Tulokset Viborg Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 07:35 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 31.44 | ||||||
2 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 31.66 | ||||||
3 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 31.90 | ||||||
4 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 32.16 | ||||||
5 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | 32.65 | ||||||
5 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 32.65 | ||||||
7 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 32.81 | ||||||
8 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 32.82 | ||||||
9 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 33.08 | ||||||
10 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 33.19 | ||||||
11 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 34.18 | ||||||
12 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 34.62 | ||||||
13 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 34.77 | ||||||
14 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 34.90 | ||||||
15 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 35.63 | ||||||
16 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 35.66 | ||||||
17 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 36.23 | ||||||
18 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 36.50 | ||||||
19 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 37.06 | ||||||
20 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.09 | ||||||
21 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.20 | ||||||
22 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.30 | ||||||
23 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 37.50 | ||||||
24 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 37.62 | ||||||
25 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 37.72 | ||||||
26 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 37.81 | ||||||
27 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 38.05 | ||||||
28 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 38.08 | ||||||
29 | Alberte Broeng Leig | 2007 | Horsens Svømmeklub | 38.25 | ||||||
30 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 38.37 | ||||||
31 | Anna Katrine Willems | 2008 | Aarhus Swim | 38.49 | ||||||
32 | Sara Bonne Guldberg | 2007 | Durup IF | 39.15 | ||||||
33 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 39.36 | ||||||
34 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 39.71 | ||||||
35 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 39.90 | ||||||
36 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 40.26 | ||||||
37 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 40.28 | ||||||
38 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.39 | ||||||
39 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 40.69 | ||||||
39 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 40.69 | ||||||
41 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 41.06 | ||||||
42 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 41.07 | ||||||
43 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 41.49 | ||||||
44 | Maise Kristensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 42.03 | ||||||
45 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.24 | ||||||
46 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 42.79 | ||||||
47 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.83 | ||||||
48 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 44.78 | ||||||
49 | Stella Reinholdt Andreasen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 45.49 | ||||||
50 | Josefine Gravningsbråten | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 45.59 | ||||||
51 | Emma Bertelsen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 45.66 | ||||||
52 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 47.64 | ||||||
53 | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 48.08 | ||||||
54 | Dicte Hatting | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 48.46 | ||||||
55 | Signe Rahn Jepsen | 2008 | Durup IF | 49.14 | ||||||
56 | Tilde Hegelund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 51.28 | ||||||
57 | Lara Brotherwood | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 51.50 | ||||||
58 | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 54.98 | ||||||
59 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 56.01 | ||||||
- | Frida Nielsen Skytte | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie T. Hallenberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Møller Lybæk | 2008 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 30.74 | ||||||
2 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.03 | ||||||
3 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.43 | ||||||
4 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 31.74 | ||||||
5 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 31.77 | ||||||
6 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.02 | ||||||
6 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 32.02 | ||||||
8 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.11 | ||||||
9 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 32.25 | ||||||
10 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 32.32 | ||||||
11 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 32.52 | ||||||
12 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 32.61 | ||||||
13 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.63 | ||||||
14 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 32.68 | ||||||
15 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 32.76 | ||||||
16 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 33.25 | ||||||
17 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 33.27 | ||||||
18 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 33.42 | ||||||
19 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.43 | ||||||
20 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 33.48 | ||||||
21 | Frida Hollensen | 2005 | Odder Svømmeklub | 33.57 | ||||||
22 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.86 | ||||||
23 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 33.90 | ||||||
24 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.40 | ||||||
25 | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | 36.03 | ||||||
26 | Melissa Stoltenborg | 2006 | Aarhus Swim | 36.56 | ||||||
27 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 37.07 | ||||||
28 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.41 | ||||||
29 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 38.58 | ||||||
30 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 39.27 | ||||||
31 | Signe Bøgh Baarup Jensen | 2006 | Aarhus Swim | 44.63 | ||||||
32 | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | 53.26 | ||||||
- | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 27.61 | ||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 27.75 | ||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 28.33 | ||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 28.45 | ||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 29.30 | ||||||
6 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 29.32 | ||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 29.91 | ||||||
8 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 29.99 | ||||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 30.16 | ||||||
10 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 30.30 | ||||||
11 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 30.31 | ||||||
12 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 30.50 | ||||||
13 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 30.62 | ||||||
14 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 30.88 | ||||||
15 | Dicte Lund | 2004 | Aarhus Swim | 31.13 | ||||||
16 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.31 | ||||||
17 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 31.34 | ||||||
18 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 31.46 | ||||||
19 | Luna Holm Møller | 2004 | Kolding SK | 31.58 | ||||||
20 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.60 | ||||||
21 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.02 | ||||||
22 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.87 | ||||||
23 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.95 | ||||||
24 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 33.18 | ||||||
25 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 36.00 | ||||||
26 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 36.84 | ||||||
- | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 07:35 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 26.81 | ||||||
2 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 29.73 | ||||||
3 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 30.02 | ||||||
4 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 30.44 | ||||||
5 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 30.62 | ||||||
6 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 30.99 | ||||||
7 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 31.11 | ||||||
8 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 31.36 | ||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.60 | ||||||
10 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | Aarhus Swim | 31.62 | ||||||
11 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 32.36 | ||||||
12 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 32.69 | ||||||
13 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 33.01 | ||||||
13 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.01 | ||||||
15 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.20 | ||||||
16 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 33.41 | ||||||
17 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 33.56 | ||||||
18 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.70 | ||||||
19 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 33.71 | ||||||
20 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 33.74 | ||||||
21 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 34.07 | ||||||
22 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 34.23 | ||||||
23 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.24 | ||||||
24 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.27 | ||||||
25 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 34.37 | ||||||
26 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 34.75 | ||||||
27 | Tristian K. Villadsen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.09 | ||||||
28 | Kristoffer H. Rasmussen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.58 | ||||||
29 | Thor Hvolby | 2007 | Svømmeklubben Nord | 36.38 | ||||||
30 | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 37.71 | ||||||
31 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | Viborg Svømme Klub | 38.11 | ||||||
32 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.12 | ||||||
33 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 38.70 | ||||||
34 | Silas Zinther | 2006 | Svømmeklubben Nord | 38.87 | ||||||
35 | Victor Thor Krøyer | 2008 | Odder Svømmeklub | 39.18 | ||||||
36 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.97 | ||||||
37 | Elliot Gladney Rundqvist | 2009 | Viborg Svømme Klub | 41.59 | ||||||
38 | Christoffer Stiholt | 2006 | Svømmeklubben Nord | 43.12 | ||||||
39 | Marcus Veje Sønderup | 2006 | Svømmeklubben Nord | 43.44 | ||||||
40 | Philip Juul Møballe | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 47.17 | ||||||
41 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 47.32 | ||||||
42 | Casper Nielsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 51.03 | ||||||
43 | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 51.18 | ||||||
44 | Jeppe Villefrance | 2008 | Odder Svømmeklub | 51.90 | ||||||
45 | Anton Budolfsen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:00.85 | ||||||
- | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Villads Drengsgaard Pedersen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 26.90 | ||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 27.49 | ||||||
3 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 27.59 | ||||||
4 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 27.78 | ||||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 27.99 | ||||||
6 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 28.38 | ||||||
7 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 28.39 | ||||||
8 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 28.49 | ||||||
9 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 28.64 | ||||||
10 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 28.92 | ||||||
11 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | 29.03 | ||||||
12 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 29.45 | ||||||
13 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 29.90 | ||||||
14 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.07 | ||||||
15 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 30.13 | ||||||
16 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 30.65 | ||||||
17 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Aarhus Swim | 30.88 | ||||||
18 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.39 | ||||||
19 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 31.59 | ||||||
20 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 31.93 | ||||||
21 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 32.79 | ||||||
22 | Malthe Sæderup Nielsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 32.82 | ||||||
23 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.95 | ||||||
24 | Magnus Ropdrup | 2005 | Aarhus Swim | 49.76 | ||||||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 25.93 | ||||||
2 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 26.57 | ||||||
3 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 26.85 | ||||||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.49 | ||||||
5 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 27.64 | ||||||
6 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.82 | ||||||
7 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 27.99 | ||||||
8 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 28.06 | ||||||
9 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 29.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 5:32.50 | ||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 5:43.05 | ||||||
3 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 6:16.13 | ||||||
4 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 6:18.30 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 4:41.47 | ||||||
2 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 5:03.25 | ||||||
3 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 5:13.91 | ||||||
4 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 5:15.71 | ||||||
5 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 5:20.61 | ||||||
6 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 5:29.45 | ||||||
7 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 5:39.56 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 4:36.49 | ||||||
2 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 4:39.70 | ||||||
3 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 4:43.56 | ||||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 4:51.60 | ||||||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 4:54.12 | ||||||
6 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 5:13.49 | ||||||
7 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 5:22.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Aarhus Swim | 5:29.15 | ||||||
2 | Aksel K. Pedersen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 5:43.39 | ||||||
3 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 5:44.67 | ||||||
4 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Aarhus Swim | 5:53.98 | ||||||
5 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 6:30.35 | ||||||
6 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 6:34.81 | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 4:16.40 | ||||||
2 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 5:09.09 | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 3:56.22 | ||||||
2 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 4:33.55 | ||||||
3 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 4:34.10 | ||||||
4 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 4:45.31 | ||||||
5 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 4:46.23 | ||||||
6 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 5:01.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 07:36 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.05 | ||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 37.75 | ||||||
3 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 38.39 | ||||||
4 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.73 | ||||||
5 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 39.05 | ||||||
6 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 40.33 | ||||||
7 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 41.67 | ||||||
8 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 41.89 | ||||||
9 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 42.91 | ||||||
10 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 43.26 | ||||||
11 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 43.73 | ||||||
12 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 44.22 | ||||||
13 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 44.57 | ||||||
14 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 44.97 | ||||||
15 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.02 | ||||||
16 | Anna Katrine Willems | 2008 | Aarhus Swim | 45.91 | ||||||
17 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 46.05 | ||||||
18 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 46.72 | ||||||
19 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.76 | ||||||
20 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.80 | ||||||
21 | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 50.62 | ||||||
22 | Emma Bertelsen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 51.53 | ||||||
23 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 53.06 | ||||||
24 | Alberte Broeng Leig | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.23 | ||||||
25 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 54.80 | ||||||
26 | Maise Kristensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 56.10 | ||||||
27 | Josefine Gravningsbråten | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 56.58 | ||||||
28 | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 58.92 | ||||||
29 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.14 | ||||||
30 | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.23 | ||||||
31 | Lara Brotherwood | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.80 | ||||||
- | Frida Nielsen Skytte | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie T. Hallenberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Stella Reinholdt Andreasen | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afslut på mave v50 m | |||||
- | Tilde Hegelund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | mave liggende v25mtr | |||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.38 | ||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 34.43 | ||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 35.10 | ||||||
4 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 35.18 | ||||||
