Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
28 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:12 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 april 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejining |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iben Thomasen |
2008 |
|
236 |
51.82 |
1:50.96 |
2:49.01 |
|
3:45.06 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Hinge |
2008 |
|
220 |
52.76 |
1:52.56 |
2:50.51 |
|
3:50.22 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Petersen |
2008 |
|
214 |
53.18 |
1:51.82 |
2:54.02 |
|
3:52.44 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
211 |
51.80 |
1:52.90 |
2:53.48 |
|
3:53.65 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Laursen |
2008 |
|
198 |
55.65 |
1:55.78 |
2:57.93 |
|
3:58.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liya Korsgaard Nicholson |
2009 |
|
195 |
56.23 |
2:00.30 |
3:01.71 |
|
3:59.77 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lærke Svenstrup |
2008 |
|
174 |
56.16 |
2:01.16 |
3:04.45 |
|
4:08.72 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silje S. Rosenberg |
2009 |
|
174 |
57.43 |
2:01.94 |
3:05.49 |
|
4:08.73 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Kibsgaard |
2008 |
|
118 |
1:05.90 |
2:17.49 |
3:30.20 |
|
4:43.55 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 4.4 Tyvstart |
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maja Sloth |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 7.1fl armt u/v st |
|
Viborg Svømme Klub |
3:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Faye Jacobsen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 7.1 4 flyben e/st |
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejining |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
550 |
38.50 |
1:22.55 |
2:06.25 |
|
2:49.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja Færgemann |
2006 |
|
408 |
43.53 |
1:31.62 |
2:19.72 |
|
3:07.50 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Line Gjelstrup |
2006 |
|
407 |
42.86 |
1:30.87 |
2:19.38 |
|
3:07.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
361 |
46.27 |
1:37.29 |
2:27.21 |
|
3:15.31 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
353 |
45.28 |
1:34.77 |
2:26.19 |
|
3:16.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Sloth |
2006 |
|
325 |
46.72 |
1:38.26 |
2:30.45 |
|
3:22.32 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Therese J Helt |
2006 |
|
310 |
49.70 |
1:42.13 |
2:34.53 |
|
3:25.54 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
|
276 |
51.88 |
1:46.97 |
2:40.60 |
|
3:33.55 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida-Marie K. Pind |
2007 |
|
258 |
50.87 |
1:46.81 |
2:42.28 |
|
3:38.37 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Neya Damgaard |
2007 |
|
251 |
51.10 |
1:47.88 |
2:43.56 |
|
3:40.39 |
|
|
Brønderslev SK08 |
3:47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
247 |
49.49 |
1:45.88 |
2:43.77 |
|
3:41.71 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malou Brogaard |
2007 |
|
231 |
51.75 |
1:49.75 |
2:49.37 |
|
3:46.48 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lykke Madelen Teige |
2007 |
|
218 |
54.69 |
1:53.61 |
2:52.25 |
|
3:50.87 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
3:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
|
207 |
55.38 |
1:55.96 |
2:58.13 |
|
3:55.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie Bjørn |
2006 |
|
195 |
56.38 |
1:58.02 |
2:59.56 |
|
3:59.52 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lillie Sofie Dahl |
2007 |
|
175 |
56.36 |
2:00.75 |
3:04.74 |
|
4:08.48 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
|
174 |
55.47 |
2:01.85 |
3:07.03 |
|
4:08.83 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
|
168 |
58.02 |
2:03.33 |
3:08.49 |
|
4:12.10 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Klara Brinch Dyrløv |
2006 |
|
137 |
1:01.99 |
2:11.54 |
3:20.63 |
|
4:29.29 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Clara Møller Skatka |
2007 |
|
127 |
1:04.80 |
2:15.44 |
3:25.87 |
|
4:36.72 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejining |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Kildahl |
2004 |
|
565 |
37.57 |
1:21.15 |
2:04.32 |
|
2:48.26 |
|
|
Aarhus Swim |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
|
463 |
40.21 |
1:26.48 |
2:13.84 |
|
2:59.72 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jazmin Jensen |
2005 |
|
450 |
42.07 |
1:28.50 |
2:14.70 |
|
3:01.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnete Habermann |
2005 |
|
424 |
42.49 |
1:30.16 |
2:17.57 |
|
3:05.07 |
|
|
H2Odense |
2:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
423 |
43.46 |
1:31.90 |
2:19.12 |
|
3:05.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nanna Langvad |
2005 |
|
420 |
42.77 |
1:31.89 |
2:19.22 |
|
3:05.70 |
|
|
Aarhus Swim |
3:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Sofie Anthun |
2004 |
|
405 |
42.87 |
1:30.08 |
2:19.26 |
|
3:08.00 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
3:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
|
402 |
43.05 |
1:31.96 |
2:20.60 |
|
3:08.34 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
|
387 |
43.15 |
1:32.48 |
2:21.61 |
|
3:10.83 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
|
386 |
43.47 |
1:32.79 |
2:22.88 |
|
3:11.05 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cassandra Spring |
2005 |
|
383 |
44.24 |
1:33.09 |
2:23.38 |
|
3:11.39 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
376 |
44.71 |
1:34.05 |
2:23.23 |
|
3:12.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Line Knudsen |
2005 |
|
373 |
43.48 |
1:31.54 |
2:22.83 |
|
3:13.20 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
|
369 |
43.99 |
1:33.90 |
2:24.42 |
|
3:13.93 |
|
|
Brønderslev SK08 |
3:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
|
368 |
44.36 |
1:33.17 |
2:24.92 |
|
3:14.04 |
|
|
H2Odense |
3:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathilde Thirup |
2005 |
|
362 |
44.68 |
1:36.48 |
2:27.13 |
|
3:15.05 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Majken Haarup |
2004 |
|
351 |
44.78 |
1:34.65 |
2:25.99 |
|
3:17.08 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Malena Pind Therkildsen |
2004 |
|
324 |
46.26 |
1:38.04 |
2:31.37 |
|
3:22.40 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofie Duelund |
2005 |
|
241 |
50.82 |
1:48.29 |
2:46.68 |
|
3:43.36 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofie Reinholdt Andreasen |
2005 |
|
201 |
53.80 |
1:56.86 |
2:59.11 |
|
3:57.15 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Søe Møhlenberg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Brønderslev SK08 |
3:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 7.1 2 brystb v/st |
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
3:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejining |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Batz |
2003 |
|
599 |
38.83 |
1:20.61 |
2:03.03 |
|
2:44.96 |
|
|
DeltaSwim |
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Fogh |
2003 |
|
591 |
37.64 |
1:19.80 |
2:02.25 |
|
2:45.72 |
|
|
Aarhus Swim |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
548 |
39.05 |
1:22.48 |
2:06.31 |
|
2:49.91 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
381 |
43.33 |
1:31.65 |
2:20.89 |
|
3:11.82 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gro Sørensen |
2002 |
|
381 |
43.96 |
1:32.92 |
2:22.87 |
|
3:11.88 |
|
|
Aarhus Swim |
3:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Idunn Straume |
2003 |
|
354 |
46.40 |
1:37.05 |
2:26.57 |
|
3:16.58 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
3:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
348 |
45.77 |
1:35.91 |
2:27.01 |
|
3:17.77 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:12 |
|