2020-06-02   22:26:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Lørdag

Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  10 maj 2019         
 
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2019 
Årg. 0-2019: Jakob M. Jørgensen (1997) 2:10.43 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.29  1:01.80  1:41.13    2:11.46  Deltager ikke i finalen 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.18  1:03.83  1:41.88    2:13.10   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.26  1:02.41  1:42.35    2:13.65   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    27.92  1:03.35  1:43.93    2:14.74  Deltager ikke i finalen 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    28.31  1:04.73  1:44.42    2:14.91   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    29.38  1:05.61  1:44.50    2:15.50  Deltager ikke i finalen 
Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31    28.91  1:05.11  1:45.94    2:17.56   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    29.01  1:03.68  1:46.83    2:17.91   
Christian Rasmussen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.12  1:07.18  1:47.67    2:19.13   
10  Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    29.67  1:05.71  1:48.04    2:19.73   
11  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.56  1:03.18  1:48.78    2:20.49   
12  Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.81  1:05.44  1:46.94    2:20.78   
13  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.96  1:04.35  1:48.23    2:21.45  Deltager ikke i finalen 
14  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    29.69  1:05.11  1:48.50    2:22.08   
15  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.37  1:08.11  1:50.39    2:24.34   
16  Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    29.58  1:07.40  1:50.51    2:25.75   
17  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.23  1:12.47  1:52.64    2:26.30   
18  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    30.80  1:10.97  1:52.34    2:26.79   
19  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31    29.87  1:11.68  1:53.06    2:27.26   
20  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.46  1:11.00  1:54.41    2:28.62  Deltager ikke i finalen 
21  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    30.22  1:13.14  1:55.88    2:29.81   
22  Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    31.29  1:12.87  1:57.44    2:29.83   
23  Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.66  1:11.33  1:56.88    2:29.99   
24  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    33.09  1:13.22  2:00.75    2:32.76   
25  Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    32.11  1:11.70  1:58.38    2:32.82   
26  Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    31.92  1:13.26  1:58.48    2:33.78   
27  Victor Toftehøj  2003  JGI Svømning    32.42  1:13.73  1:58.77    2:33.85   
28  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.68  1:15.86  1:59.26    2:35.72   
29  Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    33.04  1:12.50  2:03.22    2:35.80   
30  Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub    32.03  1:13.39  2:01.96    2:36.15   
31  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    33.23  1:15.93  2:02.47    2:36.21   
32  Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    32.27  1:13.66  2:01.43    2:36.75   
33  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    34.87  1:16.69  2:01.88    2:37.31   
34  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    33.37  1:15.40  2:02.89    2:38.67   
35  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    33.94  1:14.43  2:01.64    2:39.07   
36  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.25  1:17.02  2:05.03    2:40.09   
37  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.12  1:19.51  2:04.73    2:41.45   
38  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.61  1:18.25  2:03.06    2:41.98   
39  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.60  1:18.63  2:05.09    2:42.22   
40  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.20  1:14.90  2:06.01    2:42.51   
41  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub    35.09  1:21.94  2:06.66    2:44.91   
42  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.34  1:19.01  2:09.46    2:44.99   
43  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.07  1:18.81  2:09.14    2:46.50   
44  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939    35.94  1:23.85  2:12.78    2:50.18   
45  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.55  1:22.13  2:12.71    2:51.28  Deltager ikke i finalen 
46  Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.13  1:22.61  2:12.06    2:52.42   
47  William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.02  1:23.02  2:15.15    2:53.72   
48  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.75  1:26.58  2:12.39    2:54.19   
49  Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    36.72  1:24.26  2:16.86    2:55.61   
50  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939    36.87  1:22.35  2:15.48    2:55.67   
51  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    40.71  1:26.95  2:18.26    2:56.22   
52  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939    37.42  1:23.20  2:18.49    2:57.48   
53  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939    37.27  1:25.62  2:18.69    3:01.37   
54  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    38.79  1:25.23  2:24.31    3:03.64   
55  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.90  1:24.28  2:22.86    3:03.67   
56  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31    41.33  1:30.21  2:24.47    3:05.89   
57  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    39.19  1:26.73  2:26.48    3:06.78   
58  Mark Dimon  2006  Greve Svømmeklub    44.27  1:35.44  2:26.08    3:08.70   
59  Daniel Poulsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    41.58  1:32.98  2:25.34    3:09.37   
60  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31    47.91  1:40.12  2:32.29    3:11.14   
61  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishøj Svømme Klub    40.57  1:28.53  2:30.81    3:12.27   
62  Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939    42.70  1:33.58  2:31.29    3:15.13   
63  William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    44.28  1:39.61  2:40.54    3:29.74   
64  Alex Leander Dabelsteen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    49.63  1:48.24  2:45.94    3:32.98   
65  Noah Pettersen  2007  Kalundborg SK    51.71  1:43.47  2:42.80    3:33.85   
66  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svømmeafdeling    42.22  1:42.74  2:51.15    3:38.73   
67  William Zuk Rasmussen  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling    52.06  1:45.53  2:54.81    3:43.31   
68  Jonas Hennings Lindhardt  2007  VAT Copenhagen-MK31    52.50  1:53.05  3:02.27    3:48.56   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            DNS   
Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            DNS   
Alfred Nielsen-Bentholm  2007  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Afsæt mave 50m sw6.2 
Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  ESB v 150m sw 7.6 
Luca Kepser  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  asyn arme 45m sw8.2 
Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ESB v 50m sw8.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark