Results for Øst Junior/Senior kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 59.89 | 2:03.92 | 3:08.25 | 4:12.17 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:00.83 | 2:07.45 | 3:14.45 | 4:19.73 | |||
3 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.82 | 2:08.89 | 3:14.97 | 4:20.66 | |||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.89 | 2:09.59 | 3:16.12 | 4:21.57 | |||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.38 | 2:10.33 | 3:16.75 | 4:22.35 | |||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.78 | 2:09.76 | 3:17.13 | 4:23.73 | |||
7 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.56 | 2:10.42 | 3:17.35 | 4:23.99 | |||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.03 | 2:10.44 | 3:18.19 | 4:24.23 | |||
9 | Lærke Toft Ruby | 1999 | JGI Svømning | 1:03.06 | 2:11.05 | 3:19.45 | 4:25.54 | |||
10 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | JGI Svømning | 1:03.23 | 2:10.95 | 3:19.06 | 4:25.71 | |||
11 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.30 | 2:14.99 | 3:22.93 | 4:29.67 | |||
12 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.04 | 2:13.48 | 3:22.20 | 4:29.87 | |||
13 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.60 | 2:14.19 | 3:21.75 | 4:30.31 | |||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.19 | 2:11.26 | 3:20.94 | 4:30.44 | |||
15 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.60 | 2:13.96 | 3:23.53 | 4:31.81 | |||
16 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:05.27 | 2:14.38 | 3:24.19 | 4:31.83 | |||
17 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.14 | 2:14.96 | 3:24.33 | 4:33.71 | |||
18 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.25 | 2:14.16 | 3:25.00 | 4:34.64 | |||
19 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.35 | 2:14.66 | 3:24.93 | 4:34.99 | |||
20 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | JGI Svømning | 1:05.56 | 2:16.00 | 3:26.68 | 4:36.03 | |||
21 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.06 | 2:15.41 | 3:26.05 | 4:36.76 | |||
22 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømmeklub | 1:05.42 | 2:15.73 | 3:26.87 | 4:37.74 | |||
23 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 1:06.19 | 2:16.75 | 3:28.11 | 4:39.20 | |||
24 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.55 | 2:18.60 | 3:30.67 | 4:40.02 | |||
25 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.24 | 2:17.90 | 3:30.50 | 4:40.81 | |||
26 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 1:07.03 | 2:18.82 | 3:30.83 | 4:40.85 | |||
27 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.72 | 2:18.34 | 3:29.91 | 4:40.91 | |||
28 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.41 | 2:17.91 | 3:31.00 | 4:42.05 | |||
29 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:10.22 | 2:20.66 | 3:31.65 | 4:42.75 | |||
30 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.38 | 2:21.06 | 3:32.76 | 4:44.14 | |||
31 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.60 | 2:19.50 | 3:32.45 | 4:44.84 | |||
32 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 1:09.04 | 2:22.72 | 3:35.86 | 4:45.54 | |||
33 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.04 | 2:21.90 | 3:35.23 | 4:46.13 | |||
34 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.51 | 2:19.55 | 3:33.25 | 4:46.52 | |||
35 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:08.47 | 2:21.96 | 3:35.29 | 4:46.78 | |||
36 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.30 | 2:25.10 | 3:37.18 | 4:47.63 | |||
37 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.67 | 2:21.21 | 3:34.81 | 4:47.72 | |||
38 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.52 | 2:21.89 | 3:35.57 | 4:49.70 | |||
39 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.39 | 2:23.88 | 3:38.65 | 4:51.86 | |||
40 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.57 | 2:23.55 | 3:37.97 | 4:51.91 | |||
41 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.69 | 2:22.25 | 3:37.77 | 4:52.10 | |||
42 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.13 | 2:24.80 | 3:39.09 | 4:54.09 | |||
43 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:08.13 | 2:22.15 | 3:39.33 | 4:57.85 | |||
44 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 1:08.08 | 2:25.45 | 3:43.73 | 4:58.94 | |||
45 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.10 | 2:25.71 | 3:44.48 | 5:01.97 | |||
- | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | Akut syg | ||||||
- | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:38 |