Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
28 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:21 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 april 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Invita Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
|
230 |
50.55 |
1:43.30 |
2:32.92 |
|
3:22.26 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alissa Stegenborg |
2008 |
|
204 |
48.52 |
1:43.55 |
2:38.66 |
|
3:30.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Novin |
2008 |
|
203 |
52.05 |
1:45.59 |
2:40.67 |
|
3:31.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Gjelstrup |
2009 |
|
196 |
50.65 |
1:46.62 |
2:40.01 |
|
3:33.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Nielsen |
2009 |
|
163 |
53.73 |
1:54.83 |
2:52.45 |
|
3:46.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liya Korsgaard Nicholson |
2009 |
|
144 |
59.29 |
1:59.92 |
3:01.38 |
|
3:56.17 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Friis Stenholt |
2009 |
|
136 |
57.00 |
1:59.28 |
3:00.03 |
|
4:00.74 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
118 |
1:00.12 |
2:06.39 |
3:12.85 |
|
4:12.89 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
|
97 |
1:06.32 |
2:16.82 |
3:23.79 |
|
4:29.26 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Faye Jacobsen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw6.2 mavl v50m |
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Invita Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
467 |
37.53 |
1:19.04 |
1:59.55 |
|
2:39.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
457 |
39.29 |
1:21.38 |
2:02.50 |
|
2:41.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
|
451 |
38.17 |
1:19.95 |
2:02.23 |
|
2:41.70 |
|
|
Aarhus Swim |
2:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linnea Solsvik |
2006 |
|
406 |
39.75 |
1:22.92 |
2:06.95 |
|
2:47.51 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
2:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
|
380 |
40.00 |
1:25.26 |
2:08.69 |
|
2:51.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luanna Russo |
2006 |
|
368 |
40.83 |
1:25.81 |
2:10.69 |
|
2:53.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Rønnow |
2006 |
|
358 |
42.14 |
1:27.17 |
|
|
2:54.63 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Wittenhagen |
2006 |
|
352 |
41.75 |
1:27.55 |
2:11.41 |
|
2:55.60 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
344 |
43.04 |
1:28.77 |
2:14.05 |
|
2:56.92 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Ancker |
2006 |
|
343 |
42.33 |
1:28.73 |
2:14.17 |
|
2:57.07 |
|
|
Aarhus Swim |
2:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
|
340 |
41.53 |
1:27.23 |
2:13.06 |
|
2:57.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
332 |
44.94 |
1:31.45 |
2:16.58 |
|
2:59.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
|
292 |
|
1:32.34 |
2:21.97 |
|
3:06.86 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
275 |
47.52 |
1:37.85 |
2:26.48 |
|
3:10.63 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Andersen |
2007 |
|
272 |
46.26 |
1:35.44 |
|
|
3:11.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilie Pedersen |
2007 |
|
267 |
46.66 |
1:36.77 |
2:28.14 |
|
3:12.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
|
258 |
47.90 |
1:38.44 |
2:28.47 |
|
3:14.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Sigdestad |
2007 |
|
245 |
48.34 |
1:38.87 |
2:28.93 |
|
3:18.02 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
3:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julie Bjørn |
2006 |
|
245 |
49.31 |
1:39.37 |
2:30.05 |
|
3:18.07 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida K. Laursen |
2007 |
|
231 |
46.05 |
1:38.17 |
2:29.98 |
|
3:21.92 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Neya Damgaard |
2007 |
|
229 |
|
|
2:32.05 |
|
3:22.61 |
|
|
Brønderslev SK08 |
3:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
|
221 |
49.69 |
1:41.55 |
2:34.28 |
|
3:25.12 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mia Plougman |
2007 |
|
213 |
49.97 |
1:42.81 |
2:36.76 |
|
3:27.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Amalie Helland Thorsheim |
2006 |
|
209 |
50.50 |
1:47.13 |
2:39.81 |
|
3:28.81 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
3:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
|
207 |
52.93 |
1:46.79 |
2:40.37 |
|
3:29.40 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
|
200 |
51.69 |
1:47.60 |
2:41.14 |
|
3:31.98 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Edita Nisic |
