2019-09-20   12:46:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 1/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar Senior - Final
DR MSSF 2:18.46 Linus Kanth 1991 Västerås SS Halmstad 2013-07-03
JDR MSSF 2:25.68 Pierre  Zarebski 1192 Upsala S Uppsala 2011-07-03
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.70 550 2:34.53
50m: 34.85
100m: 1:14.23
(39.38)
150m: 1:54.19
(39.96)
200m: 2:34.53
(40.34)
2 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.70 516 2:37.84 +3.31
50m: 36.23
100m: 1:16.53
(40.30)
150m: 1:56.49
(39.96)
200m: 2:37.84
(41.35)
3 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.69 508 2:38.70 +4.17
50m: 35.19
100m: 1:16.01
(40.82)
150m: 1:57.26
(41.25)
200m: 2:38.70
(41.44)
4 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.61 505 2:39.03 +4.50
50m: 35.78
100m: 1:16.19
(40.41)
150m: 1:58.12
(41.93)
200m: 2:39.03
(40.91)
5 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap +0.74 505 2:39.05 +4.52
50m: 36.83
100m: 1:17.70
(40.87)
150m: 1:58.54
(40.84)
200m: 2:39.05
(40.51)
6 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap +0.75 504 2:39.12 +4.59
50m: 35.33
100m: 1:16.41
(41.08)
150m: 1:58.98
(42.57)
200m: 2:39.12
(40.14)
7 Igor Blagojevic 2000 Karlskoga Simförening +0.78 482 2:41.52 +6.99
50m: 37.04
100m: 1:18.08
(41.04)
150m: 1:59.62
(41.54)
200m: 2:41.52
(41.90)
8 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.61 480 2:41.74 +7.21
50m: 36.59
100m: 1:17.75
(41.16)
150m: 1:59.71
(41.96)
200m: 2:41.74
(42.03)
9 Robert Lindblom 1995 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.70 460 2:44.08 +9.55
50m: 34.50
100m: 1:16.88
(42.38)
150m: 2:01.67
(44.79)
200m: 2:44.08
(42.41)
10 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.52 456 2:44.57 +10.04
50m: 36.42
100m: 1:18.18
(41.76)
150m: 2:01.19
(43.01)
200m: 2:44.57
(43.38)
11 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap +0.64 437 2:46.86 +12.33
50m: 38.04
100m: 1:20.44
(42.40)
150m: 2:03.59
(43.15)
200m: 2:46.86
(43.27)
12 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.69 406 2:51.02 +16.49
50m: 38.93
100m: 1:22.72
(43.79)
150m: 2:06.85
(44.13)
200m: 2:51.02
(44.17)
13 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.72 399 2:51.93 +17.40
50m: 38.70
100m: 1:24.09
(45.39)
150m: 2:08.82
(44.73)
200m: 2:51.93
(43.11)
14 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.76 394 2:52.68 +18.15
50m: 39.30
100m: 1:23.42
(44.12)
150m: 2:08.19
(44.77)
200m: 2:52.68
(44.49)
15 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap +0.60 390 2:53.25 +18.72
50m: 38.86
100m: 1:24.01
(45.15)
150m: 2:09.63
(45.62)
200m: 2:53.25
(43.62)
16 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.64 389 2:53.48 +18.95
50m: 39.09
100m: 1:23.19
(44.10)
150m: 2:08.27
(45.08)
200m: 2:53.48
(45.21)
17 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb +0.62 384 2:54.23 +19.70
50m: 40.11
100m: 1:25.08
(44.97)
150m: 2:10.08
(45.00)
200m: 2:54.23
(44.15)
18 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.60 379 2:54.90 +20.37
50m: 37.77
100m: 1:22.36
(44.59)
150m: 2:09.06
(46.70)
200m: 2:54.90
(45.84)
19 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.73 377 2:55.24 +20.71
50m: 40.77
100m: 1:26.07
(45.30)
150m: 2:10.90
(44.83)
200m: 2:55.24
(44.34)
20 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.74 364 2:57.35 +22.82
50m: 39.31
100m: 1:24.97
(45.66)
150m: 2:11.54
(46.57)
200m: 2:57.35
(45.81)
21 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.70 350 2:59.60 +25.07
50m: 39.39
100m: 1:25.10
(45.71)
150m: 2:12.02
(46.92)
200m: 2:59.60
(47.58)
22 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.77 315 3:05.99 +31.46
50m: 38.43
100m: 1:24.61
(46.18)
150m: 2:15.20
(50.59)
200m: 3:05.99
(50.79)
- Elias Paulson 2000 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 11:32:09
2019-06-01 11:33:32 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner