Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:20 |
|
|
Arrangør |
Sigma og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kathrine Hansen |
1998 |
Køge Svømmeklub |
|
1:11.64 |
2:26.25 |
3:40.37 |
|
4:52.24 |
|
2 |
Emilia Lüders |
1998 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:11.36 |
2:26.03 |
3:40.43 |
|
4:52.41 |
|
3 |
Sofia Altoft |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
1:13.04 |
2:31.68 |
3:50.86 |
|
5:08.27 |
|
4 |
Ida Henriksen |
1998 |
Køge Svømmeklub |
|
1:14.46 |
2:34.20 |
3:51.81 |
|
5:09.11 |
|
5 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:12.69 |
2:31.65 |
3:51.34 |
|
5:09.84 |
|
6 |
Mathilde Zaggai |
1998 |
Svømmeklubben MK 31 |
|
1:15.45 |
2:37.78 |
3:57.39 |
|
5:14.80 |
|
7 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
1:20.15 |
2:43.15 |
4:06.78 |
|
5:22.93 |
|
- |
Signe Bjerre |
1998 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dorthea Hauch |
2000 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:13.77 |
2:32.91 |
3:52.13 |
|
5:10.62 |
|
2 |
Josephine Holm |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:14.80 |
2:34.37 |
3:54.30 |
|
5:12.71 |
|
3 |
Signe Bro |
1999 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:19.13 |
2:45.52 |
4:10.13 |
|
5:32.88 |
|
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømning |
|
1:20.36 |
2:46.02 |
4:12.33 |
|
5:34.99 |
|
5 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:20.30 |
2:46.02 |
4:13.83 |
|
5:39.99 |
|
6 |
Emma Hansen |
1999 |
Køge Svømmeklub |
|
1:22.00 |
2:50.38 |
4:18.74 |
|
5:46.29 |
|
7 |
Anne Sofie Gadfelt |
1999 |
Farum Svømmeklub |
|
1:25.28 |
2:55.63 |
4:28.23 |
|
5:58.83 |
|
8 |
Asta Kielgast |
1999 |
Køge Svømmeklub |
|
1:23.84 |
2:56.45 |
4:31.45 |
|
6:04.91 |
|
9 |
Julie Brosbøl Olsen |
1999 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:27.39 |
3:02.62 |
4:38.12 |
|
6:12.84 |
|
10 |
Emma Maagøe |
1999 |
GI-40 Hermes |
|
1:28.11 |
3:03.35 |
4:42.77 |
|
6:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Udskriftstidspunkt |
11:20 |
|