2019-09-17   11:52:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Junior - Final
DR MSSF 58.89 Sara  Junevik 2000 Falu SS Indianapolis 2017-08-28
JDR MSSF 58.89 Sara Junevik 2001 Falu SS Indianapolis 2017-08-26
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Eriksson 1999 Eskilstuna Simklubb +0.63 644 1:04.22
50m: 30.18
100m: 1:04.22
(34.04)
2 Frida Gustafsson 2001 Eskilstuna Simklubb +0.71 587 1:06.24 +2.02
50m: 30.32
100m: 1:06.24
(35.92)
3 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.86 578 1:06.59 +2.37
50m: 31.32
100m: 1:06.59
(35.27)
4 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.59 560 1:07.29 +3.07
50m: 31.06
100m: 1:07.29
(36.23)
5 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians +0.66 554 1:07.52 +3.30
50m: 31.21
100m: 1:07.52
(36.31)
6 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians +0.66 546 1:07.85 +3.63
50m: 31.64
100m: 1:07.85
(36.21)
7 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.49 540 1:08.13 +3.91
50m: 32.16
100m: 1:08.13
(35.97)
8 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap +0.67 531 1:08.49 +4.27
50m: 31.18
100m: 1:08.49
(37.31)
9 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.68 513 1:09.27 +5.05
50m: 32.11
100m: 1:09.27
(37.16)
10 Lina Rehnman 2002 Västerås Simsällskap +0.88 496 1:10.08 +5.86
50m: 33.07
100m: 1:10.08
(37.01)
11 Amanda Kullman 2000 Eskilstuna Simklubb +0.70 483 1:10.67 +6.45
50m: 33.13
100m: 1:10.67
(37.54)
12 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.73 466 1:11.52 +7.30
50m: 32.46
100m: 1:11.52
(39.06)
13 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap +0.85 463 1:11.71 +7.49
50m: 33.65
100m: 1:11.71
(38.06)
14 Alexandra Kinell 2000 Karlskoga Simförening +0.69 462 1:11.72 +7.50
50m: 32.26
100m: 1:11.72
(39.46)
15 Tova Franzén 2001 Upsala Simsällskap +0.86 446 1:12.61 +8.39
50m: 34.02
100m: 1:12.61
(38.59)
16 Adina Nyström 1999 Eskilstuna Simklubb +0.66 443 1:12.77 +8.55
50m: 33.20
100m: 1:12.77
(39.57)
17 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap +0.73 440 1:12.92 +8.70
50m: 32.00
100m: 1:12.92
(40.92)
18 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap +0.76 424 1:13.84 +9.62
50m: 33.77
100m: 1:13.84
(40.07)
19 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.87 417 1:14.25 +10.03
50m: 34.72
100m: 1:14.25
(39.53)
20 Emelie Widhe 2001 Strängnäs Simklubb +0.74 415 1:14.35 +10.13
50m: 34.26
100m: 1:14.35
(40.09)
21 Adelina Walldén 2002 Västerås Simsällskap +0.69 411 1:14.57 +10.35
50m: 33.38
100m: 1:14.57
(41.19)
22 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap +0.73 380 1:16.55 +12.33
50m: 34.68
100m: 1:16.55
(41.87)
23 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians +0.82 379 1:16.60 +12.38
50m: 34.37
100m: 1:16.60
(42.23)
24 Elin Sand 2002 Eskilstuna Simklubb +0.69 379 1:16.65 +12.43
50m: 34.41
100m: 1:16.65
(42.24)
25 Frida Florén 2004 Gävle Simsällskap +0.62 364 1:17.69 +13.47
50m: 34.15
100m: 1:17.69
(43.54)
26 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap +0.73 355 1:18.30 +14.08
50m: 35.69
100m: 1:18.30
(42.61)
27 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.73 353 1:18.44 +14.22
50m: 35.91
100m: 1:18.44
(42.53)
28 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.79 351 1:18.63 +14.41
50m: 37.40
100m: 1:18.63
(41.23)
29 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.67 346 1:18.96 +14.74
50m: 34.61
100m: 1:18.96
(44.35)
30 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap 342 1:19.27 +15.05
50m: 36.70
100m: 1:19.27
(42.57)
31 Ella Sjöbom 2005 Grums Simsällskap +0.67 341 1:19.39 +15.17
50m: 34.39
100m: 1:19.39
(45.00)
32 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.86 332 1:20.06 +15.84
50m: 36.45
100m: 1:20.06
(43.61)
33 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap +0.78 330 1:20.22 +16.00
50m: 34.73
100m: 1:20.22
(45.49)
34 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb +0.75 328 1:20.43 +16.21
50m: 36.26
100m: 1:20.43
(44.17)
35 Emma Alfredeen 2003 Upsala Simsällskap +0.80 324 1:20.76 +16.54
50m: 36.75
100m: 1:20.76
(44.01)
36 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.68 314 1:21.60 +17.38
50m: 35.90
100m: 1:21.60
(45.70)
37 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap +0.68 302 1:22.63 +18.41
50m: 35.97
100m: 1:22.63
(46.66)
38 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap 296 1:23.17 +18.95
50m: 37.36
100m: 1:23.17
(45.81)
39 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap +0.75 264 1:26.48 +22.26
50m: 38.63
100m: 1:26.48
(47.85)
40 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.76 234 1:30.01 +25.79
50m: 39.57
100m: 1:30.01
(50.44)
Grenen officiell:  2019-06-01 12:00:49
2019-06-01 12:01:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner