2019-12-09   04:47:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar Junior - Final
DR MSSF 2:04.68 Erik  Gissén 1992 Karlstads SS Ypsilanti 2016-03-06
JDR MSSF 2:07.40 Filip Björkholm 1998 Västerås SS Borås 2017-07-03
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.67 564 2:15.44
50m: 31.82
100m: 1:06.67
(34.85)
150m: 1:42.51
(35.84)
200m: 2:15.44
(32.93)
2 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.72 539 2:17.49 +2.05
50m: 32.50
100m: 1:07.11
(34.61)
150m: 1:42.60
(35.49)
200m: 2:17.49
(34.89)
3 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap +0.75 532 2:18.10 +2.66
50m: 33.84
100m: 1:08.85
(35.01)
150m: 1:43.89
(35.04)
200m: 2:18.10
(34.21)
4 Julius Grell 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.84 493 2:21.61 +6.17
50m: 32.77
100m: 1:08.64
(35.87)
150m: 1:45.39
(36.75)
200m: 2:21.61
(36.22)
5 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.61 477 2:23.24 +7.80
50m: 34.10
100m: 1:10.95
(36.85)
150m: 1:47.63
(36.68)
200m: 2:23.24
(35.61)
6 Oskar Andersson 2003 Upsala Simsällskap +0.90 463 2:24.64 +9.20
50m: 34.36
100m: 1:11.14
(36.78)
150m: 1:48.25
(37.11)
200m: 2:24.64
(36.39)
7 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.64 460 2:24.94 +9.50
50m: 34.96
100m: 1:12.17
(37.21)
150m: 1:48.95
(36.78)
200m: 2:24.94
(35.99)
8 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians +0.69 451 2:25.91 +10.47
50m: 34.28
100m: 1:11.04
(36.76)
150m: 1:48.53
(37.49)
200m: 2:25.91
(37.38)
9 Johan Brewitz 2001 Västerås Simsällskap +0.54 444 2:26.65 +11.21
50m: 33.25
100m: 1:09.98
(36.73)
150m: 1:48.63
(38.65)
200m: 2:26.65
(38.02)
10 Hannes Börjel 2002 Örebro Simallians +0.57 421 2:29.32 +13.88
50m: 34.05
100m: 1:11.86
(37.81)
150m: 1:50.05
(38.19)
200m: 2:29.32
(39.27)
11 Joel Brewitz 2005 Västerås Simsällskap +0.76 415 2:30.01 +14.57
50m: 35.37
100m: 1:14.04
(38.67)
150m: 1:52.59
(38.55)
200m: 2:30.01
(37.42)
12 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.64 411 2:30.41 +14.97
50m: 34.12
100m: 1:12.15
(38.03)
150m: 1:51.44
(39.29)
200m: 2:30.41
(38.97)
13 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.73 409 2:30.75 +15.31
50m: 35.35
100m: 1:12.88
(37.53)
150m: 1:52.13
(39.25)
200m: 2:30.75
(38.62)
14 Tobias Klasson 2000 Säffle Simsällskap +0.59 395 2:32.41 +16.97
50m: 34.61
100m: 1:11.80
(37.19)
150m: 1:53.54
(41.74)
200m: 2:32.41
(38.87)
15 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.76 387 2:33.45 +18.01
50m: 35.87
100m: 1:15.28
(39.41)
150m: 1:55.02
(39.74)
200m: 2:33.45
(38.43)
16 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap +0.74 385 2:33.81 +18.37
50m: 34.82
100m: 1:14.00
(39.18)
150m: 1:53.82
(39.82)
200m: 2:33.81
(39.99)
17 Philip Löfbom 2003 Karlskoga Simförening +0.64 384 2:33.96 +18.52
50m: 34.97
100m: 1:13.09
(38.12)
150m: 1:53.11
(40.02)
200m: 2:33.96
(40.85)
18 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap +0.56 382 2:34.18 +18.74
50m: 37.20
100m: 1:16.23
(39.03)
150m: 1:55.76
(39.53)
200m: 2:34.18
(38.42)
19 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.69 355 2:37.96 +22.52
50m: 37.38
100m: 1:17.64
(40.26)
150m: 1:57.99
(40.35)
200m: 2:37.96
(39.97)
- Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap +0.79 DSQ
- Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.69 DSQ
- Maximilian Holm 2005 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 16:37:27
2019-06-01 16:38:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner