Tulokset Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Jensen | 2007 | 240 | 39.69 | 1:23.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.20 | |||||||||
2 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 233 | 42.08 | 1:24.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.42 | |||||||||
3 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 218 | 42.40 | 1:26.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.62 | |||||||||
4 | Rasmus Norup | 2007 | 216 | 1:26.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.34 | |||||||||
5 | Jacob Varming | 2007 | 213 | 41.47 | 1:26.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.14 | |||||||||
6 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 206 | 42.79 | 1:27.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:31.09 | |||||||||
7 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 184 | 46.25 | 1:31.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.59 | |||||||||
8 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 174 | 45.95 | 1:32.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:39.55 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 469 | 32.45 | 1:06.73 | |||||
DeltaSwim | 1:05.53 | |||||||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | 452 | 32.87 | 1:07.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | 373 | 35.16 | 1:12.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.72 | |||||||||
4 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 362 | 35.45 | 1:12.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
5 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 349 | 35.39 | 1:13.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
6 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 346 | 35.19 | 1:13.80 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.25 | |||||||||
7 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 344 | 36.44 | 1:13.99 | |||||
DeltaSwim | 1:13.49 | |||||||||
8 | Magne Christian Hansen | 2006 | 341 | 34.53 | 1:14.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.76 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 521 | 31.44 | 1:04.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.81 | |||||||||
2 | Lukas Paturel | 2004 | 466 | 32.48 | 1:06.84 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:04.90 | |||||||||
3 | Daniel Østerballe | 2003 | 463 | 32.64 | 1:07.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.45 | |||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 455 | 32.37 | 1:07.41 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.25 | |||||||||
5 | Anders Elsborg | 2003 | 436 | 33.56 | 1:08.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.37 | |||||||||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 433 | 32.85 | 1:08.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.72 | |||||||||
7 | Emil Lykke Grann | 2003 | 387 | 34.98 | 1:11.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
8 | Oscar Pedersen | 2004 | 381 | 33.51 | 1:11.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.77 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 626 | 29.38 | 1:00.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.74 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 610 | 29.54 | 1:01.12 | |||||
DeltaSwim | 58.80 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 583 | 29.61 | 1:02.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.58 | |||||||||
4 | Anton Borg Hjort | 2000 | 533 | 30.68 | 1:03.91 | |||||
Aarhus Swim | 59.41 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 520 | 31.03 | 1:04.45 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.96 | |||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 502 | 31.70 | 1:05.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.25 | |||||||||
7 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 456 | 32.44 | 1:07.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.38 | |||||||||
8 | Ruben Nørgaard | 2002 | 383 | 33.84 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:37 |