2019-10-21   18:30:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 1/6 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.30)

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 16, 100m Frisim Herrar Junior - Final
DR MSSF 50.35 Gustaf Dahlman 1997 Västerås SS Stockholm 2018-04-07
JDR MSSF 51.67 Gustaf Dahlman 1997 Västerås SS Borås 2017-06-30
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Douib 2000 Sala Simsällskap +0.68 599 55.62
50m: 26.60
100m: 55.62
(29.02)
2 Igor Blagojevic 2000 Karlskoga Simförening +0.72 560 56.91 +1.29
50m: 27.61
100m: 56.91
(29.30)
3 Rudolfs Stupans 1999 Örebro Simallians +0.67 546 57.39 +1.77
50m: 27.46
100m: 57.39
(29.93)
4 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap +0.79 541 57.54 +1.92
50m: 27.66
100m: 57.54
(29.88)
5 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap +0.70 533 57.85 +2.23
50m: 27.96
100m: 57.85
(29.89)
6 Anton Wallin 2000 Örebro Simallians +0.68 530 57.93 +2.31
50m: 28.70
100m: 57.93
(29.23)
7 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.77 528 58.01 +2.39
50m: 28.22
100m: 58.01
(29.79)
8 Hannes Börjel 2002 Örebro Simallians +0.59 517 58.44 +2.82
50m: 28.25
100m: 58.44
(30.19)
8 Julius Grell 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.77 517 58.44 +2.82
50m: 28.28
100m: 58.44
(30.16)
10 Adam Carlsson 2001 Gävle Simsällskap +0.67 512 58.60 +2.98
50m: 27.68
100m: 58.60
(30.92)
11 Elias Sjölander 2003 Karlstads Simsällskap +0.77 501 59.04 +3.42
50m: 28.16
100m: 59.04
(30.88)
12 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.76 494 59.34 +3.72
50m: 28.71
100m: 59.34
(30.63)
13 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.74 487 59.61 +3.99
50m: 28.75
100m: 59.61
(30.86)
14 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.67 483 59.75 +4.13
50m: 28.80
100m: 59.75
(30.95)
15 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap +0.79 479 59.93 +4.31
50m: 28.66
100m: 59.93
(31.27)
16 Parsa Najafi 1999 Örebro Simallians +0.73 478 59.98 +4.36
50m: 28.81
100m: 59.98
(31.17)
17 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb +0.62 475 1:00.08 +4.46
50m: 29.29
100m: 1:00.08
(30.79)
18 Per Granlund 2002 Västerås Simsällskap +0.67 474 1:00.14 +4.52
50m: 28.87
100m: 1:00.14
(31.27)
19 Peter Khabarov 2002 Västerås Simsällskap +0.72 474 1:00.15 +4.53
50m: 28.59
100m: 1:00.15
(31.56)
20 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.61 473 1:00.20 +4.58
50m: 28.27
100m: 1:00.20
(31.93)
21 Alex Ly 2003 Eskilstuna Simklubb +0.69 471 1:00.26 +4.64
50m: 29.03
100m: 1:00.26
(31.23)
22 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.73 470 1:00.32 +4.70
50m: 29.08
100m: 1:00.32
(31.24)
23 Lucas Humling 2005 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.80 468 1:00.39 +4.77
50m: 29.37
100m: 1:00.39
(31.02)
24 Daniel Lithner 2001 Säffle Simsällskap +0.65 465 1:00.51 +4.89
50m: 28.64
100m: 1:00.51
(31.87)
25 Henrik Tran 2004 Eskilstuna Simklubb +0.64 464 1:00.56 +4.94
50m: 28.39
100m: 1:00.56
(32.17)
26 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.75 459 1:00.78 +5.16
50m: 28.72
100m: 1:00.78
(32.06)
27 Andreas  Savin 2003 Upsala Simsällskap +0.86 457 1:00.86 +5.24
50m: 29.34
100m: 1:00.86
(31.52)
27 Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.67 457 1:00.86 +5.24
50m: 29.21
100m: 1:00.86
(31.65)
29 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap +0.56 457 1:00.89 +5.27
50m: 28.74
100m: 1:00.89
(32.15)
30 Anton Svennberg 2002 Örebro Simallians +0.70 455 1:00.96 +5.34
50m: 29.53
100m: 1:00.96
(31.43)
31 Simon Baastad 2002 Örebro Simallians +0.74 453 1:01.04 +5.42
50m: 28.49
100m: 1:01.04
(32.55)
32 Jonathan Holmberg 2000 Västerås Simsällskap +0.71 441 1:01.60 +5.98
50m: 28.91
100m: 1:01.60
(32.69)
33 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb +0.66 437 1:01.81 +6.19
50m: 29.92
100m: 1:01.81
(31.89)
34 Tobias Klasson 2000 Säffle Simsällskap +0.70 432 1:02.05 +6.43
50m: 29.12
100m: 1:02.05
(32.93)
35 Carl Roos 2004 Eskilstuna Simklubb +0.65 417 1:02.78 +7.16
50m: 29.86
100m: 1:02.78
(32.92)
36 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening +0.74 411 1:03.07 +7.45
50m: 31.06
100m: 1:03.07
(32.01)
37 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.70 403 1:03.46 +7.84
50m: 30.24
100m: 1:03.46
(33.22)
37 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb +0.64 403 1:03.46 +7.84
50m: 30.67
100m: 1:03.46
(32.79)
39 Roman Milkin 1999 Upsala Simsällskap +0.57 399 1:03.69 +8.07
50m: 30.03
100m: 1:03.69
(33.66)
40 Joel Brewitz 2005 Västerås Simsällskap +0.45 396 1:03.86 +8.24
50m: 31.62
100m: 1:03.86
(32.24)
41 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap +0.73 391 1:04.12 +8.50
50m: 30.87
100m: 1:04.12
(33.25)
42 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening +0.77 389 1:04.22 +8.60
50m: 30.65
100m: 1:04.22
(33.57)
43 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.58 379 1:04.80 +9.18
50m: 30.20
100m: 1:04.80
(34.60)
44 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.74 371 1:05.23 +9.61
50m: 31.42
100m: 1:05.23
(33.81)
45 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening +0.71 355 1:06.19 +10.57
50m: 30.98
100m: 1:06.19
(35.21)
46 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.81 325 1:08.20 +12.58
50m: 32.60
100m: 1:08.20
(35.60)
- Maximilian Holm 2005 Eskilstuna Simklubb DNS
- Oskar Andersson 2003 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 17:11:27
2019-06-01 17:12:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner