Tulokset Vantaa Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Ilta klo 15:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 25, 2019 to touko 25, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
|
152 |
45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
137 |
47.36 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
111 |
50.82 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zoia Senko |
2010 |
Stadin Delfiinit |
|
72 |
58.48 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilja Koppelmäki |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ines Valero De La Iglesia |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
250 |
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
244 |
39.05 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
239 |
39.32 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miina-anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
230 |
39.85 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taisiya Baindurashvili |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
223 |
40.25 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
204 |
41.48 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda |
|
190 |
42.44 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
189 |
42.53 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siiri Tapaninen |
2009 |
HTU Stadi |
|
185 |
42.86 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
183 |
43.03 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
180 |
43.25 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
164 |
44.55 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
164 |
44.55 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilda Saarinen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
164 |
44.56 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
164 |
44.60 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
157 |
45.19 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
156 |
45.33 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
144 |
46.55 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isla Puranen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
138 |
47.26 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
125 |
48.84 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nora Ilieva |
2008 |
Vanders |
|
114 |
50.31 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
109 |
51.01 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
109 |
51.10 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
101 |
52.44 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Simmis Wanda |
|
100 |
52.63 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
97 |
53.10 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
95 |
53.42 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tytti Nuorkivi |
2008 |
Vanders |
|
93 |
53.81 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kea-erin Saarinen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
85 |
55.43 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
82 |
56.06 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
73 |
58.27 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
47 |
1:07.61 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Diana Levchenko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alisa Naskal |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
391 |
33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
361 |
34.31 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
|
331 |
35.29 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
314 |
35.91 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
292 |
36.80 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
278 |
37.42 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
272 |
37.66 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Räsänen |
2006 |
Simmis Grani |
|
265 |
38.03 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oona Sarlin |
2006 |
Vanders |
|
251 |
38.72 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
244 |
39.08 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ada Puranen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
243 |
39.14 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lada Belozjorova |
2006 |
Stadin Delfiinit |
|
232 |
39.71 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
231 |
39.78 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmalina Piitulainen |
2006 |
Simmis Wanda |
|
218 |
40.56 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
213 |
40.85 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
204 |
41.44 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
201 |
41.64 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ninja Brelo |
2006 |
Cetus Espoo |
|
183 |
43.00 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tanisha Rajani |
2006 |
Cetus Espoo |
|
182 |
43.07 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emmi Liukko |
2006 |
Cetus Espoo |
|
171 |
43.97 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sumedha Jha |
2007 |
Vanders |
|
163 |
44.68 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viliina Sundberg |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
156 |
45.29 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vilma Hyllinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
147 |
46.22 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maia Loponen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
130 |
48.14 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iida Pakarinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
88 |
54.73 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Ekman |
2006 |
Cetus Espoo |
|
73 |
58.29 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
432 |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liilia Tõnisson |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
|
430 |
32.36 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Jatkola |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
419 |
32.63 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Niemi |
2005 |
Octopus Lohja |
|
413 |
32.79 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sini Taskinen |
2005 |
Octopus Lohja |
|
391 |
33.40 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Kajava |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
364 |
34.19 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Lönnberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
317 |
35.82 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ada-maj Saarinen |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
311 |
36.03 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Kero |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
293 |
36.77 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Punkkinen |
2005 |
Voikkaan Viesti |
|
275 |
37.53 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Janna Flinkman |
2005 |
Octopus Lohja |
|
271 |
37.71 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
|
262 |
38.15 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Koho |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
245 |
39.03 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Eskola |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
|
238 |
39.38 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma-mikaela Arola |
2004 |
Uimaseura Aquila |
|
199 |
41.80 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda |
|
107 |
51.35 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilona Marttila |
2005 |
Simmis Wanda |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
570 |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jade Pönni |
1997 |
Nummelan Kisaajat |
|
496 |
30.86 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
466 |
31.51 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Paju |
2003 |
Vanders |
|
444 |
32.00 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilli Louhikoski |
2002 |
Vanders |
|
403 |
33.05 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25.5.2019 17.17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17.21.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|