Tulokset Lappiuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:14 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elizaveta Lisichenko |
2008 |
Kovdor |
|
48.31 |
1:42.67 |
2:36.78 |
|
3:27.22 |
|
2 |
Aleksandra Senchykova |
2008 |
Kovdor |
|
1:42.38 |
2:36.92 |
3:27.30 |
|
3:27.30 |
|
3 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
3:59.86 |
|
|
|
3:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.97 |
1:24.94 |
2:11.05 |
|
2:55.73 |
|
2 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
1:57.95 |
3:59.25 |
|
|
3:59.25 |
|
- |
Zinaida Vohmianina |
2007 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
1:19.87 |
2:45.20 |
|
|
2:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:14 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:27 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksey Tahmanov |
2007 |
APATITY |
|
41.60 |
1:26.21 |
2:11.00 |
|
2:55.33 |
|
2 |
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
47.93 |
1:40.43 |
2:33.07 |
|
3:24.95 |
|
3 |
Artem Zamorkov |
2008 |
Kovdor |
|
49.58 |
1:41.59 |
2:36.94 |
|
3:27.88 |
|
4 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
51.50 |
2:49.45 |
3:48.28 |
|
3:48.28 |
|
5 |
Johan Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
54.83 |
1:54.21 |
3:48.79 |
|
3:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Lobanov |
2006 |
APATITY |
|
36.62 |
1:16.25 |
1:57.28 |
|
2:34.53 |
|
2 |
Raitis Rudzitis |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.83 |
1:28.27 |
2:14.09 |
|
2:57.02 |
|
3 |
Otto Karslen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
44.31 |
1:31.52 |
2:18.94 |
|
3:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Pahomov |
2004 |
Kovdor |
|
33.21 |
1:09.66 |
1:48.29 |
|
2:27.13 |
|
- |
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladimir Veselov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
29.72 |
1:02.39 |
1:36.05 |
|
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:27 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:39 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polina Miheeva |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
31.61 |
|
2 |
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
34.71 |
|
3 |
Nadezhda Uss |
2008 |
APATITY |
|
|
|
|
|
35.89 |
|
4 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
37.48 |
|
5 |
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
38.28 |
|
6 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.36 |
|
7 |
Saana Kalasniemi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.37 |
|
8 |
Tanja Korshunova |
2008 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
41.25 |
|
9 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
45.22 |
|
10 |
Elise Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
55.34 |
|
11 |
Aurora Eivik |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:07.08 |
|
- |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasiia Evdokimova |
2007 |
Poliarnye Zori |
|
|
|
|
|
29.93 |
|
2 |
Anna Kortesalmi |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.58 |
|
3 |
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
32.15 |
|
4 |
Sandra Maria Balto |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
32.42 |
|
5 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
32.47 |
|
6 |
Julia Myreng |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
33.02 |
|
7 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.25 |
|
8 |
Milla Seppälä |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.39 |
|
9 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.95 |
|
10 |
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
34.13 |
|
11 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
34.29 |
|
11 |
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
34.29 |
|
13 |
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
34.44 |
|
14 |
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
36.38 |
|
15 |
Emilia Leivo |
2006 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
36.43 |
|
16 |
Szantal Szylobryt |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
36.53 |
|
17 |
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
36.61 |
|
18 |
Peppi Tapio |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
36.63 |
|
19 |
Aurora Pettersen |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
36.83 |
|
20 |
Hilma Koskiniemi |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
37.07 |
|
21 |
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
37.16 |
|
22 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
37.26 |
|
23 |
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
37.81 |
|
24 |
Aada Vanhanarkaus |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
37.87 |
|
25 |
Saaga Beets |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
37.92 |
|
26 |
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.03 |
|
27 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
39.98 |
|
28 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
28.68 |
|
2 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
28.98 |
|
3 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
29.28 |
|
4 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.99 |
|
5 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
30.09 |
|
6 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.10 |
|
7 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.72 |
|
8 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
30.77 |
|
9 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.87 |
|
10 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.10 |
|
11 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.50 |
|
12 |
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.82 |
|
13 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.92 |
|
14 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
32.17 |
|
15 |
Sunna Svendsen |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
32.84 |
|
16 |
Mina Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
32.98 |
|
17 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
33.13 |
|
18 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
33.92 |
|
19 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
34.07 |
|
20 |
Elise Pedersen |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
34.32 |
|
21 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
35.07 |
|
22 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
36.68 |
|
23 |
Kaja Lunde |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasia Golikova |
1997 |
APATITY |
|
|
|
|
|
27.80 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
28.08 |
|
3 |
Sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
28.44 |
|
4 |
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
29.10 |
|
5 |
Siiri Keisu |
2003 |
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
30.99 |
|
6 |
Emmi Palo |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.15 |
|
- |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:39 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
38.92 |
|
2 |
Aaron Rantsi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.08 |
|
3 |
Ebbe Karlsen |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
41.92 |
|
4 |
Eero Ranta-Valkama |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
43.94 |
|
5 |
Aaron Kelloniemi |
2010 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
45.37 |
|
6 |
Gjermund Dørmenæn |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yan Fedorov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
31.31 |
|
2 |
Aleksey Tahmanov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
31.46 |
|
3 |
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
31.68 |
|
4 |
Danil Alensky |
2008 |
APATITY |
|
|
|
|
|
32.14 |
|
5 |
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.40 |
|
6 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
35.99 |
|
7 |
Erlend Frisk Olsen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.07 |
|
8 |
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
36.29 |
|
8 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.29 |
|
10 |
Nikita Glybin |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
36.39 |
|
11 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
36.86 |
|
12 |
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
37.02 |
|
13 |
Gleb Shumilov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
37.42 |
|
14 |
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.07 |
|
15 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
38.49 |
|
16 |
Johan Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
41.20 |
|
17 |
Juho Saukkonen |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Egor Arsentiev |
2006 |
APATITY |
|
|
|
|
|
28.91 |
|
2 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
30.48 |
|
3 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.21 |
|
4 |
Ilya Kozhukhov |
2005 |
APATITY |
|
|
|
|
|
31.60 |
|
5 |
Matvey Sarypin |
2006 |
APATITY |
|
|
|
|
|
31.97 |
|
6 |
Otto Karslen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
32.03 |
|
7 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
33.16 |
|
8 |
Raitis Rudzitis |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.32 |
|
9 |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
39.74 |
|
10 |
Julius Turunen |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
43.43 |
|
11 |
Askil Gundersen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
25.77 |
|
2 |
Nikita Chirkunov |
2003 |
APATITY |
|
|
|
|
|
26.28 |
|
3 |
Daniil Ivanov |
2004 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
27.04 |
|
4 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
27.30 |
|
5 |
Juho Tarvainen |
2004 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
31.23 |
|
6 |
Alex Kortesalmi |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirill Volisov |
2001 |
APATITY |
|
|
|
|
|
24.65 |
|
2 |
Vladimir Veselov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
|
|
|
|
24.84 |
|
3 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
24.95 |
|
4 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
25.07 |
|
5 |
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
25.93 |
|
6 |
Kirill Polikanov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
|
|
|
|
26.17 |
|
7 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
27.05 |
|
8 |
Valtteri Setälä |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
28.48 |
|
9 |
Aleksanteri Angelva |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:07 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m RU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
38.92 |
1:24.04 |
2:10.47 |
|
2:57.64 |
|
2 |
Lina Juutilainen |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
42.93 |
1:32.82 |
2:24.42 |
|
3:14.51 |
|
3 |
Mariana Lipina |
2006 |
Kovdor |
|
42.88 |
1:32.60 |
2:24.47 |
|
3:14.87 |
|
4 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
43.49 |
1:33.23 |
2:25.58 |
|
3:16.86 |
|
5 |
Sofia Korepanova |
2007 |
APATITY |
|
45.74 |
1:36.62 |
2:28.57 |
|
3:18.55 |
|
6 |
Aurora Pettersen |
2006 |
Bsk Svømming |
|
47.03 |
1:41.93 |
2:38.19 |
|
3:32.33 |
|
7 |
Julia Myreng |
2006 |
Bsk Svømming |
|
49.27 |
1:43.64 |
2:39.88 |
|
3:35.78 |
|
- |
Szantal Szylobryt |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tanja Korshunova |
2008 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m RU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladislava Shumilina |
2005 |
Poliarnye Zori |
|
38.47 |
1:22.71 |
2:07.99 |
|
2:51.39 |
|
2 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.11 |
1:23.75 |
2:08.95 |
|
2:52.53 |
|
3 |
Anastasia Avramenko |
2005 |
APATITY |
|
45.17 |
1:37.06 |
2:30.95 |
|
3:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:07 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:12 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m RU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lev Glushenkov |
2007 |
APATITY |
|
43.18 |
1:31.07 |
2:20.69 |
|
3:09.83 |
|
2 |
Ilya Uss |
2006 |
APATITY |
|
44.02 |
1:33.78 |
2:22.34 |
|
3:10.42 |
|
3 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
51.72 |
1:55.87 |
2:59.41 |
|
4:01.93 |
|
4 |
Askil Gundersen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
1:02.27 |
2:09.31 |
3:14.95 |
|
4:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m RU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Pahomov |
2004 |
Kovdor |
|
36.36 |
1:16.45 |
1:58.84 |
|
2:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m RU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maxim Avramenko |
2002 |
APATITY |
|
38.69 |
1:21.93 |
2:06.11 |
|
2:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:12 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:50 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
39.85 |
|
2 |
Anna Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
43.57 |
|
3 |
Aleksandra Senchykova |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
44.15 |
|
4 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
45.16 |
|
5 |
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
46.04 |
|
6 |
Saana Kalasniemi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
46.34 |
|
7 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.02 |
|
8 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
52.80 |
|
9 |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Kortesalmi |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.96 |
|
2 |
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
35.41 |
|
3 |
Sandra Maria Balto |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
37.21 |
|
4 |
Maria Drobyshevskaya |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
38.97 |
|
5 |
Zinaida Vohmianina |
2007 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
39.91 |
|
6 |
Julia Myreng |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
42.96 |
|
7 |
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
43.90 |
|
8 |
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
44.03 |
|
9 |
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
44.62 |
|
10 |
Emilia Leivo |
2006 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
44.71 |
|
11 |
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.03 |
|
12 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.01 |
|
2 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.51 |
|
3 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
32.27 |
|
4 |
Emilia Kivijärvi |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.75 |
|
5 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.38 |
|
6 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.86 |
|
7 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.92 |
|
8 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
35.13 |
|
9 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
36.07 |
|
10 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
36.33 |
|
11 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.48 |
|
12 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.61 |
|
13 |
Sunna Svendsen |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.79 |
|
14 |
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
41.72 |
|
15 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Niskala |
2000 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
30.43 |
|
2 |
Anastasia Golikova |
1997 |
APATITY |
|
|
|
|
|
30.58 |
|
3 |
Siiri Keisu |
2003 |
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
33.44 |
|
4 |
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
33.59 |
|
5 |
Emmi Palo |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:50 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:57 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebbe Karlsen |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yan Fedorov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
37.19 |
|
2 |
Pavel Bykov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
37.48 |
|
3 |
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
37.65 |
|
4 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
42.46 |
|
5 |
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
46.73 |
|
6 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
46.80 |
|
7 |
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
47.03 |
|
8 |
Erlend Frisk Olsen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.27 |
|
9 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
47.87 |
|
10 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
48.71 |
|
11 |
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artem Klishin |
2006 |
APATITY |
|
|
|
|
|
31.56 |
|
2 |
Ivan Lobanov |
2006 |
APATITY |
|
|
|
|
|
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladimir Veselov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
|
|
|
|
26.67 |
|
2 |
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
28.39 |
|
3 |
Aleksanteri Angelva |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:57 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:25 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m SKU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polina Miheeva |
2008 |
Kovdor |
|
38.56 |
|
|
|
1:25.05 |
|
2 |
Nadezhda Uss |
2008 |
APATITY |
|
1:30.31 |
|
|
|
1:30.31 |
|
3 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
47.32 |
|
|
|
1:38.19 |
|
4 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
47.92 |
|
|
|
1:40.03 |
|
5 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
54.19 |
|
|
|
1:54.54 |
|
5 |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
55.59 |
|
|
|
1:54.54 |
|
- |
Elise Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m SKU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasiia Evdokimova |
2007 |
Poliarnye Zori |
|
34.92 |
|
|
|
1:14.73 |
|
2 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
37.37 |
|
|
|
1:18.04 |
|
3 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:19.61 |
|
4 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.55 |
|
|
|
1:23.43 |
|
5 |
Lina Juutilainen |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
1:24.55 |
|
|
|
1:24.55 |
|
6 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
38.70 |
|
|
|
1:24.89 |
|
7 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:24.96 |
|
8 |
Milla Seppälä |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
40.01 |
|
|
|
1:27.47 |
|
9 |
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
39.97 |
|
|
|
1:28.02 |
|
10 |
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.65 |
|
|
|
1:28.07 |
|
11 |
Sandra Maria Balto |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
40.75 |
|
|
|
1:28.39 |
|
12 |
Julia Myreng |
2006 |
Bsk Svømming |
|
41.92 |
|
|
|
1:28.69 |
|
13 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
39.75 |
|
|
|
1:30.00 |
|
14 |
Maria Drobyshevskaya |
2007 |
APATITY |
|
43.23 |
|
|
|
1:30.21 |
|
15 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
43.47 |
|
|
|
1:31.91 |
|
16 |
Sofia Korepanova |
2007 |
APATITY |
|
45.85 |
|
|
|
1:32.86 |
|
17 |
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
44.73 |
|
|
|
1:33.82 |
|
18 |
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
44.39 |
|
|
|
1:34.34 |
|
19 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
45.25 |
|
|
|
1:36.40 |
|
20 |
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
45.72 |
|
|
|
1:37.33 |
|
21 |
Saaga Beets |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
45.39 |
|
|
|
1:39.29 |
|
22 |
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
46.69 |
|
|
|
1:41.60 |
|
23 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
46.08 |
|
|
|
1:45.51 |
|
24 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
56.28 |
|
|
|
1:57.63 |
|
- |