5 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
6 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 35.53 | ||||||
7 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.62 | ||||||
8 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.87 | ||||||
9 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 37.05 | ||||||
10 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 37.43 | ||||||
11 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 37.61 | ||||||
12 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.88 | ||||||
13 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.90 | ||||||
14 | Frida Hollensen | 2005 | Odder Svømmeklub | 41.05 | ||||||
15 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 43.84 | ||||||
16 | Signe Bøgh Baarup Jensen | 2006 | Aarhus Swim | 56.24 | ||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 31.22 | ||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.37 | ||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.84 | ||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.23 | ||||||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 33.60 | ||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.90 | ||||||
7 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.93 | ||||||
8 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 34.01 | ||||||
9 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.68 | ||||||
10 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 35.04 | ||||||
11 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 35.33 | ||||||
12 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.34 | ||||||
13 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 35.56 | ||||||
14 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.32 | ||||||
15 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 49.05 | ||||||
- | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 07:36 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 07:36 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 36.32 | ||||||
2 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 36.58 | ||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.62 | ||||||
4 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.86 | ||||||
4 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.86 | ||||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.40 | ||||||
7 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.41 | ||||||
8 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 38.47 | ||||||
9 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 39.43 | ||||||
10 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.68 | ||||||
11 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.87 | ||||||
12 | Tristian K. Villadsen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.25 | ||||||
13 | August Mumm | 2006 | Aarhus Swim | 41.27 | ||||||
13 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 41.27 | ||||||
15 | Kristoffer H. Rasmussen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.91 | ||||||
16 | Emil Skipper | 2007 | Aarhus Swim | 45.09 | ||||||
17 | Victor Thor Krøyer | 2008 | Odder Svømmeklub | 53.03 | ||||||
18 | Philip Juul Møballe | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 55.15 | ||||||
19 | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.20 | ||||||
20 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:05.75 | ||||||
- | Hjalte Aggerholm | 2009 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Villads Drengsgaard Pedersen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 31.68 | ||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.37 | ||||||
3 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.05 | ||||||
4 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 34.27 | ||||||
5 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.75 | ||||||
6 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.97 | ||||||
7 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 36.01 | ||||||
8 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 36.61 | ||||||
9 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.21 | ||||||
10 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 38.45 | ||||||
11 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 40.89 | ||||||
12 | Magnus Ropdrup | 2005 | Aarhus Swim | 57.23 | ||||||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 29.71 | ||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.03 | ||||||
3 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 32.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 07:36 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 19:41 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 42.68 | ||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 43.06 | ||||||
3 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 43.63 | ||||||
4 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.73 | ||||||
5 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.28 | ||||||
6 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.40 | ||||||
7 | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | 44.80 | ||||||
8 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 44.93 | ||||||
9 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 46.03 | ||||||
10 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.15 | ||||||
11 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 46.41 | ||||||
12 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 46.67 | ||||||
13 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 46.68 | ||||||
14 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 47.69 | ||||||
15 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 47.98 | ||||||
16 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 48.96 | ||||||
17 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 49.43 | ||||||
18 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 49.64 | ||||||
19 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 50.96 | ||||||
20 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 51.06 | ||||||
21 | Julie Lind Boest | 2007 | Aarhus Swim | 51.56 | ||||||
22 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 51.59 | ||||||
23 | Sara Bonne Guldberg | 2007 | Durup IF | 52.52 | ||||||
24 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 53.02 | ||||||
25 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 53.11 | ||||||
26 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.52 | ||||||
27 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 54.14 | ||||||
28 | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 57.20 | ||||||
29 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 57.68 | ||||||
30 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 58.08 | ||||||
31 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 58.66 | ||||||
32 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.91 | ||||||
33 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.11 | ||||||
34 | Dicte Hatting | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.36 | ||||||
35 | Josefine Gravningsbråten | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.80 | ||||||
36 | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.37 | ||||||
37 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.47 | ||||||
38 | Tilde Hegelund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.96 | ||||||
39 | Signe Rahn Jepsen | 2008 | Durup IF | 1:16.54 | ||||||
- | Sofie T. Hallenberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Møller Lybæk | 2008 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Lara Brotherwood | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | arm t hoft hele løb | |||||
- | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej adskilt hænd v/af | |||||
- | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Stella Reinholdt Andreasen | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej samtig b r v 25 m | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.03 | ||||||
2 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.72 | ||||||
3 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 40.21 | ||||||
4 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.92 | ||||||
5 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.78 | ||||||
6 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.90 | ||||||
7 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.00 | ||||||
8 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 42.34 | ||||||
9 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | Viborg Svømme Klub | 42.62 | ||||||
10 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.14 | ||||||
11 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.02 | ||||||
12 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 44.99 | ||||||
13 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 46.04 | ||||||
14 | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | 47.62 | ||||||
15 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 48.21 | ||||||
16 | Melissa Stoltenborg | 2006 | Aarhus Swim | 48.62 | ||||||
17 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | Svømmeklubben Nord | 49.20 | ||||||
18 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 55.34 | ||||||
- | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | 2 armtag u/vand | |||||
- | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | overlap hænder v50 | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.10 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 34.83 | ||||||
3 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.72 | ||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.09 | ||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 37.67 | ||||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 37.71 | ||||||
7 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.04 | ||||||
8 | Luna Holm Møller | 2004 | Kolding SK | 38.18 | ||||||
9 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.08 | ||||||
10 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.13 | ||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.89 | ||||||
12 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.93 | ||||||
13 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.97 | ||||||
14 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 41.72 | ||||||
15 | Johanne Østergaard | 2004 | Durup IF | 54.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:41 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 07:36 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.56 | ||||||
2 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 38.71 | ||||||
3 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 39.17 | ||||||
4 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.56 | ||||||
5 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 40.59 | ||||||
6 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 41.74 | ||||||
7 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.75 | ||||||
8 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.26 | ||||||
9 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.53 | ||||||
10 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 43.60 | ||||||
11 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 44.98 | ||||||
12 | Aksel K. Pedersen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 45.60 | ||||||
13 | Kristoffer H. Rasmussen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 46.48 | ||||||
14 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 47.74 | ||||||
15 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 48.24 | ||||||
16 | Silas Zinther | 2006 | Svømmeklubben Nord | 51.73 | ||||||
17 | Thor Hvolby | 2007 | Svømmeklubben Nord | 52.34 | ||||||
18 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 54.09 | ||||||
19 | Emil Skipper | 2007 | Aarhus Swim | 54.46 | ||||||
20 | Oscar Persson | 2008 | Aarhus Swim | 56.70 | ||||||
21 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 59.66 | ||||||
22 | Marcus Veje Sønderup | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:00.66 | ||||||
23 | Philip Juul Møballe | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.16 | ||||||
24 | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.04 | ||||||
25 | Hjalte Aggerholm | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:04.34 | ||||||
26 | Christoffer Stiholt | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:04.55 | ||||||
27 | Jeppe Villefrance | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:17.75 | ||||||
- | Villads Drengsgaard Pedersen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anton Budolfsen | 2006 | Svømmeklubben Nord | DSQ | 1 hånd v vend 25 | |||||
- | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | afslut m 1 hånd 50 m | |||||
- | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.97 | ||||||
2 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 36.99 | ||||||
3 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.55 | ||||||
4 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.83 | ||||||
5 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 40.43 | ||||||
6 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.92 | ||||||
7 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 42.73 | ||||||
8 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 43.07 | ||||||
9 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 44.96 | ||||||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 30.88 | ||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.61 | ||||||
3 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.52 | ||||||
4 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 33.60 | ||||||
5 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 34.14 | ||||||
6 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 34.16 | ||||||
7 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 07:36 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 6:22.09 | ||||||
2 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 6:51.50 | ||||||
3 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 7:19.05 | ||||||
4 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 7:22.51 | ||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 5:43.66 | ||||||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 6:07.49 | ||||||
3 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 6:21.54 | ||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 5:16.20 | ||||||
2 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 5:23.50 | ||||||
3 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 5:51.08 | ||||||
- | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd ved vend 275m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:58 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 07:37 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 6:08.93 | ||||||
2 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 6:24.22 | ||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 4:52.18 | ||||||
2 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 5:25.56 | ||||||
3 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 5:30.07 | ||||||
4 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Aarhus Swim | 5:54.58 | ||||||
5 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 5:54.75 | ||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 4:57.88 | ||||||
2 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 5:22.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 07:37 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 36.24 | ||||||
2 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.55 | ||||||
3 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.00 | ||||||
4 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 37.28 | ||||||
5 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 37.46 | ||||||
6 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 38.35 | ||||||
7 | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | 38.64 | ||||||
8 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | 39.14 | ||||||
9 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 39.32 | ||||||
9 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 39.32 | ||||||
11 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 39.59 | ||||||
12 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.05 | ||||||
13 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.36 | ||||||
14 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.36 | ||||||
15 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 44.91 | ||||||
16 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 45.10 | ||||||
17 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 45.37 | ||||||
17 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.37 | ||||||
19 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 48.22 | ||||||
20 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 49.67 | ||||||
21 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 52.66 | ||||||
22 | Alberte Broeng Leig | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.66 | ||||||
23 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 54.14 | ||||||
24 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 54.26 | ||||||
25 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 55.51 | ||||||
26 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 58.85 | ||||||
27 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.48 | ||||||
28 | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.53 | ||||||
- | Anna Katrine Willems | 2008 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
- | Maise Kristensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.97 | ||||||
2 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.27 | ||||||
3 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 32.79 | ||||||
4 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.85 | ||||||
5 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 33.96 | ||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 34.03 | ||||||
7 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 34.40 | ||||||
8 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 35.85 | ||||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.91 | ||||||
10 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 36.92 | ||||||
11 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.83 | ||||||
12 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.84 | ||||||
13 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 39.99 | ||||||
14 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.45 | ||||||
15 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.04 | ||||||
16 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Aarhus Swim | 45.18 | ||||||
17 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 47.51 | ||||||
18 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | Svømmeklubben Nord | 49.58 | ||||||
- | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.19 | ||||||
2 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.81 | ||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 29.92 | ||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 30.41 | ||||||
5 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 30.90 | ||||||
6 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 30.93 | ||||||
7 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 31.11 | ||||||
8 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.22 | ||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.26 | ||||||
10 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 31.33 | ||||||
11 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.34 | ||||||
12 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 31.58 | ||||||
13 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.76 | ||||||
