2019-12-15   12:44:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 1/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 6, 200m Bröstsim Damer Senior - Final
DR MSSF 2:28.35 Hannah  Brunzell 2001 Västerås SS Netanya 2017-06-29
JDR MSSF 2:28.35 Hannah Brunzell 2001 Västerås SS Buenos Aires 2017-06-29
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap +0.74 685 2:37.77
50m: 35.52
100m: 1:14.94
(39.42)
150m: 1:56.20
(41.26)
200m: 2:37.77
(41.57)
2 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.82 664 2:39.39 +1.62
50m: 36.39
100m: 1:16.73
(40.34)
150m: 1:58.52
(41.79)
200m: 2:39.39
(40.87)
3 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.86 663 2:39.52 +1.75
50m: 36.95
100m: 1:17.92
(40.97)
150m: 1:59.19
(41.27)
200m: 2:39.52
(40.33)
4 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap +0.73 595 2:45.36 +7.59
50m: 37.93
100m: 1:19.32
(41.39)
150m: 2:01.39
(42.07)
200m: 2:45.36
(43.97)
5 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap +0.81 517 2:53.31 +15.54
50m: 40.54
100m: 1:25.20
(44.66)
150m: 2:10.05
(44.85)
200m: 2:53.31
(43.26)
6 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap +0.79 516 2:53.35 +15.58
50m: 38.05
100m: 1:21.18
(43.13)
150m: 2:07.35
(46.17)
200m: 2:53.35
(46.00)
7 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap +0.64 512 2:53.85 +16.08
50m: 38.10
100m: 1:22.10
(44.00)
150m: 2:08.10
(46.00)
200m: 2:53.85
(45.75)
8 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.68 510 2:54.05 +16.28
50m: 37.89
100m: 1:21.93
(44.04)
150m: 2:07.86
(45.93)
200m: 2:54.05
(46.19)
9 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap +0.71 496 2:55.67 +17.90
50m: 39.93
100m: 1:24.10
(44.17)
150m: 2:09.76
(45.66)
200m: 2:55.67
(45.91)
10 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.89 496 2:55.68 +17.91
50m: 40.26
100m: 1:25.34
(45.08)
150m: 2:10.28
(44.94)
200m: 2:55.68
(45.40)
11 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians +0.81 486 2:56.92 +19.15
50m: 38.47
100m: 1:23.43
(44.96)
150m: 2:10.03
(46.60)
200m: 2:56.92
(46.89)
12 Adelina Walldén 2002 Västerås Simsällskap +0.57 481 2:57.51 +19.74
50m: 38.30
100m: 1:23.98
(45.68)
150m: 2:11.00
(47.02)
200m: 2:57.51
(46.51)
13 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.68 480 2:57.60 +19.83
50m: 37.34
100m: 1:22.36
(45.02)
150m: 2:09.15
(46.79)
200m: 2:57.60
(48.45)
14 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap +0.70 477 2:57.96 +20.19
50m: 40.11
100m: 1:25.12
(45.01)
150m: 2:11.67
(46.55)
200m: 2:57.96
(46.29)
15 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians +0.60 464 2:59.60 +21.83
50m: 37.18
100m: 1:22.89
(45.71)
150m: 2:11.52
(48.63)
200m: 2:59.60
(48.08)
16 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap +0.74 454 3:00.94 +23.17
50m: 40.65
100m: 1:26.83
(46.18)
150m: 2:14.11
(47.28)
200m: 3:00.94
(46.83)
17 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap +0.63 450 3:01.50 +23.73
50m: 40.99
100m: 1:26.98
(45.99)
150m: 2:14.16
(47.18)
200m: 3:01.50
(47.34)
18 Tuva Blomdahl 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.84 438 3:03.09 +25.32
50m: 41.25
100m: 1:28.57
(47.32)
150m: 2:16.51
(47.94)
200m: 3:03.09
(46.58)
19 Ellen Eriksson 2001 Hallsberg Kumla Simklubb +0.73 421 3:05.47 +27.70
50m: 40.18
100m: 1:26.50
(46.32)
150m: 2:15.35
(48.85)
200m: 3:05.47
(50.12)
20 Lovisa Hodell 2004 Lindesbergs Simsällskap +0.80 414 3:06.52 +28.75
50m: 41.46
100m: 1:28.85
(47.39)
150m: 2:17.67
(48.82)
200m: 3:06.52
(48.85)
Grenen officiell:  2019-06-01 11:43:18
2019-06-01 11:45:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner