2020-10-30   17:58:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för ENA cupen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Start 90 min efter pass 1 slut

Document
Resultat
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: Idrottshuset SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
Gren 31, 4x50m Medley Mixed  - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Norrtälje Simklubb 18 Norrtälje Simklubb 2:08.02
Rasmus Skyving 2003 AB2703 30.97 30.97
Gustav Andersson 2001 AK2301 -.-- 33.82 1:04.79
Moa Zetterström 2005 AA9805 -.-- 31.71 1:36.50
Thindra Åkerblom 2003 AK3603 -.-- 31.52 2:08.02
2 Simklubben Ena 24 Simklubben Ena 2:12.52 +4.50
Johannes Ålander 1995 AC7995 31.52 31.52
Tilde Svegårdh 2005 BD5805 -.-- 41.55 1:13.07
Adam Ackerstierna 1995 AH4995 -.-- 25.58 1:38.65
Alva Beckman 2003 CB6403 -.-- 33.87 2:12.52
3 Gustavsbergs Simsällskap 16 Gustavsbergs Simsällskap 2:19.16 +11.14
Joel Aggefors 2003 AY3903 38.77 38.77
Malva Eriksson 2006 AA8406 -.-- 38.47 1:17.24
Melvin Rinaldo 2005 AA5905 -.-- 30.65 1:47.89
Bonnie Tham 2006 BG5406 -.-- 31.27 2:19.16
4 Norrtälje Simklubb lag 3 18 Norrtälje Simklubb 2:33.47 +25.45
Tilde Pettersson 2004 AD9404 40.04 40.04
Arvid Andersson 2006 AG3106 -.-- 44.31 1:24.35
Emma Pettersson 2001 AV2201 -.-- 35.07 1:59.42
Love Hagstedt 2003 BA8303 -.-- 34.05 2:33.47
5 Simklubben Ena lag 2 14 Simklubben Ena 2:34.78 +26.76
Pontus Asp Almström 2008 AD1908 42.43 42.43
Thea Eriksson 2006 AB9606 -.-- 42.11 1:24.54
Viggo Redlund 2005 AV2305 -.-- 35.74 2:00.28
Tindra Bärgård 2006 AB8606 -.-- 34.50 2:34.78
6 Norrtälje Simklubb lag 2 15 Norrtälje Simklubb 2:35.71 +27.69
Viola Blomberg 2007 AJ8807 39.40 39.40
Kenan Obradovac 2005 AW9505 -.-- 43.04 1:22.44
Emil Blomberg 2008 AE4508 -.-- 37.43 1:59.87
Alfdis Areskoug 2004 BZ5404 -.-- 35.84 2:35.71
7 Hallsberg Kumla Simklubb lag  17 Hallsberg Kumla Simklubb 2:51.10 +43.08
Emma Sebelius 2002 AN7402 36.60 36.60
Oskar Nore’n 2007 -.-- 53.96 1:30.56
Runa Eriksson 2005 AQ1605 -.-- 36.48 2:07.04
Samuel Tachezy 2007 -.-- 44.06 2:51.10
8 Simklubben Ena lag 3 12 Simklubben Ena 3:24.62 +1:16.6
Aziza Osman 2008 AI3608 49.53 49.53
Mohammed Oulaywan 2009 AE8909 -.-- 59.19 1:48.72
Ella Gjälby 2008 AY1408 -.-- 46.90 2:35.62
Dennis Johdet 2007 AR2107 -.-- 49.00 3:24.62
9 Simklubben Ena lag 4 12 Simklubben Ena 3:36.09 +1:28.0
Emilia  Bakas 2008 AC2408 52.51 52.51
Anton Olsen 2010 AB2510 -.-- 55.22 1:47.73
Kristina Lind 2007 AC1607 -.-- 50.01 2:37.74
Jino Atiwit Osman 2010 AB7310 -.-- 58.35 3:36.09
- Västerås Simsällskap Mix lag 2 14 Västerås Simsällskap DSQ
Emil Överstam 2008 AI0308
Emilia Romberg 2005 AY6405 -.--
Kajsa Trossmo 2008 AP8808 -.--
Noah Åkerberg 2008 AM7308 -.--
- Norrtälje Simklubb lag 4 14 Norrtälje Simklubb DSQ
Edna Obradovac 2007 BL1207 47.93 47.93
Gustav Strandman 2007 AT0507 -.--
Belma Obradovac 2005 BW9805 -.--
Alvin Bergling 2009 AK0109
- Västerås Simsällskap Mix lag1 15 Västerås Simsällskap DNS
Matilda Lindgren 2004 AG5804
Elvira Muhr 2007 AF6407
Johan Widén 2004 AH5304
Algot Rådman 2006 AO5506
- Hallsberg Kumla Simklubb lag  13 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
Ayda Kayedpour 2006 BS4206
Sunniva Lundqvist 2007 BM7807
Adam Straubhaar 2008 AH4308
Eldin Sakambet 2007 AR5307
2019-09-07 16:39:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner