Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 400m Sekauinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malin Lindblom |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
470 |
5:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Tuusulan Uimaseura |
|
427 |
5:53.58 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
360 |
6:14.24 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bea Kortelainen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
206 |
7:30.28 |
+1:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 9.17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 400m Sekauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Talamanov |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
487 |
5:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
355 |
6:15.87 |
+37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marikki Vuorisalo |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
315 |
6:31.37 |
+53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Terävä |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
269 |
6:52.61 |
+1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Tuura |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW6.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 9.17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 400m Sekauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Paju |
2003 |
Vanders |
|
384 |
6:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 9.17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 09.29.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Sekauinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
298 |
6:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 9.31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Sekauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuli Masalin |
2004 |
Cetus Espoo |
|
391 |
5:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Holopainen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
342 |
5:48.53 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 9.31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Sekauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Virta |
1998 |
Cetus Espoo |
|
454 |
5:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 9.31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 09.31.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
543 |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Hokkanen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
415 |
31.73 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Harjuoja |
1977 |
Cetus Espoo |
|
400 |
32.12 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset Masters 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Rutanen |
1974 |
Helsingfors Simsällskap |
|
377 |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Outi Laihanen-Risto |
1966 |
Vanders |
|
276 |
36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset Masters 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
|
215 |
39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10.12.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikko Nihtilä |
1985 |
Uimaseura Aquila |
|
441 |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ville Lindfors |
1976 |
Vanders |
|
474 |
26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toni Jokinen |
1977 |
Simmis Wanda |
|
290 |
31.57 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikko Alpua |
1978 |
Simmis Wanda |
|
258 |
32.84 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eerikki Rutanen |
1972 |
Helsingfors Simsällskap |
|
405 |
28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jun Kojima |
1971 |
Vanders |
|
313 |
30.79 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pasi Koskela |
1972 |
Cetus Espoo |
|
232 |
33.99 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mika Meller |
1967 |
Helsingfors Simsällskap |
|
398 |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvo Musikka |
1959 |
Vanders |
|
246 |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Koski |
1942 |
Cetus Espoo |
|
135 |
40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10.19.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
203 |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
|
169 |
42.77 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
119 |
48.10 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ines Valero De La Iglesia |
2010 |
Cetus Espoo |
|
118 |
48.19 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
107 |
49.85 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seera Kanerva |
2010 |
Cetus Espoo |
|
94 |
52.04 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
|
84 |
53.94 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
77 |
55.44 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
63 |
59.39 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
55 |
1:01.98 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
50 |
1:03.95 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Kokkinen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
39 |
1:09.24 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
37 |
1:10.90 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
300 |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda |
|
296 |
35.48 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
288 |
35.81 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda |
|
268 |
36.71 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
262 |
36.96 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Friida Prittinen |
2008 |
Vanders |
|
249 |
37.59 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
246 |
37.75 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Tapaninen |
2009 |
HTU Stadi |
|
240 |
38.05 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
227 |
38.76 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siiri Pesonen |
2008 |
HTU Stadi |
|
213 |
39.61 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
205 |
40.12 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kea-erin Saarinen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
203 |
40.24 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Diana Levchenko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
202 |
40.30 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
202 |
40.32 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
195 |
40.81 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nora Ilieva |
2008 |
Vanders |
|
190 |
41.17 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
188 |
41.29 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tytti Nuorkivi |
2008 |
Vanders |
|
176 |
42.16 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
167 |
42.98 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
|
163 |
43.28 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
159 |
43.62 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alysa Saarelainen |
2009 |
Vanders |
|
159 |
43.64 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Vanders |
|
147 |
44.75 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
129 |
46.74 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
128 |
46.86 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Liimatainen |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
128 |
46.94 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
99 |
51.14 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Unna Palaste |
2009 |
Vanders |
|
80 |
54.90 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
51 |
1:03.61 |
+28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ea Paajanen |
2009 |
Vanders |
|
51 |
1:03.73 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilia Jyvä |
2009 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
470 |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Räsänen |
2006 |
Simmis Grani |
|
452 |
30.83 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
449 |
30.89 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Lindblom |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
443 |
31.03 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
415 |
31.72 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
412 |
31.79 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liina Saario |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
393 |
32.29 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oona Sarlin |
2006 |
Vanders |
|
384 |
32.54 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Päivä-kaisla Seppänen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
383 |
32.57 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
381 |
32.65 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
376 |
32.77 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
340 |
33.89 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
331 |
34.19 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iisa-erika Auranen |
2007 |
Uimaseura Aquila |
|
329 |
34.28 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
324 |
34.45 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minni Kinnunen |
2006 |
Vanders |
|
303 |
35.22 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
287 |
35.87 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilma Hyllinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
284 |
35.97 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Mikkelin Uimaseura |
|
258 |
37.15 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helmi Koikkalainen |
2006 |
HTU Stadi |
|
258 |
37.17 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Ekman |
2006 |
Cetus Espoo |
|
251 |
37.50 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
|
240 |
38.08 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elin Taipale |
2007 |
Ekenäs Simsällskap |
|
239 |
38.09 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sumedha Jha |
2007 |
Vanders |
|
235 |
38.34 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maia Loponen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
225 |
38.88 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppiina Piminäinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
209 |
39.88 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maija Sinisalo |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
178 |
42.07 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nea Korpela |
2006 |
Cetus Espoo |
|
167 |
42.90 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Selma Mäenpää |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
167 |
42.95 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anastasia Peltonen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
157 |
43.80 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iida Pakarinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
142 |
45.33 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Katariina Karvonen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
104 |
50.19 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kira Janina Kuivala |
2007 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Niemi |
2005 |
Octopus Lohja |
|
556 |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
516 |
29.51 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liinu Louhikoski |
2004 |
Vanders |
|
509 |
29.63 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
|
507 |
29.67 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma-lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
480 |
30.23 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Rinne |
2005 |
Cetus Espoo |
|
443 |
31.03 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Hauska |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
407 |
31.93 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuuli Kammonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
|
405 |
31.98 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilla Wiemers |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
394 |
32.28 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
390 |
32.38 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Jansson |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
385 |
32.52 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saara Seppälä |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
365 |
33.11 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eea Huhtanen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
354 |
33.45 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilona Kajava |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
353 |
33.48 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pihla Junnila |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
347 |
33.66 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Vesa |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
341 |
33.86 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saga Koho |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
338 |
33.96 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Punkkinen |
2005 |
Voikkaan Viesti |
|
309 |
34.99 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nelli Hytti |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
300 |
35.35 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ria Rahkonen |
2005 |
HTU Stadi |
|
277 |
36.28 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Inkeri Laakkonen |
2005 |
Voikkaan Viesti |
|
275 |
36.37 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Palovaara |
2005 |
Octopus Lohja |
|
258 |
37.18 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kia Jokinen |
2005 |
Simmis Wanda |
|
241 |
38.02 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda |
|
238 |
38.16 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ilona Marttila |
2005 |
Simmis Wanda |
|
234 |
38.39 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nelli Salonen |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
210 |
39.80 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iina Kukkonen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
Heinolan Isku |
|
604 |
28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Konttila |
2001 |
Octopus Lohja |
|
574 |
28.47 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
544 |
28.99 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Suihkonen |
2002 |
Octopus Lohja |
|
523 |
29.37 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilli Louhikoski |
2002 |
Vanders |
|
481 |
30.19 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Kokko |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
465 |
30.55 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Selonen |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
457 |
30.72 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
447 |
30.95 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
442 |
31.06 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Harju |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
441 |
31.08 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Laaksonen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
440 |
31.11 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosalia Turunen |
2002 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
409 |
31.87 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aava Mattila |
2003 |
Simmis Wanda |
|
408 |
31.91 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
379 |
32.68 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Pitkänen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
351 |
33.54 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sonja Tiira |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
282 |
36.08 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10.19.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
220 |
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
174 |
37.41 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
155 |
38.89 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
116 |
42.80 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
106 |
44.18 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
91 |
46.38 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oiva Mandelin |
2009 |
HTU Stadi |
|
88 |
46.96 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesper Arvela |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
85 |
47.53 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
81 |
48.24 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
80 |
48.42 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
KEVIN SOIRAMO |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
73 |
49.95 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valtteri Vaahtola |
2009 |
Vanders |
|
65 |
51.89 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viljami Mellanen |
2010 |
Vanders |
|
59 |
53.58 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
56 |
54.43 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Kajava |
2009 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Vanders |
|
276 |
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
274 |
32.19 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artjom Malofejev |
2007 |
Vanders |
|
266 |
32.51 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
221 |
34.57 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ville-veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
209 |
35.20 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
204 |
35.47 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Lonkola |
2007 |
Vanders |
|
204 |
35.51 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
198 |
35.86 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
197 |
35.88 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
186 |
36.57 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Laitinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
181 |
36.91 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
171 |
37.64 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
168 |
37.86 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
157 |
38.69 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tomas Leinonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
157 |
38.70 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
154 |
38.99 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
152 |
39.10 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
148 |
39.49 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
147 |
39.56 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oka Silventoinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
145 |
39.72 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
142 |
40.02 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Juho Risto |
2008 |
Vanders |
|
142 |
40.03 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mario Valero De La Iglesia |
2008 |
Cetus Espoo |
|
137 |
40.48 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
129 |
41.37 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arthur Patteri |
2008 |
Vanders |
|
126 |
41.64 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
|
123 |
42.00 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Peik Pasanen |
2007 |
Vanders |
|
122 |
42.09 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Akseli Niskala |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
122 |
42.10 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Simo Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
118 |
42.53 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
116 |
42.77 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
113 |
43.21 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
112 |
43.28 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
112 |
43.36 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
|
101 |
44.78 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Henri Varsamäki |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
101 |
44.90 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
98 |
45.24 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Teo Valtonen |
2007 |
Vanders |
|
98 |
45.34 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Fredrik Johannes Ferdinand Bä |
2008 |
Vanders |
|
75 |
49.42 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
|
63 |
52.35 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arttu Kuusela |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laxmi Avadhanula |
2008 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Kulay |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Währn |
2005 |
Vanders |
|
465 |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
396 |
28.46 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
318 |
30.61 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
310 |
30.87 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
298 |
31.29 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juho Hoikkala |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
294 |
31.42 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
268 |
32.41 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
263 |
32.62 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sampo Nord |
2005 |
Vanders |
|
258 |
32.82 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
|
250 |
33.15 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elmo Taipale |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
240 |
33.64 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Visulainen |
2005 |
HTU Stadi |
|
236 |
33.83 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Vanders |
|
232 |
34.01 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jani Ekman |
2006 |
Simmis Wanda |
|
229 |
34.13 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Guzhov |
2006 |
Vanders |
|
227 |
34.26 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Casper Häll |
2005 |
Heinolan Isku |
|
224 |
34.39 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebbe Karlsson |
2005 |
Kimito Sportförening rf |
|
219 |
34.65 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
194 |
36.08 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mike Hongisto |
2006 |
Octopus Lohja |
|
192 |
36.24 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aaro Ruuskanen |
2005 |
HTU Stadi |
|
189 |
36.41 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Gaft |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
187 |
36.56 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikita Shishinin |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
179 |
37.10 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niilo Harja |
2006 |
Cetus Espoo |
|
152 |
39.12 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sisu Korpinen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
142 |
40.04 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matti Vahtola |
2006 |
Cetus Espoo |
|
137 |
40.54 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lauri Turunen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
129 |
41.38 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Niilo Helkearo |
2006 |
Cetus Espoo |
|
107 |
44.00 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
99 |
45.07 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
528 |
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
|
527 |
25.88 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Nylund |
2003 |
Heinolan Isku |
|
503 |
26.29 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Tuusulan Uimaseura |
|
491 |
26.50 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pauli Salonen |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
432 |
27.65 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
420 |
27.92 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samu Virtanen |
2004 |
Swimming Jyväskylä |
|
412 |
28.10 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
411 |
28.12 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
390 |
28.60 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yufei Meng |
2004 |
Simmis Grani |
|
387 |
28.67 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Masih Tantula |
2004 |
Simmis Grani |
|
380 |
28.86 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
373 |
29.04 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olli Paukola |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
|
293 |
31.47 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Visa Kovanen |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
238 |
33.73 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikko Forsberg |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
|
142 |
40.05 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Hjelm |
2002 |
Vanders |
|
566 |
25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Nyman |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
458 |
27.12 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Muhammed Tantula |
2002 |
Simmis Grani |
|
414 |
28.05 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
371 |
29.10 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10.17.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
136 |
57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
128 |
58.27 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
|
127 |
58.40 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Seera Kanerva |
2010 |
Cetus Espoo |
|
98 |
1:03.70 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
46 |
1:21.66 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
274 |
45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
254 |
46.39 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Friida Prittinen |
2008 |
Vanders |
|
244 |
46.99 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
220 |
48.65 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
|
199 |
50.33 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
194 |
50.77 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
190 |
51.12 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alysa Saarelainen |
2009 |
Vanders |
|
189 |
51.23 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
186 |
51.45 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
167 |
53.29 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vanja Ilieva |
2008 |
Vanders |
|
167 |
53.34 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
161 |
53.95 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
|
155 |
54.66 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
151 |
55.16 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
149 |
55.41 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
148 |
55.53 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
146 |
55.72 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
139 |
56.74 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
134 |
57.39 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
134 |
57.40 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
132 |
57.63 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
116 |
1:00.27 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tytti Nuorkivi |
2008 |
Vanders |
|
109 |
1:01.42 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
107 |
1:01.90 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Lindström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
91 |
1:05.31 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
76 |
1:09.34 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Tapaninen |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonina Haapanen |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Diana Levchenko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Unna Palaste |
2009 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
385 |
40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
381 |
40.52 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
350 |
41.70 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Mäki-Hokkonen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
346 |
41.86 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
320 |
42.95 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Räsänen |
2006 |
Simmis Grani |
|
271 |
45.43 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
245 |
46.96 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmalina Piitulainen |
2006 |
Simmis Wanda |
|
243 |
47.07 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Liukko |
2006 |
Cetus Espoo |
|
239 |
47.33 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bea Kortelainen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
226 |
48.21 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
|
223 |
48.48 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
203 |
49.97 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Taipale |
2007 |
Ekenäs Simsällskap |
|
201 |
50.16 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilma Hyllinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
188 |
51.32 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nea Korpela |
2006 |
Cetus Espoo |
|
170 |
53.07 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katariina Karvonen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
164 |
53.68 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Riina Jungell |
2006 |
Octopus Lohja |
|
156 |
54.54 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iida Pakarinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
122 |
59.27 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aada Salovaara |
2007 |
Cetus Espoo |
|
92 |
1:04.93 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
- |
|
Ida Ekman |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.1 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
502 |
36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
470 |
37.80 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Heinänen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
449 |
38.38 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meri Luoma |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
393 |
40.12 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Kero |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
388 |
40.29 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lea Heinzmann |
2004 |
Simmis Grani |
|
369 |
40.97 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Mustonen |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
346 |
41.87 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
|
341 |
42.05 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Punkkinen |
2005 |
Voikkaan Viesti |
|
299 |
43.93 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilla Wiemers |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
293 |
44.25 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pihla Junnila |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
277 |
45.09 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Saarinen |
2004 |
Octopus Lohja |
|
274 |
45.23 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inkeri Laakkonen |
2005 |
Voikkaan Viesti |
|
235 |
47.62 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma-mikaela Arola |
2004 |
Uimaseura Aquila |
|
206 |
49.78 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Tuura |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuisku Grundström |
2002 |
Vanders |
|
507 |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosalia Turunen |
2002 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
293 |
44.22 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kia Kivelä |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
277 |
45.07 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sonja Tiira |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
246 |
46.90 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Susanna Halme |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
232 |
47.81 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10.53.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
109 |
54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
95 |
56.79 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
79 |
1:00.39 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Arvela |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
35 |
1:18.91 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valtteri Vaahtola |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Kajava |
2009 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
185 |
45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
182 |
45.73 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
|
181 |
45.87 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
130 |
51.20 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henri Varsamäki |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
129 |
51.30 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
125 |
51.87 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tomas Leinonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
121 |
52.38 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
121 |
52.40 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
118 |
52.79 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mario Valero De La Iglesia |
2008 |
Cetus Espoo |
|
117 |
52.97 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
110 |
54.15 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
98 |
56.22 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
94 |
57.05 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
|
88 |
58.30 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
85 |
58.87 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Vanders |
|
84 |
59.23 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arttu Kuusela |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
75 |
1:01.29 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
74 |
1:01.81 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simo Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
72 |
1:02.21 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
68 |
1:03.53 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
|
67 |
1:03.82 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
52 |
1:09.25 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Risto Hyvenen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
45 |
1:12.61 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Akseli Niskala |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Kulay |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
434 |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Seger |
2005 |
Octopus Lohja |
|
244 |
41.49 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
205 |
43.94 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Häll |
2005 |
Heinolan Isku |
|
192 |
44.95 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
188 |
45.27 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikita Shishinin |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
133 |
50.81 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niilo Helkearo |
2006 |
Cetus Espoo |
|
101 |
55.55 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niilo Harja |
2006 |
Cetus Espoo |
|
91 |
57.58 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Vahtola |
2006 |
Cetus Espoo |
|
90 |
57.83 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauri Turunen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
88 |
58.23 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
|
416 |
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miska Törmi |
2004 |
Octopus Lohja |
|
387 |
35.58 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Nylund |
2003 |
Heinolan Isku |
|
369 |
36.17 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Lehtonen |
2003 |
Vanders |
|
352 |
36.72 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henri Erlund |
2003 |
HTU Stadi |
|
221 |
42.91 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
618 |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Lindfors |
1976 |
Vanders |
|
476 |
33.22 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
457 |
33.68 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikko Junninen |
1989 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
- |
|
Onni Järvinen |
2002 |
HTU Stadi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 15.03.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Rintauinti Naiset Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
514 |
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Harjuoja |
1977 |
Cetus Espoo |
|
277 |
45.07 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Rintauinti Naiset Masters 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Rutanen |
1974 |
Helsingfors Simsällskap |
|
397 |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Rintauinti Naiset Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatiana Gordina |
1967 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
173 |
52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Rintauinti Naiset Masters 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meri Santaholma |
1964 |
Cetus Espoo |
|
199 |
50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Rintauinti Naiset Masters 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
|
175 |
52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10.55.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Rintauinti Miehet Masters 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikko Nihtilä |
1985 |
Uimaseura Aquila |
|
403 |
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Rintauinti Miehet Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikko Alpua |
1978 |
Simmis Wanda |
|
158 |
47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Rintauinti Miehet Masters 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eerikki Rutanen |
1972 |
Helsingfors Simsällskap |
|
411 |
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Istvan Beszteri |
1973 |
Vanders |
|
335 |
37.36 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pasi Koskela |
1972 |
Cetus Espoo |
|
334 |
37.38 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Rintauinti Miehet Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mika Meller |
1967 |
Helsingfors Simsällskap |
|
324 |
37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Rantsi |
1968 |
Vanders |
|
187 |
45.31 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Rintauinti Miehet Masters 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvo Musikka |
1959 |
Vanders |
|
214 |
43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Rintauinti Miehet Masters 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ossi Vallemaa |
1954 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
190 |
45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Rintauinti Miehet Masters 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Koski |
1942 |
Cetus Espoo |
|
126 |
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 10.58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10.58.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Perhosuinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malin Lindblom |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
381 |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
|
305 |
1:22.35 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
295 |
1:23.33 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
265 |
1:26.31 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeanette Ingberg |
2006 |
Octopus Lohja |
|
258 |
1:27.07 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liina Saario |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
257 |
1:27.16 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
234 |
1:30.02 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minni Kinnunen |
2006 |
Vanders |
|
218 |
1:32.06 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
|
201 |
1:34.56 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annabella Sovasto |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
182 |
1:37.79 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilla Lehtonen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura |
|
177 |
1:38.72 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
|
162 |
1:41.71 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda |
|
160 |
1:42.14 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda |
|
157 |
1:42.82 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saaga Lehmus |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
128 |
1:49.83 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aada Salovaara |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Aravirta |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 11.32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Perhosuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jatkola |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
495 |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liinu Louhikoski |
2004 |
Vanders |
|
440 |
1:12.92 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liilia Tõnisson |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
428 |
1:13.58 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
|
385 |
1:16.20 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Kammonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
|
346 |
1:19.00 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ada-maj Saarinen |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
294 |
1:23.35 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Lönnberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
291 |
1:23.66 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppi Eskola |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
|
287 |
1:24.10 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Terävä |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
259 |
1:26.96 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Heinzmann |
2004 |
Simmis Grani |
|
256 |
1:27.31 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Rautell |
2004 |
Octopus Lohja |
|
253 |
1:27.63 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
248 |
1:28.21 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ria Rahkonen |
2005 |
HTU Stadi |
|
174 |
1:39.31 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Palovaara |
2005 |
Octopus Lohja |
|
168 |
1:40.52 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 11.32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Suihkonen |
2002 |
Octopus Lohja |
|
441 |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Paju |
2003 |
Vanders |
|
407 |
1:14.84 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
370 |
1:17.25 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aava Mattila |
2003 |
Simmis Wanda |
|
338 |
1:19.59 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 11.32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 11.37.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Perhosuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
164 |
1:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville-veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
148 |
1:34.18 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
95 |
1:48.81 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 11.39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Niemimuukko |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
|
305 |
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
302 |
1:14.25 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
285 |
1:15.70 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
282 |
1:15.92 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
|
237 |
1:20.46 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri-pekka Pakomäki |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
210 |
1:23.79 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Visulainen |
2005 |
HTU Stadi |
|
135 |
1:37.06 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Seppä |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
116 |
1:41.92 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasu Caspar Haapaniemi |
2006 |
Tuusulan Uimaseura |
|
114 |
1:42.67 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Tuusulan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Gaft |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 11.39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Marjala |
2003 |
Simmis Wanda |
|
407 |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
301 |
1:14.29 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
|
276 |
1:16.51 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
258 |
1:18.24 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Verner Lammassaari |
2004 |
Octopus Lohja |
|
137 |
1:36.56 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 11.39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Nyman |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
469 |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Lindfors |
1976 |
Vanders |
|
362 |
1:09.88 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 11.39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 11.56.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Selkäuinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda |
|
293 |
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Serafima Ratner |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
292 |
1:27.35 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miina-anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
268 |
1:29.96 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taisiya Baindurashvili |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
262 |
1:30.60 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
253 |
1:31.63 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
245 |
1:32.59 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
239 |
1:33.36 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
235 |
1:33.90 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
|
229 |
1:34.77 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
222 |
1:35.69 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti |
|
217 |
1:36.44 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Lahti |
2008 |
Tuusulan Uimaseura |
|
211 |
1:37.31 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
211 |
1:37.36 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
210 |
1:37.51 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Paulina Pessi |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
204 |
1:38.49 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
201 |
1:38.94 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
198 |
1:39.35 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
192 |
1:40.50 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
191 |
1:40.56 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilda Saarinen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
172 |
1:44.10 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Elizaveta Karulina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
169 |
1:44.87 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Siiri Pesonen |
2008 |
HTU Stadi |
|
156 |
1:47.67 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
146 |
1:50.04 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Liimatainen |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
113 |
1:59.96 |
+32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kea-erin Saarinen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
SW6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda |
|
|
DSQ |
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
388 |
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeanette Ingberg |
2006 |
Octopus Lohja |
|
383 |
1:19.83 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
368 |
1:20.88 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
359 |
1:21.60 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
339 |
1:23.13 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Multamäki |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
338 |
1:23.24 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Mäki-Hokkonen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
335 |
1:23.47 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kia Mäennenä |
2006 |
Cetus Espoo |
|
327 |
1:24.16 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
313 |
1:25.42 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Päivä-kaisla Seppänen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
306 |
1:26.07 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
281 |
1:28.53 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Paaskoski |
2007 |
Cetus Espoo |
|
259 |
1:30.96 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anja Miao |
2007 |
Cetus Espoo |
|
257 |
1:31.12 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
244 |
1:32.80 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
240 |
1:33.24 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helmi Koikkalainen |
2006 |
HTU Stadi |
|
235 |
1:33.94 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
228 |
1:34.93 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saana Harjuoja |
2007 |
Cetus Espoo |
|
207 |
1:38.02 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
197 |
1:39.56 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Aravirta |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
192 |
1:40.49 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saaga Lehmus |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
191 |
1:40.59 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emmalina Piitulainen |
2006 |
Simmis Wanda |
|
189 |
1:41.05 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
|
177 |
1:43.23 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Venla Rauta |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
172 |
1:44.15 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vilma Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
170 |
1:44.60 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Annabella Sovasto |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
164 |
1:45.95 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Riina Jungell |
2006 |
Octopus Lohja |
|
163 |
1:46.07 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maia Loponen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
151 |
1:48.85 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Selma Mäenpää |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
118 |
1:58.09 |
+38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aada Salovaara |
2007 |
Cetus Espoo |
|
113 |
1:59.89 |
+40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anastasia Peltonen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
103 |
2:03.34 |
+43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peppiina Piminäinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maija Sinisalo |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Selkäuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
526 |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
|
519 |
1:12.14 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liilia Tõnisson |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
485 |
1:13.82 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Talamanov |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
478 |
1:14.17 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
|
464 |
1:14.91 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
|
456 |
1:15.30 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Niemi |
2005 |
Octopus Lohja |
|
444 |
1:15.97 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rina Rantanen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
408 |
1:18.16 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Vesa |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
401 |
1:18.65 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
392 |
1:19.20 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meri Luoma |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
378 |
1:20.21 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Jansson |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
376 |
1:20.30 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilma Saarinen |
2004 |
Octopus Lohja |
|
285 |
1:28.05 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eea Huhtanen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
267 |
1:30.05 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pihla Junnila |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
266 |
1:30.10 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ilona Marttila |
2005 |
Simmis Wanda |
|
225 |
1:35.29 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saga Koho |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
221 |
1:35.87 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda |
|
198 |
1:39.35 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kia Jokinen |
2005 |
Simmis Wanda |
|
198 |
1:39.50 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelli Salonen |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
128 |
1:54.90 |
+43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Rinne |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mette Konttila |
2001 |
Octopus Lohja |
|
495 |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Kokko |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
442 |
1:16.14 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
426 |
1:17.08 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Laaksonen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
353 |
1:22.00 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Pitkänen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
322 |
1:24.61 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 13.12.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Selkäuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Vanders |
|
253 |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
215 |
1:26.48 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
196 |
1:29.16 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Karjalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
179 |
1:31.92 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaakko Karppinen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
177 |
1:32.32 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
159 |
1:35.62 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
158 |
1:35.76 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
154 |
1:36.69 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Angelos Toledos |
2007 |
Simmis Grani |
|
151 |
1:37.18 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veikko Moilanen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
151 |
1:37.18 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
151 |
1:37.21 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel Sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
150 |
1:37.39 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
150 |
1:37.56 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
148 |
1:37.83 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
146 |
1:38.40 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Laitinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
143 |
1:39.10 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Artjom Malofejev |
2007 |
Vanders |
|
137 |
1:40.46 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
136 |
1:40.58 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
135 |
1:41.07 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Risto Hyvenen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
131 |
1:42.09 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oka Silventoinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
130 |
1:42.30 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
|
126 |
1:43.33 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
123 |
1:44.20 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
108 |
1:48.68 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
94 |
1:54.01 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jesper Arvela |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
66 |
2:08.13 |
+46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Akseli Niskala |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
54 |
2:16.64 |
+54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
378 |
1:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
329 |
1:15.04 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
308 |
1:16.73 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
|
305 |
1:17.02 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
293 |
1:18.00 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
274 |
1:19.81 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri-pekka Pakomäki |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
269 |
1:20.25 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
258 |
1:21.40 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Hoikkala |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
214 |
1:26.56 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luis Valero De La Iglesia |
2006 |
Cetus Espoo |
|
214 |
1:26.58 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebbe Karlsson |
2005 |
Kimito Sportförening rf |
|
213 |
1:26.74 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sampo Nord |
2005 |
Vanders |
|
211 |
1:26.99 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jani Ekman |
2006 |
Simmis Wanda |
|
204 |
1:27.96 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
|
203 |
1:28.15 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Guzhov |
2006 |
Vanders |
|
196 |
1:29.22 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elmo Taipale |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
183 |
1:31.18 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
183 |
1:31.24 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anton Ahonen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
183 |
1:31.27 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alex Karlsson |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
174 |
1:32.76 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Topias Muhonen |
2006 |
Octopus Lohja |
|
173 |
1:32.92 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matias Seppä |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
172 |
1:33.13 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
169 |
1:33.65 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mike Hongisto |
2006 |
Octopus Lohja |
|
167 |
1:34.15 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jasu Caspar Haapaniemi |
2006 |
Tuusulan Uimaseura |
|
154 |
1:36.66 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aaro Ruuskanen |
2005 |
HTU Stadi |
|
152 |
1:36.95 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Niilo Harja |
2006 |
Cetus Espoo |
|
121 |
1:44.58 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Korpinen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
DSQ |
|
|
SW6.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
477 |
1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tino Kaukonen |
2004 |
HTU Stadi |
|
451 |
1:07.57 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miska Törmi |
2004 |
Octopus Lohja |
|
365 |
1:12.53 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yufei Meng |
2004 |
Simmis Grani |
|
349 |
1:13.60 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
|
336 |
1:14.53 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Rutanen |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
280 |
1:19.24 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Masih Tantula |
2004 |
Simmis Grani |
|
246 |
1:22.66 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anttoni Sikiö |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
118 |
1:45.71 |
+39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuli Masalin |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Muhammed Tantula |
2002 |
Simmis Grani |
|
264 |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 13.11.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Vapaauinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
451 |
2:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
446 |
2:27.82 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
444 |
2:28.09 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
436 |
2:28.94 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
383 |
2:35.44 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Multamäki |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
344 |
2:41.18 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
330 |
2:43.35 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oona Sarlin |
2006 |
Vanders |
|
286 |
2:51.30 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
272 |
2:54.21 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Rauta |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
165 |
3:25.95 |
+58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Ekman |
2006 |
Cetus Espoo |
|
142 |
3:36.18 |
+1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anastasia Peltonen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
135 |
3:40.23 |
+1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Perkkiö |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
|
504 |
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Jatkola |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
469 |
2:25.34 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hakkarainen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
457 |
2:26.60 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma-lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
444 |
2:28.08 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
|
441 |
2:28.37 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lea Heinzmann |
2004 |
Simmis Grani |
|
411 |
2:31.85 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
405 |
2:32.58 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
388 |
2:34.84 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Hauska |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
376 |
2:36.41 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
376 |
2:36.52 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Rautell |
2004 |
Octopus Lohja |
|
368 |
2:37.54 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iina Kukkonen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
|
358 |
2:39.07 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Kero |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
330 |
2:43.42 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilona Kajava |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
325 |
2:44.28 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma-mikaela Arola |
2004 |
Uimaseura Aquila |
|
282 |
2:52.20 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
532 |
2:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Vasara |
2002 |
Cetus Espoo |
|
506 |
2:21.77 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilli Louhikoski |
2002 |
Vanders |
|
504 |
2:21.90 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jennifer Sallinen |
2003 |
HTU Stadi |
|
432 |
2:29.38 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Harju |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
414 |
2:31.54 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanna Hokkanen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
362 |
2:38.48 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosalia Turunen |
2002 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
358 |
2:39.03 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liisa Penttinen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
328 |
2:43.77 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Susanna Halme |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
161 |
3:27.57 |
+1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 12.54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 13.11.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Vapaauinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
307 |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
262 |
2:39.25 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Sarvilahti |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
251 |
2:41.57 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Hoikkala |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
235 |
2:45.11 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
224 |
2:47.92 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Vanders |
|
169 |
3:04.29 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Gaft |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
164 |
3:06.08 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda |
|
149 |
3:12.00 |
+40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
131 |
3:20.57 |
+49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niilo Harja |
2006 |
Cetus Espoo |
|
121 |
3:25.81 |
+54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 13.08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
|
593 |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
465 |
2:11.60 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
397 |
2:18.78 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Holopainen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
393 |
2:19.14 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Rutanen |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
331 |
2:27.38 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Verner Lammassaari |
2004 |
Octopus Lohja |
|
237 |
2:44.79 |
+43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Visa Kovanen |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
190 |
2:57.24 |
+55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 13.08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
|
630 |
1:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matias Hjelm |
2002 |
Vanders |
|
597 |
2:01.13 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Seger |
2001 |
Octopus Lohja |
|
485 |
2:09.78 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jun Kojima |
1971 |
Vanders |
|
233 |
2:45.57 |
+46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 13.08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 13.11.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Rintauinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
|
387 |
3:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Mäki-Hokkonen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
384 |
3:11.38 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
377 |
3:12.54 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
369 |
3:13.82 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
348 |
3:17.66 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda |
|
315 |
3:24.31 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Liukko |
2006 |
Cetus Espoo |
|
228 |
3:47.48 |
+36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saana Harjuoja |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Hyllinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 13:24:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Rintauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
507 |
2:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
471 |
2:58.67 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Nevalainen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
449 |
3:01.66 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Heinänen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
414 |
3:06.53 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda |
|
397 |
3:09.24 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Säde Ryynänen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
383 |
3:11.39 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
|
353 |
3:16.65 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Hytti |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
292 |
3:29.51 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Seppälä |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
277 |
3:33.40 |
+38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 13:24:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Rintauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuisku Grundström |
2002 |
Vanders |
|
500 |
2:55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Myller |
2003 |
Tuusulan Uimaseura |
|
490 |
2:56.45 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
423 |
3:05.17 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Kara |
1965 |
Cetus Espoo |
|
351 |
3:17.11 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kia Kivelä |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
304 |
3:26.86 |
+31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 13:24:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 14:12:50 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rintauinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
386 |
2:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Währn |
2005 |
Vanders |
|
355 |
2:58.80 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
311 |
3:06.87 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
269 |
3:16.19 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
|
204 |
3:34.99 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebbe Karlsson |
2005 |
Kimito Sportförening rf |
|
186 |
3:41.56 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tomas Leinonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7.1 |
|
|
|
|
- |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 13:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Repo |
2003 |
Cetus Espoo |
|
574 |
2:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
458 |
2:44.32 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Paukola |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
|
360 |
2:57.99 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 13:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Närhi |
1998 |
Octopus Lohja |
|
550 |
2:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christofor Pavlidi |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
|
388 |
2:53.55 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 13:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 14:12:43 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 400m Vapaauinti Naiset 11 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
340 |
5:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
332 |
5:41.36 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
277 |
6:02.72 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taisiya Baindurashvili |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
272 |
6:04.69 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda |
|
267 |
6:06.86 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
260 |
6:10.20 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Serafima Ratner |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
254 |
6:13.22 |
+34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
235 |
6:22.87 |
+44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
232 |
6:24.28 |
+45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
206 |
6:40.16 |
+1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
205 |
6:40.78 |
+1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
|
187 |
6:53.10 |
+1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
130 |
7:46.24 |
+2:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 16.13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 400m Vapaauinti Naiset 12-13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
422 |
5:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
421 |
5:15.38 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
|
415 |
5:16.85 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda |
|
398 |
5:21.39 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
384 |
5:25.17 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
361 |
5:31.85 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Multamäki |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
343 |
5:37.77 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Päivä-kaisla Seppänen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
324 |
5:44.05 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
320 |
5:45.62 |
+30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
|
312 |
5:48.50 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
|
310 |
5:49.27 |
+34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minni Kinnunen |
2006 |
Vanders |
|
306 |
5:50.53 |
+35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Hirvonen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
286 |
5:58.75 |
+43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lada Belozjorova |
2006 |
Stadin Delfiinit |
|
280 |
6:01.20 |
+46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda |
|
270 |
6:05.51 |
+50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enne Rautio |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
229 |
6:25.96 |
+1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
225 |
6:28.68 |
+1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Krette Mullamaa |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
220 |
6:31.50 |
+1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iiris Pitkänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
165 |
7:10.75 |
+1:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 16.13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 400m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Talamanov |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
491 |
4:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Jatkola |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
488 |
5:00.20 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Säde Ryynänen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
471 |
5:03.86 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda |
|
471 |
5:03.86 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
456 |
5:07.13 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
|
451 |
5:08.20 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
|
442 |
5:10.41 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Jansson |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
440 |
5:10.70 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saana Perkkiö |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
|
438 |
5:11.30 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
429 |
5:13.45 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuuli Kammonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
|
420 |
5:15.54 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
419 |
5:15.97 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
410 |
5:18.18 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siiri Pekkala |
2005 |
Simmis Wanda |
|
407 |
5:18.95 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saara Raulos |
2005 |
Cetus Espoo |
|
394 |
5:22.30 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marikki Vuorisalo |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
365 |
5:30.75 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iina Kukkonen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
|
347 |
5:36.45 |
+36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
309 |
5:49.53 |
+49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oona Kupari |
2004 |
Octopus Lohja |
|
298 |
5:53.68 |
+54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ria Rahkonen |
2005 |
HTU Stadi |
|
286 |
5:58.81 |
+59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eea Huhtanen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
276 |
6:03.03 |
+1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nelli Hytti |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
247 |
6:16.81 |
+1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
|
203 |
6:42.25 |
+1:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 16.13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 400m Vapaauinti Naiset 16 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
559 |
4:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Yritys |
2002 |
Uinti Hyvinkää |
|
517 |
4:54.44 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuisku Grundström |
2002 |
Vanders |
|
485 |
5:00.76 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aava Mattila |
2003 |
Simmis Wanda |
|
440 |
5:10.69 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Kekkonen |
2000 |
HTU Stadi |
|
409 |
5:18.48 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Harju |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
366 |
5:30.34 |
+43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 16.13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-31 18.23.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 400m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
288 |
5:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Vanders |
|
273 |
5:39.06 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
269 |
5:40.69 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikita Rantsev |
2007 |
Uimaseura Helsinki |
|
239 |
5:54.13 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
230 |
5:58.86 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
212 |
6:08.53 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jaakko Karppinen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
204 |
6:13.50 |
+40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
195 |
6:18.92 |
+45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 16.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 400m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
494 |
4:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Währn |
2005 |
Vanders |
|
445 |
4:48.23 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
328 |
5:18.80 |
+40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuli Seger |
2005 |
Octopus Lohja |
|
325 |
5:19.88 |
+41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
310 |
5:24.83 |
+46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
|
278 |
5:37.09 |
+58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Sarvilahti |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
261 |
5:44.27 |
+1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Topias Muhonen |
2006 |
Octopus Lohja |
|
255 |
5:46.75 |
+1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
244 |
5:52.09 |
+1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Guzhov |
2006 |
Vanders |
|
239 |
5:54.43 |
+1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Visulainen |
2005 |
HTU Stadi |
|
237 |
5:55.29 |
+1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
219 |
6:04.93 |
+1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 16.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 400m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
|
526 |
4:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda |
|
519 |
4:33.80 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
513 |
4:34.88 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
491 |
4:38.79 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Asklöf |
2004 |
Cetus Espoo |
|
440 |
4:49.34 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Holopainen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
381 |
5:03.38 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Rutanen |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
367 |
5:07.22 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anttoni Sikiö |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
139 |
7:03.90 |
+2:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 16.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 400m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Taneli Lantta |
2001 |
Simmis Wanda |
|
677 |
4:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Virta |
1998 |
Cetus Espoo |
|
517 |
4:34.03 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Seger |
2001 |
Octopus Lohja |
|
503 |
4:36.54 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Lindfors |
2002 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
489 |
4:39.31 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taneli Härkönen |
1997 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
317 |
5:22.69 |
+1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
Kampuksen Plaani |
|
225 |
6:01.58 |
+1:51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 16.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17.03.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Perhosuinti Naiset Masters 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kyrklund |
1991 |
ORCA Helsinki |
|
297 |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Perhosuinti Naiset Masters 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paula Niinimäki |
1981 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
282 |
37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Perhosuinti Naiset Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
488 |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Harjuoja |
1977 |
Cetus Espoo |
|
355 |
34.49 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanna Hokkanen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
317 |
35.82 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Perhosuinti Naiset Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Kara |
1965 |
Cetus Espoo |
|
273 |
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuija Tiilikka |
1965 |
Cetus Espoo |
|
156 |
45.33 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tatiana Gordina |
1967 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
94 |
53.66 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Perhosuinti Naiset Masters 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
|
151 |
45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17.03.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Perhosuinti Miehet Masters 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Judin |
1981 |
ORCA Helsinki |
|
201 |
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Perhosuinti Miehet Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niko Rantsi |
1968 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Perhosuinti Miehet Masters 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvo Musikka |
1959 |
Vanders |
|
122 |
44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17.07.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
|
152 |
45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
137 |
47.36 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
111 |
50.82 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zoia Senko |
2010 |
Stadin Delfiinit |
|
72 |
58.48 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilja Koppelmäki |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ines Valero De La Iglesia |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
250 |
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
244 |
39.05 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
239 |
39.32 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miina-anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
230 |
39.85 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taisiya Baindurashvili |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
223 |
40.25 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
204 |
41.48 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda |
|
190 |
42.44 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
189 |
42.53 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siiri Tapaninen |
2009 |
HTU Stadi |
|
185 |
42.86 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
183 |
43.03 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
180 |
43.25 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
164 |
44.55 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
164 |
44.55 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilda Saarinen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
164 |
44.56 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
164 |
44.60 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
157 |
45.19 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
156 |
45.33 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
144 |
46.55 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isla Puranen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
138 |
47.26 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
125 |
48.84 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nora Ilieva |
2008 |
Vanders |
|
114 |
50.31 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
109 |
51.01 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
109 |
51.10 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
101 |
52.44 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Simmis Wanda |
|
100 |
52.63 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
97 |
53.10 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
95 |
53.42 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tytti Nuorkivi |
2008 |
Vanders |
|
93 |
53.81 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kea-erin Saarinen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
85 |
55.43 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
82 |
56.06 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
73 |
58.27 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
47 |
1:07.61 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Diana Levchenko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alisa Naskal |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
391 |
33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
361 |
34.31 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
331 |
35.29 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
314 |
35.91 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
292 |
36.80 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
278 |
37.42 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
272 |
37.66 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Räsänen |
2006 |
Simmis Grani |
|
265 |
38.03 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oona Sarlin |
2006 |
Vanders |
|
251 |
38.72 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
244 |
39.08 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ada Puranen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
243 |
39.14 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lada Belozjorova |
2006 |
Stadin Delfiinit |
|
232 |
39.71 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
231 |
39.78 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmalina Piitulainen |
2006 |
Simmis Wanda |
|
218 |
40.56 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
213 |
40.85 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
204 |
41.44 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
201 |
41.64 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ninja Brelo |
2006 |
Cetus Espoo |
|
183 |
43.00 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tanisha Rajani |
2006 |
Cetus Espoo |
|
182 |
43.07 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emmi Liukko |
2006 |
Cetus Espoo |
|
171 |
43.97 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sumedha Jha |
2007 |
Vanders |
|
163 |
44.68 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viliina Sundberg |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
156 |
45.29 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vilma Hyllinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
147 |
46.22 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maia Loponen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
130 |
48.14 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iida Pakarinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
88 |
54.73 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Ekman |
2006 |
Cetus Espoo |
|
73 |
58.29 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
432 |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liilia Tõnisson |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
430 |
32.36 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Jatkola |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
419 |
32.63 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Niemi |
2005 |
Octopus Lohja |
|
413 |
32.79 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sini Taskinen |
2005 |
Octopus Lohja |
|
391 |
33.40 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Kajava |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
364 |
34.19 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Lönnberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
317 |
35.82 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ada-maj Saarinen |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
311 |
36.03 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Kero |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
293 |
36.77 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Punkkinen |
2005 |
Voikkaan Viesti |
|
275 |
37.53 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Janna Flinkman |
2005 |
Octopus Lohja |
|
271 |
37.71 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
|
262 |
38.15 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Koho |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
245 |
39.03 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Eskola |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
|
238 |
39.38 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma-mikaela Arola |
2004 |
Uimaseura Aquila |
|
199 |
41.80 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda |
|
107 |
51.35 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilona Marttila |
2005 |
Simmis Wanda |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
570 |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jade Pönni |
1997 |
Nummelan Kisaajat |
|
496 |
30.86 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
466 |
31.51 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Paju |
2003 |
Vanders |
|
444 |
32.00 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilli Louhikoski |
2002 |
Vanders |
|
403 |
33.05 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17.21.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Perhosuinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timur Gerasimenko |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
155 |
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antony Tran |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
141 |
42.75 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
139 |
42.89 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
132 |
43.70 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Kaznakov |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
117 |
45.53 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
54 |
58.73 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Kajava |
2009 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Perhosuinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
Stadin Delfiinit |
|
232 |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
214 |
37.18 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
210 |
37.46 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikko Moilanen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
180 |
39.44 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
167 |
40.38 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Karjalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
163 |
40.73 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
155 |
41.43 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Scharin |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
151 |
41.77 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Akseli Kellman |
2007 |
Mikkelin Uimaseura |
|
147 |
42.13 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aukusti Malinen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
146 |
42.27 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
132 |
43.70 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Angelos Toledos |
2007 |
Simmis Grani |
|
130 |
43.91 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
130 |
43.92 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Danil Sulkonen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
128 |
44.11 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
127 |
44.19 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joel Sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
122 |
44.81 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
119 |
45.17 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Artjom Malofejev |
2007 |
Vanders |
|
117 |
45.41 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti |
|
116 |
45.58 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
112 |
46.12 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
110 |
46.34 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
105 |
47.14 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Peik Pasanen |
2007 |
Vanders |
|
98 |
48.27 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
96 |
48.62 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
94 |
48.91 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
92 |
49.19 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
90 |
49.52 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joona Korte |
2007 |
Simmis Grani |
|
86 |
50.39 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
86 |
50.39 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
78 |
51.95 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Risto Hyvenen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
59 |
57.18 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
50 |
1:00.32 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
|
339 |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
258 |
34.98 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Stadin Delfiinit |
|
169 |
40.23 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
|
169 |
40.28 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
167 |
40.38 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Vanders |
|
163 |
40.72 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Kaznakov |
2006 |
Stadin Delfiinit |
|
155 |
41.40 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda |
|
125 |
44.52 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Ahonen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
551 |
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
|
521 |
27.66 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ukko-pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
416 |
29.83 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Marjala |
2003 |
Simmis Wanda |
|
409 |
29.98 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
380 |
30.74 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
335 |
32.04 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
319 |
32.59 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
262 |
34.80 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Antti Pesonen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
250 |
35.35 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
638 |
25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
431 |
29.47 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17.29.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
177 |
47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
169 |
48.74 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
|
128 |
53.41 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zoia Senko |
2010 |
Stadin Delfiinit |
|
120 |
54.56 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
112 |
55.87 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
92 |
59.56 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilja Koppelmäki |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
90 |
1:00.01 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
81 |
1:02.28 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ines Valero De La Iglesia |
2010 |
Cetus Espoo |
|
80 |
1:02.38 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Kokkinen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
70 |
1:05.19 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
242 |
43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
201 |
45.99 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
190 |
46.91 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Tapaninen |
2009 |
HTU Stadi |
|
182 |
47.55 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
171 |
48.53 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Pesonen |
2008 |
HTU Stadi |
|
167 |
48.95 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
166 |
49.05 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
|
164 |
49.24 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Vanders |
|
157 |
49.96 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
155 |
50.12 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Simmis Wanda |
|
154 |
50.29 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
150 |
50.75 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
146 |
51.14 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
142 |
51.64 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
142 |
51.67 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
140 |
51.86 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
138 |
52.20 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Lindström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
131 |
53.04 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
131 |
53.08 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Diana Levchenko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
125 |
53.90 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Karimäki |
2009 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
108 |
56.58 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
86 |
1:01.11 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
77 |
1:03.31 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ea Paajanen |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alisa Naskal |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
448 |
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
|
392 |
36.85 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
378 |
37.29 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
342 |
38.58 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
339 |
38.69 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Räsänen |
2006 |
Simmis Grani |
|
307 |
39.97 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enne Rautio |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
254 |
42.58 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iiris Pitkänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
192 |
46.71 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Rauta |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
186 |
47.24 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maija Sinisalo |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
163 |
49.33 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iida Pakarinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
119 |
54.83 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katariina Karvonen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
113 |
55.66 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
562 |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liinu Louhikoski |
2004 |
Vanders |
|
514 |
33.68 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liilia Tõnisson |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
472 |
34.64 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Vesa |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
435 |
35.59 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meri Luoma |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
398 |
36.66 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Jansson |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
380 |
37.23 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilla Wiemers |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
309 |
39.88 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Seppälä |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
262 |
42.14 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
|
222 |
44.53 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kia Jokinen |
2005 |
Simmis Wanda |
|
203 |
45.88 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Salma Mäntynen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mette Konttila |
2001 |
Octopus Lohja |
|
528 |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Vasara |
2002 |
Cetus Espoo |
|
445 |
35.33 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jennifer Sallinen |
2003 |
HTU Stadi |
|
437 |
35.54 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Paju |
2003 |
Vanders |
|
401 |
36.58 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Laaksonen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
393 |
36.83 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Essi Helle |
2002 |
Helsingin Uimarit |
|
369 |
37.60 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Pitkänen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
366 |
37.71 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Tietz |
2001 |
HTU Stadi |
|
352 |
38.21 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kia Kivelä |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
245 |
43.07 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liisa Penttinen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
229 |
44.06 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17.48.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Selkäuinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
219 |
39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
170 |
43.26 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
159 |
44.24 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
146 |
45.53 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Antony Tran |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
139 |
46.29 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Kaznakov |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
137 |
46.45 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
113 |
49.51 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Timur Gerasimenko |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
110 |
50.08 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Välimäki |
2009 |
Cetus Espoo |
|
109 |
50.22 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KEVIN SOIRAMO |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
105 |
50.75 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
97 |
52.16 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
95 |
52.56 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
92 |
53.15 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
89 |
53.73 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
88 |
53.88 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oiva Mandelin |
2009 |
HTU Stadi |
|
86 |
54.19 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Santala |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
81 |
55.33 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
73 |
57.20 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viljami Mellanen |
2010 |
Vanders |
|
73 |
57.22 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
64 |
59.91 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Niilo Lindström |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
48 |
1:05.75 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Kajava |
2009 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Selkäuinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
182 |
42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
166 |
43.60 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
164 |
43.84 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
161 |
44.07 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
146 |
45.56 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
142 |
45.94 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
141 |
46.03 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
|
134 |
46.90 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
|
132 |
47.06 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Banar |
2008 |
Stadin Delfiinit |
|
130 |
47.29 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
127 |
47.74 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Danil Sulkonen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
125 |
47.88 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
124 |
48.02 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
119 |
48.70 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
114 |
49.40 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
107 |
50.45 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
105 |
50.87 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
102 |
51.32 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
97 |
52.23 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Vanders |
|
94 |
52.77 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teo Valtonen |
2007 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juho Risto |
2008 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laxmi Avadhanula |
2008 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
337 |
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
301 |
35.81 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
244 |
38.38 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sampo Nord |
2005 |
Vanders |
|
238 |
38.68 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juuso Heikkola |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
199 |
41.08 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Häll |
2005 |
Heinolan Isku |
|
196 |
41.27 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Malmivaara |
2006 |
Vanders |
|
196 |
41.30 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
579 |
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pauli Salonen |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
388 |
32.90 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yufei Meng |
2004 |
Simmis Grani |
|
338 |
34.43 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
324 |
34.91 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henri Erlund |
2003 |
HTU Stadi |
|
270 |
37.11 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Rutanen |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
263 |
37.45 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikko Forsberg |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
|
187 |
41.95 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
401 |
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lindfors |
2002 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
293 |
36.11 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 18.04.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Selkäuinti Naiset Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
518 |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Harjuoja |
1977 |
Cetus Espoo |
|
419 |
36.04 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 18.00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Selkäuinti Naiset Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Kara |
1965 |
Cetus Espoo |
|
351 |
38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 18.00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Selkäuinti Naiset Masters 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meri Santaholma |
1964 |
Cetus Espoo |
|
148 |
50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 18.00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Selkäuinti Naiset Masters 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
|
128 |
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 18.00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 18.04.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Rintauinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
350 |
1:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda |
|
269 |
1:39.25 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Serafima Ratner |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
250 |
1:41.77 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Friida Prittinen |
2008 |
Vanders |
|
238 |
1:43.45 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
217 |
1:46.60 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda |
|
217 |
1:46.63 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Saarinen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
216 |
1:46.80 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
203 |
1:48.95 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
197 |
1:50.17 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kea-erin Saarinen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
193 |
1:50.96 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
192 |
1:51.08 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Paulina Pessi |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
189 |
1:51.58 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miina-anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
189 |
1:51.70 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vanja Ilieva |
2008 |
Vanders |
|
179 |
1:53.72 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti |
|
173 |
1:54.90 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
173 |
1:55.06 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
172 |
1:55.18 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jade Jyrävä |
2008 |
Vanders |
|
167 |
1:56.40 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nora Ilieva |
2008 |
Vanders |
|
163 |
1:57.33 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
161 |
1:57.88 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
|
148 |
2:01.04 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Elizaveta Karulina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
117 |
2:10.89 |
+39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
111 |
2:13.08 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
|
111 |
2:13.38 |
+42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 18.50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Rintauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
436 |
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
|
361 |
1:30.04 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
358 |
1:30.27 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
311 |
1:34.59 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
305 |
1:35.18 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
282 |
1:37.74 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kia Mäennenä |
2006 |
Cetus Espoo |
|
282 |
1:37.76 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iisa-erika Auranen |
2007 |
Uimaseura Aquila |
|
272 |
1:38.87 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
257 |
1:40.79 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
256 |
1:40.93 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
|
255 |
1:41.06 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Westerholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
250 |
1:41.69 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emmi Liukko |
2006 |
Cetus Espoo |
|
250 |
1:41.76 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ninja Brelo |
2006 |
Cetus Espoo |
|
236 |
1:43.64 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda |
|
231 |
1:44.44 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
229 |
1:44.74 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
|
225 |
1:45.29 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Paaskoski |
2007 |
Cetus Espoo |
|
225 |
1:45.36 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Pellikka |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
220 |
1:46.21 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
215 |
1:47.04 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
210 |
1:47.74 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Enne Rautio |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
209 |
1:47.91 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tanisha Rajani |
2006 |
Cetus Espoo |
|
179 |
1:53.61 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Krette Mullamaa |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
170 |
1:55.69 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Katariina Karvonen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
162 |
1:57.52 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Mäenpää |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmalina Piitulainen |
2006 |
Simmis Wanda |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 18.50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Rintauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
506 |
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
457 |
1:23.21 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Essi Loponen |
2004 |
Simmis Wanda |
|
452 |
1:23.53 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
451 |
1:23.61 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
418 |
1:25.73 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Heinänen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
413 |
1:26.08 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Raulos |
2005 |
Cetus Espoo |
|
409 |
1:26.36 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Nevalainen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
399 |
1:27.07 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meri Luoma |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
379 |
1:28.61 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Kero |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
356 |
1:30.42 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Lönnberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
335 |
1:32.26 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
|
315 |
1:34.24 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Punkkinen |
2005 |
Voikkaan Viesti |
|
293 |
1:36.45 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelli Hytti |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
261 |
1:40.23 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iina Kukkonen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
|
238 |
1:43.45 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Inkeri Laakkonen |
2005 |
Voikkaan Viesti |
|
224 |
1:45.51 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ilona Marttila |
2005 |
Simmis Wanda |
|
165 |
1:56.75 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 18.50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Rintauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
474 |
1:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Tietz |
2001 |
HTU Stadi |
|
469 |
1:22.51 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jennifer Sallinen |
2003 |
HTU Stadi |
|
434 |
1:24.66 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
396 |
1:27.28 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Kara |
1965 |
Cetus Espoo |
|
365 |
1:29.71 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 18.50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 18.53.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Rintauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Rantsev |
2007 |
Uimaseura Helsinki |
|
214 |
1:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
Stadin Delfiinit |
|
214 |
1:35.38 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Akseli Kellman |
2007 |
Mikkelin Uimaseura |
|
197 |
1:38.08 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Vanders |
|
191 |
1:39.11 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
189 |
1:39.39 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
177 |
1:41.56 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
|
176 |
1:41.82 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
|
147 |
1:48.15 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henri Varsamäki |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
138 |
1:50.24 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Santala |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
137 |
1:50.53 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
120 |
1:55.70 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
119 |
1:55.89 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Topias Toivanen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
117 |
1:56.61 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
|
107 |
2:00.06 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
104 |
2:01.25 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
95 |
2:04.89 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artjom Malofejev |
2007 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 19.07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
304 |
1:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jani Ekman |
2006 |
Simmis Wanda |
|
249 |
1:30.75 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
238 |
1:32.03 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
210 |
1:35.96 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
200 |
1:37.57 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Gullans |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
199 |
1:37.79 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
195 |
1:38.33 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
194 |
1:38.61 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luis Valero De La Iglesia |
2006 |
Cetus Espoo |
|
188 |
1:39.56 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Häll |
2005 |
Heinolan Isku |
|
181 |
1:40.90 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
180 |
1:40.98 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elmo Taipale |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
175 |
1:41.91 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Korin |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
172 |
1:42.53 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Kaznakov |
2006 |
Stadin Delfiinit |
|
148 |
1:47.74 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolai Teiramaa |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
137 |
1:50.56 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sisu Korpinen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
90 |
2:07.00 |
+42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juuso Heikkola |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lassi Leppänen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jimi Kurkikangas |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 19.07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
471 |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
|
441 |
1:15.01 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Paukola |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
|
364 |
1:19.92 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miska Törmi |
2004 |
Octopus Lohja |
|
361 |
1:20.13 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anttoni Sikiö |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
162 |
1:44.57 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Visa Kovanen |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
160 |
1:45.00 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 19.07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Istvan Beszteri |
1973 |
Vanders |
|
278 |
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pasi Koskela |
1972 |
Cetus Espoo |
|
250 |
1:30.62 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 19.07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 19.15.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Vapaauinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
167 |
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
149 |
1:37.42 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zoia Senko |
2010 |
Stadin Delfiinit |
|
91 |
1:54.92 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilja Koppelmäki |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
74 |
2:02.99 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 19.51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Vapaauinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
362 |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
343 |
1:13.83 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
330 |
1:14.82 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
266 |
1:20.38 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taisiya Baindurashvili |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
247 |
1:22.31 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
236 |
1:23.60 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
218 |
1:25.87 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Friida Prittinen |
2008 |
Vanders |
|
217 |
1:25.94 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
217 |
1:25.98 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isla Puranen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
216 |
1:26.14 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
211 |
1:26.73 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Paulina Pessi |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
204 |
1:27.73 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
199 |
1:28.48 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
196 |
1:29.02 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
192 |
1:29.62 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
191 |
1:29.64 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
191 |
1:29.66 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
189 |
1:30.10 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
188 |
1:30.11 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
188 |
1:30.17 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Siiri Pesonen |
2008 |
HTU Stadi |
|
188 |
1:30.19 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti |
|
185 |
1:30.72 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
185 |
1:30.74 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Moona Anttila |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
178 |
1:31.76 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
178 |
1:31.90 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tytti Nuorkivi |
2008 |
Vanders |
|
177 |
1:32.00 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
176 |
1:32.25 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
168 |
1:33.63 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
164 |
1:34.45 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilia Elizaveta Karulina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
158 |
1:35.50 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
157 |
1:35.77 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vanja Ilieva |
2008 |
Vanders |
|
146 |
1:38.12 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda |
|
145 |
1:38.42 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Leonina Haapanen |
2009 |
Vanders |
|
140 |
1:39.36 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
137 |
1:40.15 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
|
136 |
1:40.47 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Karimäki |
2009 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
135 |
1:40.56 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nora Ilieva |
2008 |
Vanders |
|
129 |
1:42.15 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
122 |
1:44.20 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alisa Naskal |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 19.51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Vapaauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
475 |
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicja Milczarek |
2006 |
Cetus Espoo |
|
464 |
1:06.76 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
416 |
1:09.22 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
|
397 |
1:10.33 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
395 |
1:10.45 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liina Saario |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
385 |
1:11.02 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
|
378 |
1:11.48 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeanette Ingberg |
2006 |
Octopus Lohja |
|
359 |
1:12.73 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
339 |
1:14.12 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iisa-erika Auranen |
2007 |
Uimaseura Aquila |
|
324 |
1:15.26 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Hirvonen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
316 |
1:15.91 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oona Sarlin |
2006 |
Vanders |
|
311 |
1:16.29 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
301 |
1:17.09 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ninja Brelo |
2006 |
Cetus Espoo |
|
291 |
1:17.96 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ada Puranen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
284 |
1:18.65 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
280 |
1:18.97 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
279 |
1:19.07 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilma Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
270 |
1:20.00 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
268 |
1:20.13 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
|
268 |
1:20.16 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda |
|
267 |
1:20.21 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
259 |
1:21.10 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Mikkelin Uimaseura |
|
258 |
1:21.13 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
248 |
1:22.21 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Pellikka |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
234 |
1:23.83 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sumedha Jha |
2007 |
Vanders |
|
217 |
1:26.01 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maia Loponen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
203 |
1:27.86 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Venla Rauta |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
180 |
1:31.49 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iiris Pitkänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
176 |
1:32.21 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Viliina Sundberg |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
165 |
1:34.23 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maija Sinisalo |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
152 |
1:36.82 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Selma Mäenpää |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
143 |
1:38.79 |
+32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saaga Lehmus |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 19.51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liinu Louhikoski |
2004 |
Vanders |
|
536 |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelli Vihola |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
525 |
1:04.07 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sini Taskinen |
2005 |
Octopus Lohja |
|
440 |
1:07.94 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hakkarainen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
438 |
1:08.04 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Kammonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
|
433 |
1:08.30 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Mustonen |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
396 |
1:10.40 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppi Eskola |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
|
392 |
1:10.65 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
386 |
1:10.99 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilla Wiemers |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
357 |
1:12.86 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Janna Flinkman |
2005 |
Octopus Lohja |
|
338 |
1:14.23 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Terävä |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
332 |
1:14.63 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saga Koho |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
322 |
1:15.40 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kia Jokinen |
2005 |
Simmis Wanda |
|
225 |
1:24.90 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 19.51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonna Vasara |
2002 |
Cetus Espoo |
|
548 |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilli Louhikoski |
2002 |
Vanders |
|
484 |
1:05.85 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
483 |
1:05.89 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aava Mattila |
2003 |
Simmis Wanda |
|
453 |
1:07.29 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Harju |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
422 |
1:08.93 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Essi Helle |
2002 |
Helsingin Uimarit |
|
401 |
1:10.08 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilja Laaksonen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
400 |
1:10.18 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
354 |
1:13.08 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Pitkänen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
307 |
1:16.58 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kia Kivelä |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
291 |
1:17.99 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Susanna Halme |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
212 |
1:26.63 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 19.51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 19.52.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timur Gerasimenko |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
174 |
1:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
173 |
1:24.14 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
147 |
1:28.78 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eino Välimäki |
2009 |
Cetus Espoo |
|
147 |
1:28.83 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Kaznakov |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
143 |
1:29.61 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Antony Tran |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
140 |
1:30.17 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milo Anttila |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
136 |
1:31.11 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
127 |
1:33.20 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
114 |
1:36.57 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oiva Mandelin |
2009 |
HTU Stadi |
|
98 |
1:41.48 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
77 |
1:50.24 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 20.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
300 |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
Stadin Delfiinit |
|
299 |
1:10.13 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
297 |
1:10.30 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Kellman |
2007 |
Mikkelin Uimaseura |
|
223 |
1:17.31 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
221 |
1:17.58 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
212 |
1:18.56 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Lonkola |
2007 |
Vanders |
|
201 |
1:20.03 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Angelos Toledos |
2007 |
Simmis Grani |
|
198 |
1:20.36 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
198 |
1:20.40 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
197 |
1:20.51 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iiro Viskari |
2007 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
192 |
1:21.24 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
190 |
1:21.46 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joel Sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
189 |
1:21.67 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joona Korte |
2007 |
Simmis Grani |
|
187 |
1:21.97 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
185 |
1:22.27 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aukusti Malinen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
185 |
1:22.28 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Sahla |
2007 |
Salon Uimarit |
|
180 |
1:23.05 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Onni Scharin |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
175 |
1:23.77 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
173 |
1:24.13 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julius Laitinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
168 |
1:24.88 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
|
168 |
1:24.93 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
160 |
1:26.33 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
160 |
1:26.33 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
|
157 |
1:26.87 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Adrian Banar |
2008 |
Stadin Delfiinit |
|
155 |
1:27.16 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
154 |
1:27.34 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
153 |
1:27.64 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
149 |
1:28.39 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
146 |
1:28.96 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
143 |
1:29.55 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
|
139 |
1:30.38 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
139 |
1:30.42 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Risto Hyvenen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
138 |
1:30.66 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
133 |
1:31.70 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Vanders |
|
117 |
1:35.83 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
104 |
1:39.69 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
104 |
1:39.73 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Akseli Niskala |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
103 |
1:39.88 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Henri Varsamäki |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
87 |
1:45.86 |
+35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peik Pasanen |
2007 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 20.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
465 |
1:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teo Mattelmäki |
2005 |
Cetus Espoo |
|
430 |
1:02.15 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
|
402 |
1:03.52 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
341 |
1:07.13 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
322 |
1:08.43 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri-pekka Pakomäki |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
310 |
1:09.24 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Gullans |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
273 |
1:12.29 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
269 |
1:12.61 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikael Rasinmäki |
2006 |
Cetus Espoo |
|
267 |
1:12.80 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sampo Nord |
2005 |
Vanders |
|
252 |
1:14.19 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Guzhov |
2006 |
Vanders |
|
246 |
1:14.79 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Ahonen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
242 |
1:15.20 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Malmivaara |
2006 |
Vanders |
|
241 |
1:15.31 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Korin |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
233 |
1:16.13 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Sarvilahti |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
226 |
1:16.90 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
224 |
1:17.16 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alex Karlsson |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
218 |
1:17.87 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juuso Heikkola |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
198 |
1:20.47 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
197 |
1:20.54 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Stadin Delfiinit |
|
186 |
1:22.12 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Tuusulan Uimaseura |
|
180 |
1:22.98 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
176 |
1:23.66 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda |
|
169 |
1:24.72 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sisu Korpinen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
137 |
1:30.81 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lassi Leppänen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jimi Kurkikangas |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 20.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tino Kaukonen |
2004 |
HTU Stadi |
|
551 |
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Tuusulan Uimaseura |
|
538 |
57.65 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ukko-pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
479 |
59.93 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Nylund |
2003 |
Heinolan Isku |
|
474 |
1:00.16 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Marjala |
2003 |
Simmis Wanda |
|
434 |
1:01.95 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
418 |
1:02.73 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
367 |
1:05.49 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henri Erlund |
2003 |
HTU Stadi |
|
345 |
1:06.85 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Antti Pesonen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
315 |
1:08.90 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
303 |
1:09.80 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 20.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lindfors |
2002 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
456 |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvo Musikka |
1959 |
Vanders |
|
222 |
1:17.36 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 20.11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 20.12.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Sekauinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
266 |
3:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miina-anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
261 |
3:17.15 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda |
|
261 |
3:17.16 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda |
|
258 |
3:18.00 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
247 |
3:20.90 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
239 |
3:23.05 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
237 |
3:23.68 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
222 |
3:28.25 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotta Jokinen |
2009 |
Simmis Wanda |
|
217 |
3:29.73 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
215 |
3:30.40 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
211 |
3:31.54 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
205 |
3:33.85 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
198 |
3:36.19 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
170 |
3:47.26 |
+31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
156 |
3:54.25 |
+38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
155 |
3:54.70 |
+38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Karimäki |
2009 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
148 |
3:58.03 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 20.45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Sekauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicja Milczarek |
2006 |
Cetus Espoo |
|
433 |
2:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
391 |
2:52.44 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
384 |
2:53.48 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
376 |
2:54.64 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
370 |
2:55.67 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
359 |
2:57.36 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Päivä-kaisla Seppänen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
327 |
3:02.94 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
316 |
3:05.09 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeanette Ingberg |
2006 |
Octopus Lohja |
|
307 |
3:06.79 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
305 |
3:07.35 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kia Mäennenä |
2006 |
Cetus Espoo |
|
303 |
3:07.64 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minni Kinnunen |
2006 |
Vanders |
|
301 |
3:08.08 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liina Saario |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
300 |
3:08.29 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Hirvonen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
299 |
3:08.52 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda |
|
295 |
3:09.43 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
290 |
3:10.48 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
281 |
3:12.55 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
|
268 |
3:15.44 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Westerholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
247 |
3:20.75 |
+34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Krette Mullamaa |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
234 |
3:24.52 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
229 |
3:26.12 |
+39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
|
207 |
3:32.88 |
+46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 20.45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Sekauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
489 |
2:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda |
|
474 |
2:41.74 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
433 |
2:46.70 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Kettunen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
424 |
2:47.83 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rina Rantanen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
417 |
2:48.73 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
372 |
2:55.30 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Terävä |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
309 |
3:06.54 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Seppälä |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
250 |
3:19.97 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 20.45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Sekauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
546 |
2:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuisku Grundström |
2002 |
Vanders |
|
456 |
2:43.81 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liisa Penttinen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
331 |
3:02.27 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 20.45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 20.46.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Kellman |
2007 |
Mikkelin Uimaseura |
|
206 |
3:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Karjalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
204 |
3:13.38 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Salo |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
204 |
3:13.51 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
201 |
3:14.53 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
199 |
3:15.14 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
199 |
3:15.19 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
187 |
3:19.00 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
183 |
3:20.74 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti |
|
182 |
3:20.98 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Topias Toivanen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
179 |
3:22.18 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Onni Scharin |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
174 |
3:24.12 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
168 |
3:26.22 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
166 |
3:27.19 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
164 |
3:28.16 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Angelos Toledos |
2007 |
Simmis Grani |
|
159 |
3:30.30 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
158 |
3:30.53 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
158 |
3:30.59 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joel Sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
145 |
3:36.60 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
129 |
3:45.22 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mario Valero De La Iglesia |
2008 |
Cetus Espoo |
|
128 |
3:46.19 |
+33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
98 |
4:06.93 |
+54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikita Rantsev |
2007 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 21.13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
340 |
2:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
298 |
2:50.56 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri-pekka Pakomäki |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
288 |
2:52.43 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Teiramaa |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
244 |
3:02.26 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
236 |
3:04.30 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
201 |
3:14.40 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Vanders |
|
177 |
3:22.73 |
+39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
- |
|
Jani Ekman |
2006 |
Simmis Wanda |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 21.13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m Sekauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda |
|
486 |
2:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Repo |
2003 |
Cetus Espoo |
|
478 |
2:25.75 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
426 |
2:31.41 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miska Törmi |
2004 |
Octopus Lohja |
|
379 |
2:37.39 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 21.13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m Sekauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christofor Pavlidi |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 21.13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 21.14.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Selkäuinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
382 |
2:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
369 |
2:52.94 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Multamäki |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
337 |
2:58.17 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
337 |
2:58.19 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
334 |
2:58.68 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
235 |
3:20.95 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ada Puranen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
232 |
3:21.86 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 21.24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Selkäuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
|
528 |
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
493 |
2:37.04 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
|
439 |
2:43.21 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Salma Mäntynen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
424 |
2:45.08 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Niemi |
2005 |
Octopus Lohja |
|
417 |
2:46.03 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda |
|
177 |
3:40.93 |
+1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 21.24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna-Maria Lebedeva |
2001 |
Vanders |
|
305 |
3:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 21.24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 21.25.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 200m Selkäuinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teo Mattelmäki |
2005 |
Cetus Espoo |
|
409 |
2:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Währn |
2005 |
Vanders |
|
359 |
2:37.33 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
316 |
2:44.17 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 21.31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 200m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
380 |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Holopainen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
357 |
2:37.76 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samu Virtanen |
2004 |
Swimming Jyväskylä |
|
337 |
2:40.80 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yufei Meng |
2004 |
Simmis Grani |
|
318 |
2:43.91 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Asklöf |
2004 |
Cetus Espoo |
|
310 |
2:45.23 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tino Kaukonen |
2004 |
HTU Stadi |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 21.31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 21.32.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|