2020-02-29   00:23:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vuosaari-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:48   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martin Ale  2009    191          35.14   
  Wiru Swim  35.42                 
Severi Tammihovi  2009    187          35.39   
  Cetus Espoo  36.09                 
Antony Tran  2009    166          36.86   
  Stadin Delfiinit  38.40                 
Timur Gerasimenko  2009    153          37.85   
  Stadin Delfiinit  41.19                 
Kevin Kaznakov  2009    151          37.99   
  Stadin Delfiinit  39.52                 
Nikita Dzura  2010    140          38.96   
  Uimaseura Helsinki  38.07                 
Daniel Vinogradoff  2010    122          40.74   
  Helsingin Uimarit  47.36                 
Matvei Mindukshov  2010    95          44.38   
  Uimaseura Helsinki  42.73                 
Amos Åberg  2009    84          46.13   
  Helsingin Uimarit  48.67                 
10  Kaius Kankainen  2009    79          47.19   
  Helsingin Uimarit  53.07                 
11  Daniel Santala  2009    74          48.19   
  Stadin Delfiinit                   
12  Eemeli Kuusisto  2009    73          48.44   
  Nurmijärven Uinti  48.85                 
13  Oskar Kaisto  2009    60          51.56   
  Helsingin Uimarit  52.05                 
14  Riku Higashi  2009    51          54.63   
  Helsingin Uimarit  50.03                 
 
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    252          32.07   
  Stadin Delfiinit  31.96                 
Nikita Rantsev  2007    187          35.38   
  Uimaseura Helsinki  36.74                 
Jaakko Karppinen  2007    168          36.69   
  ORCA Helsinki  39.82                 
Ville Tolppala  2007    161          37.21   
  ORCA Helsinki  37.95                 
Adrian Banar  2008    155          37.69   
  Stadin Delfiinit  40.05                 
Eerik Välipakka  2007    143          38.69   
  ORCA Helsinki  41.78                 
Markus Sarre  2008    115          41.62   
  Helsingin Uimarit  42.92                 
Julius Törrönen  2007    99          43.66   
  ORCA Helsinki  47.92                 
Alex Wiksten  2008    87          45.66   
  Nurmijärven Uinti  47.21                 
10  Max Wiksten  2008    78          47.26   
  Nurmijärven Uinti  47.53                 
11  Ville Luukkanen  2008    59          51.89   
  Helsingin Uimarit  52.56                 
 
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rasmus Sarre  2001    458          26.27   
  ORCA Helsinki  26.06                 
Eemeli Nylund  2003    449          26.45   
  Heinolan Isku  25.74                 
Rony Kulju  2004    415          27.14   
  Simmis Wanda  27.57                 
Kirill Karppi  2002    403          27.42   
  ORCA Helsinki  27.66                 
Eero Asikainen  2004    393          27.64   
  Tuusulan Uimaseura  27.69                 
Nico Kulju  2006    327          29.39   
  Simmis Wanda  28.95                 
Lauri Pyykkö  2004    301          30.20   
  ORCA Helsinki  31.95                 
Urho Ahtola  2004    278          31.04   
  Helsingin Uimarit  30.90                 
Otso Koskela  2005    247          32.29   
  Helsingin Uimarit  32.86                 
10  Cristo Virunurm  2004    239          32.62   
  Wiru Swim  33.33                 
11  Casper Häll  2005    211          34.02   
  Heinolan Isku  34.46                 
12  John-Vivek Sandell  2001    210          34.07   
  ORCA Helsinki  34.48                 
13  Topi Hassinen  2005    201          34.58   
  Heinolan Isku  34.65                 
14  Maddox Pilli  2005    177          36.05   
  ORCA Helsinki  36.17                 
15  Alexander Kaznakov  2006    164          36.99   
  Stadin Delfiinit  37.74                 
16  Aleksanteri Patrakka  2005    141          38.85   
  Helsingin Uimarit  39.37                 
Aleksandr Petukhov  2004              DSQ   
  ORCA Helsinki  33.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Niko Partanen  2005              DSQ   
  ORCA Helsinki  36.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  16:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner