2019-09-18   15:04:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för ENA cupen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Start 10,00

Document
Resultat
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
Gren 15, 4x50m Frisim Damer  - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Norrtälje Simklubb 18 Norrtälje Simklubb 2:09.39
Moa Zetterström 2005 AA9805 29.74 29.74
Emma Pettersson 2001 AV2201 -.-- 33.01 1:02.75
Tilde Pettersson 2004 AD9404 -.-- 34.25 1:37.00
Thindra Åkerblom 2003 AK3603 -.-- 32.39 2:09.39
2 Gustavsbergs Simsällskap 13 Gustavsbergs Simsällskap 2:14.62 +5.23
Bonnie Tham 2006 BG5406 31.63 31.63
Malva Eriksson 2006 AA8406 -.-- 32.36 1:03.99
Isabelle Sandström 2007 AB3207 -.-- 32.80 1:36.79
Victoria Jensen 2009 AM7009 -.-- 37.83 2:14.62
3 Simklubben Ena 16 Simklubben Ena 2:15.09 +5.70
Thea Eriksson 2006 AB9606 33.73 33.73
Tilde Svegårdh 2005 BD5805 -.-- 35.49 1:09.22
Alva Beckman 2003 CB6403 32.38 1:41.60
Tindra Bärgård 2006 AB8606 33.49 2:15.09
4 Norrtälje Simklubb lag 2 18 Norrtälje Simklubb 2:15.16 +5.77
Lina Albertsen 2001 BN7601 31.66 31.66
Alfdis Areskoug 2004 BZ5404 -.-- 38.06 1:09.72
Viola Blomberg 2007 AJ8807 33.05 1:42.77
Willma Hållinder 2004 BS5404 -.-- 32.39 2:15.16
5 Västerås Simsällskap Dam lag1 15 Västerås Simsällskap 2:17.81 +8.42
Evelina Killiner 2004 BN7604 32.70 32.70
Elvira Muhr 2007 AF6407 -.-- 35.25 1:07.95
Matilda Lindgren 2004 AG5804 -.-- 34.16 1:42.11
Joline Smeds 2006 BS8606 -.-- 35.70 2:17.81
6 Simklubben Ena lag 2 12 Simklubben Ena 2:31.58 +22.19
Ella Gjälby 2008 AY1408 36.54 36.54
Kristina Lind 2007 AC1607 -.-- 37.52 1:14.06
Saga Wallebring 2008 BA7008 -.-- 38.75 1:52.81
Aziza Osman 2008 AI3608 -.-- 38.77 2:31.58
7 Norrtälje Simklubb lag 3 14 Norrtälje Simklubb 2:32.92 +23.53
Agnes Hultin 2005 BO3605 35.82 35.82
Sara Norman Widell 2006 BH6606 39.56 1:15.38
Meja Stenman Graflind 2007 AV3207 -.-- 40.65 1:56.03
Emilia Eriksson 2006 BN2606 -.-- 36.89 2:32.92
8 Hallsberg Kumla Simklubb lag  17 Hallsberg Kumla Simklubb 2:33.13 +23.74
Runa Eriksson 2005 AQ1605 32.70 32.70
Ayda Kayedpour 2006 BS4206 -.-- 39.96 1:12.66
Sunniva Lundqvist 2007 BM7807 -.-- 48.48 2:01.14
Emma Sebelius 2002 AN7402 -.-- 31.99 2:33.13
9 Västerås Simsällskap Dam lag  14 Västerås Simsällskap 2:33.60 +24.21
Emilia Romberg 2005 AY6405 39.06 39.06
Clara Strand 2006 BD0606 37.79 1:16.85
Astrid Eriksson 2006 BP0806 -.-- 38.28 1:55.13
Wilma Larsson 2007 AV2407 -.-- 38.47 2:33.60
10 Västerås Simsällskap Dam lag  14 Västerås Simsällskap 2:36.96 +27.57
Kajsa Trossmo 2008 AP8808 39.59 39.59
Emma Mattsson 2005 BQ4805 36.40 1:15.99
Lova Jonasson 2007 BI7407 44.08 2:00.07
Emma Widén 2008 AP6808 -.-- 36.89 2:36.96
11 Norrtälje Simklubb lag 4 14 Norrtälje Simklubb 2:40.64 +31.25
Malin Blomgren 2008 BB3608 39.48 39.48
Tyra Hållinder 2007 BC1407 -.-- 36.22 1:15.70
Edna Obradovac 2007 BL1207 40.78 1:56.48
Belma Obradovac 2005 BW9805 -.-- 44.16 2:40.64
12 Västerås Simsällskap Dam lag  16 Västerås Simsällskap 2:53.01 +43.62
Svea Rådman 2007 BC1207 42.42 42.42
Cynthia Khawam 2003 CC5203 -.-- 39.74 1:22.16
Anika Borg 2010 -.-- 54.41 2:16.57
Lilian Löwgren 2007 BL8807 -.-- 36.44 2:53.01
2019-09-07 12:47:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner