2020-06-07   08:55:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 1, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Regitze Gaard (2001) 2:21.13 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.23        2:21.36   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    32.86        2:32.55   
Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.03        2:32.78   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.35        2:34.44  Deltager ikke i finalen 
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.72        2:37.09  Deltager ikke i finalen 
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub    34.87        2:37.17   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    33.69        2:39.07   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.54        2:39.91  Deltager ikke i finalen 
Silja Brage  2005  JGI Svømning    34.52        2:40.38  Deltager ikke i finalen 
10  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.52        2:42.92   
11  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.23        2:46.28   
12  Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub    36.28        2:47.94   
13  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.40        2:49.49   
14  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.69        2:51.89   
15  Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.49        2:56.63   
16  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    33.21        2:56.70  Deltager ikke i finalen 
17  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.97        3:15.54   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 1, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Regitze Gaard (2001) 2:21.13 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.60  1:08.62  1:42.85    2:18.72  0-999 Aldersgruppe Rekord 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    32.58  1:10.75  1:50.33    2:29.07   
Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.71  1:11.54  1:50.94    2:31.37   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub    35.32  1:15.23  1:56.24    2:36.76   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    34.17  1:13.73  1:55.69    2:39.91   
Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub    35.51  1:17.59  2:01.13    2:43.38   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.85  1:16.44  2:00.07    2:44.35   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.92  1:18.03  2:02.86    2:46.11   
Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.93  1:17.49  2:02.75    2:47.51   
10  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.74  1:18.19  2:04.33    2:51.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:03 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Jakob M. Jørgensen (1997) 2:11.81 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.66        2:08.77  0-999 Aldersgruppe Rekord 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.80        2:11.46  0-999 Aldersgruppe Rekord 
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.25        2:11.78   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.49        2:13.02   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.62        2:15.46   
Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31    28.94        2:16.76   
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svømmeklub    29.63        2:19.29  Deltager ikke i finalen 
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.46        2:19.75   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    29.54        2:20.41   
10  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    30.53        2:20.84   
11  Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.54        2:23.94  Deltager ikke i finalen 
12  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    30.40        2:24.76   
13  Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    31.04        2:25.18   
14  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.77        2:28.13   
15  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    29.82        2:28.90   
16  Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    32.14        2:29.34   
17  Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.87        2:29.64   
18  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    32.96        2:36.66   
19  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub    33.48        2:38.76   
20  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.01        2:52.91   
21  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.44        2:57.02  Deltager ikke i finalen 
22  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.62        2:58.08   
Rasmus Nickelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:08   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Sebastian Ovesen (1994) 2:08.77 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.90  1:00.14  1:34.11    2:08.50  0-999 Aldersgruppe Rekord 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.76  1:01.71  1:35.91    2:10.14   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.85  1:03.14  1:37.24    2:12.58   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.49  1:04.20  1:38.44    2:13.78   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.35  1:03.34  1:38.69    2:14.25   
Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31    29.37  1:03.76  1:39.45    2:16.34   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.31  1:04.73  1:41.62    2:19.79   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    30.60  1:05.51  1:43.11    2:21.07   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    31.58  1:08.40  1:47.12    2:27.15   
10  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    30.70  1:08.32  1:47.54    2:28.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:08 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  07:59   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:24.51 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    33.93  2:26.04      2:26.04   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.44  2:31.29      2:31.29   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.63  2:32.05      2:32.05   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.37  2:34.65      2:34.65   
Juliane Bo Andersen  2005  JGI Svømning    36.23  2:35.13      2:35.13  Deltager ikke i finalen 
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.89  2:35.53      2:35.53   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.46  2:38.22      2:38.22   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    37.60  2:38.70      2:38.70   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.36  2:39.14      2:39.14   
10  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.88  2:40.28      2:40.28   
11  Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.07  2:40.49      2:40.49  Deltager ikke i finalen 
12  Christine Henriksen  2003  JGI Svømning    37.73  2:41.87      2:41.87  Deltager ikke i finalen 
13  Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub    38.56  2:42.89      2:42.89   
14  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    38.34  2:43.53      2:43.53   
15  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    38.19  2:43.72      2:43.72   
16  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.39  2:43.84      2:43.84   
17  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    39.04  2:44.54      2:44.54   
18  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.50  2:44.83      2:44.83   
19  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.73  2:44.90      2:44.90   
20  Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub    38.05  2:45.14      2:45.14  Deltager ikke i finalen 
21  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.54  2:45.38      2:45.38   
22  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    38.24  2:47.29      2:47.29   
23  Silja Mortensen  2003  Albertslund IF    38.21  2:47.37      2:47.37   
24  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.94  2:47.46      2:47.46   
25  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.27  2:47.57      2:47.57   
26  Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.31  2:48.28      2:48.28   
27  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    39.62  2:48.54      2:48.54   
28  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.94  2:49.09      2:49.09   
29  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    39.72  2:49.66      2:49.66   
30  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    39.83  2:50.17      2:50.17   
31  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.23  2:52.10      2:52.10   
32  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.80  2:52.17      2:52.17   
33  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31    40.64  2:53.49      2:53.49   
34  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.83  2:55.41      2:55.41   
35  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    40.84  2:55.52      2:55.52   
36  Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.97  2:56.65      2:56.65   
37  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.64  2:58.60      2:58.60   
38  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.21  2:58.87      2:58.87   
39  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    41.51  2:59.50      2:59.50   
40  Ella Emilie Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31    42.43  2:59.54      2:59.54   
41  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  Greve Svømmeklub    1:13.43  3:19.34      3:19.34   
42  Julie Bruun  2008  Greve Svømmeklub    57.05  3:56.57      3:56.57   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  07:59 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  16:03   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:24.51 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    33.63  1:10.14  1:47.70    2:24.86   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.13  1:12.03  1:51.20    2:28.29   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.07  1:13.92  1:52.62    2:30.05   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.94  1:13.75  1:53.00    2:31.99   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.15  1:13.86  1:54.13    2:33.55   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.14  1:15.58  1:55.68    2:36.44   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.17  1:16.75  1:57.42    2:38.24   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    37.47  1:17.80  1:58.93    2:39.39   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub    37.23  1:18.64  2:01.05    2:40.62   
10  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.27  1:17.79  1:59.78    2:41.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  16:03 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Jakob Strunge Nissen (2002) 2:12.51 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.15        2:10.90  0-999 Aldersgruppe Rekord 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    30.72        2:15.22   
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.41        2:16.29   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.24        2:23.07   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.68        2:24.18   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.50        2:24.59   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    34.17        2:24.63   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    33.26        2:25.51   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    34.52        2:26.21   
10  Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub    34.76        2:26.26   
11  Nicolai Therkelsen  2003  Svømmeklubben Laksen    34.23        2:26.93  Deltager ikke i finalen 
12  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.01        2:27.11   
13  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.75        2:29.49   
14  Emil Witzner Hansen  2004  Svømmeklubben Laksen    35.76        2:30.53  Deltager ikke i finalen 
15  Petar Trkulja  2006  Næstved IF    34.91        2:32.33   
16  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.95        2:32.51   
17  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.35        2:33.58   
18  Noah Tranum  2004  JGI Svømning    35.46        2:34.76  Deltager ikke i finalen 
19  Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.00        2:36.87   
20  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.88        2:36.92   
21  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    36.23        2:37.57   
22  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    34.27        2:39.17   
23  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub    38.18        2:42.75   
24  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.45        2:42.85   
25  Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.44        2:42.87   
26  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    37.88        2:43.16   
27  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.64        2:45.29   
28  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.28        2:46.49   
29  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    38.65        2:46.78   
30  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.61        2:47.63   
31  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.32        2:48.02  Deltager ikke i finalen 
32  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.50        2:50.52   
33  Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub    41.67        2:54.65   
34  Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.82        2:57.74   
35  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub    40.83        2:59.32   
36  William Zuk Rasmussen  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling    46.83        3:21.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Jakob Strunge Nissen (2002) 2:10.90 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.81  1:02.57  1:36.20    2:08.81  0-999 Aldersgruppe Rekord 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    30.86  1:04.23  1:39.09    2:12.92   
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.69  1:07.41  1:43.25    2:18.31   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.89  1:09.71  1:45.34    2:21.19   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.52  1:11.34  1:48.22    2:24.12   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.74  1:10.27  1:48.22    2:25.16   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    34.63  1:11.44  1:48.64    2:25.23   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    33.41  1:10.11  1:48.29    2:26.31   
Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub    34.04  1:11.91  1:49.70    2:26.89   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  16:07 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 
Årg. 0-2004: Johanna Berthelsen (2000) 1:15.94 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 1:27.79 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub            1:14.21  15-999 Aldersgruppe Rekord 
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            1:14.87   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            1:16.11  Deltager ikke i finalen 
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:16.74   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.77   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.96   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:19.30   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            1:19.37   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            1:19.41   
10  Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub            1:21.61   
11  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.62   
12  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:25.15   
13  Mathilde Svendsen  2004  Greve Svømmeklub            1:26.14   
14  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Greve Svømmeklub            1:28.25   
15  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:30.49   
16  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:30.83   
17  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF            1:32.15   
18  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:32.36   
19  Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:37.48   
20  Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:49.62   
Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 0-2004: Johanna Berthelsen (2000) 1:15.94 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 1:27.79 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:22.34  Deltager ikke i finalen 
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:23.71   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:23.82   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.04   
Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:25.50   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:25.79   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            1:25.87   
Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.03   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            1:26.47   
10  Freja Juul  2006  Næstved IF            1:26.73  Deltager ikke i finalen 
11  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:27.35   
12  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:27.36   
13  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub            1:28.12   
14  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            1:29.86   
15  Lærke Marie Clausen  2005  Greve Svømmeklub            1:31.89   
16  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:33.03   
17  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.20   
18  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:34.30   
19  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:37.65   
20  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:38.07   
21  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub            1:40.17   
22  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:41.91   
23  Mathilde Bæklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:05.38   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 0-2004: Johanna Berthelsen (2000) 1:15.94 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 1:27.79 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:21.76  0-12 Aldersgruppe Rekord 
Annika Frederiksen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:32.66   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            1:34.08   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:35.83   
Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:39.19   
Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:39.24   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:42.66   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:43.81   
Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:44.48   
10  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub            1:54.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
Årg. 0-2004: Mathilda Hyldal Jung (2004) 1:14.21 2019-05-10 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Sarah Gudme (2007) 1:21.76 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub    35.59        1:14.57   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.06        1:15.18   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    35.91        1:15.24   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    35.68        1:15.80   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.82        1:17.06   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.56        1:19.25   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    36.91        1:19.61   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    37.99        1:19.92   
Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub    38.94        1:22.71   
10  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.74        1:25.86   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 0-2004: Mathilda Hyldal Jung (2004) 1:14.21 2019-05-10 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Sarah Gudme (2007) 1:21.76 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    38.81        1:22.54   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.38        1:22.67   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    38.68        1:22.87   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    39.12        1:23.24   
Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    39.52        1:23.24   
Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.56        1:23.70   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    39.34        1:24.41   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    40.23        1:26.27   
Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    40.45        1:27.45   
10  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    40.76        1:27.54   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 0-2004: Mathilda Hyldal Jung (2004) 1:14.21 2019-05-10 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Sarah Gudme (2007) 1:21.76 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    38.32        1:23.72   
Annika Frederiksen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    42.22        1:29.01   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub    43.90        1:31.77   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31    44.54        1:34.28   
Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    47.52        1:39.19   
Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    46.57        1:40.18   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    48.12        1:40.90   
Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31    50.26        1:44.03   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31    50.26        1:46.50   
10  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub    55.18        1:56.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:18 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Mathias Christensen (2004) 1:14.27 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Mads Mørkhøj Hartington (2006) 1:22.80 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.30   
Christian Rasmussen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.90   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:11.90   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            1:12.17  Deltager ikke i finalen 
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            1:12.31   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            1:14.39   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:14.48   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:14.78   
Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:14.85  Deltager ikke i finalen 
10  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:14.89   
11  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            1:15.19   
12  Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            1:15.71   
13  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:15.78   
14  David Kristensen  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:16.61   
15  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:17.52   
16  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.81   
17  Victor Toftehøj  2003  JGI Svømning            1:18.88   
18  Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            1:19.85  Deltager ikke i finalen 
19  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:21.68   
20  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:25.38   
21  William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:41.71   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Mathias Christensen (2004) 1:14.27 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Mads Mørkhøj Hartington (2006) 1:22.80 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Kousgard Kortegaar  2004  JGI Svømning            1:11.95  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.20   
Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub            1:15.97   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            1:16.65   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.92  Deltager ikke i finalen 
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:19.69   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:20.39  Deltager ikke i finalen 
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:20.71   
Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:21.47   
10  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:21.65   
11  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:22.01   
12  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub            1:22.69   
13  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            1:23.01   
14  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:23.18  Deltager ikke i finalen 
15  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.41   
16  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub            1:26.46   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Mathias Christensen (2004) 1:14.27 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Mads Mørkhøj Hartington (2006) 1:22.80 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:15.56  0-13 Aldersgruppe Rekord 
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:21.77  0-13 Aldersgruppe Rekord 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            1:23.85   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:32.70   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub            1:33.92   
Mark Dimon  2006  Greve Svømmeklub            1:34.17   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:38.62   
Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:43.33   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:51.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Anders Kousgard Kortegaar (2004) 1:11.95 2019-05-10 
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:15.56 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.32        1:06.39   
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF    32.69        1:09.49   
Christian Rasmussen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.03        1:10.49   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.02        1:12.73   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31    35.13        1:13.30   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.98        1:14.36   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    34.43        1:15.55   
Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.58        1:15.73   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    35.07        1:16.23   
10  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.14        1:16.84   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Anders Kousgard Kortegaar (2004) 1:11.95 2019-05-10 
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:15.56 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.58        1:11.45  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Anders Kousgard Kortegaar  2004  JGI Svømning    33.27        1:11.65   
Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub    34.64        1:15.40   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.42        1:16.87   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.97        1:18.70   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.01        1:19.61   
Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.24        1:21.78   
Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.07        1:22.60   
Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31    38.60        1:22.64   
10  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub    38.60        1:24.75   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Anders Kousgard Kortegaar (2004) 1:11.95 2019-05-10 
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:15.56 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.02        1:15.30  0-13 Aldersgruppe Rekord 
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.27        1:19.84   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    40.15        1:26.87   
Mark Dimon  2006  Greve Svømmeklub    42.93        1:32.98   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub    43.85        1:33.95   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    43.42        1:34.28   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31    47.56        1:39.23   
Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31    48.92        1:43.66   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    49.91        1:45.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:28 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 1:00.08 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:01.63 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:07.34 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            59.11  15-999 Aldersgruppe Rekord 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.71   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.97   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            1:01.23   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:01.33   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.36   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:01.42   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:01.47   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            1:01.59  Deltager ikke i finalen 
10  Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:01.82   
11  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            1:01.95   
12  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.11   
13  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            1:03.41   
14  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:03.55   
15  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            1:03.72   
16  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:03.96  Deltager ikke i finalen 
17  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:04.00   
18  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:04.13   
19  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Greve Svømmeklub            1:04.22   
20  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:04.28   
21  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.65   
22  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.75   
23  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.39   
24  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.71   
25  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.87   
26  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            1:06.02   
27  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.64   
28  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.73   
29  Mathilde Svendsen  2004  Greve Svømmeklub            1:07.53   
30  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            1:07.57   
31  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:07.74   
32  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:07.99   
33  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:09.49   
34  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:09.65   
34  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby            1:09.65   
36  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:10.25   
37  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:11.00   
38  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:11.61   
39  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:12.19   
40  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            1:12.90   
41  Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:36.08   
Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 1:00.08 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:01.63 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:07.34 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            59.64  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            1:02.80   
Silja Brage  2005  JGI Svømning            1:03.77   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:04.21   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:04.28   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.67   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:05.78  Deltager ikke i finalen 
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:05.80   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:06.57   
10  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.75  Deltager ikke i finalen 
11  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:07.02   
12  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:07.09   
13  Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.32  Deltager ikke i finalen 
14  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.47   
15  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.89   
16  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.79   
17  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:08.87   
18  Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub            1:09.11   
19  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:09.19   
20  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.60   
21  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:09.71   
22  Emilia Gotfredsen  2005  Ishøj Svømme Klub            1:09.74   
23  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:10.41   
24  Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.98   
25  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:11.15   
26  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:11.82   
27  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:11.90   
28  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:12.12   
29  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:12.14   
30  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub            1:13.11   
31  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:13.20   
32  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:19.73   
33  Mathilde Bæklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:31.40   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 1:00.08 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:01.63 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:07.34 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:03.26  Deltager ikke i finalen 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:03.79   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.81  0-12 Aldersgruppe Rekord 
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.92   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:09.78   
Ella Emilie Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:10.30   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:13.89   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:14.49   
Louise Popp-Madsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:15.89   
10  Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            1:19.99   
11  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  Greve Svømmeklub            1:26.28   
12  Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub            1:27.23   
13  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:28.33   
14  Julie Bruun  2008  Greve Svømmeklub            1:35.78   
15  Sally M. Dalfoss Siggaard  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:45.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 59.11 2019-05-10 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 59.64 2019-05-10 
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 1:03.26 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    28.81        59.10   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    29.27        1:00.49   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.25        1:00.68   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.53        1:01.21   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    30.30        1:01.52   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    29.77        1:01.56   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    30.15        1:01.61   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    29.91        1:01.94   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    29.91        1:02.27   
10  Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.54        1:02.37   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 59.11 2019-05-10 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 59.64 2019-05-10 
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 1:03.26 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    28.37        59.18  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    29.84        1:02.14   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    29.98        1:02.90   
Silja Brage  2005  JGI Svømning    30.66        1:03.07   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    30.08        1:03.32   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.24        1:04.25   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    31.41        1:05.37   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    31.30        1:05.47   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    31.63        1:06.18   
10  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    32.61        1:06.65   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 59.11 2019-05-10 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 59.64 2019-05-10 
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 1:03.26 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    30.47        1:03.76   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.41        1:05.43   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.87        1:06.18   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31    33.26        1:08.60   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31    34.94        1:13.41   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31    36.17        1:15.12   
Louise Popp-Madsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.48        1:16.58   
Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub    36.85        1:21.41   
Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  Greve Svømmeklub    39.75        1:24.67   
10  Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub    41.63        1:30.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:40 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:52   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:01.68 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.33   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            54.71  Deltager ikke i finalen 
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            55.25   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.45   
Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.67   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            55.97   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            56.15   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            56.28  Deltager ikke i finalen 
Christian Rasmussen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.30   
10  Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            56.43   
11  Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31            56.96   
12  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            57.58   
13  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939            57.76   
14  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            58.02   
15  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  JGI Svømning            58.15   
16  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            58.24   
17  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.25   
18  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.39   
19  Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.43  Deltager ikke i finalen 
20  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.53   
21  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            58.63   
22  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            58.80   
23  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            59.34  Deltager ikke i finalen 
24  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            59.35   
25  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:00.21   
26  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:00.39   
27  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:00.48   
28  Harald Franck  2003  Næstved IF            1:00.80   
29  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.99   
30  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:04.06   
31  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub            1:05.35   
32  David Kristensen  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:05.77   
33  William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:23.24   
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:01.68 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub            57.55   
Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            58.47   
Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub            58.98   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            59.18   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            59.87   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub            1:00.05   
Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:00.36   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub            1:00.65   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.01   
10  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.10   
11  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.15  Deltager ikke i finalen 
12  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.30   
13  Noah Tranum  2004  JGI Svømning            1:01.42   
14  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.63  Deltager ikke i finalen 
15  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:01.72   
16  Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub            1:02.13   
17  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:02.20   
18  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:03.41   
19  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:03.46   
20  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.97   
21  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.14   
22  Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:08.42   
23  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:10.67   
24  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:11.51   
25  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:17.71   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart sw4.4 
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svømmeklub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:01.68 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            57.55  0-13 Aldersgruppe Rekord 
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:02.88   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:09.21   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:09.73   
Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            1:11.01   
Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub            1:11.21   
Mark Dimon  2006  Greve Svømmeklub            1:15.29   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub            1:15.38   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:15.56   
10  Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:15.86   
11  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:16.52   
12  Nicolai Østergaard Hansen  2007  Greve Svømmeklub            1:17.25   
13  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub            1:17.33   
14  Alex Leander Dabelsteen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:24.19   
15  William Zuk Rasmussen  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:28.06   
16  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:30.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:52 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:46   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 57.55 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.04        53.71   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    26.00        54.81   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.68        55.37   
Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.45        55.47   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    26.29        55.52   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    27.23        56.40   
Christian Rasmussen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.98        56.65   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    27.34        57.18   
Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31    27.70        57.74   
10  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    28.18        58.16   
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 57.55 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    28.34        57.33   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    27.60        57.81   
Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub    28.64        58.25   
Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    28.23        58.41   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    28.30        58.66   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    28.42        59.84   
Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    29.62        1:00.31   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub    28.85        1:00.33   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.99        1:00.64   
10  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    29.74        1:01.06   
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 57.55 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    27.98        57.90   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    30.50        1:03.15   
Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    32.39        1:07.35   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    31.67        1:07.35   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.36        1:07.77   
Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub    33.20        1:10.20   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31    35.40        1:12.95   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.53        1:14.13   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub    35.48        1:14.14   
10  Mark Dimon  2006  Greve Svømmeklub    35.13        1:15.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:46 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:52   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2004 
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 30.92 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.70   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.16   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.22   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            30.09   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            30.34   
Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.50   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.53   
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            30.56  Deltager ikke i finalen 
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            30.59   
10  Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            30.69   
11  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            30.72   
12  Olivia Møller  2004  Køge Svømmeklub            30.78   
13  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.79   
14  Christine Henriksen  2003  JGI Svømning            30.96  Deltager ikke i finalen 
15  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.98  Deltager ikke i finalen 
16  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.09   
16  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            31.09   
16  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            31.09   
19  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            31.41   
20  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.43   
21  Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub            31.63  Deltager ikke i finalen 
22  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            31.98  Deltager ikke i finalen 
23  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.01   
24  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.10   
25  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            32.11   
26  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svømmeklub            32.67   
27  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.68   
28  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            32.69   
29  Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svømmeklub            32.76   
30  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.85   
31  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.89   
32  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            33.44   
33  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            33.66   
34  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            33.72   
35  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            33.82   
36  Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub            34.81  Deltager ikke i finalen 
37  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.09   
38  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.53   
39  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.55   
40  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.65   
41  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby            36.41   
42  Silja Mortensen  2003  Albertslund IF            36.97   
43  Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.54   
44  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF            38.11   
45  Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            52.66   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 30.92 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            30.87   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            31.62   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            31.78   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub            32.68   
Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub            32.85   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.04  Deltager ikke i finalen 
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.37   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.66   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            34.15   
10  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.28   
11  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            34.32   
12  Juliane Bo Andersen  2005  JGI Svømning            34.54  Deltager ikke i finalen 
13  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.00   
14  Emilia Gotfredsen  2005  Ishøj Svømme Klub            35.12   
15  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.18  Deltager ikke i finalen 
16  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.39   
17  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            35.49   
18  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            35.77   
19  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.88   
20  Freja Juul  2006  Næstved IF            36.12   
21  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            36.26   
22  Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.55   
23  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.44   
24  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.77  Deltager ikke i finalen 
25  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.23   
26  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            38.61   
27  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.72   
28  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.88   
29  Lærke Marie Clausen  2005  Greve Svømmeklub            39.31   
30  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub            39.53   
31  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            40.59   
32  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            41.77   
33  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            41.96   
34  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub            44.54   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 30.92 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.51  0-12 Aldersgruppe Rekord 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            31.43   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.55   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.20   
Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.78   
Louise Popp-Madsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.00   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            37.12   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.40   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            39.79   
10  Ella Emilie Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            42.27   
11  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub            42.34   
12  Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            42.37   
13  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            44.37   
14  Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub            44.40   
15  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            46.78   
Sally M. Dalfoss Siggaard  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            DSQ  arme frem u vand 30m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:52 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  16:15   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 30.51 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.18  15-999 Aldersgruppe Rekord 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.60   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            29.27   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.85   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            30.06   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            30.32   
Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.54   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            30.57   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            30.89   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 30.51 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            31.18   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            31.49   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            31.59   
Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub            32.42   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.53   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            32.72   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub            33.12   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.42   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            33.60   
10  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.69   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 30.51 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.94  0-12 Aldersgruppe Rekord 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            31.43   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.53   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.31   
Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.39   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            36.24   
Louise Popp-Madsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            37.37   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.58   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            38.49   
10  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub            41.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  16:15 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:48   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.75  Deltager ikke i finalen 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.11   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.16  Deltager ikke i finalen 
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.18  Deltager ikke i finalen 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            26.36   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            26.52  Deltager ikke i finalen 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.73   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            26.90   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            27.10   
10  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            27.43   
10  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            27.43   
12  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            27.69   
13  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.87   
14  Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31            28.00   
15  Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub            28.11   
16  Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            28.42   
17  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.58   
18  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.61   
19  Nicolai Therkelsen  2003  Svømmeklubben Laksen            28.79  Deltager ikke i finalen 
20  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.85   
21  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939            29.42   
22  Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            29.43   
23  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.44   
24  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.46   
25  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.61   
26  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            29.63   
27  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  JGI Svømning            29.80  Deltager ikke i finalen 
28  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            29.97   
29  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.19   
30  Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.24  Deltager ikke i finalen 
31  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            30.81   
32  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            30.98   
33  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.18   
34  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            31.37   
35  Victor Toftehøj  2003  JGI Svømning            31.49  Deltager ikke i finalen 
36  Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            31.77   
37  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.83   
38  Harald Franck  2003  Næstved IF            32.63   
Rasmus Nickelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.49  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            28.22  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.70   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            28.73   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub            29.07   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.08   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            29.47   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            29.97   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.08   
10  Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub            30.10   
11  Anders Kousgard Kortegaar  2004  JGI Svømning            30.38  Deltager ikke i finalen 
12  Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub            30.44   
13  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub            30.96   
14  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.26   
15  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.35   
16  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            31.38   
17  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.41   
18  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.25   
19  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.46   
20  Emil Witzner Hansen  2004  Svømmeklubben Laksen            32.81  Deltager ikke i finalen 
21  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.84   
22  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub            35.53   
23  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.53   
24  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.17   
25  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.34   
26  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            40.67   
27  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.45   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            30.14   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.14   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.56   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.03   
Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            34.72   
Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            34.78   
Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub            34.90   
Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            38.78   
Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.97   
10  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            46.21   
11  Alex Leander Dabelsteen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            48.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:48 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  16:21   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 27.49 2019-05-10 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.00   
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            26.48   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            26.57   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            26.62   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            26.98   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.28   
Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            27.37   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            27.45   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.68   
10  Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31            28.07   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 27.49 2019-05-10 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.85  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.54   
Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            27.75   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            28.57   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.04   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            29.51   
Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub            29.57   
Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub            29.92   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.94   
10  Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub            30.12   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 27.49 2019-05-10 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            29.60   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            30.90   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.68   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.97   
Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            34.19   
Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub            34.79   
Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            35.24   
Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            37.26   
Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.36   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  16:21 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Årg. 1920-2004: Tine Petersen (2003) 4:33.90 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:33.90  15-99 Aldersgruppe Rekord 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            4:34.41   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            4:41.06   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:42.13   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:43.28   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            4:45.75   
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:47.36   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:47.48   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            4:48.99   
10  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            4:50.13   
11  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            4:50.97   
12  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            4:51.15   
13  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            4:52.34   
14  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:54.60   
15  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:56.46   
16  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Greve Svømmeklub            4:57.68   
17  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            4:58.54   
18  Katrine Duus  2003  Næstved IF            4:58.98   
19  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            4:59.61   
20  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            5:20.87   
Elisabeth Roskær  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 1920-2004: Tine Petersen (2003) 4:33.90 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Silja Brage  2005  JGI Svømning            4:51.64   
Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            4:58.00   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            4:58.98   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:01.13   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            5:02.28   
Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:04.02   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub            5:04.14   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            5:12.28   
Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            5:13.70   
10  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub            5:21.30   
11  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            5:21.68   
12  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            5:22.32   
13  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            5:26.09   
14  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            5:31.49   
15  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:41.12   
16  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:48.99   
17  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            5:53.43   
18  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:53.79   
19  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            6:07.84   
20  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            6:16.27   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 1920-2004: Tine Petersen (2003) 4:33.90 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            4:57.92   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            5:11.69   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:30.56   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            5:33.67   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            5:37.71   
Annika Frederiksen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            5:51.86   
Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            6:00.44   
Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            6:13.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Årg. 1920-2003: Sebastian Ovesen (1994) 4:05.83 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:11.43   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:15.12   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:17.21   
Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31            4:18.23   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939            4:21.69   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:23.27   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            4:23.33   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            4:26.39   
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            4:28.57   
10  Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub            4:29.20   
11  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:39.00   
12  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            4:43.46   
13  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            4:50.32   
14  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            4:55.96   
15  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub            5:14.59   
16  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:16.57   
17  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:28.12   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 1920-2003: Sebastian Ovesen (1994) 4:05.83 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svømmeklub            4:23.81   
Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            4:24.82   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub            4:24.85   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:34.16   
Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub            4:44.71   
Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            4:45.07   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub            4:45.92   
Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            4:48.74   
Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            4:48.93   
10  Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub            4:51.12   
11  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            4:52.25   
12  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:57.33   
13  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            4:58.41   
14  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            5:02.36   
15  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            5:05.84   
16  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:11.51   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Årg. 1920-2003: Sebastian Ovesen (1994) 4:05.83 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            4:33.93   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:24.24   
Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:24.85   
Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            5:32.56   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:38.49   
Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            5:41.78   
Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            5:42.84   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            5:44.70   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            5:47.66   
10  Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub            5:48.96   
11  Nicolai Østergaard Hansen  2007  Greve Svømmeklub            5:54.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 
Årg. 0-2004: Pernille Pedersen (2001) 33.65 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 34.92 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 36.76 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            31.74  15-999 Aldersgruppe Rekord 
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            32.07  15-999 Aldersgruppe Rekord 
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.15   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.88   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            33.18   
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            33.46   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            33.73   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub            33.99   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            34.48   
10  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.62   
11  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            35.27   
12  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            35.53   
13  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            35.59   
14  Katrine Duus  2003  Næstved IF            35.75   
15  Silja Mortensen  2003  Albertslund IF            35.78   
16  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            35.81   
17  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.11   
18  Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            36.62   
19  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            37.77   
20  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            38.04   
21  Mathilde Svendsen  2004  Greve Svømmeklub            38.71   
22  Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            41.52   
23  Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.37   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Elisabeth Roskær  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 0-2004: Pernille Pedersen (2001) 33.65 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 34.92 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 36.76 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.52  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            33.83   
Juliane Bo Andersen  2005  JGI Svømning            33.84   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.04   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            34.70   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            34.72   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            34.97   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.38   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            35.41   
10  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.81   
11  Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            35.93   
12  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            36.10   
13  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            36.13   
14  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.74   
15  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.87   
16  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            37.14   
17  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.15   
18  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.40   
19  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            37.47   
20  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            37.59   
21  Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub            37.64   
22  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.75   
23  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            37.81   
24  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            37.99   
25  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.00   
26  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            38.41   
27  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            38.66   
28  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.96   
29  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.02   
30  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub            40.26   
31  Lærke Marie Clausen  2005  Greve Svømmeklub            40.51   
32  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            41.05   
33  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            41.13   
34  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.39   
35  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            42.65   
36  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            44.14   
37  Mathilde Bæklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            46.71   
38  Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK            47.20   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 0-2004: Pernille Pedersen (2001) 33.65 2018-05-12 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 34.92 2018-05-12 
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 36.76 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.25  0-12 Aldersgruppe Rekord 
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            35.47  0-12 Aldersgruppe Rekord 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.82   
Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.79   
Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            37.63   
Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31            38.39   
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.54   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            40.97   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            41.09   
10  Mie Bysand  2007  VAT Copenhagen-MK31            41.55   
11  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  Greve Svømmeklub            42.65   
12  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31            42.74   
13  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31            42.77   
14  Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            43.46   
15  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31            43.65   
16  Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub            44.55   
17  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            45.17   
18  Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            45.46   
19  Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            45.61   
20  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            46.35   
21  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            48.33   
22  Julie Bruun  2008  Greve Svømmeklub            51.87   
23  Sally M. Dalfoss Siggaard  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            57.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
Årg. 0-2004: Lærke Rask Sander (2002) 31.74 2019-05-10 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 30.52 2019-05-10 
Årg. 2007-2019: Martine Damborg (2007) 34.25 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            31.15  15-999 Aldersgruppe Rekord 
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            31.25   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            31.82   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            32.17   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.35   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.63   
Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.33   
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            33.45   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            33.59   
10  Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            33.65   
11  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.70   
12  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub            33.85   
13  Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            33.90   
14  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub            33.91   
15  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            34.63   
16  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            36.27   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            DNS   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 0-2004: Lærke Rask Sander (2002) 31.74 2019-05-10 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 30.52 2019-05-10 
Årg. 2007-2019: Martine Damborg (2007) 34.25 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.90   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.70   
Juliane Bo Andersen  2005  JGI Svømning            33.76   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            33.94   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.26   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            34.27   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            34.50   
Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.60   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.28   
10  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            36.42   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 0-2004: Lærke Rask Sander (2002) 31.74 2019-05-10 
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 30.52 2019-05-10 
Årg. 2007-2019: Martine Damborg (2007) 34.25 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.36   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            35.03   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.57   
Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            37.39   
Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            38.74   
Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31            38.81   
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.55   
Mie Bysand  2007  VAT Copenhagen-MK31            41.38   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            42.01   
10  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            43.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:14 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Magnus Ulrik Larsen (2005) 34.23 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            28.53   
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub            28.94   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.48   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            29.67  Deltager ikke i finalen 
Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.36   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            30.39   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            30.46   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK            30.72   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            31.09   
10  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.90   
11  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            32.63  Deltager ikke i finalen 
12  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939            32.98   
13  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.42  Deltager ikke i finalen 
14  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.58   
15  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            33.68   
16  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  JGI Svømning            34.07   
17  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            34.80   
18  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.14   
19  Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            35.45   
20  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.44   
Harald Franck  2003  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Magnus Ulrik Larsen (2005) 34.23 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Witzner Hansen  2004  Svømmeklubben Laksen            32.49   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            32.64   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub            32.74   
Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.01   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            33.26   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.37   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            33.60   
Noah Tranum  2004  JGI Svømning            33.61  Deltager ikke i finalen 
Anders Kousgard Kortegaar  2004  JGI Svømning            33.95  Deltager ikke i finalen 
10  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.99   
11  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.29   
12  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            34.33   
13  Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            34.41   
14  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub            35.25   
15  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.63   
16  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.90   
17  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.05   
18  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            36.67   
19  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.68   
20  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub            37.18   
21  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            37.32   
22  Daniel Poulsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            41.66   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            DNS   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Magnus Ulrik Larsen (2005) 34.23 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            30.69  0-13 Aldersgruppe Rekord 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            32.08   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.45   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            34.39   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.68   
Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            36.46   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.84   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.89   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            37.39   
10  William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.97   
11  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.09   
12  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.38   
13  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub            38.79   
14  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.23   
15  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            40.29   
16  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            40.96   
17  Noah Pettersen  2007  Kalundborg SK            41.30   
18  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            41.42   
19  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            42.18   
20  Jonas Scheby Petersen  2007  Kalundborg SK            43.60   
21  Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            43.90   
22  Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            44.74   
23  William Zuk Rasmussen  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            44.85   
24  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            45.14   
25  Alex Leander Dabelsteen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            45.89   
26  Alfred Nielsen-Bentholm  2007  VAT Copenhagen-MK31            45.93   
27  Jonas Hennings Lindhardt  2007  VAT Copenhagen-MK31            47.67   
28  Jakob Bagge  2006  Kalundborg SK            48.05   
29  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            50.08   
30  Luca Kepser  2007  Vallensbæk IF Af 1939            51.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 30.69 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            28.15  16-999 Aldersgruppe Rekord 
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub            29.29   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.49   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            29.74   
Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.49   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            31.14   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            31.18   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK            31.45   
Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.76   
10  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939            32.18   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 30.69 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            31.91   
Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            31.97   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            32.53   
Emil Witzner Hansen  2004  Svømmeklubben Laksen            32.54   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub            33.49   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.51   
Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.55   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.84   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            34.07   
10  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            36.46   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 30.69 2019-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.09   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            32.51   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.85   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            34.77   
Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            35.48   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.02   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            37.03   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.19   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.33   
10  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            38.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:04 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:25.12 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.66  1:10.22  1:52.34    2:27.41  Deltager ikke i finalen 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.53  1:09.61  1:52.89    2:27.71   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.69  1:11.68  1:55.00    2:31.58   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.26  1:11.15  1:57.43    2:32.54   
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub    33.06  1:15.42  1:56.38    2:33.30  Deltager ikke i finalen 
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.28  1:16.04  1:58.63    2:35.20   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    32.97  1:13.81  2:00.30    2:36.41  Deltager ikke i finalen 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    34.17  1:15.83  1:59.09    2:36.64  Deltager ikke i finalen 
Christine Henriksen  2003  JGI Svømning    32.86  1:14.68  2:00.46    2:37.17   
10  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.05  1:15.11  2:00.96    2:38.07   
11  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Greve Svømmeklub    34.68  1:14.59  2:02.78    2:39.64   
12  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.23  1:16.14  2:04.34    2:39.74  Deltager ikke i finalen 
13  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.72  1:16.16  2:05.29    2:40.25   
14  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    33.28  1:17.09  2:05.40    2:41.07  Deltager ikke i finalen 
15  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    33.64  1:17.01  2:04.33    2:41.30   
16  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.36  1:14.51  2:05.42    2:41.36   
17  Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    32.71  1:13.96  2:01.66    2:41.46   
18  Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub    35.29  1:19.85  2:04.24    2:41.84   
19  Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    34.71  1:18.02  2:04.21    2:42.09   
20  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.07  1:17.02  2:03.85    2:42.33   
21  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    33.69  1:16.03  2:04.55    2:42.77   
22  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.32  1:18.96  2:02.56    2:42.96   
23  Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.84  2:43.20      2:43.20   
24  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    34.18  1:19.08  2:06.32    2:43.84   
25  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.38  1:18.09  2:06.51    2:43.91   
26  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.42  1:19.40  2:05.67    2:45.11   
26  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    34.30  2:45.11      2:45.11   
28  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.14  1:20.47  2:07.76    2:45.73   
29  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.15  1:16.27  2:08.20    2:45.81   
30  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    37.00  1:21.13  2:10.78    2:45.86   
31  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub    34.74  1:19.46  2:10.85    2:46.30   
32  Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.61  1:20.95  2:08.67    2:46.75   
33  Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    37.13  2:46.77      2:46.77   
34  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.56  1:19.87  2:06.55    2:47.15   
35  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    36.52  2:48.57      2:48.57   
36  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    32.51  1:16.11  2:10.15    2:49.11   
37  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.47  2:49.17      2:49.17   
38  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    34.93  1:21.38  2:08.16    2:50.16   
39  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    36.59  2:50.65      2:50.65   
40  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.12  1:20.95  2:12.11    2:50.89   
41  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.68  2:51.17      2:51.17   
42  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    37.49  2:51.93      2:51.93   
43  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.21  2:54.00      2:54.00   
44  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    40.82  2:54.75      2:54.75   
45  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    37.19  2:54.98      2:54.98   
46  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.38  1:25.68  2:13.30    2:55.21   
47  Emilia Gotfredsen  2005  Ishøj Svømme Klub    35.97  2:55.47      2:55.47   
48  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    36.38  1:20.61  2:12.66    2:55.72   
49  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.87  2:56.10      2:56.10   
50  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.22  1:24.26  2:16.90    2:56.43   
51  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    42.16  2:57.12      2:57.12   
52  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.01  2:58.46      2:58.46   
53  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31    39.39  2:59.41      2:59.41   
54  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub    39.00  3:01.10      3:01.10   
55  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.81  3:02.04      3:02.04   
56  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    42.13  3:02.60      3:02.60   
57  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.83  3:02.91      3:02.91   
58  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    43.11  3:02.92      3:02.92   
59  Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.09  3:03.36      3:03.36   
60  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.60  3:03.86      3:03.86   
61  Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.27  3:05.80      3:05.80   
62  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    42.28  3:06.63      3:06.63   
63  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31    44.17  3:07.95      3:07.95   
64  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub    43.81  3:08.39      3:08.39   
65  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    46.71  3:10.83      3:10.83   
66  Mathilde Bremer Sørensen  2006  Greve Svømmeklub    40.02  3:10.89      3:10.89   
67  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31    44.44  3:10.92      3:10.92   
68  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.32  3:11.20      3:11.20   
69  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31    46.04  3:11.46      3:11.46   
70  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.21  3:14.71      3:14.71   
71  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.89  3:14.93      3:14.93   
72  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.79  3:16.26      3:16.26   
73  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.66  3:16.82      3:16.82   
74  Louise Popp-Madsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.92  3:17.00      3:17.00   
75  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.94  3:23.59      3:23.59   
76  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub    42.37  3:26.17      3:26.17   
77  Mie Bysand  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.72  3:26.76      3:26.76   
78  Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.61  3:28.85      3:28.85   
79  Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    53.55  3:30.06      3:30.06   
80  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31      1:45.67  2:44.02    3:32.22   
81  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31    50.67  3:47.09      3:47.09   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            DNS   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            DNS   
Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNF   
Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  fuld neddyk 100m 
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ryg p mav 100m sw9.4 
Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK            DSQ  ryg p mav 100m sw9.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:25.12 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.43  1:09.03  1:52.27    2:27.54   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    31.93  1:09.89  1:55.54    2:29.97   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.09  1:12.60  1:55.68    2:30.68   
Christine Henriksen  2003  JGI Svømning    32.55  1:13.70  1:58.56    2:35.50   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.36  1:16.23  1:58.82    2:36.54   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.36  1:15.10  2:02.65    2:36.76   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.98  1:13.58  2:00.05    2:37.10   
Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Greve Svømmeklub    33.97  1:13.01  2:01.22    2:38.85   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.49  1:14.58  2:05.37    2:41.55   
10  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    33.86  1:16.55  2:05.65    2:42.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:32 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Jakob M. Jørgensen (1997) 2:10.43 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.29  1:01.80  1:41.13    2:11.46  Deltager ikke i finalen 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.18  1:03.83  1:41.88    2:13.10   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.26  1:02.41  1:42.35    2:13.65   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    27.92  1:03.35  1:43.93    2:14.74  Deltager ikke i finalen 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    28.31  1:04.73  1:44.42    2:14.91   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    29.38  1:05.61  1:44.50    2:15.50  Deltager ikke i finalen 
Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31    28.91  1:05.11  1:45.94    2:17.56   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    29.01  1:03.68  1:46.83    2:17.91   
Christian Rasmussen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.12  1:07.18  1:47.67    2:19.13   
10  Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    29.67  1:05.71  1:48.04    2:19.73   
11  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.56  1:03.18  1:48.78    2:20.49   
12  Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.81  1:05.44  1:46.94    2:20.78   
13  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.96  1:04.35  1:48.23    2:21.45  Deltager ikke i finalen 
14  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    29.69  1:05.11  1:48.50    2:22.08   
15  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.37  1:08.11  1:50.39    2:24.34   
16  Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    29.58  1:07.40  1:50.51    2:25.75   
17  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.23  1:12.47  1:52.64    2:26.30   
18  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    30.80  1:10.97  1:52.34    2:26.79   
19  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31    29.87  1:11.68  1:53.06    2:27.26   
20  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.46  1:11.00  1:54.41