2019-09-16   05:03:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vantaa Meet 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Vantaa Meet

Document
Results
Vantaa Meet
Organizer:
Place: Simmis Wanda ry
Pool: 25m Competition Date: May 18, 2019 to May 18, 2019
Event 1, 800m Freestyle Women 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Nieminen 2006 Helsingfors Simsällskap 10:35.77
50m: 35.22
100m: 1:14.62
(39.40)
150m: 1:54.94
(40.32)
200m: 2:35.62
(40.68)
250m: 3:16.27
(40.65)
300m: 3:56.30
(40.03)
350m: 4:36.50
(40.20)
400m: 5:16.41
(39.91)
450m: 5:55.89
(39.48)
500m: 6:36.25
(40.36)
550m: 7:16.34
(40.09)
600m: 7:57.07
(40.73)
650m: 8:37.17
(40.10)
700m: 9:17.33
(40.16)
750m: 9:57.56
(40.23)
800m: 10:35.77
(38.21)
2 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda 10:38.38 +2.61
50m: 34.74
100m: 1:14.46
(39.72)
150m: 1:54.94
(40.48)
200m: 2:36.06
(41.12)
250m: 3:16.29
(40.23)
300m: 3:57.20
(40.91)
350m: 4:38.04
(40.84)
400m: 5:18.79
(40.75)
450m: 5:59.08
(40.29)
500m: 6:39.48
(40.40)
550m: 7:19.69
(40.21)
600m: 8:00.18
(40.49)
650m: 8:40.61
(40.43)
700m: 9:21.03
(40.42)
750m: 10:00.27
(39.24)
800m: 10:38.38
(38.11)
3 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda 10:41.36 +5.59
50m: 34.46
100m: 1:14.07
(39.61)
150m: 1:55.53
(41.46)
200m: 2:36.96
(41.43)
250m: 3:17.64
(40.68)
300m: 3:59.44
(41.80)
350m: 4:40.66
(41.22)
400m: 5:21.29
(40.63)
450m: 6:01.97
(40.68)
500m: 6:42.61
(40.64)
550m: 7:23.41
(40.80)
600m: 8:04.20
(40.79)
650m: 8:44.37
(40.17)
700m: 9:24.89
(40.52)
750m: 10:04.83
(39.94)
800m: 10:41.36
(36.53)
4 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda 11:01.98 +26.21
50m: 35.67
100m: 1:15.67
(40.00)
150m: 1:57.54
(41.87)
200m: 2:39.21
(41.67)
250m: 3:21.90
(42.69)
300m: 4:06.51
(44.61)
350m: 4:47.61
(41.10)
400m: 5:31.42
(43.81)
450m: 6:13.15
(41.73)
500m: 6:55.22
(42.07)
550m: 7:37.40
(42.18)
600m: 8:20.12
(42.72)
650m: 9:02.10
(41.98)
700m: 9:43.66
(41.56)
750m: 10:23.97
(40.31)
800m: 11:01.98
(38.01)
5 Emmi Halonen 2006 Vanders 11:03.89 +28.12
50m: 37.33
100m: 1:18.30
(40.97)
150m: 2:00.33
(42.03)
200m: 2:41.75
(41.42)
250m: 3:24.50
(42.75)
300m: 4:07.81
(43.31)
350m: 4:49.84
(42.03)
400m: 5:32.62
(42.78)
450m: 6:14.49
(41.87)
500m: 6:56.58
(42.09)
550m: 7:38.91
(42.33)
600m: 8:20.66
(41.75)
650m: 9:02.75
(42.09)
700m: 9:44.14
(41.39)
750m: 10:25.64
(41.50)
800m: 11:03.89
(38.25)
Event official at: 18.5.2019 10.35.56
Event 1, 800m Freestyle Women 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda 9:29.14
50m: 31.43
100m: 1:06.72
(35.29)
150m: 1:43.32
(36.60)
200m: 2:20.35
(37.03)
250m: 2:56.61
(36.26)
300m: 3:33.45
(36.84)
350m: 4:10.03
(36.58)
400m: 4:46.37
(36.34)
450m: 5:22.61
(36.24)
500m: 5:58.51
(35.90)
550m: 6:34.83
(36.32)
600m: 7:11.07
(36.24)
650m: 7:46.48
(35.41)
700m: 8:21.85
(35.37)
750m: 8:56.72
(34.87)
800m: 9:29.14
(32.42)
2 Roona Karola 2004 Tuusulan Uimaseura 9:58.02 +28.88
50m: 33.61
100m: 1:11.02
(37.41)
150m: 1:48.80
(37.78)
200m: 2:26.51
(37.71)
250m: 3:04.15
(37.64)
300m: 3:41.81
(37.66)
350m: 4:19.27
(37.46)
400m: 4:57.09
(37.82)
450m: 5:35.02
(37.93)
500m: 6:12.91
(37.89)
550m: 6:50.94
(38.03)
600m: 7:28.71
(37.77)
650m: 8:06.29
(37.58)
700m: 8:43.90
(37.61)
750m: 9:21.23
(37.33)
800m: 9:58.02
(36.79)
3 Milla Strandberg 2005 Vanders 9:59.08 +29.94
50m: 32.57
100m: 1:08.96
(36.39)
150m: 1:46.34
(37.38)
200m: 2:24.19
(37.85)
250m: 3:02.26
(38.07)
300m: 3:40.42
(38.16)
350m: 4:18.19
(37.77)
400m: 4:56.23
(38.04)
450m: 5:33.50
(37.27)
500m: 6:11.66
(38.16)
550m: 6:50.00
(38.34)
600m: 7:28.49
(38.49)
650m: 8:06.64
(38.15)
700m: 8:45.11
(38.47)
750m: 9:22.63
(37.52)
800m: 9:59.08
(36.45)
4 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda 10:03.72 +34.58
50m: 32.61
100m: 1:09.70
(37.09)
150m: 1:47.13
(37.43)
200m: 2:24.92
(37.79)
250m: 3:02.79
(37.87)
300m: 3:40.56
(37.77)
350m: 4:18.78
(38.22)
400m: 4:57.10
(38.32)
450m: 5:35.55
(38.45)
500m: 6:14.32
(38.77)
550m: 6:52.63
(38.31)
600m: 7:31.07
(38.44)
650m: 8:09.96
(38.89)
700m: 8:48.42
(38.46)
750m: 9:26.94
(38.52)
800m: 10:03.72
(36.78)
5 Aino Emilia Hankala 2005 Simmis Wanda 10:11.79 +42.65
50m: 31.40
100m: 1:09.06
(37.66)
150m: 1:48.21
(39.15)
200m: 2:27.82
(39.61)
250m: 3:06.63
(38.81)
300m: 3:45.22
(38.59)
350m: 4:24.51
(39.29)
400m: 5:03.92
(39.41)
450m: 5:43.41
(39.49)
500m: 6:22.56
(39.15)
550m: 7:01.57
(39.01)
600m: 7:40.04
(38.47)
650m: 8:19.41
(39.37)
700m: 8:58.75
(39.34)
750m: 9:35.56
(36.81)
800m: 10:11.79
(36.23)
6 Siiri Pekkala 2005 Simmis Wanda 10:14.47 +45.33
50m: 32.89
100m: 1:10.07
(37.18)
150m: 1:48.28
(38.21)
200m: 2:26.47
(38.19)
250m: 3:05.49
(39.02)
300m: 3:44.89
(39.40)
350m: 4:24.30
(39.41)
400m: 5:03.53
(39.23)
450m: 5:43.21
(39.68)
500m: 6:23.08
(39.87)
550m: 7:02.45
(39.37)
600m: 7:41.28
(38.83)
650m: 8:20.92
(39.64)
700m: 9:00.35
(39.43)
750m: 9:39.23
(38.88)
800m: 10:14.47
(35.24)
7 Oona Eriksson 2004 Simmis Wanda 10:14.67 +45.53
50m: 33.48
100m: 1:11.72
(38.24)
150m: 1:50.64
(38.92)
200m: 2:29.34
(38.70)
250m: 3:08.47
(39.13)
300m: 3:47.44
(38.97)
350m: 4:26.66
(39.22)
400m: 5:05.83
(39.17)
450m: 5:45.09
(39.26)
500m: 6:24.38
(39.29)
550m: 7:03.64
(39.26)
600m: 7:42.67
(39.03)
650m: 8:21.51
(38.84)
700m: 9:00.55
(39.04)
750m: 9:39.53
(38.98)
800m: 10:14.67
(35.14)
8 Ada Oila 2005 Vanders 10:31.39 +1:02.25
50m: 34.19
100m: 1:12.68
(38.49)
150m: 1:51.93
(39.25)
200m: 2:31.72
(39.79)
250m: 3:11.37
(39.65)
300m: 3:51.35
(39.98)
350m: 4:31.18
(39.83)
400m: 5:11.37
(40.19)
450m: 5:51.31
(39.94)
500m: 6:31.55
(40.24)
550m: 7:11.72
(40.17)
600m: 7:51.86
(40.14)
650m: 8:31.87
(40.01)
