Results for DGI Sprint 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.89 | ||||||
2 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 35.26 | ||||||
3 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.24 | ||||||
4 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 38.43 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.45 | ||||||
2 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.55 | ||||||
3 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.06 | ||||||
4 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.34 | ||||||
5 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 34.48 | ||||||
6 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.04 | ||||||
7 | Manja Laursen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 35.10 | ||||||
8 | Iben Mønsted | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 35.66 | ||||||
9 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.46 | ||||||
10 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 36.47 | ||||||
11 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 36.97 | ||||||
12 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 39.42 | ||||||
13 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 39.62 | ||||||
14 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.87 | ||||||
15 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.07 | ||||||
16 | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 42.04 | ||||||
17 | Sille Bramann | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 42.67 | ||||||
18 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.75 | ||||||
19 | Laura Holmgaard Jordt | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | 45.91 | ||||||
20 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 47.61 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.21 | ||||||
2 | Maria Crisan | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 35.60 | ||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.77 | ||||||
4 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 35.78 | ||||||
5 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 36.14 | ||||||
6 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.55 | ||||||
7 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.18 | ||||||
8 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.22 | ||||||
9 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.98 | ||||||
10 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 39.41 | ||||||
11 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.10 | ||||||
12 | Silja Larsen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 42.81 | ||||||
13 | Sara Als | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | 42.92 | ||||||
14 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 43.05 | ||||||
15 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.61 | ||||||
16 | Josephine Maja Madsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.03 | ||||||
17 | Norgee Lauren Schmidt | 2006 | Bov IF | 46.21 | ||||||
18 | Ida Valentiner-Branth | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.36 | ||||||
19 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 47.00 | ||||||
20 | Hanne Mærsk Johannsen | 2006 | Bov IF | 51.94 | ||||||
- | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | asynkron arme | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.40 | ||||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.20 | ||||||
3 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.69 | ||||||
4 | Sofie Skibelund Olesen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.92 | ||||||
5 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | Svømmeklubben Opnør | 39.08 | ||||||
6 | Sille Holm-Nissen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 41.91 | ||||||
7 | Anja Kisielewicz | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 44.03 | ||||||
8 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.60 | ||||||
9 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 46.50 | ||||||
10 | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | 49.29 | ||||||
11 | Josefine K. Pedersen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.96 | ||||||
12 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 50.10 | ||||||
13 | Drea Schmidt | 2008 | Bov IF | 52.25 | ||||||
14 | Stina Elise Sørensen | 2007 | Bov IF | 53.72 | ||||||
15 | Tinke Johannesen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 1:04.40 | ||||||
- | Lahisha Nakkeeran | 2007 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Anna Weltz Sørensen | 2008 | Rødding Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Jensen Børager | 2009 | Vamdrup Idrætsforening | 52.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:45 |