Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 30.06 | ||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.30 | ||||||
3 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.62 | ||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.05 | ||||||
5 | Karen Gjerløff | 1998 | JGI Svømning | 31.24 | ||||||
6 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.63 | ||||||
6 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 31.63 | ||||||
8 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.74 | ||||||
9 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.76 | ||||||
10 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 32.22 | ||||||
10 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.22 | ||||||
12 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.25 | ||||||
13 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 32.29 | ||||||
14 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.50 | ||||||
15 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.60 | ||||||
16 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.61 | ||||||
17 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | ||||||
18 | Pernille Nislev | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 32.92 | ||||||
19 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.19 | ||||||
20 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.34 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.34 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 31.75 | ||||||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.05 | ||||||
4 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.58 | ||||||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.72 | ||||||
6 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.84 | ||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.01 | ||||||
8 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 34.05 | ||||||
9 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 34.11 | ||||||
10 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.37 | ||||||
11 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.85 | ||||||
12 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.00 | ||||||
13 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.04 | ||||||
14 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 35.37 | ||||||
15 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.41 | ||||||
16 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 35.45 | ||||||
16 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.45 | ||||||
18 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.70 | ||||||
19 | Rosamarie Dolleris | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 35.80 | ||||||
20 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 36.11 | ||||||
21 | Clara Schade Cantby | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.33 | ||||||
22 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:40 |