Results for Gurrasimmet 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 1 9.00 Insim 8.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:51.30 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lydia Hilbers Larsen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:37.20 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:38.46 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:40.95 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:43.91 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Glifberg |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:44.69 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:45.15 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rut Gustafsson |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:46.82 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Isakson |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:49.56 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:52.47 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:52.97 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sabina Mihalache |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:55.30 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Eriksson |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:55.85 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:56.13 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tiril Varpe |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:57.85 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:03.91 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Edwall |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:28.06 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:30.88 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:31.94 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Lannér |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:32.09 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Wahlström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:34.52 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Karlsson |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:34.66 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:34.70 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Säva Höglund Lundeberg |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:35.98 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:37.06 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Espeland |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:42.08 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Herold |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:42.44 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:43.19 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Vedugn |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:43.20 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:43.91 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eleonora Gabrielsson |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:54.31 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felicia Westerdahl |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilda Stigson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Hodell |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willma Hållinder |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:25.90 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
|
1:26.32 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Glifberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:27.41 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beata Liljeberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:29.90 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:32.84 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ethel Nordman |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Lindbom |
2002 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 11:29:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|