2020-06-02   23:36:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Lørdag

Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:25.12 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.66  1:10.22  1:52.34    2:27.41  Deltager ikke i finalen 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.53  1:09.61  1:52.89    2:27.71   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.69  1:11.68  1:55.00    2:31.58   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.26  1:11.15  1:57.43    2:32.54   
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub    33.06  1:15.42  1:56.38    2:33.30  Deltager ikke i finalen 
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.28  1:16.04  1:58.63    2:35.20   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    32.97  1:13.81  2:00.30    2:36.41  Deltager ikke i finalen 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    34.17  1:15.83  1:59.09    2:36.64  Deltager ikke i finalen 
Christine Henriksen  2003  JGI Svømning    32.86  1:14.68  2:00.46    2:37.17   
10  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.05  1:15.11  2:00.96    2:38.07   
11  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Greve Svømmeklub    34.68  1:14.59  2:02.78    2:39.64   
12  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.23  1:16.14  2:04.34    2:39.74  Deltager ikke i finalen 
13  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.72  1:16.16  2:05.29    2:40.25   
14  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    33.28  1:17.09  2:05.40    2:41.07  Deltager ikke i finalen 
15  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    33.64  1:17.01  2:04.33    2:41.30   
16  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.36  1:14.51  2:05.42    2:41.36   
17  Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    32.71  1:13.96  2:01.66    2:41.46   
18  Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub    35.29  1:19.85  2:04.24    2:41.84   
19  Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    34.71  1:18.02  2:04.21    2:42.09   
20  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.07  1:17.02  2:03.85    2:42.33   
21  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    33.69  1:16.03  2:04.55    2:42.77   
22  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.32  1:18.96  2:02.56    2:42.96   
23  Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.84  2:43.20      2:43.20   
24  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    34.18  1:19.08  2:06.32    2:43.84   
25  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.38  1:18.09  2:06.51    2:43.91   
26  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.42  1:19.40  2:05.67    2:45.11   
26  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    34.30  2:45.11      2:45.11   
28  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.14  1:20.47  2:07.76    2:45.73   
29  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.15  1:16.27  2:08.20    2:45.81   
30  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    37.00  1:21.13  2:10.78    2:45.86   
31  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub    34.74  1:19.46  2:10.85    2:46.30   
32  Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.61  1:20.95  2:08.67    2:46.75   
33  Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    37.13  2:46.77      2:46.77   
34  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.56  1:19.87  2:06.55    2:47.15   
35  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    36.52  2:48.57      2:48.57   
36  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    32.51  1:16.11  2:10.15    2:49.11   
37  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.47  2:49.17      2:49.17   
38  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    34.93  1:21.38  2:08.16    2:50.16   
39  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    36.59  2:50.65      2:50.65   
40  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.12  1:20.95  2:12.11    2:50.89   
41  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.68  2:51.17      2:51.17   
42  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    37.49  2:51.93      2:51.93   
43  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.21  2:54.00      2:54.00   
44  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    40.82  2:54.75      2:54.75   
45  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    37.19  2:54.98      2:54.98   
46  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.38  1:25.68  2:13.30    2:55.21   
47  Emilia Gotfredsen  2005  Ishøj Svømme Klub    35.97  2:55.47      2:55.47   
48  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    36.38  1:20.61  2:12.66    2:55.72   
49  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.87  2:56.10      2:56.10   
50  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.22  1:24.26  2:16.90    2:56.43   
51  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    42.16  2:57.12      2:57.12   
52  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.01  2:58.46      2:58.46   
53  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31    39.39  2:59.41      2:59.41   
54  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub    39.00  3:01.10      3:01.10   
55  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.81  3:02.04      3:02.04   
56  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    42.13  3:02.60      3:02.60   
57  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.83  3:02.91      3:02.91   
58  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    43.11  3:02.92      3:02.92   
59  Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.09  3:03.36      3:03.36   
60  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.60  3:03.86      3:03.86   
61  Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.27  3:05.80      3:05.80   
62  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    42.28  3:06.63      3:06.63   
63  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31    44.17  3:07.95      3:07.95   
64  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub    43.81  3:08.39      3:08.39   
65  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    46.71  3:10.83      3:10.83   
66  Mathilde Bremer Sørensen  2006  Greve Svømmeklub    40.02  3:10.89      3:10.89   
67  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31    44.44  3:10.92      3:10.92   
68  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.32  3:11.20      3:11.20   
69  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31    46.04  3:11.46      3:11.46   
70  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.21  3:14.71      3:14.71   
71  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.89  3:14.93      3:14.93   
72  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.79  3:16.26      3:16.26   
73  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.66  3:16.82      3:16.82   
74  Louise Popp-Madsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.92  3:17.00      3:17.00   
75  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.94  3:23.59      3:23.59   
76  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub    42.37  3:26.17      3:26.17   
77  Mie Bysand  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.72  3:26.76      3:26.76   
78  Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.61  3:28.85      3:28.85   
79  Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    53.55  3:30.06      3:30.06   
80  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31      1:45.67  2:44.02    3:32.22   
81  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31    50.67  3:47.09      3:47.09   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            DNS   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            DNS   
Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNF   
Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  fuld neddyk 100m 
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ryg p mav 100m sw9.4 
Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK            DSQ  ryg p mav 100m sw9.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark