2019-10-23   16:33:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar Junior - Final
DR MSSF 57.64 Erik  Gissén 1992 Karlstads SS Norrköping 2016-07-07
JDR MSSF 58.77 Gustaf  Dahlman 1997 Västerås SS Borås 2017-07-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.67 586 1:01.95
50m: 30.37
100m: 1:01.95
(31.58)
2 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.71 574 1:02.37 +0.42
50m: 30.39
100m: 1:02.37
(31.98)
3 Julius Grell 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.85 499 1:05.37 +3.42
50m: 31.48
100m: 1:05.37
(33.89)
4 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.70 484 1:06.00 +4.05
50m: 32.33
100m: 1:06.00
(33.67)
5 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap +0.59 482 1:06.12 +4.17
50m: 32.07
100m: 1:06.12
(34.05)
6 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians +0.65 476 1:06.40 +4.45
50m: 32.31
100m: 1:06.40
(34.09)
7 Rudolfs Stupans 1999 Örebro Simallians +0.61 465 1:06.89 +4.94
50m: 31.90
100m: 1:06.89
(34.99)
8 Hannes Börjel 2002 Örebro Simallians +0.59 464 1:06.96 +5.01
50m: 32.46
100m: 1:06.96
(34.50)
9 Elias Sjölander 2003 Karlstads Simsällskap +0.61 439 1:08.18 +6.23
50m: 32.64
100m: 1:08.18
(35.54)
10 Philip Löfbom 2003 Karlskoga Simförening +0.59 431 1:08.59 +6.64
50m: 33.28
100m: 1:08.59
(35.31)
11 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap +0.69 430 1:08.66 +6.71
50m: 32.97
100m: 1:08.66
(35.69)
12 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap +0.71 423 1:09.03 +7.08
50m: 32.91
100m: 1:09.03
(36.12)
13 Oskar Andersson 2003 Upsala Simsällskap +0.79 418 1:09.32 +7.37
50m: 34.01
100m: 1:09.32
(35.31)
14 Tobias Klasson 2000 Säffle Simsällskap +0.63 417 1:09.38 +7.43
50m: 33.50
100m: 1:09.38
(35.88)
15 Joel Brewitz 2005 Västerås Simsällskap 404 1:10.13 +8.18
50m: 33.18
100m: 1:10.13
(36.95)
16 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap 403 1:10.19 +8.24
50m: 34.00
100m: 1:10.19
(36.19)
17 Per Granlund 2002 Västerås Simsällskap +0.72 400 1:10.37 +8.42
50m: 33.39
100m: 1:10.37
(36.98)
18 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.73 398 1:10.47 +8.52
50m: 34.04
100m: 1:10.47
(36.43)
19 Carl Roos 2004 Eskilstuna Simklubb +0.58 395 1:10.65 +8.70
50m: 34.66
100m: 1:10.65
(35.99)
20 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.72 367 1:12.37 +10.42
50m: 35.05
100m: 1:12.37
(37.32)
21 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.56 359 1:12.94 +10.99
50m: 35.23
100m: 1:12.94
(37.71)
22 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.74 357 1:13.03 +11.08
50m: 36.26
100m: 1:13.03
(36.77)
22 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.75 357 1:13.03 +11.08
50m: 35.47
100m: 1:13.03
(37.56)
24 Anton Wallin 2000 Örebro Simallians +0.61 349 1:13.62 +11.67
50m: 35.68
100m: 1:13.62
(37.94)
25 Johan Ljunggren 2001 Upsala Simsällskap +0.72 347 1:13.76 +11.81
50m: 35.63
100m: 1:13.76
(38.13)
26 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.74 336 1:14.58 +12.63
50m: 37.41
100m: 1:14.58
(37.17)
27 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap +0.75 334 1:14.66 +12.71
50m: 35.73
100m: 1:14.66
(38.93)
28 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.72 330 1:14.97 +13.02
50m: 36.54
100m: 1:14.97
(38.43)
29 Lukas  Höglund 2004 Upsala Simsällskap +0.71 325 1:15.35 +13.40
50m: 36.94
100m: 1:15.35
(38.41)
30 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb +0.58 319 1:15.87 +13.92
50m: 37.18
100m: 1:15.87
(38.69)
31 Hugo Koivumäki 2004 Säffle Simsällskap +0.70 257 1:21.45 +19.50
50m: 38.90
100m: 1:21.45
(42.55)
Grenen officiell:  2019-06-02 16:13:30
2019-06-02 16:14:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner