2019-09-17   11:51:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 21, 200m Medley Damer Junior - Final
DR MSSF 2:18.27 Shannyn  Hultin 1993 Upsala S Halmstad 2013-07-07
JDR MSSF 2:18.27 Shannyn Hultin 1993 Upsala S Halmstad 2013-07-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.81 692 2:22.57
50m: 31.67
100m: 1:07.25
(35.58)
150m: 1:49.35
(42.10)
200m: 2:22.57
(33.22)
2 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap +0.69 619 2:27.91 +5.34
50m: 31.47
100m: 1:10.89
(39.42)
150m: 1:52.58
(41.69)
200m: 2:27.91
(35.33)
3 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.68 616 2:28.15 +5.58
50m: 31.53
100m: 1:10.56
(39.03)
150m: 1:55.16
(44.60)
200m: 2:28.15
(32.99)
4 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap +0.63 603 2:29.28 +6.71
50m: 31.36
100m: 1:11.04
(39.68)
150m: 1:57.12
(46.08)
200m: 2:29.28
(32.16)
5 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.63 569 2:32.19 +9.62
50m: 31.20
100m: 1:11.70
(40.50)
150m: 1:56.97
(45.27)
200m: 2:32.19
(35.22)
6 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.84 532 2:35.58 +13.01
50m: 33.80
100m: 1:17.38
(43.58)
150m: 1:58.81
(41.43)
200m: 2:35.58
(36.77)
7 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap +0.65 512 2:37.58 +15.01
50m: 33.84
100m: 1:14.48
(40.64)
150m: 2:00.99
(46.51)
200m: 2:37.58
(36.59)
8 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians +0.63 512 2:37.60 +15.03
50m: 32.19
100m: 1:13.71
(41.52)
150m: 1:59.89
(46.18)
200m: 2:37.60
(37.71)
9 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap +0.72 506 2:38.19 +15.62
50m: 32.03
100m: 1:14.71
(42.68)
150m: 2:00.42
(45.71)
200m: 2:38.19
(37.77)
10 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians +0.68 502 2:38.68 +16.11
50m: 31.42
100m: 1:14.39
(42.97)
150m: 2:01.69
(47.30)
200m: 2:38.68
(36.99)
11 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap +0.70 478 2:41.30 +18.73
50m: 34.16
100m: 1:18.01
(43.85)
150m: 2:03.72
(45.71)
200m: 2:41.30
(37.58)
12 Frida Florén 2004 Gävle Simsällskap +0.70 469 2:42.28 +19.71
50m: 33.55
100m: 1:15.11
(41.56)
150m: 2:04.50
(49.39)
200m: 2:42.28
(37.78)
13 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap +0.75 462 2:43.05 +20.48
50m: 34.62
100m: 1:15.72
(41.10)
150m: 2:06.65
(50.93)
200m: 2:43.05
(36.40)
14 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap +0.72 456 2:43.81 +21.24
50m: 34.41
100m: 1:20.10
(45.69)
150m: 2:04.30
(44.20)
200m: 2:43.81
(39.51)
15 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap +0.76 450 2:44.57 +22.00
50m: 34.65
100m: 1:17.92
(43.27)
150m: 2:07.35
(49.43)
200m: 2:44.57
(37.22)
16 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap +0.77 448 2:44.72 +22.15
50m: 35.62
100m: 1:18.51
(42.89)
150m: 2:06.44
(47.93)
200m: 2:44.72
(38.28)
17 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap +0.74 448 2:44.73 +22.16
50m: 36.99
100m: 1:23.13
(46.14)
150m: 2:07.91
(44.78)
200m: 2:44.73
(36.82)
18 Tuva Blomdahl 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.81 446 2:45.07 +22.50
50m: 35.63
100m: 1:20.75
(45.12)
150m: 2:08.12
(47.37)
200m: 2:45.07
(36.95)
19 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.68 434 2:46.56 +23.99
50m: 35.35
100m: 1:19.73
(44.38)
150m: 2:09.86
(50.13)
200m: 2:46.56
(36.70)
20 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.73 430 2:47.01 +24.44
50m: 34.53
100m: 1:18.34
(43.81)
150m: 2:09.52
(51.18)
200m: 2:47.01
(37.49)
21 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.70 428 2:47.34 +24.77
50m: 33.33
100m: 1:19.55
(46.22)
150m: 2:07.90
(48.35)
200m: 2:47.34
(39.44)
22 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap +0.71 415 2:48.97 +26.40
50m: 33.55
100m: 1:18.67
(45.12)
150m: 2:08.55
(49.88)
200m: 2:48.97
(40.42)
23 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.79 413 2:49.35 +26.78
50m: 35.13
100m: 1:19.76
(44.63)
150m: 2:09.80
(50.04)
200m: 2:49.35
(39.55)
24 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb +0.66 397 2:51.49 +28.92
50m: 35.68
100m: 1:21.91
(46.23)
150m: 2:13.70
(51.79)
200m: 2:51.49
(37.79)
25 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.63 396 2:51.73 +29.16
50m: 35.50
100m: 1:21.89
(46.39)
150m: 2:13.18
(51.29)
200m: 2:51.73
(38.55)
26 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.81 395 2:51.79 +29.22
50m: 37.65
100m: 1:20.90
(43.25)
150m: 2:14.02
(53.12)
200m: 2:51.79
(37.77)
27 Salma Gabot 2001 Upsala Simsällskap +0.65 387 2:52.92 +30.35
50m: 35.98
100m: 1:19.39
(43.41)
150m: 2:11.22
(51.83)
200m: 2:52.92
(41.70)
28 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap +0.74 366 2:56.29 +33.72
50m: 35.22
100m: 1:21.74
(46.52)
150m: 2:15.69
(53.95)
200m: 2:56.29
(40.60)
29 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.77 344 2:59.93 +37.36
50m: 39.81
100m: 1:25.44
(45.63)
150m: 2:19.61
(54.17)
200m: 2:59.93
(40.32)
Grenen officiell:  2019-06-02 09:10:37
2019-06-02 09:11:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner