Results for Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Fjärilsim FL A 18-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Clarion Hotel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Eriksson |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
|
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
1:06.66 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
|
1:07.00 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
1:08.04 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Glimmerud Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
1:09.41 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
1:09.94 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
1:10.15 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
1:10.35 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
|
1:10.41 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
1:10.71 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
1:11.60 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Janette Setälä |
2001 |
Aurajoen Uinti |
+0.75 |
|
1:12.94 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
|
1:13.98 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
|
1:16.86 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.77 |
|
1:16.98 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.82 |
|
1:17.25 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 18:53:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 18:53:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|