  Cetus Espoo  1:09.38                 
                     
19  Julia Romo  2003      32.81        1:08.36   
  Lahden Uimaseura  1:08.18                 
                     
20  Jessika Markkanen  1999      33.30        1:08.90   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.42                 
                     
20  Senni Ovaskainen  2001      32.44        1:08.90   
  Lahden Uimaseura  1:04.63                 
                     
22  Sofia Långström  2003      33.30        1:09.51   
  Cetus Espoo  1:06.38                 
                     
23  Sanna Valkonen  2003      33.26        1:10.23   
  Cetus Espoo  1:10.29                 
                     
24  Veera Laakkonen  2003      35.29        1:14.01   
  Kampuksen Plaani  1:11.40                 
                     
25  Milli Kosunen  2002      35.52        1:15.01   
  Cetus Espoo  1:14.25                 
                     
26  Piia Kaivola  1999      36.30        1:16.31   
  Cetus Espoo  1:15.63                 
                     
27  Vivian Ljungqvist  2003      39.03        1:22.57   
  ORCA Helsinki  1:20.00                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:05 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 18, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taavi Backman  2004      30.80  1:09.47  1:53.57    2:26.02   
  Lahden Uimaseura  2:23.36                 
                     
Matias Rasinmäki  2003      32.37  1:13.56  1:59.22    2:33.19   
  Cetus Espoo  2:31.13                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004      34.27  1:17.58  2:02.16    2:35.88   
  Cetus Espoo  2:41.41                 
                     
Samuel Saari  2004      34.69  1:14.82  2:03.15    2:36.88   
  Cetus Espoo  2:38.79                 
                     
Lauri Cederberg  2003      35.28  1:18.24  2:06.31    2:45.18   
  Järvenpään Uintiklubi  2:50.90                 
                     
Matteus Einiö  2004      35.73  1:17.23  2:06.83    2:45.61   
  Gladius Kirkkonummi  2:44.97                 
                     
Antti Pesonen  2003      36.54  1:22.77  2:11.40    2:51.89   
  Järvenpään Uintiklubi  2:58.70                 
                     
Joona Saarnio  2004      36.88  1:26.26  2:15.69    2:58.52   
  Järvenpään Uintiklubi  2:56.48                 
                     
Niko Silander  2003      47.14  1:42.95  2:48.02    3:34.72   
  Cetus Espoo  3:41.33                 
                     
 
Laji 18, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Nuottajärvi  2000      28.18  1:03.03  1:42.33    2:14.16   
  Cetus Espoo  2:13.37                 
                     
Atte Pennanen  2001      28.74  1:05.81  1:46.27    2:21.45   
  Lahden Uimaseura  2:16.37                 
                     
Aleksi Seger  2001      28.53  1:07.59  1:49.13    2:23.88   
  Octopus Lohja  2:22.27                 
                     
Rasmus Virta  1998      30.37  1:11.12  1:53.12    2:25.53   
  Cetus Espoo  2:26.08                 
                     
Jonni Aho  1999      30.22  1:11.57  1:52.60    2:28.28   
  Cetus Espoo  2:18.25                 
                     
Teemu Annala  2001      31.36  1:09.00  1:55.21    2:30.86   
  Cetus Espoo  2:28.93                 
                     
Jere Ruuhonen  2001      30.99  1:10.73  1:56.27    2:33.19   
  Lahden Uimaseura  2:28.18                 
                     
Isak Gramén  2001              DSQ  Su 
  Cetus Espoo  2:18.86                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:16 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:22   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kira Lindroos  2005              37.19   
  Cetus Espoo  37.46                 
Aada Rissanen  2004              37.85   
  Cetus Espoo                   
Sofi Andström  2005              38.28   
  ORCA Helsinki  39.09                 
Kerttu Pollisinski  2005              38.64   
  Kalevi Ujumiskool  39.80                 
Linda Ilonen  2004              40.05   
  Cetus Espoo  41.85                 
Janita Severinkangas  2004              40.64   
  Cetus Espoo  40.55                 
Pinja Nieminen  2004              40.91   
  Cetus Espoo  40.19                 
Saga Kovanen  2004              42.62   
  Cetus Espoo  41.83                 
Siiri Päivärinta  2005              42.80   
  Cetus Espoo  43.38                 
10  Helmi Haverinen  2004              44.06   
  Cetus Espoo  42.13                 
11  Juulia Lindfors  2005              44.82   
  Cetus Espoo  43.42                 
12  Margareta Jagomägi  2004              45.36   
  Kalevi Ujumiskool  43.02                 
Viivi Olkkonen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:01.04                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Eloranta  1997              33.99   
  Cetus Espoo  33.92                 
Suvi Pulkkinen  1988              34.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.56                 
Sofia Lehtinen  2000              34.19   
  Cetus Espoo  33.76                 
Cindy Palm  2003              34.83   
  Cetus Espoo  34.77                 
Agneta Kallas  2002              35.69   
  Simmis Wanda  37.38                 
Peppi Siirtola  2002              35.74   
  Cetus Espoo  36.27                 
Jonna Vasara  2002              36.48   
  Cetus Espoo  36.45                 
Emma Johansson  2003              36.71   
  Cetus Espoo  37.23                 
Tanja Ruohoniemi  1995              36.91   
  Cetus Espoo  36.50                 
10  Milla-lotta Tapanainen  2003              37.28   
  Cetus Espoo  35.80                 
11  Ella Hörkkö  2001              39.63   
  Simmis Wanda  40.09                 
12  Verna Rostedt  2002              40.31   
  Cetus Espoo  39.50                 
13  Laura Kellberg  2003              40.37   
  Cetus Espoo  39.35                 
14  Milli Kosunen  2002              43.41   
  Cetus Espoo  42.44                 
15  Sanna Valkonen  2003              46.83   
  Cetus Espoo  45.90                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:22 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:26   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ukko-pekka Luomala  2004              35.18   
  Järvenpään Uintiklubi  38.54                 
Antti Pesonen  2003              38.89   
  Järvenpään Uintiklubi  39.42                 
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Alitalo  1999              28.25   
  Cetus Espoo  27.29                 
Roope Kastarinen  1994              28.66   
  TaTu Tampere  26.57                 
Jari Schwarte  1990              28.84   
  Cetus Espoo  27.97                 
Tuomas Kiviluoma  1993              29.14   
  Cetus Espoo                   
Otto Sormunen  2002              29.51   
  Cetus Espoo  30.17                 
Daniel Rinne  2002              30.50   
  Cetus Espoo  30.20                 
Joona Ruuskanen  2000              30.80   
  Cetus Espoo  29.68                 
Ruslan Samrin  2001              31.97   
  Simmis Wanda  30.95                 
Eetu Närhi  1998              32.17   
  Octopus Lohja  31.50                 
10  Henri Koski  2000              32.96   
  Gladius Kirkkonummi  31.06                 
11  Kirill Karppi  2002              34.78   
  ORCA Helsinki  34.82                 
12  Henrik Purokoski  2002              36.96   
  Cetus Espoo  38.72                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:26 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Säde Ryynänen  2005      1:25.66  2:53.53  4:33.19    5:50.99   
  Cetus Espoo  6:00.80                 
                     
Sofia Rinne  2005      1:20.18  2:48.83  4:32.52    6:00.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Jasmin Savonen  2005              DNS   
  Cetus Espoo  5:51.65                 
                     
 
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003      1:16.65  2:44.60  4:12.67    5:24.62   
  Gladius Kirkkonummi  5:25.80                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002      1:17.86  2:44.15  4:21.66    5:37.32   
  Cetus Espoo  5:32.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 22, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004      33.03        1:11.49   
  Lahden Uimaseura  1:10.43                 
                     
Oskari Repo  2003      34.71        1:13.72   
  Cetus Espoo  1:14.30                 
                     
Antti Oinonen  2003      34.50        1:15.77   
  Uinti Imatra  1:15.11                 
                     
Jesse Hyppönen  2004      36.05        1:18.17   
  Lahden Uimaseura  1:17.60                 
                     
Pauli Rantamäki  2003      36.48        1:18.46   
  Octopus Lohja  1:17.01                 
                     
Ukko-pekka Luomala  2004      36.52        1:20.16   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.94                 
                     
Joona Saarnio  2004      40.46        1:26.66   
  Järvenpään Uintiklubi  1:26.58                 
                     
Lauri Cederberg  2003      41.05        1:27.31   
  Järvenpään Uintiklubi  1:23.03                 
                     
Otso Mäkivuokko  2003      41.42        1:27.81   
  Gladius Kirkkonummi  1:32.84                 
                     
10  Aku Hänninen  2004      42.90        1:33.81   
  ORCA Helsinki  1:32.17                 
                     
11  Verner Lammassaari  2004      44.47        1:36.80   
  Octopus Lohja  1:38.16                 
                     
12  Niko Silander  2003      55.33        1:59.42   
  Cetus Espoo  1:54.05                 
                     
 
Laji 22, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Ohtonen  1992      30.42        1:06.07   
  Cetus Espoo  1:02.91                 
                     
Eetu Malvela  2000      33.30        1:13.04   
  Kampuksen Plaani  1:09.27                 
                     
Leo Mikkonen  2002      36.27        1:17.42   
  Cetus Espoo  1:16.70                 
                     
Ville Lindfors  1976      33.47        1:24.21   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:35 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:52   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liilia Tõnisson  2004      35.12        1:12.55   
  Kalevi Ujumiskool  1:13.91                 
                     