Aada Vanhanarkaus |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m SKU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Kivijärvi |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
35.30 |
|
|
|
1:14.24 |
|
2 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.86 |
|
|
|
1:14.70 |
|
3 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
34.63 |
|
|
|
1:14.85 |
|
4 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
34.73 |
|
|
|
1:15.33 |
|
5 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.69 |
|
|
|
1:16.36 |
|
6 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
37.31 |
|
|
|
1:17.00 |
|
7 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
1:19.35 |
|
8 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
1:19.49 |
|
9 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.11 |
|
|
|
1:19.72 |
|
10 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
36.48 |
|
|
|
1:19.79 |
|
11 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
39.35 |
|
|
|
1:20.83 |
|
12 |
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
38.83 |
|
|
|
1:22.90 |
|
13 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
1:23.21 |
|
14 |
Sunna Svendsen |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:24.66 |
|
15 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.19 |
|
|
|
1:27.21 |
|
16 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.04 |
|
|
|
1:27.61 |
|
17 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
43.42 |
|
|
|
1:30.33 |
|
18 |
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
42.36 |
|
|
|
1:30.47 |
|
19 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
44.20 |
|
|
|
1:32.34 |
|
20 |
Elise Pedersen |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.51 |
|
|
|
1:33.34 |
|
21 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
45.30 |
|
|
|
1:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m SKU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasia Golikova |
1997 |
APATITY |
|
33.12 |
|
|
|
1:09.00 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.90 |
|
|
|
1:10.80 |
|
- |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:25 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:44 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m SKU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yan Fedorov |
2007 |
APATITY |
|
38.87 |
|
|
|
1:20.03 |
|
2 |
Danil Alensky |
2008 |
APATITY |
|
39.70 |
|
|
|
1:23.39 |
|
3 |
Pavel Bykov |
2007 |
APATITY |
|
42.09 |
|
|
|
1:25.29 |
|
4 |
Gleb Shumilov |
2007 |
APATITY |
|
45.60 |
|
|
|
1:36.00 |
|
5 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
46.05 |
|
|
|
1:39.46 |
|
6 |
Aaron Rantsi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
48.20 |
|
|
|
1:40.52 |
|
7 |
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
46.91 |
|
|
|
1:42.56 |
|
8 |
Erlend Frisk Olsen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
52.39 |
|
|
|
1:46.94 |
|
- |
Eero Ranta-Valkama |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lev Glushenkov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m SKU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artem Klishin |
2006 |
APATITY |
|
34.24 |
|
|
|
1:12.16 |
|
2 |
Egor Arsentiev |
2006 |
APATITY |
|
35.38 |
|
|
|
1:13.59 |
|
3 |
Ilya Uss |
2006 |
APATITY |
|
36.92 |
|
|
|
1:18.24 |
|
4 |
Matvey Sarypin |
2006 |
APATITY |
|
40.97 |
|
|
|
1:26.03 |
|
5 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.34 |
|
|
|
1:27.54 |
|
6 |
Raitis Rudzitis |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.04 |
|
|
|
1:27.65 |
|
7 |
Askil Gundersen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
1:00.43 |
|
|
|
1:59.37 |
|
- |
Ilya Kozhukhov |
2005 |
APATITY |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Otto Karslen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m SKU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Chirkunov |
2003 |
APATITY |
|
30.94 |
|
|
|
1:06.11 |
|
2 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.34 |
|
|
|
1:06.70 |
|
3 |
Juho Tarvainen |
2004 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
37.62 |
|
|
|
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m SKU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
26.82 |
|
|
|
1:00.05 |
|
2 |
Kirill Volisov |
2001 |
APATITY |
|
29.10 |
|
|
|
1:01.37 |
|
3 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
28.90 |
|
|
|
1:03.48 |
|
4 |
Kirill Polikanov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
30.56 |
|
|
|
1:05.78 |
|
5 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
31.72 |
|
|
|
1:05.90 |
|
6 |
Maxim Avramenko |
2002 |
APATITY |
|
33.67 |
|
|
|
1:09.85 |
|
7 |
Valtteri Setälä |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.66 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:44 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
13:17 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 4X100m VuV T12/P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Apatity Mix |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
4:50.17 |
|
|
Nadezhda Uss |
2008 |
|
|
38.54 |
1:21.32 |
|
|
1:21.32 |
|
|
Egor Arsentiev |
2006 |
|
|
30.40 |
1:02.95 |
|
|
2:24.27 |
|
|
Sofia Korepanova |
2007 |
|
|
39.53 |
1:22.64 |
|
|
3:46.91 |
|
|
Ivan Lobanov |
2006 |
|
|
30.39 |
1:03.26 |
|
|
4:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Scr Pojat |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
4:51.20 |
|
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
|
|
34.71 |
1:13.96 |
|
|
1:13.96 |
|
|
Elmeri Kaihua |
2006 |
|
|
34.37 |
1:12.38 |
|
|
2:26.34 |
|
|
Sara Lappalainen |
2007 |
|
|
35.65 |
1:16.99 |
|
|
3:43.33 |
|
|
Weeti Niemi |
2006 |
|
|
31.79 |
1:07.87 |
|
|
4:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alta SK Mix |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
13:17 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
13:26 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 800m VU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:16.38 |
2:39.98 |
4:04.79 |
5:28.87 |
11:02.67 |
|
|
|
|
|
|
7:35.26 |
9:00.16 |
10:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 800m VU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
1:05.48 |
2:17.22 |
3:30.04 |
4:43.14 |
9:34.32 |
|
|
|
|
|
|
5:56.21 |
7:09.54 |
8:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
13:26 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
13:37 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 800m VU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
1:11.01 |
2:29.90 |
3:49.66 |
5:10.18 |
10:25.80 |
|
|
|
|
|
|
6:29.65 |
7:49.29 |
9:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 800m VU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
59.81 |
2:05.11 |
3:11.94 |
4:16.93 |
9:03.20 |
|
|
|
|
|
|
5:31.05 |
6:45.21 |
7:55.67 |
|
|
|
2 |
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:14.44 |
2:34.41 |
3:55.46 |
5:16.88 |
10:38.64 |
|
|
|
|
|
|
6:37.56 |
7:58.78 |
9:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
13:37 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polina Miheeva |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
15.04 |
|
2 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
17.10 |
|
2 |
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
17.10 |
|
4 |
Elizaveta Lisichenko |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
17.18 |
|
5 |
Saana Kalasniemi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
17.43 |
|
6 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
17.44 |
|
7 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
18.59 |
|
8 |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
19.70 |
|
9 |
Elise Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
22.82 |
|
10 |
Aurora Eivik |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Kortesalmi |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
14.40 |
|
2 |
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
14.81 |
|
3 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
14.98 |
|
4 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
15.25 |
|
5 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
15.32 |
|
6 |
Sandra Maria Balto |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
15.41 |
|
7 |
Milla Seppälä |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
15.64 |
|
8 |
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
16.07 |
|
9 |
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
16.10 |
|
10 |
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
16.75 |
|
11 |
Aada Vanhanarkaus |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
16.80 |
|
11 |
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
16.80 |
|
13 |
Szantal Szylobryt |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
16.86 |
|
14 |
Emilia Leivo |
2006 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
17.43 |
|
15 |
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
17.57 |
|
16 |
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
17.61 |
|
17 |
Aurora Pettersen |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
17.69 |
|
18 |
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
17.85 |
|
19 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
18.16 |
|
20 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
18.56 |
|
21 |
Silja Hanninen |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasia Golikova |
1997 |
APATITY |
|
|
|
|
|
12.98 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
13.35 |
|
- |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:17 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
15.27 |
|
2 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
16.30 |
|
3 |
Erlend Frisk Olsen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
16.91 |
|
4 |
Nikita Glybin |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
16.94 |
|
5 |
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
16.96 |
|
6 |
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
17.17 |
|
7 |