14 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.83 | ||||||
15 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.20 | ||||||
16 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 32.28 | ||||||
17 | Dicte Lund | 2004 | Aarhus Swim | 32.98 | ||||||
18 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.56 | ||||||
19 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 34.07 | ||||||
20 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.23 | ||||||
21 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 35.46 | ||||||
22 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.10 | ||||||
23 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.55 | ||||||
24 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.37 | ||||||
25 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.19 | ||||||
26 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 47.92 | ||||||
27 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 49.12 | ||||||
28 | Johanne Østergaard | 2004 | Durup IF | 57.08 | ||||||
- | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 07:37 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 30.70 | ||||||
2 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 34.01 | ||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.22 | ||||||
4 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 34.80 | ||||||
4 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.80 | ||||||
6 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.03 | ||||||
7 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.46 | ||||||
8 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.62 | ||||||
9 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 36.68 | ||||||
10 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 36.86 | ||||||
11 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 37.18 | ||||||
12 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.64 | ||||||
13 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Aarhus Swim | 39.01 | ||||||
14 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 39.15 | ||||||
14 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.15 | ||||||
16 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 39.19 | ||||||
17 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 39.65 | ||||||
18 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 40.28 | ||||||
19 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.44 | ||||||
20 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.50 | ||||||
21 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 40.70 | ||||||
22 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.10 | ||||||
23 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Aarhus Swim | 41.41 | ||||||
24 | August Mumm | 2006 | Aarhus Swim | 41.59 | ||||||
25 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 42.56 | ||||||
26 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 42.83 | ||||||
27 | Tristian K. Villadsen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 43.19 | ||||||
28 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 43.43 | ||||||
29 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 43.93 | ||||||
30 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 46.27 | ||||||
31 | Kristoffer H. Rasmussen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 46.59 | ||||||
32 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | Viborg Svømme Klub | 47.44 | ||||||
33 | Oscar Persson | 2008 | Aarhus Swim | 48.89 | ||||||
34 | Andreas Jeppesen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 54.26 | ||||||
35 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.47 | ||||||
- | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hjalte Aggerholm | 2009 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd v vending 25m | |||||
- | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 27.88 | ||||||
2 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 30.15 | ||||||
3 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 30.31 | ||||||
4 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 30.32 | ||||||
5 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 30.80 | ||||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 30.89 | ||||||
7 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.32 | ||||||
8 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.41 | ||||||
9 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 32.53 | ||||||
10 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | 33.01 | ||||||
11 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.33 | ||||||
12 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 33.38 | ||||||
13 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 33.61 | ||||||
14 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 34.39 | ||||||
15 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.53 | ||||||
16 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 34.79 | ||||||
17 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 34.98 | ||||||
18 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.28 | ||||||
19 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.03 | ||||||
20 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.31 | ||||||
21 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.55 | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 27.11 | ||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 27.47 | ||||||
3 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 27.87 | ||||||
4 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 28.06 | ||||||
5 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.43 | ||||||
6 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.48 | ||||||
7 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 29.50 | ||||||
8 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 30.35 | ||||||
9 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.41 | ||||||
10 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 30.43 | ||||||
11 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 31.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.32 | ||||||
2 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:11.74 | ||||||
3 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:11.82 | ||||||
4 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:12.57 | ||||||
5 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.99 | ||||||
6 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:13.23 | ||||||
7 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:13.25 | ||||||
8 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 1:13.61 | ||||||
8 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 1:13.61 | ||||||
10 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 1:14.03 | ||||||
11 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 1:15.30 | ||||||
12 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:16.11 | ||||||
13 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:17.37 | ||||||
14 | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | 1:17.96 | ||||||
15 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:18.14 | ||||||
16 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 1:18.18 | ||||||
17 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:18.53 | ||||||
18 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:19.87 | ||||||
19 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:20.19 | ||||||
20 | Julie Lind Boest | 2007 | Aarhus Swim | 1:20.46 | ||||||
21 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:20.91 | ||||||
22 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:21.17 | ||||||
23 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.45 | ||||||
24 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:22.81 | ||||||
25 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:23.29 | ||||||
26 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.82 | ||||||
27 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:24.41 | ||||||
28 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:25.34 | ||||||
29 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 1:25.48 | ||||||
30 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:25.86 | ||||||
31 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:26.36 | ||||||
32 | Andrea Fabricius | 2007 | Aarhus Swim | 1:27.39 | ||||||
33 | Sara Bonne Guldberg | 2007 | Durup IF | 1:27.80 | ||||||
34 | Josefine S. Overgaard | 2007 | Svømmeklubben Nord | 1:28.54 | ||||||
35 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:28.94 | ||||||
36 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 1:29.17 | ||||||
37 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:29.93 | ||||||
38 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:29.97 | ||||||
39 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 1:30.90 | ||||||
40 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:31.14 | ||||||
41 | Alberte Broeng Leig | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:31.45 | ||||||
42 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:31.61 | ||||||
43 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:32.65 | ||||||
44 | Maise Kristensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:34.82 | ||||||
45 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.26 | ||||||
46 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:36.06 | ||||||
47 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:38.00 | ||||||
48 | Viola Mørch | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:40.73 | ||||||
49 | Dicte Hatting | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:43.19 | ||||||
50 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:45.76 | ||||||
51 | Josefine Gravningsbråten | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:47.73 | ||||||
52 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:49.14 | ||||||
53 | Signe Rahn Jepsen | 2008 | Durup IF | 1:53.14 | ||||||
54 | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.34 | ||||||
55 | Lara Brotherwood | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.53 | ||||||
56 | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:59.73 | ||||||
57 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 2:09.43 | ||||||
- | Sophia Møller Lybæk | 2008 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Emma Bertelsen | 2008 | Svømmeklubben Nord | DNF | ||||||
- | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:04.98 | ||||||
2 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.01 | ||||||
3 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.62 | ||||||
4 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:07.89 | ||||||
5 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 1:09.13 | ||||||
6 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:09.44 | ||||||
7 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.47 | ||||||
8 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.05 | ||||||
9 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:10.56 | ||||||
10 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:10.60 | ||||||
11 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.88 | ||||||
12 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:13.23 | ||||||
13 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 1:13.70 | ||||||
14 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:14.81 | ||||||
15 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 1:14.91 | ||||||
16 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.44 | ||||||
17 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:15.88 | ||||||
18 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:15.90 | ||||||
19 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 1:16.16 | ||||||
20 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.85 | ||||||
21 | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:19.96 | ||||||
22 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:21.86 | ||||||
23 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:22.07 | ||||||
24 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:24.53 | ||||||
25 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:26.41 | ||||||
26 | Signe Bøgh Baarup Jensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:39.66 | ||||||
- | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 58.72 | ||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.67 | ||||||
3 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:01.91 | ||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:02.18 | ||||||
5 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 1:02.91 | ||||||
6 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 1:03.18 | ||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:03.39 | ||||||
8 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:04.40 | ||||||
9 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.67 | ||||||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.79 | ||||||
11 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 1:05.27 | ||||||
12 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:05.54 | ||||||
13 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:06.08 | ||||||
14 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 1:06.76 | ||||||
15 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:07.79 | ||||||
16 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:08.04 | ||||||
17 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:08.76 | ||||||
18 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:08.91 | ||||||
19 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:08.98 | ||||||
20 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:09.32 | ||||||
21 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:10.21 | ||||||
22 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:13.16 | ||||||
23 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:15.27 | ||||||
24 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 1:19.19 | ||||||
25 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 1:22.53 | ||||||
26 | Johanne Østergaard | 2004 | Durup IF | 1:33.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 58.53 | ||||||
2 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:06.46 | ||||||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:06.91 | ||||||
4 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:07.53 | ||||||
5 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.68 | ||||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.93 | ||||||
7 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.63 | ||||||
8 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.03 | ||||||
9 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:12.21 | ||||||
10 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | Aarhus Swim | 1:12.26 | ||||||
11 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:12.58 | ||||||
12 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:12.74 | ||||||
13 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:13.18 | ||||||
14 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.23 | ||||||
15 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:13.25 | ||||||
16 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.50 | ||||||
17 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:13.55 | ||||||
18 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:13.76 | ||||||
19 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.02 | ||||||
20 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:16.17 | ||||||
21 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:17.53 | ||||||
22 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:19.66 | ||||||
23 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:20.15 | ||||||
24 | Oscar Persson | 2008 | Aarhus Swim | 1:21.67 | ||||||
25 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 1:22.93 | ||||||
26 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:23.75 | ||||||
27 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:25.02 | ||||||
28 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.54 | ||||||
29 | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.45 | ||||||
30 | Silas Zinther | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:34.64 | ||||||
31 | Victor Thor Krøyer | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:34.75 | ||||||
32 | Andreas Jeppesen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:35.69 | ||||||
33 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.90 | ||||||
34 | Marcus Veje Sønderup | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:39.60 | ||||||
35 | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 1:43.99 | ||||||
36 | Christoffer Stiholt | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:44.11 | ||||||
37 | Philip Juul Møballe | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:48.73 | ||||||
38 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:48.92 | ||||||
39 | Jeppe Villefrance | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:55.13 | ||||||
40 | Peter Loevengreen Lind | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:57.00 | ||||||
- | Anton Budolfsen | 2006 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Asbjørn Aggerholm | 2006 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Aksel K. Pedersen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thor Hvolby | 2007 | Svømmeklubben Nord | DSQ | ej berør v/25 mtr | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 59.10 | ||||||
2 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 59.13 | ||||||
3 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.12 | ||||||
4 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 1:01.24 | ||||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:01.46 | ||||||
6 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:01.72 | ||||||
7 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 1:01.78 | ||||||
8 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:02.80 | ||||||
9 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:05.01 | ||||||
10 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:05.15 | ||||||
11 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 1:05.46 | ||||||
12 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:05.51 | ||||||
13 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:08.18 | ||||||
14 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:09.64 | ||||||
15 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:10.95 | ||||||
16 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:11.94 | ||||||
17 | Malthe Sæderup Nielsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:15.21 | ||||||
18 | Magnus Ropdrup | 2005 | Aarhus Swim | 1:49.29 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 55.92 | ||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 58.28 | ||||||
3 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 59.71 | ||||||
4 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 1:01.61 | ||||||
- | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:58.19 | ||||||
2 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 3:01.76 | ||||||
3 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 3:02.14 | ||||||
4 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:02.92 | ||||||
5 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 3:03.60 | ||||||
6 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 3:03.78 | ||||||
7 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:09.66 | ||||||
8 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 3:12.38 | ||||||
9 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 3:13.33 | ||||||
10 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:13.62 | ||||||