Saga Kovanen  2004      36.36        1:13.63   
  Cetus Espoo  1:11.66                 
                     
Felicia Talamanov  2004      35.72        1:13.65   
  Kalevi Ujumiskool  1:15.19                 
                     
Ciara Wacklin  2004      35.87        1:14.15   
  Cetus Espoo  1:12.76                 
                     
Rina Rantanen  2005      35.87        1:14.94   
  Cetus Espoo  1:19.96                 
                     
Lumi Rossi  2005      36.96        1:16.04   
  Cetus Espoo  1:16.37                 
                     
Inka Vahtola  2005      37.32        1:16.30   
  Cetus Espoo  1:15.84                 
                     
Iisa Karpela  2004      37.24        1:16.84   
  Cetus Espoo  1:16.50                 
                     
Emilia Niemi  2005      36.41        1:17.07   
  Octopus Lohja  1:16.76                 
                     
10  Ella-maija Syväniemi  2004      36.64        1:17.53   
  Gladius Kirkkonummi  1:14.90                 
                     
11  Anna Hakkarainen  2005      37.74        1:17.70   
  Cetus Espoo  1:16.67                 
                     
12  Emma-lotta Ahola  2005      37.94        1:19.51   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.97                 
                     
13  Hanna Martola  2005      39.12        1:20.33   
  Cetus Espoo  1:16.74                 
                     
14  Ellen Kettunen  2005      39.70        1:20.55   
  Cetus Espoo  1:23.49                 
                     
15  Emma Lönnberg  2005      39.60        1:21.10   
  Cetus Espoo  1:20.69                 
                     
16  Kreetta Somero  2004      37.93        1:21.25   
  Lahden Kaleva  1:21.57                 
                     
17  Iida Vesa  2005      40.19        1:21.46   
  ORCA Helsinki  1:16.65                 
                     
18  Pille-Riin Klaassen  2004      39.21        1:21.47   
  Kalevi Ujumiskool  1:20.59                 
                     
19  Margareta Jagomägi  2004      41.61        1:25.45   
  Kalevi Ujumiskool  1:25.53                 
                     
20  Peppi Eskola  2005      41.41        1:25.92   
  Gladius Kirkkonummi  1:23.36                 
                     
21  Saara Raulos  2005      42.55        1:26.64   
  Cetus Espoo  1:22.42                 
                     
22  Siiri Päivärinta  2005      43.33        1:28.94   
  Cetus Espoo  1:26.17                 
                     
23  Anjenike Kriek  2005      46.49        1:38.25   
  Cetus Espoo  1:40.70                 
                     
Emma Autio  2005              DNS   
  Cetus Espoo  1:34.90                 
                     
Nea Hollström  2005              DNS   
  Cetus Espoo  1:33.23                 
                     
Veera Mäkelä  2004              DNS   
  Gladius Kirkkonummi  1:28.80                 
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Susanne Hirvonen  1997      31.09        1:05.13   
  Kampuksen Plaani  1:02.92                 
                     
Laura Kellberg  2003      32.90        1:08.21   
  Cetus Espoo  1:04.74                 
                     
Saana Liikonen  2001      33.44        1:09.42   
  Lahden Uimaseura  1:07.22                 
                     
Aino Otava  1999      33.95        1:09.96   
  Cetus Espoo  1:08.33                 
                     
Essi-maria Lillman  2000      34.07        1:10.47   
  Lahden Uimaseura  1:08.82                 
                     
Ella Hörkkö  2001      34.13        1:10.51   
  Simmis Wanda  1:09.95                 
                     
Mette Konttila  2001      34.67        1:12.64   
  Octopus Lohja  1:10.82                 
                     
Nelli Ohvo  2001      35.22        1:12.68   
  Cetus Espoo  1:11.44                 
                     
Emma Johansson  2003      36.12        1:14.83   
  Cetus Espoo  1:11.03                 
                     
10  Senni Ovaskainen  2001      36.45        1:16.54   
  Lahden Uimaseura  1:11.11                 
                     
11  Martina Uusitalo  2003      37.48        1:17.08   
  Cetus Espoo  1:14.46                 
                     
12  Milla-lotta Tapanainen  2003      39.08        1:19.44   
  Cetus Espoo  1:15.74                 
                     
13  Anni Savolainen  2002      39.16        1:20.45   
  Cetus Espoo  1:16.29                 
                     
14  Veera Laakkonen  2003      40.47        1:24.31   
  Kampuksen Plaani  1:20.33                 
                     
15  Delia Helena Aho  2003      41.51        1:24.67   
  Cetus Espoo  1:22.09                 
                     
16  Jessika Markkanen  1999      41.58        1:26.02   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.83                 
                     
17  Sanna Valkonen  2003      44.04        1:28.41   
  Cetus Espoo  1:21.82                 
                     
Diana Seiger  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:14.31                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)