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
17.58 |
|
8 |
Juho Saukkonen |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
19.85 |
|
- |
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
14.50 |
|
2 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
14.88 |
|
3 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
15.39 |
|
4 |
Askil Gundersen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:17 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:34 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m VU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
2:02.33 |
2:42.35 |
|
|
2:42.35 |
|
2 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
37.95 |
1:22.24 |
2:07.78 |
|
2:50.50 |
|
3 |
Sandra Maria Balto |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:23.76 |
2:09.86 |
2:52.87 |
|
2:52.87 |
|
4 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.52 |
1:29.00 |
2:13.52 |
|
2:59.23 |
|
5 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
43.97 |
1:34.30 |
2:25.42 |
|
3:15.98 |
|
6 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.38 |
1:31.93 |
2:26.76 |
|
3:17.25 |
|
7 |
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
46.65 |
1:41.89 |
2:35.97 |
|
3:24.06 |
|
8 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
49.68 |
1:47.88 |
3:41.25 |
|
3:41.25 |
|
9 |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
50.59 |
1:49.70 |
2:48.16 |
|
3:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m VU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.49 |
1:08.82 |
1:46.23 |
|
2:22.52 |
|
2 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
32.88 |
1:09.43 |
1:47.33 |
|
2:23.74 |
|
3 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
32.85 |
1:10.64 |
1:49.13 |
|
2:25.88 |
|
4 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
34.67 |
1:13.47 |
1:52.27 |
|
2:30.28 |
|
5 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.06 |
1:14.32 |
1:54.63 |
|
2:33.74 |
|
6 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.28 |
1:14.49 |
1:54.65 |
|
2:34.76 |
|
7 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.28 |
1:17.88 |
2:01.23 |
|
2:44.46 |
|
8 |
Elise Pedersen |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.13 |
1:20.44 |
2:05.83 |
|
2:50.32 |
|
9 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.92 |
1:22.26 |
2:07.81 |
|
2:52.59 |
|
10 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
38.61 |
1:23.94 |
2:10.57 |
|
2:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m VU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
30.64 |
1:03.81 |
1:37.51 |
|
2:10.81 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.46 |
1:03.99 |
1:38.82 |
|
2:13.02 |
|
3 |
Siiri Keisu |
2003 |
Haukiputaan Heitto |
|
32.99 |
1:11.37 |
1:51.58 |
|
2:31.16 |
|
- |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:34 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:47 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m VU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Egor Arsentiev |
2006 |
APATITY |
|
32.30 |
1:07.93 |
1:43.82 |
|
2:17.89 |
|
2 |
Yan Fedorov |
2007 |
APATITY |
|
35.62 |
1:14.42 |
1:53.84 |
|
2:31.63 |
|
3 |
Otto Karslen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
36.54 |
1:19.67 |
2:01.97 |
|
2:42.78 |
|
4 |
Raitis Rudzitis |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
37.39 |
1:21.66 |
2:05.60 |
|
2:47.37 |
|
5 |
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
39.31 |
1:23.54 |
2:08.79 |
|
2:51.42 |
|
6 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
41.08 |
1:29.61 |
2:19.13 |
|
3:06.88 |
|
7 |
Erlend Frisk Olsen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
41.95 |
1:31.91 |
2:24.19 |
|
3:12.58 |
|
8 |
Johan Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
46.86 |
1:40.67 |
3:26.09 |
|
3:26.09 |
|
9 |
Eero Ranta-Valkama |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
50.63 |
1:49.34 |
2:48.83 |
|
3:42.49 |
|
10 |
Askil Gundersen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
53.84 |
1:53.80 |
2:56.08 |
|
3:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m VU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniil Ivanov |
2004 |
Kovdor |
|
29.40 |
1:02.05 |
1:36.00 |
|
2:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m VU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirill Volisov |
2001 |
APATITY |
|
28.83 |
59.62 |
1:30.49 |
|
1:59.51 |
|
2 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
28.25 |
59.32 |
1:30.65 |
|
1:59.58 |
|
3 |
Kirill Polikanov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
30.00 |
1:02.65 |
1:35.02 |
|
2:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:47 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
18:13 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
44.39 |
|
|
|
1:31.14 |
|
2 |
Anna Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
46.93 |
|
|
|
1:35.18 |
|
3 |
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
46.43 |
|
|
|
1:35.80 |
|
4 |
Elizaveta Lisichenko |
2008 |
Kovdor |
|
47.30 |
|
|
|
1:36.83 |
|
5 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
49.42 |
|
|
|
1:39.10 |
|
6 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
52.67 |
|
|
|
1:50.17 |
|
7 |
Tanja Korshunova |
2008 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
55.39 |
|
|
|
1:55.76 |
|
8 |
Elise Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:11.88 |
|
|
|
2:30.72 |
|
- |
Nadezhda Uss |
2008 |
APATITY |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
38.37 |
|
|
|
1:20.01 |
|
2 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.59 |
|
|
|
1:21.77 |
|
3 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.45 |
|
|
|
1:22.17 |
|
4 |
Lina Juutilainen |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
43.36 |
|
|
|
1:27.56 |
|
5 |
Maria Drobyshevskaya |
2007 |
APATITY |
|
43.62 |
|
|
|
1:27.62 |
|
6 |
Julia Myreng |
2006 |
Bsk Svømming |
|
43.18 |
|
|
|
1:28.30 |
|
7 |
Mariana Lipina |
2006 |
Kovdor |
|
43.71 |
|
|
|
1:29.06 |
|
8 |
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
1:30.04 |
|
|
|
1:30.04 |
|
9 |
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
44.78 |
|
|
|
1:31.30 |
|
10 |
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
47.01 |
|
|
|
1:34.01 |
|
11 |
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
46.66 |
|
|
|
1:36.19 |
|
12 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
48.31 |
|
|
|
1:36.92 |
|
13 |
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
50.40 |
|
|
|
1:41.96 |
|
- |
Anastasiia Evdokimova |
2007 |
Poliarnye Zori |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.86 |
|
|
|
1:10.64 |
|
2 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
35.20 |
|
|
|
1:13.19 |
|
3 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.01 |
|
|
|
1:14.09 |
|
4 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.23 |
|
|
|
1:15.01 |
|
5 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
36.78 |
|
|
|
1:15.48 |
|
6 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
36.51 |
|
|
|
1:15.70 |
|
7 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.55 |
|
|
|
1:23.68 |
|
8 |
Sunna Svendsen |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:26.28 |
|
|
|
1:26.28 |
|
9 |
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
1:32.21 |
|
|
|
1:32.21 |
|
10 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
46.06 |
|
|
|
1:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
34.72 |
|
|
|
1:12.43 |
|
2 |
Emmi Palo |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
40.84 |
|
|
|
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
18:13 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksey Tahmanov |
2007 |
APATITY |
|
38.44 |
|
|
|
1:20.22 |
|
2 |
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
39.85 |
|
|
|
1:23.08 |
|
3 |
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
44.62 |
|
|
|
1:31.40 |
|
4 |
Artem Zamorkov |
2008 |
Kovdor |
|
1:34.66 |
|
|
|
1:34.66 |
|
5 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
49.36 |
|
|
|
1:40.01 |
|
6 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
48.76 |
|
|
|
1:40.08 |
|
7 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
48.90 |
|
|
|
1:43.33 |
|
- |
Danil Alensky |
2008 |
APATITY |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Lobanov |
2006 |
APATITY |
|
35.90 |
|
|
|
1:12.67 |
|
2 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
36.84 |
|
|
|
1:16.63 |
|
3 |
Ilya Uss |
2006 |
APATITY |
|
39.76 |
|
|
|
1:21.45 |
|
4 |
Ilya Kozhukhov |
2005 |
APATITY |
|
1:22.16 |
|
|
|
1:22.16 |
|
5 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.92 |
|
|
|
1:25.70 |
|
6 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
44.10 |
|
|
|
1:29.97 |
|
7 |
Matvey Sarypin |
2006 |
APATITY |
|
44.85 |
|
|
|
1:30.75 |
|
8 |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
54.82 |
|
|
|
2:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Tarvainen |
2004 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
39.97 |
|
|
|
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladimir Veselov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
28.30 |
|
|
|
58.62 |
|
2 |
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
29.64 |
|
|
|
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
18:21 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
18:52 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 4X50m VUV T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alta Sc Girls |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:43.93 |
|
|
Kaia Mathisen |
2008 |
|
|
40.12 |
|
|
|
40.12 |
|
|
Oda Bye Evensen |
2008 |
|
|
47.08 |
|
|
|
1:27.20 |
|
|
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
|
|
39.35 |
|
|
|
2:06.55 |
|
|
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
|
|
37.38 |
|
|
|
2:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 4X50m VUV T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirkenes Girls 1 |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:00.46 |
|
|
Alisa Hansen |
2004 |
|
|
30.00 |
|
|
|
30.00 |
|
|
Julianne Haug Rojas |
2004 |
|
|
30.40 |
|
|
|
1:00.40 |
|
|
Elle Karlsen |
2004 |
|
|
30.10 |
|
|
|
1:30.50 |
|
|
Linda Hansen |
2004 |
|
|
29.96 |
|
|
|
2:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirkenes Girls 2 |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:13.10 |
|
|
Miina Johanne Johansen |
2004 |
|
|
31.47 |
|
|
|
31.47 |
|
|
Mina Nesje |
2004 |
|
|
32.45 |
|
|
|
1:03.92 |
|
|
Ellerine Tellefsen |
2006 |
|
|
34.78 |
|
|
|
1:38.70 |
|
|
Ida K Agersen |
2006 |
|
|
34.40 |
|
|
|
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Apatity T-13 |
2004 |
APATITY |
|
|
|
|
|
2:27.04 |
|
|
Sofia Korepanova |
2007 |
|
|
36.27 |
|
|
|
36.27 |
|
|
Anastasia Avramenko |
2005 |
|
|
38.18 |
|
|
|
1:14.45 |
|
|
Nadezhda Uss |
2008 |
|
|
36.41 |
|
|
|
1:50.86 |
|
|
Maria Drobyshevskaya |
2007 |
|
|
36.18 |
|
|
|
2:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kirkenes Girls 3 |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:29.31 |
|
|
Hannah Ryeng |
2005 |
|
|
35.84 |
|
|
|
35.84 |
|
|
Elise Pedersen |
2005 |
|
|
35.02 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
Susann Andersen |
2007 |
|
|
38.44 |
|
|
|
1:49.30 |
|
|
Kaja Lunde |
2004 |
|
|
40.01 |
|
|
|
2:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Scr Tytöt |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sani Nätynki |
2005 |
|
|
46 |
|
|
|
|
|
|
Maiju Huttunen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saana Lauhava |
2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
|
|
46 |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
18:52 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 4X50m VUV P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Apatity Junior 1 |
2005 |
APATITY |
|
|
|
|
|
2:00.19 |
|
|
Artem Klishin |
2006 |
|
|
29.53 |
|
|
|
29.53 |
|
|
Egor Arsentiev |
2006 |
|
|
29.43 |
|
|
|
58.96 |
|
|
Ivan Lobanov |
2006 |
|
|
29.99 |
|
|
|
1:28.95 |
|
|
Ilya Uss |
2006 |
|
|
31.24 |
|
|
|
2:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Apatity Junior 2 |
2005 |
APATITY |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aleksey Tahmanov |
2007 |
|
|
31.10 |
|
|
|
31.10 |
|
|
Lev Glushenkov |
2007 |
|
|
33.05 |
|
|
|
1:04.15 |
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 4X50m VUV P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirkenes Boys 1 |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:34.68 |
|
|
Otto Karslen |
2006 |
|
|
34.19 |
|
|
|
34.19 |
|
|
Raitis Rudzitis |
2005 |
|
|
34.57 |
|
|
|
1:08.76 |
|
|
Johan Johansen |
2007 |
|
|
43.49 |
|
|
|
1:52.25 |
|
|
Ingvar Solhaug |
2005 |
|
|
42.43 |
|
|
|
2:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 4X50m VUV P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miehet |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:42.69 |
|
|
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
|
24.49 |
|
|
|
24.49 |
|
|
Henrik Siltari |
2002 |
|
|
25.94 |
|
|
|
50.43 |
|
|
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
|
26.97 |
|
|
|
1:17.40 |
|
|
Toni Lipponen |
2003 |
|
|
25.29 |
|
|
|
1:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Apatity 1 |
1990 |
APATITY |
|
|
|
|
|
1:53.51 |
|
|
Nikita Chirkunov |
2003 |
|
|
27.11 |
|
|
|
27.11 |
|
|
Ilya Kozhukhov |
2005 |
|
|
30.86 |
|
|
|
57.97 |
|
|
Kirill Volisov |
2001 |
|
|
26.83 |
|
|
|
1:24.80 |
|
|
Maxim Avramenko |
2002 |
|
|
28.71 |
|
|
|
1:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
19:07 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m PU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
36.52 |
|
|
|
1:18.13 |
|
2 |
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
37.81 |
|
|
|
1:23.71 |
|
3 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
38.60 |
|
|
|
1:24.14 |
|
4 |
Sandra Maria Balto |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
40.37 |
|
|
|
1:28.69 |
|
5 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
39.92 |
|
|
|
1:33.22 |
|
6 |
Zinaida Vohmianina |
2007 |
Kovdor |
|
43.72 |
|
|
|
1:36.68 |
|
7 |
Maria Drobyshevskaya |
2007 |
APATITY |
|
45.17 |
|
|
|
1:36.73 |
|
8 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
52.95 |
|
|
|
1:53.97 |
|
9 |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
1:02.29 |
|
|
|
2:14.20 |
|
- |
Aava Näykki |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m PU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.14 |
|
|
|
1:12.29 |
|
2 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
35.77 |
|
|
|
1:17.65 |
|
3 |
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
35.31 |
|
|
|
1:21.92 |
|
4 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.54 |
|
|
|
1:23.68 |
|
5 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
39.81 |
|
|
|
1:25.12 |
|
6 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
39.76 |
|
|
|
1:29.64 |
|
7 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
40.56 |
|
|
|
1:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m PU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
30.18 |
|
|
|
1:04.83 |
|
2 |
Siiri Keisu |
2003 |
Haukiputaan Heitto |
|
34.82 |
|
|
|
1:18.98 |
|
3 |
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.52 |
|
|
|
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
19:07 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
19:14 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m PU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artem Klishin |
2006 |
APATITY |
|
33.37 |
|
|
|
1:12.49 |
|
2 |
Egor Arsentiev |
2006 |
APATITY |
|
34.75 |
|
|
|
1:12.89 |
|
3 |
Pavel Bykov |
2007 |
APATITY |
|
39.82 |
|
|
|
1:28.31 |
|
4 |
Otto Karslen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
45.88 |
|
|
|
1:34.30 |
|
5 |
Johan Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
56.47 |
|
|
|
1:59.22 |
|
6 |
Erlend Frisk Olsen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
57.77 |
|
|
|
2:07.16 |
|
- |
Ilya Kozhukhov |
2005 |
APATITY |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Raitis Rudzitis |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m PU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
27.44 |
|
|
|
58.70 |
|
2 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
28.30 |
|
|
|
1:00.96 |
|
3 |
Kirill Polikanov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
30.03 |
|
|
|
1:03.94 |
|
4 |
Aleksanteri Angelva |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.44 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
19:14 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
19:48 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nadezhda Uss |
2008 |
APATITY |
|
|
|
|
|
44.14 |
|
2 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.18 |
|
3 |
Aleksandra Senchykova |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
47.31 |
|
4 |
Saana Kalasniemi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
47.91 |
|
5 |
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
49.82 |
|
6 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
50.28 |
|
7 |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
59.43 |
|
8 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:02.88 |
|
9 |
Elise Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:09.72 |
|
- |
Aurora Eivik |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
39.16 |
|
2 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
39.26 |
|
3 |
Lina Juutilainen |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.59 |
|
4 |
Mariana Lipina |
2006 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
42.17 |
|
5 |
Sofia Korepanova |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
44.51 |
|
6 |
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
44.53 |
|
7 |
Szantal Szylobryt |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
45.14 |
|
8 |
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
45.45 |
|
9 |
Aurora Pettersen |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
46.13 |
|
10 |
Maria Drobyshevskaya |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
46.38 |
|
11 |
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
46.55 |
|
12 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.20 |
|
13 |
Sandra Maria Balto |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.25 |
|
14 |
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
48.86 |
|
15 |
Emilia Leivo |
2006 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
49.57 |
|
16 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
53.19 |
|
17 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
54.00 |
|
18 |
Peppi Tapio |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
55.18 |
|
19 |
Hilma Koskiniemi |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
56.28 |
|
20 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
57.89 |
|
21 |
Silja Hanninen |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:00.84 |
|
- |
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
35.05 |
|
2 |
Emilia Kivijärvi |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
36.03 |
|
3 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
36.64 |
|
4 |
Vladislava Shumilina |
2005 |
Poliarnye Zori |
|
|
|
|
|
36.89 |
|
5 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.09 |
|
6 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
39.12 |
|
7 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
39.72 |
|
8 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
42.51 |
|
9 |
Anastasia Avramenko |
2005 |
APATITY |
|
|
|
|
|
43.09 |
|
10 |
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
45.39 |
|
11 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
45.80 |
|
12 |
Mina Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.38 |
|
13 |
Sunna Svendsen |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.45 |
|
14 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
48.11 |
|
15 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
48.74 |
|
16 |
Elise Pedersen |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasia Golikova |
1997 |
APATITY |
|
|
|
|
|
35.57 |
|
- |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
19:48 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
19:59 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Rantsi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
49.45 |
|
- |
Ebbe Karlsen |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gjermund Dørmenæn |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lev Glushenkov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
40.92 |
|
2 |
Danil Alensky |
2008 |
APATITY |
|
|
|
|
|
44.78 |
|
3 |
Artem Zamorkov |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
44.81 |
|
4 |
Nikita Glybin |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
45.16 |
|
5 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
46.99 |
|
6 |
Gleb Shumilov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
47.11 |
|
7 |
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
47.92 |
|
8 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
49.12 |
|
9 |
Kristian Juutilainen |
2008 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
52.34 |
|
10 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
54.82 |
|
11 |
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
55.00 |
|
12 |
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
55.30 |
|
13 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
55.41 |
|
14 |
Juho Saukkonen |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
58.39 |
|
- |
Aleksey Tahmanov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilya Uss |
2006 |
APATITY |
|
|
|
|
|
40.46 |
|
2 |
Ivan Lobanov |
2006 |
APATITY |
|
|
|
|
|
42.86 |
|
3 |
Askil Gundersen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
55.21 |
|
4 |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
56.86 |
|
5 |
Julius Turunen |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Pahomov |
2004 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
34.66 |
|
2 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.00 |
|
2 |
Maxim Avramenko |
2002 |
APATITY |
|
|
|
|
|
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
19:59 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
20:19 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m VU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
1:14.30 |
2:34.52 |
3:53.98 |
|
5:12.66 |
|
2 |
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
1:22.42 |
2:50.91 |
4:18.33 |
|
5:42.73 |
|
3 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:20.45 |
2:50.95 |
4:22.95 |
|
5:50.40 |
|
4 |
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:23.04 |
2:55.43 |
4:26.63 |
|
5:55.09 |
|
5 |
Milla Seppälä |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
1:23.60 |
2:57.73 |
4:27.72 |
|
5:57.66 |
|
6 |
Sofia Korepanova |
2007 |
APATITY |
|
1:28.11 |
3:04.52 |
4:41.11 |
|
6:13.21 |
|
7 |
Aada Vanhanarkaus |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:30.51 |
3:10.10 |
4:50.21 |
|
6:25.05 |
|
8 |
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:30.08 |
3:09.21 |
4:49.94 |
|
6:25.10 |
|
9 |
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
1:31.26 |
3:12.35 |
4:53.31 |
|
6:27.39 |
|
10 |
Anna Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:29.96 |
3:12.62 |
4:57.44 |
|
6:37.41 |
|
11 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
2:46.63 |
5:45.12 |
7:35.18 |
|
7:35.18 |
|
12 |
Szantal Szylobryt |
2006 |
Bsk Svømming |
|
1:43.06 |
3:49.16 |
5:53.71 |
|
7:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m VU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:14.94 |
2:37.34 |
4:01.17 |
|
5:23.85 |
|
2 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:21.66 |
2:53.05 |
4:25.12 |
|
5:52.66 |
|
3 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
1:25.53 |
2:58.64 |
4:33.29 |
|
6:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m VU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:07.81 |
2:21.75 |
3:36.06 |
|
4:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
20:19 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
20:27 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m VU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:17.95 |
2:46.32 |
4:17.15 |
|
5:47.37 |
|
2 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:21.41 |
2:55.54 |
4:32.51 |
|
6:05.90 |
|
- |
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m VU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
1:01.95 |
2:06.41 |
3:11.11 |
|
4:14.39 |
|
2 |
Nikita Chirkunov |
2003 |
APATITY |
|
1:08.36 |
2:21.54 |
3:31.90 |
|
4:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m VU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirill Volisov |
2001 |
APATITY |
|
1:02.48 |
2:07.86 |
3:14.08 |
|
4:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
20:27 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:08 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m VUV 2T+2P-T10/P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:08 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:35 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m VU superfinaali N, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasia Golikova |
1997 |
APATITY |
|
|
|
|
|
27.66 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
29.13 |
|
3 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:35 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:34 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m VU superfinaali M, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
25.89 |
|
2 |
Kirill Volisov |
2001 |
APATITY |
|
|
|
|
|
26.39 |
|
3 |
Vladimir Veselov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
|
|
|
|
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:34 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:50 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X100m SKUV T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Apatity T-15 |
2006 |
APATITY |
|
|
|
|
|
6:03.36 |
|
|
Maria Drobyshevskaya |
2007 |
|
|
43.10 |
1:27.26 |
|
|
1:27.26 |
|
|
Anastasia Avramenko |
2005 |
|
|
43.48 |
1:33.12 |
|
|
3:00.38 |
|
|
Nadezhda Uss |
2008 |
|
|
45.78 |
1:42.67 |
|
|
4:43.05 |
|
|
Sofia Korepanova |
2007 |
|
|
38.19 |
1:20.31 |
|
|
6:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alta Sc Girls |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Andrea Guttormsen |
2007 |
|
|
54.62 |
1:53.42 |
|
|
1:53.42 |
|
|
Kaia Mathisen |
2008 |
|
|
50.55 |
1:47.52 |
|
|
3:40.94 |
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X100m SKUV T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirkenes Girls 1 |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
5:01.96 |
|
|
Julianne Haug Rojas |
2004 |
|
|
35.51 |
1:13.92 |
|
|
1:13.92 |
|
|
Miina Johanne Johansen |
2004 |
|
|
39.55 |
1:25.26 |
|
|
2:39.18 |
|
|
Alisa Hansen |
2004 |
|
|
35.58 |
1:17.43 |
|
|
3:56.61 |
|
|
Elle Karlsen |
2004 |
|
|
30.96 |
1:05.35 |
|
|
5:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Scr Tytöt |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
5:21.30 |
|
|
Inka Lytz |
2004 |
|
|
37.37 |
1:16.23 |
|
|
1:16.23 |
|
|
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
|
|
44.64 |
1:35.76 |
|
|
2:51.99 |
|
|
Sani Nätynki |
2005 |
|
|
36.44 |
1:20.85 |
|
|
4:12.84 |
|
|
Saana Lauhava |
2005 |
|
|
32.35 |
1:08.46 |
|
|
5:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirkenes Girls 2 |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
6:04.55 |
|
|
Linda Hansen |
2004 |
|
|
41.90 |
1:25.63 |
|
|
1:25.63 |
|
|
Hannah Ryeng |
2005 |
|
|
47.89 |
1:45.47 |
|
|
3:11.10 |
|
|
Ellerine Tellefsen |
2006 |
|
|
40.31 |
1:33.07 |
|
|
4:44.17 |
|
|
Ida K Agersen |
2006 |
|
|
37.10 |
1:20.38 |
|
|
6:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X100m SKUV T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Scr Naiset |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:50 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:52 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4X100m SKUV P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Apatity Junior 1 |
2005 |
APATITY |
|
|
|
|
|
4:59.72 |
|
|
Ivan Lobanov |
2006 |
|
|
35.23 |
1:11.43 |
|
|
1:11.43 |
|
|
Ilya Uss |
2006 |
|
|
41.69 |
1:28.94 |
|
|
2:40.37 |
|
|
Artem Klishin |
2006 |
|
|
32.96 |
1:14.94 |
|
|
3:55.31 |
|
|
Egor Arsentiev |
2006 |
|
|
30.51 |
1:04.41 |
|
|
4:59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Apatity Junior 2 |
2005 |
APATITY |
|
|
|
|
|
5:24.91 |
|
|
Aleksey Tahmanov |
2007 |
|
|
38.26 |
1:20.73 |
|
|
1:20.73 |
|
|
Lev Glushenkov |
2007 |
|
|
40.61 |
1:28.25 |
|
|
2:48.98 |
|
|
Pavel Bykov |
2007 |
|
|
37.97 |
1:26.18 |
|
|
4:15.16 |
|
|
Yan Fedorov |
2007 |
|
|
33.02 |
1:09.75 |
|
|
5:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4X100m SKUV P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Apatity 1 |
1990 |
APATITY |
|
|
|
|
|
4:54.92 |
|
|
Ilya Kozhukhov |
2005 |
|
|
39.08 |
1:21.25 |
|
|
1:21.25 |
|
|
Maxim Avramenko |
2002 |
|
|
38.78 |
1:22.69 |
|
|
2:43.94 |
|
|
Nikita Chirkunov |
2003 |
|
|
30.74 |
1:06.75 |
|
|
3:50.69 |
|
|
Kirill Volisov |
2001 |
|
|
31.01 |
1:04.23 |
|
|
4:54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:52 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m PU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
34.52 |
1:15.51 |
1:58.95 |
|
2:43.53 |
|
2 |
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
37.39 |
1:23.05 |
2:13.48 |
|
3:04.21 |
|
3 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
38.71 |
1:26.09 |
2:17.52 |
|
3:08.52 |
|
4 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
39.39 |
1:29.43 |
2:23.08 |
|
3:16.34 |
|
5 |
Zinaida Vohmianina |
2007 |
Kovdor |
|
46.07 |
1:42.73 |
2:41.34 |
|
3:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m PU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
34.51 |
1:14.78 |
1:57.25 |
|
2:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:02 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m PU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Egor Arsentiev |
2006 |
APATITY |
|
37.54 |
1:21.75 |
2:08.54 |
|
2:55.15 |
|
2 |
Artem Klishin |
2006 |
APATITY |
|
37.11 |
1:22.92 |
2:13.70 |
|
3:05.56 |
|
3 |
Otto Karslen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
44.93 |
1:38.25 |
2:32.26 |
|
3:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m PU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
33.84 |
1:15.38 |
1:58.07 |
|
2:40.75 |
|
2 |
Maxim Avramenko |
2002 |
APATITY |
|
36.12 |
1:19.07 |
2:03.82 |
|
2:49.50 |
|
- |
Riku Ylikärppä |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:02 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:50 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Polina Miheeva |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
37.20 |
|
2 |
Nadezhda Uss |
2008 |
APATITY |
|
|
|
|
|
43.76 |
|
3 |
Elizaveta Lisichenko |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
44.06 |
|
4 |
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
44.19 |
|
5 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
45.03 |
|
6 |
Saana Kalasniemi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
46.27 |
|
7 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.78 |
|
8 |
Tanja Korshunova |
2008 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
51.09 |
|
9 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
51.28 |
|
10 |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
51.79 |
|
11 |
Elise Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasiia Evdokimova |
2007 |
Poliarnye Zori |
|
|
|
|
|
34.37 |
|
2 |
Julia Myreng |
2006 |
Bsk Svømming |
|
|
|
|
|
39.55 |
|
3 |
Sandra Maria Balto |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
40.12 |
|
4 |
Maria Drobyshevskaya |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
40.17 |
|
5 |
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
41.09 |
|
6 |
Peppi Tapio |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
42.49 |
|
7 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.36 |
|
8 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
43.37 |
|
9 |
Aada Vanhanarkaus |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
43.43 |
|
10 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.87 |
|
11 |
Saaga Beets |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
45.02 |
|
12 |
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
45.04 |
|
13 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
46.23 |
|
14 |
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
46.55 |
|
15 |
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.73 |
|
16 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
32.72 |
|
2 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
34.32 |
|
3 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
34.49 |
|
4 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
34.62 |
|
5 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
35.02 |
|
6 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.43 |
|
7 |
Sunna Svendsen |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.90 |
|
8 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
40.77 |
|
9 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
42.85 |
|
10 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.63 |
|
11 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
43.81 |
|
12 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
33.89 |
|
2 |
Emmi Palo |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:50 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:57 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksey Tahmanov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
36.74 |
|
2 |
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
37.74 |
|
3 |
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.70 |
|
4 |
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
40.85 |
|
5 |
Gleb Shumilov |
2007 |
APATITY |
|
|
|
|
|
42.84 |
|
6 |
Nikita Glybin |
2008 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
43.34 |
|
7 |
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
43.95 |
|
8 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
44.54 |
|
9 |
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
44.76 |
|
10 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
46.22 |
|
11 |
Kristian Juutilainen |
2008 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
49.00 |
|
12 |
Johan Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
50.35 |
|
13 |
Erlend Frisk Olsen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
51.00 |
|
14 |
Juho Saukkonen |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Lobanov |
2006 |
APATITY |
|
|
|
|
|
32.46 |
|
2 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
36.09 |
|
3 |
Raitis Rudzitis |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
37.60 |
|
4 |
Ilya Kozhukhov |
2005 |
APATITY |
|
|
|
|
|
38.20 |
|
5 |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
51.07 |
|
6 |
Askil Gundersen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
30.33 |
|
2 |
Daniil Ivanov |
2004 |
Kovdor |
|
|
|
|
|
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:57 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:15 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m RU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
37.62 |
|
|
|
1:20.60 |
|
2 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.25 |
|
|
|
1:26.78 |
|
3 |
Lina Juutilainen |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
41.86 |
|
|
|
1:29.31 |
|
4 |
Mariana Lipina |
2006 |
Kovdor |
|
42.46 |
|
|
|
1:29.49 |
|
5 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.99 |
|
|
|
1:32.82 |
|
6 |
Sofia Korepanova |
2007 |
APATITY |
|
45.27 |
|
|
|
1:37.37 |
|
7 |
Aurora Pettersen |
2006 |
Bsk Svømming |
|
46.37 |
|
|
|
1:38.14 |
|
8 |
Szantal Szylobryt |
2006 |
Bsk Svømming |
|
45.44 |
|
|
|
1:38.93 |
|
9 |
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
46.81 |
|
|
|
1:39.34 |
|
10 |
Julia Myreng |
2006 |
Bsk Svømming |
|
47.04 |
|
|
|
1:40.58 |
|
11 |
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
48.62 |
|
|
|
1:42.37 |
|
12 |
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
50.55 |
|
|
|
1:44.17 |
|
13 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
49.16 |
|
|
|
1:44.34 |
|
14 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
49.09 |
|
|
|
1:45.20 |
|
15 |
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
52.19 |
|
|
|
1:47.89 |
|
16 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
53.78 |
|
|
|
1:54.66 |
|
17 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
54.07 |
|
|
|
1:57.63 |
|
18 |
Minka Torvikoski |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
58.09 |
|
|
|
2:01.83 |
|
19 |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
59.08 |
|
|
|
2:04.52 |
|
20 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:00.24 |
|
|
|
2:09.02 |
|
21 |
Elise Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
1:08.60 |
|
|
|
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m RU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladislava Shumilina |
2005 |
Poliarnye Zori |
|
37.10 |
|
|
|
1:19.03 |
|
2 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
37.97 |
|
|
|
1:21.90 |
|
3 |
Emilia Kivijärvi |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
38.76 |
|
|
|
1:22.09 |
|
4 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.96 |
|
|
|
1:26.96 |
|
5 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
41.37 |
|
|
|
1:26.98 |
|
6 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
40.60 |
|
|
|
1:27.14 |
|
7 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.96 |
|
|
|
1:30.58 |
|
8 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.86 |
|
|
|
1:31.49 |
|
9 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
43.37 |
|
|
|
1:33.36 |
|
10 |
Anastasia Avramenko |
2005 |
APATITY |
|
46.15 |
|
|
|
1:36.63 |
|
11 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
50.75 |
|
|
|
1:45.75 |
|
12 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
50.00 |
|
|
|
1:46.49 |
|
13 |
Mina Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
47.90 |
|
|
|
1:47.71 |
|
- |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m RU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:15 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:21 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m RU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.89 |
|
|
|
1:25.88 |
|
2 |
Ilya Uss |
2006 |
APATITY |
|
41.31 |
|
|
|
1:27.08 |
|
3 |
Lev Glushenkov |
2007 |
APATITY |
|
41.66 |
|
|
|
1:28.36 |
|
4 |
Matvey Sarypin |
2006 |
APATITY |
|
43.62 |
|
|
|
1:30.08 |
|
5 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
48.75 |
|
|
|
1:44.61 |
|
6 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
48.27 |
|
|
|
1:45.03 |
|
7 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
47.35 |
|
|
|
1:46.07 |
|
8 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
52.90 |
|
|
|
1:56.42 |
|
- |
Askil Gundersen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ebbe Karlsen |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Saukkonen |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:21 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:40 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m SKU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
37.30 |
1:20.45 |
2:08.58 |
|
2:47.92 |
|
2 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
39.90 |
1:27.53 |
2:19.59 |
|
2:58.57 |
|
- |
Sandra Maria Balto |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m SKU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
36.96 |
1:20.43 |
2:08.29 |
|
2:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m SKU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.50 |
1:13.86 |
1:58.82 |
|
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:40 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:48 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 200m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Egor Arsentiev |
2006 |
APATITY |
|
34.71 |
1:15.56 |
2:00.78 |
|
2:35.07 |
|
2 |
Artem Klishin |
2006 |
APATITY |
|
33.77 |
1:18.21 |
2:03.35 |
|
2:42.11 |
|
3 |
Ilya Uss |
2006 |
APATITY |
|
40.38 |
1:25.20 |
2:14.60 |
|
2:53.12 |
|
4 |
Lev Glushenkov |
2007 |
APATITY |
|
42.63 |
1:25.75 |
2:15.46 |
|
2:55.38 |
|
5 |
Pavel Bykov |
2007 |
APATITY |
|
40.14 |
1:31.87 |
2:24.33 |
|
3:08.71 |
|
6 |
Erlend Frisk Olsen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
56.21 |
1:57.37 |
3:05.20 |
|
3:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 200m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
29.64 |
1:04.94 |
1:45.27 |
|
2:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 200m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maxim Avramenko |
2002 |
APATITY |
|
32.65 |
1:11.51 |
1:55.41 |
|
2:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:48 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
13:13 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minka Torvikoski |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
46.80 |
|
|
|
1:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nadezhda Uss |
2008 |
APATITY |
|
38.19 |
|
|
|
1:18.64 |
|
2 |
Aleksandra Senchykova |
2008 |
Kovdor |
|
1:22.22 |
|
|
|
1:22.22 |
|
3 |
Saana Kalasniemi |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
38.91 |
|
|
|
1:22.91 |
|
4 |
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
39.67 |
|
|
|
1:24.33 |
|
5 |
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.53 |
|
|
|
1:24.48 |
|
6 |
Kaia Mathisen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
41.34 |
|
|
|
1:28.74 |
|
7 |
Birgitte Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
45.04 |
|
|
|
1:37.28 |
|
8 |
Oda Bye Evensen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
47.51 |
|
|
|
1:39.89 |
|
9 |
Elise Henriksen |
2008 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
2:01.52 |
|
|
|
2:01.52 |
|
10 |
Aurora Eivik |
2009 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:05.09 |
|
|
|
2:27.26 |
|
- |
Tanja Korshunova |
2008 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasiia Evdokimova |
2007 |
Poliarnye Zori |
|
31.95 |
|
|
|
1:05.33 |
|
2 |
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
33.40 |
|
|
|
1:08.96 |
|
3 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
34.20 |
|
|
|
1:09.88 |
|
4 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.25 |
|
|
|
1:12.20 |
|
5 |
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
35.65 |
|
|
|
1:13.20 |
|
6 |
Julia Myreng |
2006 |
Bsk Svømming |
|
36.41 |
|
|
|
1:16.07 |
|
7 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
36.22 |
|
|
|
1:16.17 |
|
8 |
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.80 |
|
|
|
1:17.78 |
|
9 |
Lina Juutilainen |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
38.04 |
|
|
|
1:18.11 |
|
10 |
Ida K Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.91 |
|
|
|
1:20.87 |
|
11 |
Lea-Tekzine Røsberg |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
38.98 |
|
|
|
1:21.99 |
|
12 |
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
38.58 |
|
|
|
1:22.05 |
|
13 |
Aurora Pettersen |
2006 |
Bsk Svømming |
|
39.57 |
|
|
|
1:22.71 |
|
14 |
Peppi Tapio |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
38.71 |
|
|
|
1:23.00 |
|
15 |
Aada Vanhanarkaus |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.57 |
|
|
|
1:23.19 |
|
16 |
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.60 |
|
|
|
1:23.43 |
|
17 |
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
38.90 |
|
|
|
1:23.69 |
|
18 |
Szantal Szylobryt |
2006 |
Bsk Svømming |
|
39.72 |
|
|
|
1:25.06 |
|
19 |
Julie Lovise Thorkildsen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
40.32 |
|
|
|
1:25.46 |
|
20 |
Saaga Beets |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.03 |
|
|
|
1:26.02 |
|
21 |
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.50 |
|
|
|
1:27.50 |
|
22 |
Susann Andersen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.65 |
|
|
|
1:30.33 |
|
23 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.68 |
|
|
|
1:31.68 |
|
24 |
Andrea Guttormsen |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
45.46 |
|
|
|
1:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.11 |
|
|
|
1:02.63 |
|
2 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.65 |
|
|
|
1:04.29 |
|
3 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.14 |
|
|
|
1:04.71 |
|
4 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.03 |
|
|
|
1:06.65 |
|
5 |
Alisa Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
32.14 |
|
|
|
1:06.75 |
|
6 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
32.21 |
|
|
|
1:07.30 |
|
7 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
31.97 |
|
|
|
1:08.61 |
|
8 |
Linda Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
32.96 |
|
|
|
1:10.07 |
|
9 |
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.08 |
|
|
|
1:10.80 |
|
10 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.07 |
|
|
|
1:10.93 |
|
11 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.74 |
|
|
|
1:12.55 |
|
12 |
Sunna Svendsen |
2005 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
34.48 |
|
|
|
1:12.97 |
|
13 |
Selja Lahti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.49 |
|
|
|
1:13.81 |
|
14 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
32.84 |
|
|
|
1:14.09 |
|
15 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.40 |
|
|
|
1:15.12 |
|
16 |
Mina Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
36.11 |
|
|
|
1:16.64 |
|
17 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.45 |
|
|
|
1:18.15 |
|
18 |
Hannah Ryeng |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
37.26 |
|
|
|
1:19.61 |
|
19 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
37.71 |
|
|
|
1:19.85 |
|
20 |
Kaja Lunde |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:30.72 |
|
|
|
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anastasia Golikova |
1997 |
APATITY |
|
29.26 |
|
|
|
1:00.40 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.30 |
|
|
|
1:01.94 |
|
3 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
30.99 |
|
|
|
1:03.44 |
|
- |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
13:13 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
13:29 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yan Fedorov |
2007 |
APATITY |
|
33.22 |
|
|
|
1:09.70 |
|
2 |
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
32.95 |
|
|
|
1:10.80 |
|
3 |
Danil Alensky |
2008 |
APATITY |
|
35.36 |
|
|
|
1:12.80 |
|
4 |
Pavel Bykov |
2007 |
APATITY |
|
34.65 |
|
|
|
1:14.12 |
|
5 |
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
38.34 |
|
|
|
1:19.06 |
|
6 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
38.21 |
|
|
|
1:20.05 |
|
7 |
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
38.60 |
|
|
|
1:20.56 |
|
8 |
Artem Zamorkov |
2008 |
Kovdor |
|
37.54 |
|
|
|
1:20.81 |
|
9 |
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
38.71 |
|
|
|
1:20.94 |
|
10 |
Erlend Frisk Olsen |
2008 |
Alta Svømmeklubb |
|
38.90 |
|
|
|
1:21.39 |
|
11 |
Wassim Rayan |
2007 |
Alta Svømmeklubb |
|
38.07 |
|
|
|
1:22.43 |
|
12 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
38.38 |
|
|
|
1:22.59 |
|
13 |
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
39.30 |
|
|
|
1:22.78 |
|
14 |
Gleb Shumilov |
2007 |
APATITY |
|
41.57 |
|
|
|
1:26.82 |
|
15 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.81 |
|
|
|
1:28.05 |
|
16 |
Johan Johansen |
2007 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.64 |
|
|
|
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Lobanov |
2006 |
APATITY |
|
31.66 |
|
|
|
1:05.48 |
|
2 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
31.12 |
|
|
|
1:05.84 |
|
3 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.57 |
|
|
|
1:09.96 |
|
4 |
Otto Karslen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
33.95 |
|
|
|
1:10.80 |
|
5 |
Ilya Kozhukhov |
2005 |
APATITY |
|
33.83 |
|
|
|
1:11.60 |
|
6 |
Raitis Rudzitis |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
35.40 |
|
|
|
1:12.99 |
|
7 |
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.21 |
|
|
|
1:13.22 |
|
8 |
Matvey Sarypin |
2006 |
APATITY |
|
37.08 |
|
|
|
1:17.83 |
|
9 |
Askil Gundersen |
2006 |
Alta Svømmeklubb |
|
47.91 |
|
|
|
1:45.15 |
|
10 |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
46.19 |
|
|
|
1:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Chirkunov |
2003 |
APATITY |
|
27.61 |
|
|
|
57.01 |
|
2 |
Konstantin Pahomov |
2004 |
Kovdor |
|
28.00 |
|
|
|
58.31 |
|
3 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
28.60 |
|
|
|
59.54 |
|
- |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
25.48 |
|
|
|
53.62 |
|
2 |
Kirill Volisov |
2001 |
APATITY |
|
27.09 |
|
|
|
54.03 |
|
3 |
Vladimir Veselov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
26.32 |
|
|
|
54.32 |
|
4 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
26.44 |
|
|
|
54.48 |
|
5 |
Kirill Polikanov |
2002 |
Poliarnye Zori |
|
27.64 |
|
|
|
57.01 |
|
6 |
Valtteri Setälä |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.70 |
|
|
|
1:04.96 |
|
7 |
Aleksanteri Angelva |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.51 |
|
|
|
1:05.47 |
|
- |
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
13:29 |
|