Resultater for Viborg Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 128, Fjolle medley damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.03 | ||||||
2 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:23.50 | ||||||
3 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.77 | ||||||
4 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 1:25.20 | ||||||
5 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 1:25.86 | ||||||
6 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:26.89 | ||||||
Løb 128, Fjolle medley damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.54 | ||||||
2 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:19.56 | ||||||
3 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:19.69 | ||||||
4 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.86 | ||||||
5 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.87 | ||||||
- | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 128, Fjolle medley damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:14.73 | ||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:16.11 | ||||||
3 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.41 | ||||||
4 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.53 | ||||||
5 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.71 | ||||||
6 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.82 | ||||||
Løb 128, Fjolle medley damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.51 | ||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 1:08.70 | ||||||
3 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:09.07 | ||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 1:09.18 | ||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:09.69 | ||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:11.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:49 |