Resultater for VAT Copenhagen Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.75 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.11 | ||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.36 | ||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 26.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.73 | ||||||
8 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.90 | ||||||
9 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.10 | ||||||
10 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 27.43 | ||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.43 | ||||||
12 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.69 | ||||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.87 | ||||||
14 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.00 | ||||||
15 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.11 | ||||||
16 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.42 | ||||||
17 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.58 | ||||||
18 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.61 | ||||||
19 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 28.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
20 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.85 | ||||||
21 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.42 | ||||||
22 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 29.43 | ||||||
23 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.44 | ||||||
24 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | ||||||
25 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.61 | ||||||
26 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.63 | ||||||
27 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 29.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
28 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.97 | ||||||
29 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.19 | ||||||
30 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
31 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.81 | ||||||
32 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 30.98 | ||||||
33 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.18 | ||||||
34 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.37 | ||||||
35 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 31.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
36 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.77 | ||||||
37 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.83 | ||||||
38 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.63 | ||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.22 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.70 | ||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.73 | ||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 29.07 | ||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.08 | ||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.47 | ||||||
8 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.97 | ||||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.08 | ||||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.10 | ||||||
11 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 30.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.44 | ||||||
13 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.96 | ||||||
14 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.26 | ||||||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.35 | ||||||
16 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.38 | ||||||
17 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.41 | ||||||
18 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.25 | ||||||
19 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.46 | ||||||
20 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 32.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
21 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.84 | ||||||
22 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 35.53 | ||||||
23 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.53 | ||||||
24 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.17 | ||||||
25 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.34 | ||||||
26 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.67 | ||||||
27 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.45 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 30.14 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.14 | ||||||
3 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.56 | ||||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.03 | ||||||
5 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.72 | ||||||
6 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.78 | ||||||
7 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 34.90 | ||||||
8 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.78 | ||||||
9 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.97 | ||||||
10 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.21 | ||||||
11 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:48 |