2020-06-07   11:53:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Uggledoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 1, 400m Medley Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    1:23.57  3:02.37  4:53.69    6:15.42   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    1:25.94  3:15.43  4:57.24    6:25.35   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    1:36.02  3:20.53  5:13.73    6:36.29   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:30.20  3:16.01  5:02.69    6:37.02   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    1:26.50  2:28.16  5:19.20    6:54.19   
Telma Birgersson  2005  Klippans Simsällskap    1:40.90  3:33.41  5:34.49    7:09.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:11 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:24   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 2, 400m Medley Po öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    1:19.35  2:49.09  4:20.66    5:37.10   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    1:15.06  2:48.99  4:37.38    5:55.95   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    1:29.00  3:06.97  4:45.80    6:02.73   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    1:19.74  3:00.97  4:46.49    6:08.86   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    1:23.65  3:12.59  4:58.31    6:32.65   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap    1:37.87  3:18.26  5:12.02    6:40.11   
Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    1:43.08  3:28.54  5:36.91    7:05.31   
Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:24 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Fli 10åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            52.62   
Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap            56.56   
Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Fli 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            43.85   
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            44.00   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            53.90   
Giada Riva  2008  Kristianstads SLS            DSQ   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 7, 200m Ryggsim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    40.10  1:23.47  2:08.57    2:51.26   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    39.19  1:22.60  2:08.49    2:51.28   
Elsa Kanth  2004  Ängelholms Simsällskap    41.06  1:25.74  2:12.54    2:57.00   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    41.42  1:27.22  2:14.94    2:57.65   
Lovisa Rohlin  2004  S71    42.32  1:28.04  2:15.73    3:00.27   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    42.50  1:30.61  2:17.93    3:03.77   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    44.73  1:31.54  2:21.27    3:06.46   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    43.66  1:30.34  2:20.29    3:08.36   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    42.39  1:31.12  2:22.96    3:12.32   
10  Katja Hedin  2006  Klippans Simsällskap    43.79  1:34.26  2:25.45    3:13.58   
11  Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS    1:02.04  2:10.76  3:22.56    4:26.78   
12  Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap    1:05.96  2:18.68  3:32.43    4:38.42   
Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:01   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 8, 200m Ryggsim Po öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    37.90  1:18.49  2:01.38    2:41.39   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    36.36  1:18.99  2:04.43    2:50.04   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    38.68  1:24.81  2:11.80    2:55.80   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    40.97  1:26.62  2:12.56    2:57.57   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    40.73  1:26.91  2:14.62    3:00.98   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    40.50  42.48  3:06.81    3:06.81   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap    44.15  1:31.67  2:20.90    3:07.29   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap    45.14  1:35.55  2:26.48    3:13.05   
Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    43.02  1:35.58  2:28.17    3:16.95   
10  Timotheos Ötvös  2007  Klippans Simsällskap    48.19  1:45.19  2:41.48    3:35.69   
11  Arvid Olsson  2005  Klippans Simsällskap    48.11  1:45.69  2:43.82    3:36.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:01 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Fli 12-13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap            33.38   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            34.88   
Vicky Luc  2007  Kristianstads SLS            36.82   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS            38.69   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            38.76   
Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap            39.69   
Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            40.19   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            44.53   
Katja Hedin  2006  Klippans Simsällskap            44.87   
10  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS            45.96   
11  Olivia Lundby  2007  Höganäs Simsällskap            47.67   
12  Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen            55.65   
Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS            DNS   
Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Po 12-13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS            31.93   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            32.23   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap            33.75   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            34.27   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS            37.19   
Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap            38.29   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap            39.64   
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap            40.24   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap            41.41   
10  Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            43.94   
11  Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS            44.62   
12  Bam Thorsson  2007  Kristianstads SLS            45.73   
13  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap            47.40   
14  Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            47.54   
15  August Holst Gerløv  2006  Höganäs Simsällskap            47.67   
16  Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap            48.94   
17  Timotheos Ötvös  2007  Klippans Simsällskap            58.59   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS            DNS   
Thage Bergström  2007  Kristianstads SLS            DNS   
Lowe Hiljeborn  2007  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Fli 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Kanth  2004  Ängelholms Simsällskap    35.54        1:19.82   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    37.19        1:21.32   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    37.81        1:21.45   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    37.39        1:22.32   
Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    38.90        1:22.64   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    37.46        1:22.97   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap    36.78        1:23.70   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    37.29        1:23.93   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    38.95        1:27.88   
10  Filippa Molin  2005  Kristianstads SLS    40.74        1:30.43   
11  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    41.94        1:33.35   
12  Lovisa Rohlin  2004  S71    41.88        1:35.99   
13  Telma Birgersson  2005  Klippans Simsällskap    43.10        1:41.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:46   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Po 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    32.04        1:16.82   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    35.83        1:21.18   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    37.48        1:21.98   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    38.63        1:28.26   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    44.46        1:41.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 13, 4X100m Frisim Fli 13 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ksls Damer  2006  Kristianstads SLS            6:01.88   
  Rebecca Wendel  2007      48.45  2:21.08      2:21.08   
  Sofia Svensson  2007      43.34  1:26.65      3:47.73   
  Nicole Persson  2008      50.38  1:27.64      5:15.37   
  Tilda Widerfors  2008      46.51  46.51      6:01.88   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 14, 4X100m Frisim Po 13 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Höganäs Badkrukor  2006  Höganäs Simsällskap            5:40.09   
  Ville Andersson  2007      40.24  1:26.45      1:26.45   
  Elias Ljung  2007      40.85  1:27.19      2:53.64   
  Victor Sandrup  2007      36.96  1:18.51      4:12.15   
  August Holst Gerløv  2006      40.61  1:27.94      5:40.09   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 15, 200m Frisim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    33.47  1:11.14  1:50.47    2:28.60   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    35.08  1:13.14  1:52.50    2:29.88   
Elsa Kanth  2004  Ängelholms Simsällskap    34.37  1:12.87  1:51.95    2:30.04   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    33.72  1:11.89  1:51.86    2:32.47   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    34.93  1:13.67  1:54.44    2:34.26   
Rebecka Ungureanu  2004  S71    34.80  1:13.54  1:55.19    2:34.29   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap    35.27  1:14.44  1:54.83    2:35.04   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    35.23  1:15.22  1:56.49    2:35.79   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    34.18  1:13.12  1:54.95    2:36.61   
10  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    35.82  1:16.76  1:59.55    2:38.48   
11  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    35.83  1:18.06  1:59.66    2:39.61   
12  Filippa Molin  2005  Kristianstads SLS    37.17  1:17.62  1:58.95    2:39.62   
13  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    35.24  1:15.98  1:59.58    2:42.71   
14  Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    35.19  1:17.81  2:02.01    2:43.81   
15  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    38.71  1:21.93  2:06.46    2:46.82   
16  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    39.42  1:22.86  2:09.04    2:50.11   
17  Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap    37.02  1:20.53  2:06.85    2:50.62   
18  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    37.05  1:22.99  2:09.69    2:51.65   
19  Telma Birgersson  2005  Klippans Simsällskap    37.60  1:22.67  2:10.60    2:51.82   
20  Katja Hedin  2006  Klippans Simsällskap    38.46  1:22.91  2:09.22    2:54.22   
21  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    38.66  1:23.30  2:10.14    2:56.21   
22  Lovisa Rohlin  2004  S71    38.56  1:23.54  2:10.87    2:56.64   
23  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    39.83  1:27.58  2:18.85    3:06.70   
24  Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS    40.03  1:29.60  2:22.62    3:15.23   
25  Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap    41.66  1:33.33  2:27.75    3:17.12   
26  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap    40.40  1:32.71  2:28.36    3:21.12   
27  Ellen Andersson Hjälte  2006  Höganäs Simsällskap    49.33  1:50.89  2:54.22    3:47.44   
28  Medina Mineur  2007  Höganäs Simsällskap    50.22  1:49.16  2:51.90    3:51.87   
29  Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap    50.39  1:50.75  2:53.37    3:53.40   
30  Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS    51.58  1:53.48  2:56.15    3:54.29   
31  Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap    1:00.12  2:12.30  3:29.12    4:35.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 16, 200m Frisim Po öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    30.14  1:05.11  1:43.19    2:22.98   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    32.23  1:09.04  1:47.48    2:24.53   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    34.42  1:12.27  1:50.81    2:26.25   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    31.21  1:08.05  1:48.05    2:27.07   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    32.22  1:09.51  1:49.16    2:28.51   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    32.92  1:11.06  1:51.70    2:29.49   
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap    33.11  1:11.19  1:51.29    2:29.82   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    33.12  1:11.80  1:52.02    2:30.08   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    33.82  1:12.84  1:55.04    2:36.59   
10  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    34.33  1:12.52  1:55.01    2:36.64   
11  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    35.48  1:16.37  1:58.60    2:39.13   
12  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    33.56  1:14.10  1:58.03    2:39.65   
13  Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    38.49  1:21.79  2:04.06    2:43.42   
14  Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap    36.66  1:19.39  2:03.74    2:45.50   
15  Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    34.24  1:17.85  2:03.51    2:46.96   
16  Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap    38.19  1:21.40  2:05.61    2:49.41   
17  Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap    39.88  1:25.94  2:15.17    2:56.75   
18  Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    40.64  1:26.20  2:15.69    2:57.78   
19  Timotheos Ötvös  2007  Klippans Simsällskap    39.08  1:26.37  2:16.55    3:04.35   
20  Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS    43.24  1:35.09  2:27.45    3:16.70   
21  Arvid Olsson  2005  Klippans Simsällskap    42.13  1:33.77  2:28.68    3:19.09   
22  Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap    44.40  1:38.03  2:33.56    3:25.96   
23  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap    46.72  1:42.61  2:40.19    3:34.36   
24  Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen    45.78  1:40.61  2:39.64    3:35.54   
25  Alfred Hansen  2006  Kappsimningsklubben Karpen    48.68  1:48.06  2:51.73    3:55.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Fli 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            43.66   
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            48.07   
Thyra Hopp  2010  Kristianstads SLS            52.23   
Maximilia Vuokivi  2011  Klippans Simsällskap            1:10.03   
Nemie Löfberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            1:11.10   
Ebba Nilsson  2011  Klippans Simsällskap            1:12.36   
Jasmine Villarroel  2010  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Millie Hultberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Olivia Slowik  2010  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Stella Kax  2009  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 18, 50m Ryggsim Po 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fionn Nilsson  2010  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Jakob Bondesson  2009  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:07   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim Fli 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            43.97   
Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap            46.34   
Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            46.57   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            49.17   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            49.48   
Giada Riva  2008  Kristianstads SLS            49.51   
Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            53.84   
Ellie Nilsson  2008  Klippans Simsällskap            1:02.59   
Julia Håkenrund  2008  Klippans Simsällskap            1:06.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:07 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 21, 200m Bröstsim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    42.66  1:31.35  2:20.92    3:07.47   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    42.59  1:31.76  2:23.76    3:15.48   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    45.18  1:37.02  2:31.39    3:23.25   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    44.25  1:36.34  2:30.86    3:24.46   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    46.36  1:40.17  2:34.89    3:28.93   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    48.63  1:43.14  2:38.79    3:32.52   
Rebecka Ungureanu  2004  S71    46.86  1:41.25  2:39.32    3:34.91   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    48.02  1:43.39  2:41.14    3:35.22   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    51.38  1:49.10  2:45.94    3:41.02   
10  Olivia Lundby  2007  Höganäs Simsällskap    49.60  1:46.45  2:47.28    3:45.41   
11  Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap    51.92  1:51.12  2:52.78    3:47.26   
12  Medina Mineur  2007  Höganäs Simsällskap    57.00  2:00.57  3:07.40    4:10.24   
13  Ellie Nilsson  2008  Klippans Simsällskap    1:00.21  2:09.93  3:20.67    4:26.52   
14  Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap    1:06.06  2:18.83  3:32.13    4:44.46   
15  Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap    1:14.49  2:35.93  4:01.00    5:21.58   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            DNS   
Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 22, 200m Bröstsim Po öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    39.22  1:24.65  2:08.92    2:51.39   
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap    42.64  1:31.62  2:20.79    3:09.40   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    42.43  1:31.76  2:22.69    3:10.71   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    43.25  1:32.15  2:22.64    3:11.62   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    41.62  1:30.58  2:22.27    3:13.98   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    44.68  1:34.74  2:25.74    3:14.16   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    43.83  1:33.69  2:27.42    3:20.26   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    48.74  1:43.43  2:38.26    3:30.52   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    45.75  1:39.35  2:36.20    3:33.16   
10  Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap    50.13  1:46.76  2:45.83    3:37.63   
11  Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    47.04  1:45.50  2:44.66    3:40.12   
12  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap    53.82  1:56.50  2:59.98    4:02.57   
13  Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap    1:01.94  2:09.18  3:18.25    4:25.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fli 12-13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    38.83        1:20.25   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    39.40        1:20.80   
Vicky Luc  2007  Kristianstads SLS    40.13        1:22.29   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    42.36        1:27.88   
Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap    42.47        1:29.96   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    44.22        1:31.76   
Katja Hedin  2006  Klippans Simsällskap    45.26        1:32.07   
Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    47.52        1:37.93   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS    49.77        1:43.02   
10  Olivia Lundby  2007  Höganäs Simsällskap    52.90        1:48.39   
11  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap    53.80        1:49.75   
12  Ellen Andersson Hjälte  2006  Höganäs Simsällskap    56.42        1:54.29   
13  Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen    1:01.40        2:02.62   
14  Felicia Toft  2007  Kappsimningsklubben Karpen    59.12        2:11.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:03 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:14   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12-13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    35.18        1:12.87   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    39.18        1:19.60   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    39.58        1:19.83   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    40.15        1:19.86   
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap    39.25        1:21.74   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap    41.80        1:25.42   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap    43.64        1:29.30   
Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    45.06        1:33.20   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    47.70        1:37.18   
10  Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap    48.63        1:38.14   
11  Bam Thorsson  2007  Kristianstads SLS    49.23        1:41.00   
12  Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap    50.06        1:42.87   
13  Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen    48.62        1:43.16   
14  August Holst Gerløv  2006  Höganäs Simsällskap    51.13        1:45.38   
15  Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS    51.88        1:47.07   
16  Eddie Eriksson  2007  Kristianstads SLS    53.88        1:48.95   
17  Lowe Hiljeborn  2007  Ängelholms Simsällskap    55.38        1:50.41   
18  Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap    58.46        1:59.18   
19  Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen    55.65        1:59.87   
20  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap    59.28        2:00.85   
Alfred Hansen  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Hamza Alkadi  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Timotheos Ötvös  2007  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:14 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:21   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 25, 100m Ryggsim Fli 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    38.70        1:20.38   
Elsa Kanth  2004  Ängelholms Simsällskap    39.10        1:20.43   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    39.74        1:20.90   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    38.74        1:21.06   
Lovisa Rohlin  2004  S71    40.07        1:22.17   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    41.22        1:24.11   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    41.83        1:24.32   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    41.03        1:24.84   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap    41.69        1:25.26   
10  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    43.15        1:25.86   
11  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    41.42        1:25.87   
12  Filippa Molin  2005  Kristianstads SLS    43.25        1:27.32   
13  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    45.94        1:32.99   
14  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    46.65        1:34.72   
15  Telma Birgersson  2005  Klippans Simsällskap    46.41        1:35.92   
16  Ida Rönnqvist  2004  Ängelholms Simsällskap    48.84        1:47.82   
Rebecka Ungureanu  2004  S71            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:21 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Po 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    35.97        1:15.26   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    36.70        1:17.52   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    38.62        1:20.71   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    40.06        1:24.30   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    41.91        1:26.05   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    42.50        1:26.13   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    48.12        1:39.51   
Arvid Olsson  2005  Klippans Simsällskap    48.26        1:40.62   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    48.64        1:41.33   
10  Filip Ljung  2005  Höganäs Simsällskap    50.84        1:50.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:45   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 27, 4X100m Medley Fli 14åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Höganäs Badankor  2003  Höganäs Simsällskap            5:34.12   
  Gabriella Mattsson  2004      44.94  1:29.60      1:29.60   
  Julia Andersson  2003      41.81  1:30.73      3:00.33   
  Ida Holst Gerløv  2004      38.62  1:24.71      4:25.04   
  Alice Tufvesson  2003      32.22  1:09.08      5:34.12   
                     
Klippans Simsällskap  2004  Klippans Simsällskap            5:41.88   
  Tyra Hjorth  2005      38.92  1:20.56      1:20.56   
  Lovisa Sjöholm  2006      41.22  1:27.76      2:48.32   
  Telma Birgersson  2005      42.90  1:40.32      4:28.64   
  Ebba Johansson  2004      34.75  1:13.24      5:41.88   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:45 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  01 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:50   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 28, 4X100m Medley Po 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Höganäs Badrkrukor  2004  Höganäs Simsällskap            5:19.38   
  Marco Lindström  2004      41.44  1:25.06      1:25.06   
  Love Andersson  2004      38.39  1:24.95      2:50.01   
  Theo Andersson  2004      34.58  1:19.29      4:09.30   
  Eimantas Erlandsson  2003      32.09  1:10.08      5:19.38   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:50 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 29, 400m Frisim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    1:13.53  2:36.09  3:59.60    5:19.05   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    1:16.22  2:42.16  4:09.16    5:29.95   
Elsa Kanth  2004  Ängelholms Simsällskap    1:14.95  2:40.38  4:08.12    5:30.25   
Rebecka Ungureanu  2004  S71    1:15.97  2:43.08  4:10.75    5:36.88   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    1:22.21  2:51.30  4:19.78    5:41.31   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    1:22.73  2:51.41  4:19.75    5:44.87   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:23.27  2:58.12  4:32.51    5:59.87   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    1:24.12  2:58.68  4:33.47    6:02.14   
Alva Olofsson  2005  S71    1:33.64  3:17.66  5:03.35    6:45.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 30, 400m Frisim Po öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    1:09.75  2:28.40  3:47.28    4:59.90   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    1:11.61  2:28.90  3:46.55    4:59.98   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    1:10.68  2:28.52  3:46.18    5:02.40   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    1:13.05  2:34.53  3:55.90    5:14.72   
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap    1:13.53  2:37.40  4:02.31    5:21.97   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    1:12.39  2:36.78  4:04.30    5:22.22   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    1:14.21  2:37.44  4:01.43    5:23.98   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    1:11.96  2:36.84  4:03.74    5:27.53   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    1:15.44  2:40.70  4:07.80    5:28.81   
10  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    1:17.01  2:44.67  4:09.78    5:30.94   
11  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    1:16.39  2:43.86  4:14.05    5:42.42   
12  Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    1:26.05  2:56.05  4:24.37    5:50.41   
13  Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap    1:23.26  2:53.58  4:26.17    6:00.63   
14  Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    1:27.37  3:04.86  4:40.49    6:08.38   
15  Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap    1:42.31  3:34.58  5:27.84    7:11.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 31, 50m Bröstsim Fli 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            52.77   
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            54.78   
Thyra Hopp  2010  Kristianstads SLS            54.78   
Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap            1:02.88   
Mikaela Wahlund  2010  Kristianstads SLS            1:07.14   
Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap            1:09.73   
Elin Johansson  2011  Klippans Simsällskap            1:14.56   
Ebba Nilsson  2011  Klippans Simsällskap            1:21.10   
Nemie Löfberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            1:36.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 32, 50m Bröstsim Po 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Björk  2009  Höganäs Simsällskap            53.90   
Jakob Bondesson  2009  Kristianstads SLS            1:03.17   
Olle Ljung  2011  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 33, 50m Bröstsim Fli 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap            46.96   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            50.74   
Giada Riva  2008  Kristianstads SLS            52.70   
Ellie Nilsson  2008  Klippans Simsällskap            55.82   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            55.85   
Stella Tegestål  2008  Höganäs Simsällskap            58.29   
Katarina Paulsson  2008  Klippans Simsällskap            58.86   
Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            1:05.08   
Julia Håkenrund  2008  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 34, 50m Bröstsim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Ljung  2008  Klippans Simsällskap            1:03.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:53 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 35, 200m Medley Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vicky Luc  2007  Kristianstads SLS    36.70  1:21.84  2:10.50    2:48.56   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    39.33  1:23.51  2:12.21    2:49.37   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    36.03  1:20.71  2:12.41    2:52.21   
Elsa Kanth  2004  Ängelholms Simsällskap    35.91  1:21.73  2:13.29    2:52.21   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    37.69  1:29.95  2:18.40    2:57.09   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    38.44  1:24.13  2:15.76    2:58.59   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    38.61  1:27.08  2:22.45    3:01.06   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    35.59  1:23.89  2:21.94    3:02.47   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    37.28  1:24.17  2:20.87    3:03.90   
10  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    39.56  1:32.17  2:22.56    3:03.99   
11  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    39.08  1:29.19  2:26.64    3:05.00   
12  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    40.72  1:30.75  2:26.71    3:06.36   
13  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    38.19  1:30.64  2:25.14    3:06.76   
14  Lovisa Rohlin  2004  S71    38.30  1:24.81  2:23.94    3:06.93   
15  Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    41.37  1:30.54  2:26.55    3:08.41   
16  Telma Birgersson  2005  Klippans Simsällskap    41.81  1:32.49  2:30.13    3:11.00   
17  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    40.80  1:34.21  2:30.83    3:17.41   
18  Katja Hedin  2006  Klippans Simsällskap    46.08  1:38.33  2:37.49    3:21.36   
19  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    46.76  1:39.97  2:37.91    3:25.96   
20  Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap    48.53  1:44.58  2:43.32    3:33.82   
21  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap    43.22  1:42.18  2:45.83    3:35.97   
22  Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS    1:00.55  2:10.91  3:15.56    4:10.45   
23  Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap    58.26  2:07.94  3:20.86    4:19.24   
24  Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen    1:00.00  2:16.16  3:27.88    4:26.26   
Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap            DSQ   
Julia Björk  2006  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 36, 200m Medley Po öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    35.16  1:19.50  2:03.61    2:39.01   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    32.63  1:15.93  2:04.54    2:43.22   
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    33.80  1:18.55  2:06.81    2:43.33   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    35.76  1:20.30  2:08.12    2:46.58   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    34.46  1:20.26  2:07.65    2:47.18   
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap    35.72  1:21.82  2:11.58    2:49.79   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    32.99  1:18.31  2:10.00    2:52.18   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    35.95  1:22.97  2:16.68    2:54.84   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    35.14  1:23.29  2:15.55    2:59.80   
10  Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap    39.64  1:29.32  2:23.73    3:05.79   
11  Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap    41.63  1:29.39  2:27.42    3:11.93   
12  Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap    42.27  1:34.76  2:35.48    3:17.91   
13  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    41.68  1:31.95  2:35.32    3:19.30   
14  Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    47.82  1:40.25  2:41.20    3:21.72   
15  Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    52.02  1:46.95  2:41.87    3:25.94   
16  Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap    51.36  1:50.64  2:48.02    3:33.57   
17  Vincent Svensson  2007  Höganäs Simsällskap    49.42  1:45.06  2:44.63    3:37.88   
18  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen    53.15  1:53.12  3:07.90    4:03.91   
Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS            DNS   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 37, 100m Bröstsim Fli 12-13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    41.61        1:25.76   
Vicky Luc  2007  Kristianstads SLS    42.00        1:26.20   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    45.73        1:37.23   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    47.91        1:40.34   
Julia Björk  2006  Höganäs Simsällskap    48.47        1:41.81   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS    47.84        1:44.57   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    48.22        1:44.73   
Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    48.73        1:45.21   
Katja Hedin  2006  Klippans Simsällskap    50.39        1:46.02   
10  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap    54.11        1:58.18   
11  Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS    1:00.05        2:00.04   
12  Julia Tegestål  2006  Höganäs Simsällskap    1:02.26        2:06.97   
13  Noelle Lomvall  2007  Klippans Simsällskap    59.64        2:07.79   
14  Felicia Toft  2007  Kappsimningsklubben Karpen    1:04.74        2:09.68   
Ida Ljung  2007  Klippans Simsällskap            DNS   
Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 38, 100m Bröstsim Po 12-13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    37.96        1:20.28   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    40.30        1:25.73   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    41.75        1:27.47   
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap    42.84        1:29.88   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    44.57        1:35.50   
Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap    46.54        1:36.48   
Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap    46.93        1:39.69   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    47.72        1:39.72   
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap    47.56        1:40.38   
10  Oscar Victor Mendez  2006  Ängelholms Simsällskap    47.35        1:42.59   
11  Vincent Svensson  2007  Höganäs Simsällskap    49.37        1:45.67   
12  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap    50.61        1:47.23   
13  Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap    50.20        1:49.36   
14  Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    52.40        1:49.92   
15  Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap    54.93        1:52.22   
16  Eddie Eriksson  2007  Kristianstads SLS    54.60        1:54.53   
17  Bam Thorsson  2007  Kristianstads SLS    56.48        1:57.77   
18  Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen    56.14        2:00.99   
19  Lowe Hiljeborn  2007  Ängelholms Simsällskap    59.63        2:05.51   
20  Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap    1:01.92        2:06.04   
21  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen    59.46        2:09.43   
Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS            DNS   
Alfred Hansen  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 39, 100m Bröstsim Fli 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    42.47        1:29.62   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    42.27        1:29.85   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    43.73        1:31.40   
Elsa Kanth  2004  Ängelholms Simsällskap    44.81        1:32.62   
Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    45.41        1:33.11   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    45.04        1:35.14   
Rebecka Ungureanu  2004  S71    45.05        1:36.24   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    47.80        1:39.75   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    47.63        1:40.46   
10  Telma Birgersson  2005  Klippans Simsällskap    49.58        1:44.10   
11  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    50.15        1:48.25   
12  Alva Olofsson  2005  S71    51.46        1:49.88   
Ida Rönnqvist  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 40, 100m Bröstsim Po 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    37.47        1:21.34   
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    38.78        1:22.48   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    39.96        1:26.35   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    40.83        1:28.14   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    41.09        1:29.55   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    46.07        1:40.02   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    47.60        1:51.20   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 41, 4X100m Frisim Fli 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Höganäs Badankor  2003  Höganäs Simsällskap            4:46.06   
  Alice Tufvesson  2003      33.23  1:09.53      1:09.53   
  Gabriella Mattsson  2004      34.98  1:13.09      2:22.62   
  Olivia Smith  2005      33.85  1:11.36      3:33.98   
  Julia Andersson  2003      32.99  1:12.08      4:46.06   
                     
Klippans Simsällskap  2004  Klippans Simsällskap            5:03.95   
  Ebba Johansson  2004      35.06  1:14.12      1:14.12   
  Tyra Hjorth  2005      34.48  1:12.61      2:26.73   
  Telma Birgersson  2005      35.16  1:16.50      3:43.23   
  Katja Hedin  2006      37.43  1:20.72      5:03.95   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 43, 200m Fjärilsim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Kanth  2004  Ängelholms Simsällskap    38.63  1:26.54  2:14.92    3:02.11   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap    39.71  1:28.18  2:19.11    3:06.72   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    39.39  1:26.78  2:18.15    3:06.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:03 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:07   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 44, 200m Fjärilsim Po öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    35.00  1:15.41  1:58.38    2:44.94   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    37.04  1:21.00  2:10.33    3:02.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:07 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 45, 50m Frisim Fli 10åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            39.35   
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            39.68   
Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            43.53   
Thyra Hopp  2010  Kristianstads SLS            45.34   
Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap            48.01   
Stella Kax  2009  Kappsimningsklubben Karpen            50.03   
Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap            54.62   
Elin Johansson  2011  Klippans Simsällskap            55.59   
Mikaela Wahlund  2010  Kristianstads SLS            58.31   
10  Maximilia Vuokivi  2011  Klippans Simsällskap            1:06.41   
11  Ebba Nilsson  2011  Klippans Simsällskap            1:11.03   
12  Nemie Löfberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            1:14.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 46, 50m Frisim Po 10åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Bondesson  2009  Kristianstads SLS            43.57   
Jacob Björk  2009  Höganäs Simsällskap            44.55   
Olle Ljung  2011  Klippans Simsällskap            1:04.14   
Andree Kidbro  2009  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 47, 50m Frisim Fli 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            38.81   
Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap            38.87   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            41.53   
Giada Riva  2008  Kristianstads SLS            42.52   
Katarina Paulsson  2008  Klippans Simsällskap            43.07   
Ellie Nilsson  2008  Klippans Simsällskap            43.95   
Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            44.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 48, 50m Frisim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Ljung  2008  Klippans Simsällskap            57.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 49, 100m Frisim Fli 12-13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    33.94        1:10.50   
Vicky Luc  2007  Kristianstads SLS    34.50        1:10.78   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    33.78        1:11.13   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    34.79        1:12.59   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    34.42        1:13.24   
Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap    34.84        1:14.55   
Julia Björk  2006  Höganäs Simsällskap    37.08        1:16.25   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    36.88        1:17.72   
Katja Hedin  2006  Klippans Simsällskap    37.69        1:19.34   
10  Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS    37.31        1:19.75   
11  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    37.96        1:21.80   
12  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap    42.43        1:31.69   
13  Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS    47.76        1:40.68   
14  Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen    48.94        1:42.78   
15  Noelle Lomvall  2007  Klippans Simsällskap    46.45        1:48.18   
16  Felicia Toft  2007  Kappsimningsklubben Karpen    1:05.09        2:09.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 50, 100m Frisim Po 12-13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    32.19        1:05.56   
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap    31.00        1:07.11   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    32.33        1:08.88   
Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap    33.89        1:12.89   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap    34.86        1:14.61   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    36.41        1:14.96   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap    37.09        1:16.00   
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap    38.13        1:19.01   
Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap    38.55        1:19.57   
10  Oscar Victor Mendez  2006  Ängelholms Simsällskap    36.85        1:22.57   
11  Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap    39.77        1:24.21   
12  August Holst Gerløv  2006  Höganäs Simsällskap    39.82        1:25.47   
13  Bam Thorsson  2007  Kristianstads SLS    41.93        1:27.41   
14  Vincent Svensson  2007  Höganäs Simsällskap    40.85        1:29.51   
15  Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen    41.35        1:32.00   
16  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen    40.70        1:32.20   
17  Lowe Hiljeborn  2007  Ängelholms Simsällskap    44.53        1:32.78   
18  Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap    44.99        1:34.22   
19  Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen    44.67        1:34.60   
20  Eddie Eriksson  2007  Kristianstads SLS    45.05        1:37.03   
21  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap    45.77        1:37.46   
22  Alfred Hansen  2006  Kappsimningsklubben Karpen    50.83        1:48.04   
Karl Kidbro  2007  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:59   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 51, 100m Frisim Fli 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    32.52        1:07.19   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    32.67        1:08.01   
Rebecka Ungureanu  2004  S71    33.32        1:08.34   
Elsa Kanth  2004  Ängelholms Simsällskap    32.83        1:09.00   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    33.46        1:09.48   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap    33.23        1:09.66   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    33.34        1:10.84   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    34.88        1:11.44   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    34.69        1:11.48   
10  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    34.78        1:12.21   
11  Lovisa Rohlin  2004  S71    34.51        1:12.34   
12  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    36.16        1:14.20   
13  Telma Birgersson  2005  Klippans Simsällskap    35.92        1:15.92   
14  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    37.72        1:20.21   
15  Turid Bendz  2004  Höganäs Simsällskap    38.41        1:21.20   
16  Alva Olofsson  2005  S71    41.68        1:28.48   
17  Ida Rönnqvist  2004  Ängelholms Simsällskap    43.99        1:43.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 52, 100m Frisim Po 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    29.56        1:02.37   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    31.10        1:05.75   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    31.31        1:07.15   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.27        1:08.93   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    31.68        1:09.95   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    33.11        1:10.49   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    33.69        1:11.23   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    34.23        1:15.86   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    35.94        1:15.96   
10  Filip Ljung  2005  Höganäs Simsällskap    41.70        1:31.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 1-2 juni 2019    Utskriftsdatum  02 juni 2019   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2019         
 
 
Gren 54, 4X100m Medley Po 13 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Höganäs Guppisar  2007  Höganäs Simsällskap            6:11.24   
  Ville Andersson  2007      46.81  1:37.09      1:37.09   
  Vincent Svensson  2007      49.09  1:44.76      3:21.85   
  Victor Sandrup  2007      42.65  1:31.11      4:52.96   
  Elias Ljung  2007      38.30  1:18.28      6:11.24   
                     
Karpen Killar  2006  Kappsimningsklubben Karpen            6:13.43   
  Ludvig Rohlin  2006      51.11  1:49.49      1:49.49   
  Erik Björk  2007      45.26  1:35.79      3:25.28   
  Anton Persson  2006      35.55  1:19.77      4:45.05   
  Maximus Löfberg  2007      41.58  1:28.38      6:13.43   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner