Results for VAT Copenhagen Open 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Årg. 1920-2004: Tine Petersen (2003) 4:33.90 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:33.90 | 15-99 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:34.41 | ||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:41.06 | ||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:42.13 | ||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:43.28 | ||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:45.75 | ||||||
7 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:47.36 | ||||||
8 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.48 | ||||||
9 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:48.99 | ||||||
10 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:50.13 | ||||||
11 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.97 | ||||||
12 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:51.15 | ||||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:52.34 | ||||||
14 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.60 | ||||||
15 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.46 | ||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 4:57.68 | ||||||
17 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:58.54 | ||||||
18 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 4:58.98 | ||||||
19 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 4:59.61 | ||||||
20 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:20.87 | ||||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 1920-2004: Tine Petersen (2003) 4:33.90 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 4:51.64 | ||||||
2 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:58.00 | ||||||
3 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:58.98 | ||||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:01.13 | ||||||
5 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:02.28 | ||||||
6 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:04.02 | ||||||
7 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 5:04.14 | ||||||
8 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 5:12.28 | ||||||
9 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:13.70 | ||||||
10 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 5:21.30 | ||||||
11 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 5:21.68 | ||||||
12 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:22.32 | ||||||
13 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:26.09 | ||||||
14 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:31.49 | ||||||
15 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:41.12 | ||||||
16 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:48.99 | ||||||
17 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:53.43 | ||||||
18 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:53.79 | ||||||
19 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 6:07.84 | ||||||
20 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 6:16.27 | ||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 1920-2004: Tine Petersen (2003) 4:33.90 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:57.92 | ||||||
2 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:11.69 | ||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.56 | ||||||
4 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:33.67 | ||||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:37.71 | ||||||
6 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:51.86 | ||||||
7 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 6:00.44 | ||||||
8 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 6:13.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:13 |