2007 |
|
199 |
49.76 |
1:45.83 |
|
|
3:32.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katerina Mikhaleva |
2007 |
|
181 |
52.16 |
1:47.76 |
2:44.90 |
|
3:39.23 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
3:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
161 |
51.30 |
1:49.02 |
2:47.24 |
|
3:47.83 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Invita Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
567 |
35.36 |
1:13.07 |
1:51.87 |
|
2:29.87 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
517 |
36.10 |
1:14.66 |
1:54.39 |
|
2:34.53 |
|
|
Aarhus Swim |
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
515 |
37.21 |
1:16.35 |
1:55.75 |
|
2:34.76 |
|
|
Aarhus Swim |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
470 |
38.26 |
1:18.90 |
1:59.92 |
|
2:39.54 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
|
469 |
36.46 |
1:16.85 |
1:58.06 |
|
2:39.60 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Holst |
2004 |
|
460 |
38.60 |
1:18.81 |
1:59.70 |
|
2:40.62 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
449 |
38.87 |
1:20.48 |
2:01.97 |
|
2:42.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cassandra Spring |
2005 |
|
437 |
38.69 |
1:19.73 |
2:01.99 |
|
2:43.36 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jazmin Jensen |
2005 |
|
435 |
37.50 |
1:19.64 |
2:01.66 |
|
2:43.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
423 |
38.98 |
1:21.22 |
2:03.64 |
|
2:45.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
|
422 |
40.05 |
1:22.26 |
2:04.07 |
|
2:45.38 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josephine Larsen |
2004 |
|
421 |
41.21 |
1:23.96 |
2:05.46 |
|
2:45.41 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
|
417 |
39.44 |
1:21.67 |
2:04.59 |
|
2:46.02 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
401 |
39.81 |
1:23.07 |
2:06.47 |
|
2:48.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karoline Kristensen |
2004 |
|
393 |
39.26 |
1:22.38 |
2:06.37 |
|
2:49.26 |
|
|
DeltaSwim |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
368 |
41.15 |
1:26.05 |
2:09.95 |
|
2:53.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
|
350 |
41.61 |
1:27.30 |
2:11.85 |
|
2:55.90 |
|
|
DeltaSwim |
2:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pernille Scjenken |
2005 |
|
346 |
42.48 |
1:27.83 |
2:13.88 |
|
2:56.59 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
2:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
326 |
42.95 |
1:28.11 |
2:14.75 |
|
3:00.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
|
322 |
43.88 |
1:29.86 |
2:16.30 |
|
3:00.97 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kristin Hals |
2005 |
|
307 |
43.90 |
1:32.29 |
2:18.95 |
|
3:03.72 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
2:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emilia Glisic |
2005 |
|
304 |
44.29 |
1:31.83 |
2:20.24 |
|
3:04.38 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Astrid Jensen |
2005 |
|
302 |
43.30 |
1:30.80 |
2:18.24 |
|
3:04.90 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Malene H. Krabbedal |
2005 |
|
269 |
45.73 |
1:35.31 |
2:25.54 |
|
3:11.99 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
3:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Invita Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
644 |
32.73 |
1:08.32 |
1:45.68 |
|
2:23.65 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
587 |
34.49 |
1:12.00 |
1:50.25 |
|
2:28.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
476 |
37.34 |
1:17.57 |
1:57.96 |
|
2:38.83 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
|
464 |
36.29 |
1:16.69 |
1:58.52 |
|
2:40.24 |
|
|
DeltaSwim |
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
447 |
38.48 |
1:19.84 |
2:01.54 |
|
2:42.19 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
425 |
38.58 |
1:19.70 |
2:03.24 |
|
2:44.99 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
421 |
37.79 |
1:19.77 |
2:02.95 |
|
2:45.41 |
|
|
Aarhus Swim |
2:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
399 |
40.08 |
1:22.49 |
2:05.46 |
|
2:48.41 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
369 |
40.48 |
1:25.14 |
2:10.14 |
|
2:52.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sara Straume |
2003 |
|
341 |
42.79 |
1:28.29 |
2:14.10 |
|
2:57.53 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anne Rasmussen Sand |
2000 |
|
332 |
42.18 |
1:27.22 |
2:13.44 |
|
2:59.15 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:21 |
|