11 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 3:16.05 | ||||||
12 | Julie Lind Boest | 2007 | Aarhus Swim | 3:20.53 | ||||||
13 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:26.29 | ||||||
14 | Josefine S. Overgaard | 2007 | Svømmeklubben Nord | 3:42.51 | ||||||
15 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 3:44.84 | ||||||
16 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:52.03 | ||||||
17 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 3:52.07 | ||||||
18 | Anna Katrine Willems | 2008 | Aarhus Swim | 3:52.56 | ||||||
19 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 4:04.68 | ||||||
- | Andrea Fabricius | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | 1 hånd v vend 25 mtr | |||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 2:36.29 | ||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 2:41.95 | ||||||
3 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 2:44.44 | ||||||
4 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 2:49.38 | ||||||
5 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 2:53.04 | ||||||
6 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 2:55.92 | ||||||
7 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 3:01.98 | ||||||
8 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 3:02.11 | ||||||
9 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 3:03.45 | ||||||
10 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 3:07.05 | ||||||
11 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 3:12.40 | ||||||
12 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 3:29.17 | ||||||
13 | Melissa Stoltenborg | 2006 | Aarhus Swim | 3:29.26 | ||||||
- | Frida Hollensen | 2005 | Odder Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | svøm på maven v 78 | |||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 2:27.36 | ||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 2:30.77 | ||||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 2:32.17 | ||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 2:33.67 | ||||||
5 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:34.24 | ||||||
6 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 2:34.63 | ||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 2:36.56 | ||||||
8 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 2:39.13 | ||||||
9 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:39.37 | ||||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:39.97 | ||||||
11 | Luna Holm Møller | 2004 | Kolding SK | 2:42.35 | ||||||
12 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:47.86 | ||||||
13 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 2:52.81 | ||||||
- | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Dicte Lund | 2004 | Aarhus Swim | DSQ | ej afslut på ryg ved | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 2:51.39 | ||||||
2 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:52.92 | ||||||
3 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 3:00.26 | ||||||
4 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:02.19 | ||||||
5 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 3:02.36 | ||||||
6 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 3:02.57 | ||||||
7 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:07.18 | ||||||
8 | August Mumm | 2006 | Aarhus Swim | 3:10.00 | ||||||
9 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:13.66 | ||||||
10 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | Aarhus Swim | 3:17.90 | ||||||
11 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:26.72 | ||||||
12 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 3:27.98 | ||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v vending 125 | |||||
- | Thor Hvolby | 2007 | Svømmeklubben Nord | DSQ | mave lig efter 75 m | |||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:13.68 | ||||||
2 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:30.20 | ||||||
3 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 2:30.56 | ||||||
4 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 2:39.44 | ||||||
5 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 2:39.56 | ||||||
6 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 2:40.92 | ||||||
7 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 2:43.85 | ||||||
8 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 2:44.18 | ||||||
9 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 2:45.30 | ||||||
10 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 2:46.16 | ||||||
11 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 2:46.98 | ||||||
12 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 2:52.03 | ||||||
13 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 3:18.61 | ||||||
- | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | DSQ | ej ryg v 100 mtr | |||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 2:12.44 | ||||||
2 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:20.30 | ||||||
3 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 2:20.59 | ||||||
4 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:25.74 | ||||||
5 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:26.94 | ||||||
6 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 2:32.48 | ||||||
7 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 2:33.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 17, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 21:40.73 | ||||||
2 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 22:44.19 | ||||||
3 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Aarhus Swim | 23:46.04 | ||||||
Løb 17, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | 19:42.43 | ||||||
2 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 20:17.93 | ||||||
3 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Aarhus Swim | 20:52.26 | ||||||
4 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 21:05.30 | ||||||
Løb 17, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 15:40.79 | ||||||
2 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 17:09.78 | ||||||
3 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 19:05.20 | ||||||
4 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 19:16.75 | ||||||
- | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.63 | ||||||
2 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:21.55 | ||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 1:22.29 | ||||||
4 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.65 | ||||||
5 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 1:23.81 | ||||||
6 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 1:25.68 | ||||||
7 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:28.37 | ||||||
8 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:29.07 | ||||||
9 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:30.66 | ||||||
10 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:30.72 | ||||||
11 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 1:31.52 | ||||||
12 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 1:32.24 | ||||||
13 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 1:32.71 | ||||||
14 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:33.04 | ||||||
15 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
16 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:36.29 | ||||||
17 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:37.29 | ||||||
18 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:37.71 | ||||||
19 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 1:37.95 | ||||||
20 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:38.36 | ||||||
21 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.46 | ||||||
22 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:39.53 | ||||||
23 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:40.08 | ||||||
24 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:40.78 | ||||||
25 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:43.36 | ||||||
26 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:46.94 | ||||||
27 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:49.89 | ||||||
28 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:50.26 | ||||||
29 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:50.89 | ||||||
30 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:55.17 | ||||||
31 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:55.72 | ||||||
32 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:56.84 | ||||||
33 | Emma Bertelsen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 2:00.57 | ||||||
34 | Tilde Hegelund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.20 | ||||||
35 | Alberte Broeng Leig | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:06.99 | ||||||
36 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 2:08.23 | ||||||
- | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 24m | |||||
- | Viola Mørch | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | svøm på mave 26 m | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.40 | ||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:14.52 | ||||||
3 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.95 | ||||||
4 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:17.20 | ||||||
5 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:17.85 | ||||||
6 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:18.49 | ||||||
7 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:19.33 | ||||||
8 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 1:20.40 | ||||||
9 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.01 | ||||||
10 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.90 | ||||||
11 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:21.91 | ||||||
12 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:22.05 | ||||||
13 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.26 | ||||||
14 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:22.91 | ||||||
15 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 1:23.50 | ||||||
16 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.85 | ||||||
17 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:25.34 | ||||||
18 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:25.49 | ||||||
19 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:26.64 | ||||||
20 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 1:26.91 | ||||||
21 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.14 | ||||||
22 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:28.60 | ||||||
23 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:28.63 | ||||||
24 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:29.52 | ||||||
25 | Frida Hollensen | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:29.69 | ||||||
26 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 1:37.06 | ||||||
27 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:38.47 | ||||||
28 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Aarhus Swim | 1:40.17 | ||||||
29 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:40.73 | ||||||
30 | Melissa Stoltenborg | 2006 | Aarhus Swim | 1:41.41 | ||||||
31 | Signe Bøgh Baarup Jensen | 2006 | Aarhus Swim | 2:03.59 | ||||||
- | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 75m | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:06.18 | ||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:08.06 | ||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 1:11.89 | ||||||
4 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:13.09 | ||||||
5 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 1:13.61 | ||||||
6 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.75 | ||||||
7 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:14.41 | ||||||
8 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:14.70 | ||||||
9 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:16.52 | ||||||
10 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.78 | ||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:17.35 | ||||||
12 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:19.79 | ||||||
13 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:25.48 | ||||||
14 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 1:34.93 | ||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:14.07 | ||||||
2 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.84 | ||||||
3 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:19.87 | ||||||
4 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:20.85 | ||||||
5 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 1:21.30 | ||||||
6 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.90 | ||||||
7 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Aarhus Swim | 1:22.31 | ||||||
8 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:24.49 | ||||||
9 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.79 | ||||||
10 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.82 | ||||||
11 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.75 | ||||||
12 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.46 | ||||||
13 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:28.11 | ||||||
14 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.38 | ||||||
15 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | Aarhus Swim | 1:29.57 | ||||||
16 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:30.39 | ||||||
17 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:31.09 | ||||||
18 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:31.46 | ||||||
19 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:37.35 | ||||||
20 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 1:38.74 | ||||||
21 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 1:39.42 | ||||||
22 | Emil Skipper | 2007 | Aarhus Swim | 1:40.51 | ||||||
23 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:51.07 | ||||||
24 | Victor Thor Krøyer | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:53.08 | ||||||
25 | Andreas Jeppesen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:53.11 | ||||||
26 | Jeppe Villefrance | 2008 | Odder Svømmeklub | 2:08.30 | ||||||
- | Anton Budolfsen | 2006 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Marcus Veje Sønderup | 2006 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 25 m | |||||
- | Christoffer Stiholt | 2006 | Svømmeklubben Nord | DSQ | tyvstart | |||||
- | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:12.26 | ||||||
2 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:15.01 | ||||||
3 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 1:15.99 | ||||||
4 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:16.06 | ||||||
5 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:19.72 | ||||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.94 | ||||||
7 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.07 | ||||||
8 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Aarhus Swim | 1:23.14 | ||||||
9 | Magnus Ropdrup | 2005 | Aarhus Swim | 2:00.97 | ||||||
- | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej for bev v 50m | |||||
- | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | DSQ | ej fort bev v 50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 1:02.40 | ||||||
2 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:04.01 | ||||||
3 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.07 | ||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.26 | ||||||
5 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 1:11.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 32.07 | 1:07.99 | 1:45.35 | 2:22.72 | |||
2 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 36.30 | 1:20.58 | 2:06.37 | 2:50.60 | |||
3 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 39.67 | 1:27.52 | 2:17.74 | 3:09.41 | |||
4 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 41.37 | 1:31.24 | 2:22.44 | 3:13.57 | |||
5 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 43.60 | 1:37.38 | 2:35.54 | 3:32.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 21, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 29.97 | 1:04.40 | 1:39.39 | 2:13.56 | |||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.59 | 1:05.28 | 1:40.24 | 2:15.85 | |||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 31.80 | 1:07.38 | 1:42.35 | 2:18.09 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 3:04.90 | ||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 3:17.08 | ||||||
3 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:17.68 | ||||||
4 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 3:20.87 | ||||||
5 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 3:21.92 | ||||||
6 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 3:26.05 | ||||||
7 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 3:27.68 | ||||||
8 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 3:28.20 | ||||||
9 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:30.82 | ||||||
10 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 3:32.66 | ||||||
11 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 3:34.86 | ||||||
12 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 3:35.14 | ||||||
13 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 3:39.86 | ||||||
14 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 3:51.31 | ||||||
15 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 3:52.87 | ||||||
16 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 4:09.42 | ||||||
17 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 4:21.65 | ||||||
- | Freja Hyttel Jensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | asynkron arme v73m | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 2:57.84 | ||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 3:03.36 | ||||||
3 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:05.02 | ||||||
4 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 3:08.83 | ||||||
5 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 3:10.02 | ||||||
6 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 3:10.74 | ||||||
7 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:16.06 | ||||||
8 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 3:16.49 | ||||||
9 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:18.01 | ||||||
10 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | Viborg Svømme Klub | 3:20.03 | ||||||
11 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 3:24.86 | ||||||
12 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 3:32.68 | ||||||
13 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Aarhus Swim | 3:43.61 | ||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 2:38.85 | ||||||
2 | Luna Holm Møller | 2004 | Kolding SK | 2:46.93 | ||||||
3 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 2:49.04 | ||||||
4 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:58.76 | ||||||
5 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:05.44 | ||||||
6 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 3:06.90 | ||||||
7 | Dicte Lund | 2004 | Aarhus Swim | 3:08.19 | ||||||
8 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 3:18.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 23, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 43.60 | 1:33.98 | 2:24.47 | 3:14.11 | |||
2 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.34 | 1:34.29 | 2:26.25 | 3:18.64 | |||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 43.70 | 1:34.63 | 2:28.18 | 3:20.65 | |||
4 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 47.77 | 1:41.29 | 2:35.74 | 3:27.64 | |||
5 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 49.05 | 1:45.15 | 2:41.42 | 3:39.53 | |||
6 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | Aarhus Swim | 50.24 | 1:49.56 | 2:48.29 | 3:44.81 | |||
7 | Emil Skipper | 2007 | Aarhus Swim | 54.87 | 1:56.80 | 2:57.67 | 3:55.59 | |||
8 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 58.48 | 2:04.70 | 3:13.72 | 4:22.01 | |||
- | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 37.16 | 1:18.83 | 2:01.57 | 2:43.48 | |||
2 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 37.34 | 1:19.67 | 2:02.91 | 2:45.37 | |||
3 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 38.37 | 1:21.50 | 2:04.66 | 2:48.22 | |||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.26 | 1:24.04 | 2:10.05 | 2:55.60 | |||
5 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.06 | 1:25.04 | 2:11.56 | 2:56.99 | |||
6 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 43.92 | 1:33.22 | 2:23.32 | 3:12.16 | |||
7 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 46.05 | 1:39.77 | 2:35.15 | 3:28.47 | |||
- | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 33.26 | 1:09.92 | 1:47.16 | 2:24.47 | |||
2 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.85 | 1:13.72 | 1:54.30 | 2:35.76 | |||
3 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 35.60 | 1:16.13 | 1:59.01 | 2:42.07 | |||
4 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.81 | 1:20.80 | 2:04.59 | 2:48.08 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.57 | ||||||
2 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.40 | ||||||
3 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:27.12 | ||||||
4 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 1:30.93 | ||||||
5 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:32.04 | ||||||
6 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:32.08 | ||||||
7 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:32.51 | ||||||
8 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 1:39.15 | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:11.67 | ||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:14.23 | ||||||
3 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:16.64 | ||||||
4 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 1:17.35 | ||||||
5 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.50 | ||||||
6 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:22.74 | ||||||
7 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.08 | ||||||
8 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:24.97 | ||||||
9 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:31.97 | ||||||
10 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:34.16 | ||||||
11 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:45.93 | ||||||
12 | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:47.71 | ||||||
13 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Aarhus Swim | 1:52.74 | ||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ej sam berør 25m | |||||
- | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | asynkron arme v/ 90m | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 1:03.69 | ||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:06.76 | ||||||
3 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:06.85 | ||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 1:07.70 | ||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 1:07.92 | ||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 1:09.25 | ||||||
7 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:09.68 | ||||||
8 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:10.92 | ||||||
9 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:11.03 | ||||||
10 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.10 | ||||||
11 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:11.44 | ||||||
12 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 1:12.20 | ||||||
13 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:14.65 | ||||||
14 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 1:23.86 | ||||||
15 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 1:53.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:09.80 | ||||||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:12.94 | ||||||
3 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.52 | ||||||
4 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.68 | ||||||
5 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.46 | ||||||
6 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:22.64 | ||||||
7 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.48 | ||||||
8 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:27.15 | ||||||
9 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Aarhus Swim | 1:30.53 | ||||||
10 | Aksel K. Pedersen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:32.91 | ||||||
11 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.69 | ||||||
12 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:36.51 | ||||||
13 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:37.03 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 59.20 | ||||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 1:01.88 | ||||||
3 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 1:10.10 | ||||||
4 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 1:11.58 | ||||||
5 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:12.37 | ||||||
6 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:13.72 | ||||||
7 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | 1:14.58 | ||||||
8 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:14.67 | ||||||
9 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.94 | ||||||
10 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:16.70 | ||||||
11 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Aarhus Swim | 1:16.92 | ||||||
12 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:17.95 | ||||||
13 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:19.42 | ||||||
14 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:19.46 | ||||||
15 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:29.89 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 1:00.00 | ||||||
2 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:00.85 | ||||||
3 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:01.55 | ||||||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:02.35 | ||||||
5 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 1:02.86 | ||||||
6 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:06.97 | ||||||
7 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 26, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 1:23.51 | 2:56.13 | 4:28.48 | 5:58.97 | 11:54.57 | ||
7:31.26 | 9:03.20 | 10:30.88 | ||||||||
2 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:23.54 | 2:55.82 | 4:28.90 | 5:59.70 | 12:08.47 | ||
7:32.31 | 9:06.20 | 10:39.48 | ||||||||
3 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:22.66 | 2:55.74 | 4:29.41 | 6:02.74 | 12:19.67 | ||
7:38.03 | 9:13.87 | 10:49.29 | ||||||||
4 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 1:27.86 | 3:03.53 | 4:36.35 | 6:11.32 | 12:23.64 | ||
7:45.18 | 9:20.71 | 10:55.75 | ||||||||
5 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:34.27 | 3:14.80 | 4:55.59 | 6:37.88 | 13:20.89 | ||
8:19.68 | 10:01.68 | 11:43.04 | ||||||||
6 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:41.19 | 3:31.40 | 5:21.17 | 7:11.75 | 14:21.82 | ||
9:02.26 | 10:51.72 | 12:39.69 | ||||||||
Løb 26, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:15.22 | 2:36.75 | 3:59.20 | 5:22.23 | 10:47.91 | ||
6:45.71 | 8:08.81 | 9:31.98 | ||||||||
2 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.84 | 2:49.21 | 4:17.21 | 5:45.88 | 11:37.92 | ||
7:14.23 | 8:43.02 | 10:12.01 | ||||||||
3 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 1:24.52 | 2:54.98 | 4:25.02 | 5:55.31 | 11:53.04 | ||
7:25.92 | 8:57.86 | 10:28.61 | ||||||||
Løb 26, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:09.70 | 2:22.52 | 3:35.77 | 4:49.29 | 9:39.43 | ||
6:03.08 | 7:14.83 | 8:27.92 | ||||||||
2 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:11.56 | 2:28.24 | 3:44.08 | 4:59.75 | 9:59.82 | ||
6:15.18 | 7:31.31 | 8:47.29 | ||||||||
3 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:14.11 | 2:34.35 | 3:55.42 | 5:17.25 | 10:41.83 | ||
6:39.45 | 8:00.24 | 9:21.26 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:26 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:45.93 | ||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 2:57.83 | ||||||
3 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:01.04 | ||||||
4 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 3:02.02 | ||||||
5 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 3:03.24 | ||||||
6 | Julie Lind Boest | 2007 | Aarhus Swim | 3:11.74 | ||||||
7 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:21.30 | ||||||
8 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:22.87 | ||||||
9 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:24.83 | ||||||
10 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 3:26.58 | ||||||
11 | Anna Katrine Willems | 2008 | Aarhus Swim | 3:45.44 | ||||||
- | Andrea Fabricius | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | ej fort bev v100 m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 2:30.44 | ||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 2:34.30 | ||||||
3 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:38.44 | ||||||
4 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 2:39.38 | ||||||
5 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 2:41.20 | ||||||
6 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.42 | ||||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 2:45.76 | ||||||
8 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 2:49.49 | ||||||
9 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 2:57.64 | ||||||
10 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 3:10.24 | ||||||
11 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 3:10.54 | ||||||
12 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 3:10.77 | ||||||
13 | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | 3:25.55 | ||||||
- | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | DSQ | tyvstart | |||||
- | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ef forts bev 150m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 2:22.17 | ||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 2:30.18 | ||||||
3 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:35.11 | ||||||
4 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 2:37.76 | ||||||
5 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 2:38.91 | ||||||
6 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 2:39.44 | ||||||
7 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:47.72 | ||||||
8 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 2:49.80 | ||||||
9 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 2:49.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.99 | 1:24.37 | 2:09.17 | 2:49.52 | |||
2 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 40.87 | 1:25.41 | 2:10.17 | 2:52.50 | |||
3 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 41.09 | 1:26.63 | 2:14.42 | 3:01.05 | |||
4 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 44.52 | 1:31.58 | 2:17.59 | 3:02.38 | |||
5 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 47.26 | 1:34.70 | 2:21.64 | 3:06.61 | |||
6 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Aarhus Swim | 44.22 | 1:34.12 | 2:25.14 | 3:13.52 | |||
7 | Oscar Persson | 2008 | Aarhus Swim | 50.99 | 1:44.96 | 2:39.98 | 3:29.95 | |||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.71 | 1:14.41 | 1:53.62 | 2:31.52 | |||
2 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 39.08 | 1:20.77 | 2:44.21 | ||||
3 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.12 | 1:27.69 | 2:11.68 | 2:54.15 | |||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 32.17 | 1:08.69 | 1:43.96 | 2:18.42 | |||
2 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 34.61 | 1:11.42 | 1:47.41 | 2:21.79 | |||
3 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 34.02 | 1:10.43 | 1:47.42 | 2:24.02 | |||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.96 | 1:12.06 | 1:49.69 | 2:27.34 | |||
- | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:26.57 | ||||||
2 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:32.71 | ||||||
3 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.56 | ||||||
4 | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | 1:38.92 | ||||||
5 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:39.22 | ||||||
6 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:39.34 | ||||||
7 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:39.55 | ||||||
8 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:39.65 | ||||||
9 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.94 | ||||||
10 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:41.70 | ||||||
11 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:42.24 | ||||||
12 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:45.02 | ||||||
13 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:45.90 | ||||||
14 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:47.48 | ||||||
15 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:48.07 | ||||||
16 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:48.10 | ||||||
17 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:50.54 | ||||||
18 | Sara Bonne Guldberg | 2007 | Durup IF | 1:51.85 | ||||||
19 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:52.36 | ||||||
20 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 1:53.34 | ||||||
21 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:55.47 | ||||||
22 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:57.31 | ||||||
23 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:58.76 | ||||||
24 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:59.97 | ||||||
25 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 2:00.06 | ||||||
26 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 2:01.59 | ||||||
27 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 2:01.69 | ||||||
28 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 2:06.62 | ||||||
29 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 2:09.78 | ||||||
30 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 2:11.14 | ||||||
31 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:12.85 | ||||||
32 | Signe Rahn Jepsen | 2008 | Durup IF | 2:29.87 | ||||||
- | Andrea Fabricius | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
- | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armtag v start | |||||
- | Freja Hyttel Jensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v vending 75m | |||||
- | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | DSQ | 2 armtag ved start | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 1:25.91 | ||||||
2 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.35 | ||||||
3 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:27.51 | ||||||
4 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.66 | ||||||
5 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:28.94 | ||||||
6 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:31.35 | ||||||
7 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.07 | ||||||
8 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.28 | ||||||
9 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:33.23 | ||||||
10 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:34.47 | ||||||
11 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:36.48 | ||||||
12 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:38.76 | ||||||
13 | Frida Hollensen | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:46.71 | ||||||
14 | Melissa Stoltenborg | 2006 | Aarhus Swim | 1:50.10 | ||||||
15 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 2:00.55 | ||||||
16 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 2:00.81 | ||||||
- | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | Svømmeklubben Nord | DSQ | 2 flyben v 50m | |||||
- | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | ej sam berør 25m | |||||
- | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.64 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 1:12.54 | ||||||
3 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:20.06 | ||||||
4 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:22.76 | ||||||
5 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:23.47 | ||||||
6 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:24.90 | ||||||
7 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:27.36 | ||||||
8 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:28.22 | ||||||
9 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:30.01 | ||||||
10 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:33.51 | ||||||
11 | Johanne Østergaard | 2004 | Durup IF | 2:00.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:25.16 | ||||||
2 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:25.56 | ||||||
3 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:29.62 | ||||||
4 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:29.85 | ||||||
5 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:31.19 | ||||||
6 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:32.51 | ||||||
7 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:32.74 | ||||||
8 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Aarhus Swim | 1:33.14 | ||||||
9 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.50 | ||||||
10 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:34.58 | ||||||
11 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:34.80 | ||||||
12 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:35.00 | ||||||
13 | Aksel K. Pedersen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:38.90 | ||||||
14 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:38.95 | ||||||
15 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Aarhus Swim | 1:41.34 | ||||||
16 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:42.40 | ||||||
17 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:47.24 | ||||||
18 | August Mumm | 2006 | Aarhus Swim | 1:47.69 | ||||||
19 | Silas Zinther | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:49.77 | ||||||
20 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:49.99 | ||||||
21 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:51.33 | ||||||
22 | Thor Hvolby | 2007 | Svømmeklubben Nord | 1:54.58 | ||||||
23 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.36 | ||||||
24 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:56.66 | ||||||
25 | Victor Thor Krøyer | 2008 | Odder Svømmeklub | 2:14.04 | ||||||
26 | Philip Juul Møballe | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 2:15.40 | ||||||
- | Jeppe Villefrance | 2008 | Odder Svømmeklub | DSQ | arm ej sync ved star | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 1:17.38 | ||||||
2 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:19.17 | ||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:20.21 | ||||||
4 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 1:20.71 | ||||||
5 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:25.11 | ||||||
6 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:26.53 | ||||||
7 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:26.54 | ||||||
8 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:30.90 | ||||||
9 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 1:36.37 | ||||||
- | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 1:06.94 | ||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.62 | ||||||
3 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:11.55 | ||||||
4 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 1:12.31 | ||||||
5 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:12.41 | ||||||
6 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:15.54 | ||||||
7 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:16.02 | ||||||
8 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 1:16.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 2:42.10 | ||||||
2 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 2:47.49 | ||||||
3 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:52.67 | ||||||
4 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 2:53.32 | ||||||
5 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 2:54.48 | ||||||
6 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:54.58 | ||||||
7 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 2:58.48 | ||||||
8 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 2:59.16 | ||||||
9 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 3:04.79 | ||||||
10 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:04.92 | ||||||
11 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 3:08.24 | ||||||
12 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 3:15.63 | ||||||
13 | Josefine S. Overgaard | 2007 | Svømmeklubben Nord | 3:16.75 | ||||||
14 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 3:19.38 | ||||||
- | Emma Bertelsen | 2008 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:26.44 | ||||||
2 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 2:28.09 | ||||||
3 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 2:29.10 | ||||||
4 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 2:35.36 | ||||||
5 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 2:38.82 | ||||||
6 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.66 | ||||||
7 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 2:49.83 | ||||||
8 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 2:59.84 | ||||||
9 | Signe Bøgh Baarup Jensen | 2006 | Aarhus Swim | 3:37.84 | ||||||
- | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 2:08.10 | ||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 2:10.47 | ||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 2:11.69 | ||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 2:11.76 | ||||||
5 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:13.90 | ||||||
6 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:14.54 | ||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 2:15.23 | ||||||
8 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 2:16.11 | ||||||
9 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 2:20.90 | ||||||
10 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 2:23.29 | ||||||
10 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 2:23.29 | ||||||
12 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 2:23.37 | ||||||
13 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 2:24.75 | ||||||
14 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:25.38 | ||||||
15 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 2:29.23 | ||||||
16 | Luna Holm Møller | 2004 | Kolding SK | 2:29.56 | ||||||
17 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 2:32.04 | ||||||
18 | Dicte Lund | 2004 | Aarhus Swim | 2:36.96 | ||||||
19 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 2:56.34 | ||||||
20 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 3:06.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 2:12.79 | ||||||
2 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 2:27.77 | ||||||
3 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 2:35.96 | ||||||
4 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 2:36.66 | ||||||
5 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:41.17 | ||||||
6 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 2:41.26 | ||||||
7 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 2:45.05 | ||||||
8 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:46.05 | ||||||
9 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 2:46.48 | ||||||
10 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | Aarhus Swim | 2:52.34 | ||||||
11 | Oscar Persson | 2008 | Aarhus Swim | 2:59.85 | ||||||
12 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 3:03.62 | ||||||
13 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:05.34 | ||||||
14 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 3:11.38 | ||||||
15 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 3:14.55 | ||||||
16 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 3:22.01 | ||||||
17 | Emil Skipper | 2007 | Aarhus Swim | 3:29.51 | ||||||
- | August Mumm | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:57.96 | ||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 2:09.67 | ||||||
3 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 2:16.10 | ||||||
4 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 2:17.68 | ||||||
5 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | 2:23.71 | ||||||
6 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 2:26.45 | ||||||
7 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 2:27.66 | ||||||
8 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 2:27.68 | ||||||
9 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 2:38.75 | ||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 1:53.27 | ||||||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:05.43 | ||||||
3 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:15.77 | ||||||
- | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.77 | ||||||
2 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:22.54 | ||||||
3 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:23.69 | ||||||
4 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 1:24.04 | ||||||
5 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 1:24.12 | ||||||
6 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.29 | ||||||
7 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:24.70 | ||||||
8 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.85 | ||||||
9 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.83 | ||||||
10 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:26.31 | ||||||
11 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 1:26.47 | ||||||
12 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 1:26.69 | ||||||
13 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:27.06 | ||||||
14 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 1:27.08 | ||||||
15 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:28.38 | ||||||
16 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 1:29.29 | ||||||
17 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:29.64 | ||||||
18 | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | 1:30.40 | ||||||
19 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:30.68 | ||||||
20 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:31.01 | ||||||
21 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:32.10 | ||||||
22 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.98 | ||||||
23 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.16 | ||||||
24 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:33.27 | ||||||
25 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 1:33.28 | ||||||
26 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:33.35 | ||||||
27 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:33.53 | ||||||
28 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.58 | ||||||
29 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:35.02 | ||||||
30 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:35.38 | ||||||
31 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 1:35.87 | ||||||
32 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:35.94 | ||||||
33 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:36.16 | ||||||
34 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:36.51 | ||||||
35 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:37.03 | ||||||
36 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 1:37.53 | ||||||
37 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:38.12 | ||||||
38 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.71 | ||||||
39 | Josefine S. Overgaard | 2007 | Svømmeklubben Nord | 1:39.10 | ||||||
40 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:40.13 | ||||||
41 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:41.27 | ||||||
42 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 1:42.01 | ||||||
43 | Andrea Fabricius | 2007 | Aarhus Swim | 1:42.33 | ||||||
44 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:44.93 | ||||||
45 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:46.11 | ||||||
46 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:46.18 | ||||||
47 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:46.91 | ||||||
48 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:48.25 | ||||||
49 | Viola Mørch | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:52.24 | ||||||
50 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:53.06 | ||||||
51 | Alberte Broeng Leig | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:55.11 | ||||||
52 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:59.22 | ||||||
53 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 2:00.39 | ||||||
54 | Emma Bertelsen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 2:00.99 | ||||||
- | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 45m | |||||
- | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | mavelig ved 49 m | |||||
- | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Julie Lind Boest | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
- | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | mavelig ved 49 m | |||||
- | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
- | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | mave lig v 49m | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:14.71 | ||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:16.25 | ||||||
3 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 1:16.54 | ||||||
4 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.98 | ||||||
5 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.15 | ||||||
6 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 1:18.22 | ||||||
7 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.83 | ||||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.83 | ||||||
9 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.96 | ||||||
10 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.63 | ||||||
11 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:19.91 | ||||||
12 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:20.39 | ||||||
13 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.13 | ||||||
14 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:21.41 | ||||||
15 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.59 | ||||||
16 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.96 | ||||||
17 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:23.19 | ||||||
18 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:23.44 | ||||||
19 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 1:23.84 | ||||||
20 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:25.40 | ||||||
21 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:25.67 | ||||||
22 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:26.07 | ||||||
23 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:26.36 | ||||||
24 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:27.35 | ||||||
25 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 1:27.66 | ||||||
26 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:28.17 | ||||||
27 | Frida Hollensen | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:29.60 | ||||||
28 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:30.07 | ||||||
29 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:32.16 | ||||||
30 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:35.95 | ||||||
31 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 1:36.07 | ||||||
32 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Aarhus Swim | 1:36.93 | ||||||
33 | Melissa Stoltenborg | 2006 | Aarhus Swim | 1:37.13 | ||||||
34 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:43.59 | ||||||
35 | Signe Bøgh Baarup Jensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:58.15 | ||||||
- | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | DNF | ||||||
- | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | DSQ | tyvstart | |||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | DSQ | mavelig ved 49m | |||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | mave lig v49m | |||||
- | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | mavelig ved 49m | |||||
- | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | mavelig ved 49m | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.97 | ||||||
2 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:07.96 | ||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 1:08.23 | ||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 1:08.50 | ||||||
5 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:09.15 | ||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:09.35 | ||||||
7 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 1:10.57 | ||||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.62 | ||||||
9 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 1:10.81 | ||||||
10 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:10.89 | ||||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 1:11.62 | ||||||
12 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 1:11.85 | ||||||
13 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 1:12.60 | ||||||
14 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 1:12.61 | ||||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:12.61 | ||||||
16 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:12.85 | ||||||
17 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:13.13 | ||||||
18 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:13.25 | ||||||
19 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 1:13.68 | ||||||
20 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:14.05 | ||||||
21 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:14.98 | ||||||
22 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:15.27 | ||||||
23 | Luna Holm Møller | 2004 | Kolding SK | 1:15.34 | ||||||
24 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:15.36 | ||||||
25 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:15.56 | ||||||
26 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:16.18 | ||||||
27 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.30 | ||||||
28 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 1:16.74 | ||||||
29 | Dicte Lund | 2004 | Aarhus Swim | 1:17.43 | ||||||
30 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:17.77 | ||||||
31 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:18.06 | ||||||
32 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:18.19 | ||||||
33 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:18.80 | ||||||
34 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:19.87 | ||||||
35 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:20.36 | ||||||
36 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:22.13 | ||||||
- | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | mavelig ved 49m | |||||
- | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:09.89 | ||||||
2 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:14.65 | ||||||
3 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 1:15.12 | ||||||
4 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:16.80 | ||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.10 | ||||||
6 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.20 | ||||||
7 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:19.37 | ||||||
8 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:19.61 | ||||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.92 | ||||||
10 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:20.55 | ||||||
11 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:21.19 | ||||||
12 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:21.57 | ||||||
13 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.59 | ||||||
14 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Aarhus Swim | 1:22.74 | ||||||
15 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.97 | ||||||
16 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:24.11 | ||||||
17 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:24.15 | ||||||
18 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.42 | ||||||
19 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | Aarhus Swim | 1:24.67 | ||||||
20 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.81 | ||||||
21 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:25.19 | ||||||
22 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.86 | ||||||
23 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Aarhus Swim | 1:26.30 | ||||||
24 | Aksel K. Pedersen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:26.83 | ||||||
25 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:27.23 | ||||||
26 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:27.53 | ||||||
27 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:28.22 | ||||||
28 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:28.59 | ||||||
29 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:28.61 | ||||||
30 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:28.81 | ||||||
31 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:29.52 | ||||||
32 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:29.80 | ||||||
33 | August Mumm | 2006 | Aarhus Swim | 1:29.89 | ||||||
34 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.94 | ||||||
35 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 1:34.87 | ||||||
36 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.46 | ||||||
37 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:37.72 | ||||||
38 | Thor Hvolby | 2007 | Svømmeklubben Nord | 1:37.97 | ||||||
39 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:39.79 | ||||||
40 | Emil Skipper | 2007 | Aarhus Swim | 1:43.93 | ||||||
41 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:44.60 | ||||||
42 | Andreas Jeppesen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:53.44 | ||||||
43 | Victor Thor Krøyer | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:54.18 | ||||||
44 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.63 | ||||||
45 | Christoffer Stiholt | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:57.29 | ||||||
46 | Elliot Gladney Rundqvist | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:59.91 | ||||||
47 | Philip Juul Møballe | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 2:02.33 | ||||||
48 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 2:13.02 | ||||||
- | Casper Nielsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | asynkrom arm v 5 m | |||||
- | Hjalte Aggerholm | 2009 | Viborg Svømme Klub | DSQ | asynkrom arm v 5 m | |||||
- | Jeppe Villefrance | 2008 | Odder Svømmeklub | DSQ | asyn arm v 20m | |||||
- | Peter Loevengreen Lind | 2009 | Viborg Svømme Klub | DSQ | bryst arme v 49m | |||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 1:05.37 | ||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 1:07.29 | ||||||
3 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 1:08.03 | ||||||
4 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:09.00 | ||||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:10.32 | ||||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 1:11.28 | ||||||
7 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.04 | ||||||
8 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:12.81 | ||||||
9 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:13.21 | ||||||
10 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | 1:13.33 | ||||||
11 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 1:13.95 | ||||||
12 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:14.09 | ||||||
13 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:15.28 | ||||||
14 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:15.92 | ||||||
15 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.49 | ||||||
16 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 1:17.83 | ||||||
17 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Aarhus Swim | 1:17.92 | ||||||
18 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:17.94 | ||||||
19 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:18.06 | ||||||
20 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.52 | ||||||
21 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:21.21 | ||||||
22 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:22.47 | ||||||
23 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 1:26.06 | ||||||
24 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:26.57 | ||||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | mavelig ved 49 m | |||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 1:00.27 | ||||||
2 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:03.74 | ||||||
3 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:04.06 | ||||||
4 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 1:04.29 | ||||||
5 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:04.99 | ||||||
6 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:05.52 | ||||||
7 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.72 | ||||||
8 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 1:05.96 | ||||||
9 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:06.40 | ||||||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:09.07 | ||||||
11 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.18 | ||||||
12 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:10.10 | ||||||
13 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 1:10.14 | ||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v ven 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 100 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 100, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:06.01 | 2:17.12 | 3:27.92 | 4:35.16 | |||
2 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:06.57 | 2:17.29 | 3:27.93 | 4:37.82 | |||
- | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 101, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.65 | 2:16.13 | 3:25.06 | 4:33.84 | |||
2 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.70 | 2:20.86 | 3:32.06 | 4:46.90 | |||
- | Aksel K. Pedersen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | DNF | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Aarhus Swim | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 102, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 26.84 | ||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 28.13 | ||||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.34 | ||||||
4 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 28.44 | ||||||
5 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 28.45 | ||||||
6 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.49 | ||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 28.60 | ||||||
8 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 28.91 | ||||||
9 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 28.98 | ||||||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 29.31 | ||||||
11 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 29.51 | ||||||
12 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 29.84 | ||||||
13 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 30.33 | ||||||
14 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 30.59 | ||||||
14 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 30.59 | ||||||
16 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 30.88 | ||||||
17 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 30.96 | ||||||
18 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 30.97 | ||||||
19 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 31.01 | ||||||
20 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 31.29 | ||||||
21 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.36 | ||||||
22 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.40 | ||||||
23 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 31.48 | ||||||
24 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 31.61 | ||||||
25 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 31.74 | ||||||
26 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 31.83 | ||||||
27 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 31.98 | ||||||
28 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 32.02 | ||||||
29 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 32.11 | ||||||
30 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 32.22 | ||||||
31 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 32.28 | ||||||
32 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 32.31 | ||||||
33 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 32.49 | ||||||
34 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 32.83 | ||||||
- | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | DNF | ||||||
- | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | DNF | ||||||
- | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | DNF | ||||||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | DNF | ||||||
- | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | DNF | ||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | DNF | ||||||
- | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 103, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 28.44 | ||||||
2 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 29.22 | ||||||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 29.38 | ||||||
4 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 29.39 | ||||||
5 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 29.52 | ||||||
6 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 29.74 | ||||||
7 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 31.47 | ||||||
- | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 103, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 27.44 | ||||||
2 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 27.66 | ||||||
3 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 27.69 | ||||||
4 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 27.75 | ||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 27.84 | ||||||
5 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 27.84 | ||||||
7 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 27.92 | ||||||
8 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 28.32 | ||||||
9 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 28.41 | ||||||
10 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 28.45 | ||||||
- | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 103, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 25.84 | ||||||
2 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 26.03 | ||||||
3 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 26.47 | ||||||
4 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 27.13 | ||||||
5 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 27.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 104, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.67 | 1:03.50 | |||||
2 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.83 | 1:06.62 | |||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 31.02 | 1:07.28 | |||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.23 | 1:07.91 | |||||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 32.51 | 1:08.33 | |||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 32.12 | 1:08.34 | |||||
7 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 34.79 | 1:13.30 | |||||
8 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.85 | 1:16.60 | |||||
9 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 35.65 | 1:16.98 | |||||
10 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.93 | 1:29.53 | |||||
11 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.59 | 1:38.35 | |||||
- | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 105, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.18 | 1:00.48 | |||||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.50 | 1:00.64 | |||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 28.62 | 1:01.00 | |||||
4 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 30.62 | 1:05.95 | |||||
5 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.95 | 1:05.96 | |||||
6 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.42 | 1:09.72 | |||||
7 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 34.56 | 1:12.79 | |||||
8 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | 33.82 | 1:13.56 | |||||
- | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 106, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 31.62 | 1:05.06 | 1:39.05 | 2:11.07 | |||
2 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.68 | 1:05.45 | 1:39.22 | 2:11.82 | |||
3 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.72 | 1:04.87 | 1:38.81 | 2:12.27 | |||
4 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 32.11 | 1:07.17 | 1:42.62 | 2:20.02 | |||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 32.43 | 1:08.51 | 1:44.72 | 2:20.09 | |||
6 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 32.45 | 1:07.64 | 1:44.73 | 2:22.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 107, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 2:11.82 | ||||||
2 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | 2:18.24 | ||||||
3 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 2:24.55 | ||||||
4 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 2:24.91 | ||||||
5 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 2:37.36 | ||||||
- | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 108, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 41.42 | ||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 41.81 | ||||||
3 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 42.62 | ||||||
4 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | ||||||
5 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.01 | ||||||
6 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.13 | ||||||
7 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.20 | ||||||
8 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.28 | ||||||
9 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.38 | ||||||
10 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.51 | ||||||
11 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 44.21 | ||||||
12 | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | 44.54 | ||||||
- | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 108, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.22 | ||||||
2 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.44 | ||||||
3 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.87 | ||||||
4 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.88 | ||||||
5 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.06 | ||||||
6 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.60 | ||||||
7 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 39.79 | ||||||
8 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.22 | ||||||
9 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 40.76 | ||||||
10 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 41.07 | ||||||
11 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.24 | ||||||
12 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.40 | ||||||
- | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 108, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.58 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 34.17 | ||||||
3 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.73 | ||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 35.01 | ||||||
5 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.25 | ||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 36.17 | ||||||
7 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.23 | ||||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.29 | ||||||
9 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.53 | ||||||
10 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.65 | ||||||
11 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 37.31 | ||||||
12 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.74 | ||||||
- | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
- | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 109, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 36.27 | ||||||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 36.37 | ||||||
3 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 36.39 | ||||||
4 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 39.24 | ||||||
5 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 39.57 | ||||||
6 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 39.70 | ||||||
7 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 39.96 | ||||||
8 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.32 | ||||||
9 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 40.33 | ||||||
10 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.36 | ||||||
11 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 41.81 | ||||||
12 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.91 | ||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Løb 109, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.82 | ||||||
2 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.57 | ||||||
3 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 35.81 | ||||||
4 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.99 | ||||||
5 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 36.51 | ||||||
6 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 36.52 | ||||||
7 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 37.55 | ||||||
8 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.20 | ||||||
9 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.64 | ||||||
10 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.24 | ||||||
11 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 40.13 | ||||||
12 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.51 | ||||||
- | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 109, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 30.55 | ||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.62 | ||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 31.87 | ||||||
4 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.32 | ||||||
5 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.34 | ||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 32.57 | ||||||
7 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.79 | ||||||
8 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.81 | ||||||
9 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 32.85 | ||||||
10 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 33.05 | ||||||
11 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 33.87 | ||||||
12 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.70 | ||||||
- | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 110, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.50 | ||||||
2 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:20.97 | ||||||
3 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 1:23.49 | ||||||
4 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.87 | ||||||
5 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 1:27.48 | ||||||
6 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:27.93 | ||||||
Løb 110, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.84 | ||||||
2 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:15.47 | ||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:15.94 | ||||||
4 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:16.29 | ||||||
5 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.67 | ||||||
6 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:24.30 | ||||||
Løb 110, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:05.88 | ||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:08.42 | ||||||
3 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:11.83 | ||||||
4 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 1:13.28 | ||||||
5 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:15.17 | ||||||
6 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 1:15.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 111, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:13.24 | ||||||
2 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.40 | ||||||
3 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:18.69 | ||||||
4 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 1:18.80 | ||||||
5 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Aarhus Swim | 1:20.48 | ||||||
6 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:20.60 | ||||||
Løb 111, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:12.41 | ||||||
2 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:15.32 | ||||||
3 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:17.93 | ||||||
4 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.15 | ||||||
5 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.52 | ||||||
- | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v50m | |||||
Løb 111, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 1:04.33 | ||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.85 | ||||||
3 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 112, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 35.95 | 1:17.74 | 2:03.19 | 2:48.38 | |||
2 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 39.35 | 1:26.62 | 2:17.75 | 3:10.76 | |||
3 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 40.42 | 1:31.48 | 2:27.84 | 3:25.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 113, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.56 | 1:04.99 | 1:39.61 | 2:14.26 | |||
2 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 30.74 | 1:05.27 | 1:40.74 | 2:16.54 | |||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 31.56 | 1:07.82 | 1:45.35 | 2:23.17 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 114, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.88 | 1:08.66 | 1:52.86 | 2:27.22 | |||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 32.91 | 1:11.98 | 1:55.62 | 2:29.73 | |||
3 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 32.06 | 1:11.93 | 1:55.69 | 2:32.84 | |||
4 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 34.41 | 1:12.95 | 1:58.77 | 2:35.17 | |||
5 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 33.36 | 1:14.47 | 2:01.62 | 2:37.99 | |||
6 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 35.99 | 1:17.96 | 2:02.16 | 2:39.08 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 115, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 28.96 | 1:06.25 | 1:45.64 | 2:18.82 | |||
2 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.26 | 1:09.99 | 1:50.94 | 2:24.26 | |||
3 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 34.32 | 1:13.97 | 2:01.47 | 2:36.68 | |||
4 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 34.75 | 1:16.36 | 2:03.52 | 2:38.64 | |||
5 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.31 | 1:21.73 | 2:10.10 | 2:49.35 | |||
- | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 116, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.36 | ||||||
2 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.48 | ||||||
3 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.73 | ||||||
4 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.86 | ||||||
5 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.94 | ||||||
6 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.62 | ||||||
7 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.07 | ||||||
8 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 38.74 | ||||||
9 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 39.30 | ||||||
10 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 39.53 | ||||||
11 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 39.72 | ||||||
12 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 42.67 | ||||||
- | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 116, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.23 | ||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.24 | ||||||
3 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.58 | ||||||
4 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 34.51 | ||||||
5 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 35.28 | ||||||
6 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.60 | ||||||
7 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 36.04 | ||||||
8 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.19 | ||||||
9 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.23 | ||||||
10 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 36.27 | ||||||
11 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.46 | ||||||
12 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 36.95 | ||||||
- | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 116, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 30.71 | ||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 30.84 | ||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.32 | ||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.51 | ||||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.88 | ||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 32.16 | ||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.32 | ||||||
8 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.55 | ||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.22 | ||||||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.37 | ||||||
11 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 33.88 | ||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.06 | ||||||
- | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 117, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 36.78 | ||||||
2 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 36.91 | ||||||
3 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 36.98 | ||||||
4 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 37.13 | ||||||
5 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 37.28 | ||||||
6 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 37.34 | ||||||
7 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 38.21 | ||||||
8 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 38.49 | ||||||
9 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 38.52 | ||||||
10 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.97 | ||||||
11 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 39.25 | ||||||
12 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.42 | ||||||
- | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 117, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 31.86 | ||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.02 | ||||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.34 | ||||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.55 | ||||||
5 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.81 | ||||||
6 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.29 | ||||||
7 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.35 | ||||||
8 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 34.57 | ||||||
9 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.70 | ||||||
10 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.97 | ||||||
11 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 35.54 | ||||||
- | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
Løb 117, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 29.13 | ||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 118, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:34.34 | ||||||
2 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.92 | ||||||
3 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:36.09 | ||||||
4 | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | 1:36.55 | ||||||
5 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:37.14 | ||||||
6 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:37.71 | ||||||
Løb 118, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 1:25.13 | ||||||
2 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:27.46 | ||||||
3 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.73 | ||||||
4 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:27.86 | ||||||
5 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:29.13 | ||||||
6 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:30.25 | ||||||
Løb 118, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.06 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 1:12.20 | ||||||
3 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:17.54 | ||||||
4 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:22.92 | ||||||
5 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:23.67 | ||||||
6 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:24.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 119, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:24.48 | ||||||
2 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:27.39 | ||||||
3 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.33 | ||||||
4 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:28.54 | ||||||
5 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:29.55 | ||||||
6 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:33.80 | ||||||
Løb 119, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 1:16.19 | ||||||
2 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:16.47 | ||||||
3 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 1:17.85 | ||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:18.51 | ||||||
5 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:27.68 | ||||||
- | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 119, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 1:07.52 | ||||||
2 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:12.45 | ||||||
3 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:13.91 | ||||||
4 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:14.88 | ||||||
- | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 120, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 2:22.45 | ||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 2:32.55 | ||||||
3 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:37.36 | ||||||
4 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 2:39.47 | ||||||
5 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:39.68 | ||||||
6 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 2:47.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 121, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 2:17.13 | ||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 2:21.49 | ||||||
3 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 2:29.00 | ||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:31.07 | ||||||
5 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | Svømmeklubben Nord | 2:57.98 | ||||||
- | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 122, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.21 | ||||||
2 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.84 | ||||||
3 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.38 | ||||||
4 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 36.46 | ||||||
5 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.78 | ||||||
6 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 36.89 | ||||||
7 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 37.19 | ||||||
8 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 37.21 | ||||||
9 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.55 | ||||||
10 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.86 | ||||||
11 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 38.94 | ||||||
12 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.44 | ||||||
- | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 122, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.80 | ||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.85 | ||||||
3 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 31.14 | ||||||
4 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 33.50 | ||||||
5 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 33.56 | ||||||
6 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 33.62 | ||||||
7 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 33.97 | ||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 34.06 | ||||||
9 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 34.96 | ||||||
10 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 36.54 | ||||||
- | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | asynk arm 40m | |||||
Løb 122, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 28.75 | ||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.25 | ||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 29.81 | ||||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.91 | ||||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 30.11 | ||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 30.23 | ||||||
7 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 30.25 | ||||||
8 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.26 | ||||||
8 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 30.26 | ||||||
10 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 30.39 | ||||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 31.02 | ||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.36 | ||||||
- | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 123, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 27.59 | ||||||
2 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 27.85 | ||||||
3 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 27.86 | ||||||
4 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 27.90 | ||||||
5 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.10 | ||||||
6 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.71 | ||||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 29.98 | ||||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 30.07 | ||||||
9 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 30.89 | ||||||
10 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 30.99 | ||||||
11 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 31.02 | ||||||
12 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 31.52 | ||||||
13 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 32.23 | ||||||
14 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 32.25 | ||||||
15 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.07 | ||||||
16 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 33.22 | ||||||
17 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 33.30 | ||||||
18 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.90 | ||||||
19 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.92 | ||||||
20 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 34.25 | ||||||
21 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 34.52 | ||||||
22 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.60 | ||||||
23 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 35.02 | ||||||
24 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.08 | ||||||
25 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 35.42 | ||||||
- | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 124, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.00 | ||||||
2 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:12.32 | ||||||
3 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:12.65 | ||||||
4 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.79 | ||||||
5 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:13.90 | ||||||
6 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:15.39 | ||||||
Løb 124, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:03.47 | ||||||
2 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.52 | ||||||
3 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.52 | ||||||
4 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 1:10.11 | ||||||
5 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.40 | ||||||
6 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:11.82 | ||||||
Løb 124, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 58.16 | ||||||
2 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:01.10 | ||||||
3 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:01.62 | ||||||
4 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 1:02.37 | ||||||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.37 | ||||||
6 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:04.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 125, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 59.12 | ||||||
2 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:04.65 | ||||||
3 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.33 | ||||||
4 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:07.61 | ||||||
5 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:09.52 | ||||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.73 | ||||||
Løb 125, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 58.60 | ||||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:01.22 | ||||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:02.18 | ||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.21 | ||||||
- | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 125, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 57.24 | ||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 126, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 2:38.98 | ||||||
2 | Luna Holm Møller | 2004 | Kolding SK | 2:45.43 | ||||||
3 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 2:51.82 | ||||||
4 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 3:00.81 | ||||||
5 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:06.59 | ||||||
6 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 3:07.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 127, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 2:24.17 | ||||||
2 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 2:42.77 | ||||||
3 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 2:46.32 | ||||||
3 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 2:46.32 | ||||||
5 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 3:10.74 | ||||||
6 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 3:22.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 128, Fjolle medley damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.03 | ||||||
2 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:23.50 | ||||||
3 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.77 | ||||||
4 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 1:25.20 | ||||||
5 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 1:25.86 | ||||||
6 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:26.89 | ||||||
Løb 128, Fjolle medley damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.54 | ||||||
2 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:19.56 | ||||||
3 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:19.69 | ||||||
4 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.86 | ||||||
5 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.87 | ||||||
- | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 128, Fjolle medley damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:14.73 | ||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:16.11 | ||||||
3 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.41 | ||||||
4 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.53 | ||||||
5 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.71 | ||||||
6 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.82 | ||||||
Løb 128, Fjolle medley damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.51 | ||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 1:08.70 | ||||||
3 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:09.07 | ||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 1:09.18 | ||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:09.69 | ||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:11.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:49 |
Resultat Løb 129 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 129, Fjolle medley herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:09.92 | ||||||
2 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:15.85 | ||||||
3 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Aarhus Swim | 1:18.70 | ||||||
4 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:19.40 | ||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.70 | ||||||
- | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 129, Fjolle medley herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 1:09.01 | ||||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:11.52 | ||||||
3 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.74 | ||||||
4 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 1:21.45 | ||||||
- | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | forkert diciplin | |||||
Løb 129, Fjolle medley herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 1:04.48 | ||||||
2 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:11.00 | ||||||
3 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 1:11.93 | ||||||
4 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:15.28 | ||||||
- | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | DSQ | forkert diciplin | |||||
Løb 129, Fjolle medley herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 1:00.90 | ||||||
2 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:04.56 | ||||||
3 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 1:05.60 | ||||||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:06.23 | ||||||
5 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:06.64 | ||||||
6 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:07.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |