2020-03-30   06:07:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:48   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.75  Deltager ikke i finalen 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.11   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.16  Deltager ikke i finalen 
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.18  Deltager ikke i finalen 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            26.36   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            26.52  Deltager ikke i finalen 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.73   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            26.90   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            27.10   
10  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            27.43   
10  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            27.43   
12  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            27.69   
13  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.87   
14  Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31            28.00   
15  Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub            28.11   
16  Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            28.42   
17  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.58   
18  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.61   
19  Nicolai Therkelsen  2003  Svømmeklubben Laksen            28.79  Deltager ikke i finalen 
20  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.85   
21  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939            29.42   
22  Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            29.43   
23  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.44   
24  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.46   
25  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.61   
26  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            29.63   
27  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  JGI Svømning            29.80  Deltager ikke i finalen 
28  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            29.97   
29  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.19   
30  Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.24  Deltager ikke i finalen 
31  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            30.81   
32  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            30.98   
33  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.18   
34  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            31.37   
35  Victor Toftehøj  2003  JGI Svømning            31.49  Deltager ikke i finalen 
36  Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            31.77   
37  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.83   
38  Harald Franck  2003  Næstved IF            32.63   
Rasmus Nickelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.49  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            28.22  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.70   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            28.73   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub            29.07   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.08   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            29.47   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            29.97   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.08   
10  Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub            30.10   
11  Anders Kousgard Kortegaar  2004  JGI Svømning            30.38  Deltager ikke i finalen 
12  Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub            30.44   
13  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub            30.96   
14  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.26   
15  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.35   
16  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            31.38   
17  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.41   
18  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.25   
19  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.46   
20  Emil Witzner Hansen  2004  Svømmeklubben Laksen            32.81  Deltager ikke i finalen 
21  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.84   
22  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub            35.53   
23  Mathias W. Rasmussen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.53   
24  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.17   
25  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.34   
26  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            40.67   
27  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.45   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            30.14   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.14   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.56   
Marius Hedvang Segato  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.03   
Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            34.72   
Vincent Borup Schärer  2006  Greve Svømmeklub            34.78   
Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub            34.90   
Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            38.78   
Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.97   
10  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            46.21   
11  Alex Leander Dabelsteen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            48.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark