Resultater for VAT Copenhagen Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 1:03.11 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:06.65 2018-05-13 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 1:11.42 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.29 | 1:04.45 | |||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.44 | 1:06.82 | |||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.34 | 1:07.09 | |||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 31.37 | 1:08.89 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.01 | 1:09.05 | |||||
6 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 32.45 | 1:09.06 | |||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.00 | 1:09.21 | |||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.11 | 1:09.56 | |||||
9 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.20 | 1:11.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.61 | 1:11.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.24 | 1:12.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.50 | 1:12.10 | |||||
13 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.37 | 1:12.26 | |||||
14 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.94 | 1:13.14 | |||||
15 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.48 | 1:13.52 | |||||
16 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.02 | 1:13.73 | |||||
17 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.22 | 1:13.88 | |||||
18 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.70 | 1:14.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.41 | 1:15.17 | |||||
20 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.34 | 1:15.29 | |||||
21 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.70 | 1:16.24 | |||||
22 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.59 | 1:18.51 | |||||
23 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.91 | 1:18.60 | |||||
24 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.59 | 1:21.16 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 1:03.11 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:06.65 2018-05-13 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 1:11.42 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.54 | 1:09.95 | |||||
2 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.90 | 1:10.71 | |||||
3 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 33.31 | 1:10.86 | |||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.78 | 1:11.24 | |||||
5 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.99 | 1:11.96 | |||||
6 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.96 | 1:12.85 | |||||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.89 | 1:14.32 | |||||
8 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.34 | 1:14.49 | |||||
9 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.16 | 1:16.30 | |||||
10 | Juliane Bo Andersen | 2005 | JGI Svømning | 35.25 | 1:17.26 | |||||
11 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.71 | 1:18.34 | |||||
12 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.83 | 1:18.48 | |||||
13 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.24 | 1:19.60 | |||||
14 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 36.79 | 1:19.75 | |||||
15 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 36.03 | 1:20.14 | |||||
16 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.32 | 1:20.95 | |||||
17 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.65 | 1:21.47 | |||||
18 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | 1:22.28 | |||||
19 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.74 | 1:22.55 | |||||
20 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.81 | 1:23.73 | |||||
21 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.72 | 1:26.45 | |||||
22 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 39.91 | 1:29.06 | |||||
- | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 1:03.11 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:06.65 2018-05-13 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 1:11.42 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.83 | 1:11.78 | |||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.98 | 1:16.26 | |||||
3 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.31 | 1:16.56 | |||||
4 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.48 | 1:20.66 | |||||
5 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 37.29 | 1:23.60 | |||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.13 | 1:28.23 | |||||
7 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.97 | 1:36.88 | |||||
8 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.69 | 1:40.98 | |||||
9 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.78 | 1:41.66 | |||||
10 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.87 | 1:41.78 | |||||
11 | Mie Bysand | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.83 | 1:42.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:06 |