700m: 9:12.39
(40.52)
750m: 9:52.74
(40.35)
800m: 10:31.39
(38.65)
9 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders 10:31.80 +1:02.66
50m: 34.83
100m: 1:14.02
(39.19)
150m: 1:53.73
(39.71)
200m: 2:33.11
(39.38)
250m: 3:12.29
(39.18)
300m: 3:51.89
(39.60)
350m: 4:31.54
(39.65)
400m: 5:12.16
(40.62)
450m: 5:51.62
(39.46)
500m: 6:31.49
(39.87)
550m: 7:11.35
(39.86)
600m: 7:51.92
(40.57)
650m: 8:32.41
(40.49)
700m: 9:12.62
(40.21)
750m: 9:52.88
(40.26)
800m: 10:31.80
(38.92)
10 Bettina Sandelin 2005 Rauman Uimaseura 11:02.86 +1:33.72
50m: 35.94
100m: 1:16.36
(40.42)
150m: 1:57.64
(41.28)
200m: 2:39.01
(41.37)
250m: 3:20.92
(41.91)
300m: 4:03.81
(42.89)
350m: 4:46.31
(42.50)
400m: 5:28.94
(42.63)
450m: 6:10.37
(41.43)
500m: 6:52.79
(42.42)
550m: 7:35.52
(42.73)
600m: 8:18.00
(42.48)
650m: 9:01.10
(43.10)
700m: 9:42.23
(41.13)
750m: 10:24.10
(41.87)
800m: 11:02.86
(38.76)
11 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda 11:10.47 +1:41.33
50m: 35.44
100m: 1:15.57
(40.13)
150m: 1:57.24
(41.67)
200m: 2:39.68
(42.44)
250m: 3:22.40
(42.72)
300m: 4:05.31
(42.91)
350m: 4:47.83
(42.52)
400m: 5:30.59
(42.76)
450m: 6:14.07
(43.48)
500m: 6:57.46
(43.39)
550m: 7:40.13
(42.67)
600m: 8:23.11
(42.98)
650m: 9:05.93
(42.82)
700m: 9:48.73
(42.80)
750m: 10:30.44
(41.71)
800m: 11:10.47
(40.03)
12 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda 11:20.91 +1:51.77
50m: 35.83
100m: 1:17.47
(41.64)
150m: 1:59.76
(42.29)
200m: 2:43.40
(43.64)
250m: 3:26.39
(42.99)
300m: 4:09.23
(42.84)
350m: 4:52.32
(43.09)
400m: 5:36.34
(44.02)
450m: 6:19.00
(42.66)
500m: 7:02.96
(43.96)
550m: 7:46.23
(43.27)
600m: 8:30.57
(44.34)
650m: 9:14.38
(43.81)
700m: 9:58.04
(43.66)
750m: 10:40.92
(42.88)
800m: 11:20.91
(39.99)
Event official at: 18.5.2019 10.35.56
Event 1, 800m Freestyle Women 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Sjölund 2002 Simmis Wanda 10:08.45
50m: 31.87
100m: 1:07.97
(36.10)
150m: 1:45.64
(37.67)
200m: 2:23.33
(37.69)
250m: 3:01.91
(38.58)
300m: 3:39.92
(38.01)
350m: 4:18.23
(38.31)
400m: 4:56.84
(38.61)
450m: 5:35.88
(39.04)
500m: 6:14.98
(39.10)
550m: 6:54.08
(39.10)
600m: 7:32.88
(38.80)
650m: 8:11.39
(38.51)
700m: 8:50.81
(39.42)
750m: 9:29.45
(38.64)
800m: 10:08.45
(39.00)
2 Laura Hautamäki 2002 Simmis Wanda 10:54.34 +45.89
50m: 34.53
100m: 1:12.12
(37.59)
150m: 1:51.45
(39.33)
200m: 2:31.38
(39.93)
250m: 3:11.54
(40.16)
300m: 3:53.36
(41.82)
350m: 4:35.08
(41.72)
400m: 5:17.20
(42.12)
450m: 5:59.54
(42.34)
500m: 6:41.39
(41.85)
550m: 7:24.28
(42.89)
600m: 8:06.73
(42.45)
650m: 8:48.10
(41.37)
700m: 9:30.59
(42.49)
750m: 10:12.30
(41.71)
800m: 10:54.34
(42.04)
- Noora Kanerva 2000 Simmis Wanda DNF
Event official at: 18.5.2019 10.35.56
2019-05-18 10.40.39 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner